O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ČTENÁŘI VERSUS RYCHLÍCI PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 20 prosinec 2007

Ne, nechci psát o zájmové činnosti ve vašem volném čase (i když k tomu to nemá zas až tak daleko), ani o případném zvyšování vaší inteligence. Stejně tak se nehodlám pouštět do debat ohledně našich drah a jejich vybavení rychlovlaky, či dokonce čehokoliv kolem mašinek vůbec. Ale - to byste asi neuhodli...

 

 

 

    

     

     Ale - od téma veselého k poněkud smutnějším koncům: nejedná se jen o roztodivný přejatý rodinný rituál, ale především o zdraví. Bohužel, rakovina střev a konečníku patří mezi nemoci, jichž se nejvíc bojíme. Statistika je výmluvná: výskyt nemoci za posledních třicet let vzrostl třikrát, umírá 36 lidí ze sta tisíc dospělých ročně. Celkem je to rok co rok více než pět tisíc mrtvých a k tomu 7500 nových případů. Navíc v Česku se na ni umírá nejvíc na světě.

 

     A to přesto, že lékaři ji umějí léčit. S jedinou podmínkou: pacient musí přijít včas. Test, který může zachránit život, je jednoduchý. Nebolí, nestojí skoro žádný čas a výsledky jsou známy téměř okamžitě. Říká se mu test na skryté neboli okultní krvácení a požádat by o něj svého praktika měl každý člověk nad 50 let. A to pokud možno každé dva roky.

 

 1.  Je vám více než 45 let?

 2.  Jste kuřák?

 3.  Máte sedavé zaměstnání a nedostatek pohybu?

 4.  Jíte hodně červeného masa?

 5.  Pijete často alkohol?

 6.  Míváte problém při vyprazdňování (bolestivost, krvácení, střídání průjmů a zácpy)?

 7.  Vyskytuje se ve vaší rodině rakovina tlustého střeva?

 8.  Uplynuly už více než dva roky od testu na skryté krvácení?

 9.  Cítíte bolest v podbřišku?

10. Trpíte pocitem plnosti, nevolností a nechutenstvím?

11. Nečekaně jste zhubli?

12. Odstraňovali vám lékaři polypy ze střeva?

 

 

     Větší riziko mají lidé, v jejichž rodině je zvýšený výskyt polypů, nebo se tam dokonce objevila tato rakovina. Dále ti, v jejichž rodině se pravidelně objevuje nějaká forma rakoviny a lidé se zánětlivými střevními chorobami, jako je Crohnova nemoc nebo ulcerózní kolitida. U běžné populace zvyšuje riziko výskytu nádoru snížený příjem vlákniny. Ve střevech se množí bakterie produkující jedovaté zplodiny, které rozkládají tuky na nebezpečné toxiny. Nebezpečný je i nadměrný příjem tuku. Rovněž nedostatek vitaminů A, E a C snižuje schopnost těla bránit se volným radikálům, které jinak poškozují buňky.

 

 

d@niela

 

Komentáře (4)add feed
Test na okultní krvácení je (téměř) k ničemu!!! : B
Většina lidí nad 50 let má hemoroidy, takže se tímhle testem neprokáže zhola nic! Test bude (téměř) na 100% pozitivní a pošlou vás na ponižující, nepříjemnou často velmi bolestivou kolonoskopii, při níž se obvykle nic závažného nezjistí, ale hodně závažného se způsobit může! Např. perforace tlustého střeva způsobená nešetrnou kolonoskopií může mít (a někdy i mívá) fatální následky!
prosinec 20, 2007 13:05
to je hloupost, : hrabě Kňákal
ptal jsem se naší lékařky, většina nemá vůbec nic a kdo má něco pozitivnějšího, tak určitě raději vydrží trošku nepříjemnosti. Můj kolega tohle vyšetření zažil, nebylo to nic nešetřného, to jsou hlouposti. Ale jedině díky tomu dodnes žije. Milý B - nebo milá B - neplaš lidi, lepší i troška bolesti a zachránit si život.
prosinec 20, 2007 17:05
Koukám, že se tady objevil novej chlap - Hrabě Kňákal. Vítej!!!! : NČ
Teď už mi chybí jen legendární Lord Hoven.
prosinec 21, 2007 06:04
Salut, soudruhu, : hrabě Kňákal
Lorda přinesou o něco později!
prosinec 21, 2007 08:25
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]