O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TAJEMNÝ SVĚT HORMONŮ PDF Tisk E-mail
Neděle, 10 září 2017
Většinou ani nevíme, že je máme. Ale neomylně na ně svádíme kde co. Špatnou náladu, milostné avantýry plešatících pánů. Pevně v hrsti nás hormony drží v pubertě a pokračují v tom po zbytek života. Poruší-li se jejich křehká rovnováha, obrátí nám to život vzhůru nohama.

 

 

 

 

 

      Třeba z nás dělají potížisty, impulzivní raply, či krotké beránky. Prostě rozhodují o emocích, nemocích a vůbec kecají do našeho osudu.

 

      „ZKLIDNI HORMON“,...prosí výhružně rodič svého pubertálního potomka, aby se pokusil zvládnout hormonální bouři, která s nim cloumá silou uragánu. Prosí a dožadují se však marně. Období vzdoru a revolty, řízené neviditelnými chemickými posly, k dospívání patří. Jedinou šancí jak v jednání s puberťákem obstát, je zapojit naše diplomatické a výchovné dovednosti.

 

     Puberta  navíc není jediným obdobím, kdy si hormony s námi dělají, co chtějí. Lehké to nemají ženy v těhotenství a menopauze, ani pánové v andropauze, kdy výrazně klesá hladina nejznámějšího mužského hormonu – testosteronu. A přichází na řadu doping, zvaný hormon.

 

     Některé mužské vlastnosti jako výška, ochlupení, vous, hluboký hlas, případně agresivita, můžeme připsat na vrub několika miligramům tajuplné látky vylučované varlaty. Ne nadarmo orientální harémy hlídali kleštěnci-eunuši, protože o dívky neměli žádný zájem. Chlapcům zpívajícím na kůru v chrámových sborech chránila kastrace čistý hlas před mutováním. Výhody kastrace využívali i zemědělci. Všimli si, že samci domácích zvířat, jimž byla odstraněna varlata, přišli sice o plodnost, ale jejich vzhled se změnil, i povaha. Divocí býci již nenaháněli strach, ale byli krotcí jako beránci a ochotně se nechali zapřahat do pluhu. Kohouti ztratili hřebínek (říká vám toto úsloví něco?) a ocasní pera. Stejně jako býci přestali usilovat o přízeň samic. Se ztrátou libida přišli o agresivitu a bojového ducha, ale jako bonus však zemědělci získali u jatečních zvířat rychlejší přírůstky a jemné a kvalitnější maso.

 

 

Výsledek obrázku pro testosteron

 

     Výzkum tohoto tajemného hormonu ukázal, že testosteron není jen motorem sexuální touhy, ale zasahuje i do metabolismu a imunity. Tudíž urychluje regeneraci celého organismu.

 

     Nový objev využívali vojenští lékaři během druhé světové války při léčbě raněných, oslabených zajatců i vojáků. Testosteron nebo syntetické látky s podobným anabolickým účinkem, jim pomáhaly k rychlejšímu zotavení, hojení a vyléčení.

 

 

     Prostě tajemna kolem hormonů, které ovládají náš organismus, je celá řada. Příště můžeme laškovat třeba s hormony leptin, gherlin či melatonin.

 

 

 

                                                                                                          -doktor-

Zdroj: časopis TÉMA  a  článek Silvie Králové

 

 

 

 

 

Komentáře (1)add feed
... : *deeres*
Tak je to jasný, imigrantům se bude podávat čaj s bromem (vlastně správně bromid draselný) a jejich agresivní invaze už nebude agresivní a ani invaze. Za to budou krásně zpívat. smilies/grin.gif
Trochu by se musely upravit zákony, protože to je látka nepoživatelná a dávání do čaje, je zatím trestné.

Povídají si dva známí: „Franto, i vám dávali na vojně do čaje brom?“ „Ano, proč se ptáte?“ „Víte, na mě to začalo teď, po dvaceti letech, působit...“
září 11, 2017 10:59
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]