O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NENÍ POLICIE JAKO POLICIE ... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 07 srpen 2017
Výsledek obrázku pro kobanDnes bych vám chtěla ukázat o hodně odlišnou práci - policii v Japonsku. Jak se říká - jiný kraj, jiný mrav - jiná práce. Japonští policisté se snaží učinit zadost vysokým požadavkům, které na ně klade japonská společnost, jsou hrdí na to, že patří k elitní organizaci.
 

 

 

 

 

Neúspěch považují nejen za osobní selhání, nýbrž i za znevážení image policejní instituce. Policejní práce v Japonsku je povolání, které vyžaduje totální angažovanost ve vzorném chování jak ve službě, tak mimo ni.

 

     Japonsko představuje vysoce vyvinutou společnost. Zločinnost je zde nízká a oznamování i objasňování trestných činů vysoké. Organizace japonské policejní práce se liší od tuzemské. Každý policista má více samostatnosti a vlastní odpovědnosti. Policejní práce je prováděna kooperativně ve skupinách. Na základě silných lidských vazeb se členové skupin vzájemně podporují.

 

 

Související obrázek

 Osobní pocit vlastní hodnoty a pověst instituce jsou spolu úzce spjaty. Bdít nad dodržováním disciplíny není jen věcí nadřízených, nýbrž i každého policisty bez ohledu na jeho funkci a hodnost. Japonští policisté nepracují obvykle z pohnutek finančního profitu. Nepočítají pracovní dny až do svého penzionování. Proto korupce a nadměrné používání násilí u nich prakticky neexistují.

 

Za jejich oddanost ideálům vzorného chování jim poskytuje policejní organizace hmotné výhody. Ale důležitější než to, je pro japonského policistu pocit vlastní hodnoty, který mu zaměstnání u policie přináší. Pro japonskou policii je charakteristická blízkost k občanům. Dohlíží nejen nad dodržováním zákonů, nýbrž je činná i v sociální sféře. V Japonsku jsou takzvané  policejní boxy (malé služebny), kde jeden nebo více důstojníků pravidelně slouží a velmi ochotně odpovídají na dotazy občanů (jak se chránit před loupeží apod.) - tím se prohlubuje vztah a důvěra k policii.

 

Zdvořilostí v řeči a jednání se snaží být vzorem chování, chrání klid a pořádek. V početných malých policejních stanicích v jednotlivých rajonech, které byly zřízeny již v roce 1885 na radu německého policejního důstojníka Wilhelma Höhna, a které jsou obsazeny ve dne i v noci, proto nacházejí Japonci radu a pomoc ve všech oblastech života. Těchto malých služeben je v Japonsku velice mnoho a jsou velmi dobře označené. Dokonce slouží jako takové vrby pro rozrušené lidi, kteří si zde povídají i o naprosto jiných věcech než o práci policie. Japonský policista je v podstatě policejní úředník a psycholog v jedné osobě.

 

 

Související obrázekPolicistům v kobanech nepřísluší objasňování trestných činů. Je-li spáchán trestný čin, zajistí policista kobanu místo činu, ale objasňování činu je věcí kriminální policie. Každý policista navštíví dvakrát ročně každou rodinu, obchod, instituci apod. ve svém okrsku. Dvakrát ročně se konají setkání s vedoucími osobnostmi obvodu. Starší občané jsou pravidelně telefonicky kontaktováni a zjišťuje se, zda se cítí dobře. Japonští policisté udržují zvlášť úzké vztahy se školami ve svém obvodu a jsou nejméně dvanáct hodin denně v hlídkové službě pěší nebo na jízdních kolech.

 

 

Svými aktivitami se japonská policie snaží lépe poznávat společnost, jíž slouží, její problémy, a také rozvíjet dobré osobní vztahy mezi obyvateli a policií. Na oplátku občané podporují svou policii tím, že se zapojují do sítě dobrovolných sdružení pro prevenci kriminality a do preventivních kampaní. Nesnaží se však policii nahrazovat a brát právo do vlastních rukou. 

 

Japonští policisté nepochybují o hodnotě své role ve společnosti a podpoře své činnosti obyvatelstvem. Policie je v Japonsku vysoce respektována a pocit vlastní hodnoty policistů i jejich solidarita se zakládají na tom, že společnost je na svou policii hrdá a pomáhá jí.  Japonská policie opravdu udržuje vnitřní "jednotu" a to má pozitivní účinek na občana. Zajímavé je i to, že nejsou určené přísné hranice rajónů a nutnost přebírání případů z důvodů okrsků apod. Významnější rozdíl leží v celém přístupu policie k lidem, kterým jak sami policisté říkají, slouží.


Tedy ne "sloužit a chránit" jako v USA,

či "pomáhat a chránit" v překopírovaném heslu v ČR,

ale pouze sloužit.

 

 

Odpor proti zavádění modelu japonské policie v jiných zemích nevychází od obyvatelstva, nýbrž z byrokratických tradic policie samotné.

 

Zdroj:

Schneider, H. J.: Polizei-Forschung.

Empirische und experimentelle Studien.

Kriminalistik,

Kriminalistik Verlag Heidelberg

 

.
Komentáře (4)add feed
... : doktor
Moc hezké porovnání,děkuji i za fotografie.
srpen 08, 2017 13:09
... : Mikin3
Zajimavy pripad z Kanady. Zamestnanci obchodniho domu chytili mladika, ktery se snazil ukrast kosili a kravatu. Kdyz privolany policista zjistil, ze zlodej nema penize a zminene zbozi potrebuje k pracovnimu pohovoru, kosili i kravatu mu ze svych penez koupil a mladeho muze propustil.
http://zpravy.idnes.cz/zlodej-kosile-kravata-toronto-kanada-ds7-/zahranicni.aspx?c=A170808_065500_zahranicni_krb
A jeste jedna zajimavost - const. Niran Jeynesan pochazi z Indie a je to tedy imigrant a podle nekterych zdejsich diskuteru i "čmoud".
srpen 09, 2017 12:50
... : Mikin3
Jeste jeden pripad kdy byl "muz zakona" na svem miste. Thajsky policista, resici pripad cloveka ktery vytahl na policejni stanici nuz.
https://www.youtube.com/watch?v=SdTDKRTkXuM
srpen 09, 2017 20:23
... : Mikin3
A na tomhle videu je to jeste zajimavejsi. Policista vysvetluje (s anglickymi titulky) jak to vsechno bylo. Nakonec se oba panove pozdravili se sepjatyma rukama thajskym "wai".
https://www.youtube.com/watch?v=9G06mi2hVg8#t=63.127527346
srpen 09, 2017 20:33
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]