O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SEXUÁLNÍ VÝCHOVA PDF Tisk E-mail
Úterý, 18 prosinec 2007

Vypovím vám mé neočekávané ponaučení, plynoucí ze svobodnější sexuální výchovy mé vlastní dcery. Příběhu s ponaučením se - pokud je mi známo - říká „bajka", ovšem věrohodnost mnoha bajek často zpochybňuje mluvící hmyz a jiné výstřednosti. Nebudu tedy svému vyprávění říkat bajka.

 

 

 

 

 

 

     Ačkoliv sice tak jako ona je i toto vyprávění zakončeno ponaučením, mluví zde pouze a výhradně živí, skuteční lidé a mohu směle přísahat, že jsem si nepřimyslel ani slůvko.Naše tehdy čtrnáctiletá dcera přišla svého času s tím, že v hodinách, tuším rodinné výchovy, probírali všechny možné druhy antikoncepce. Ještě před pár generacemi by podobné prohlášení vyvolalo zajisté u mnohých rodičů záchvaty zděšení, ovšem naše rodina se v tomto snaží jít s dobou, protože ruku na srdce, ono rozumnému člověku ani nic moc jiného nezbývá.

 

 


     Protože z technického hlediska byla dcera jaksi ještě „pod zákonem“, když už na tohle téma došla řeč, považovali jsme za celkem nezbytné dceři připomínat, že jednak není celkem kam spěchat, ale kdyby nedej bože v nějaké blízké době mělo dojít na nejhorší (k čemuž doufejme není důvod,ale kdyby!), tak jediná antikoncepce, která pro ni připadá v úvahu, je taková, která především chrání její zdraví. No, snad jsme tu všichni dospělí, takže to nemusím dál vysvětlovat,že?

 


     Kromě toho jsme dceři vyložili, že na metodu, která se v jejím školním přehledu také objevila, tedy metoda plodných a neplodných dní, kterou katolíci celkem trefně nazývají „Vatikánskou ruletou“, by měla ale hodně rychle zapomenout, obzvláště proto, že kdyby tahle metoda fungovala, tak ona by se rozhodně nikdy nenarodila… Jak je u dětí dobrým zvykem, dcera si z této informace odnesla ponaučení poněkud nečekané. Což se mělo ukázat za pár dní.

 


      O pár dní později, při cestě tramvají a během poměrně přátelské debaty o všem možném, včetně školního prospěchu, nutnosti uklízení pokojíčku a vyndávání nádobí z myčky a jiných domácích radovánek, naše dcerka na celou tramvaj nonšalantně prohlásila:

 

 

„Naprosto nerozumim tomu,

jak můžete čekat,

že budu mít dobrý známky z matematiky,

když jsem se narodila jen proto,

že vy dva neumíte počítat!“


    

 

     Myslím, že ponaučení si dokáže dovodit každý sám, ale kdyby to někomu přeci jen tak úplně nedocházelo, tak ho pro jistotu zformuluji já: Všechno, co vlastním dětem řeknete, tak nejen může, ale jednoho dne zcela jistě bude - použito proti vám! 

  

 

Krásný den přeju všem Kudlankám,

 

Binární Ládin 

 

 

 

 

 

Komentáře (27)add feed
To je tedy skvostná perla, : Eva
jsou to "hadi", ale když naše, co?
prosinec 18, 2007 10:10
díky za všechny ty špatně vypočítaný dny, : ivanka
o co míň by nás bylo...
smilies/grin.gif


prosinec 18, 2007 10:10
no - já byla vždycky z matematiky blízka propadnutí- : Alena Puntíčkovaná
tak jsem se ani počítat nepokoušela. No a vidíte - nebýt toho, neměla bych dnes počítač, za který vděčím svým dětem. smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
prosinec 18, 2007 10:15
Jo, jo, taky : Myška
jsme na počítání dojeli. Ale mě matika nikdy nebavila...
prosinec 18, 2007 10:32
Dcerunka : mamča
je potvora zákeřná smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
Předpokládám, že celá tramvaj z toho měla Vánoce. smilies/cheesy.gif
prosinec 18, 2007 10:50
Si pamatuju na dvě kultovní sexuální brožůrky z doby pubertální : NČ
Tu brožůru Dospíváte v muže, tu jsme skoro všichni kluci, jako na povel shůry, obdrželi doma od svých otců. Myslím, že nic až tak zajímavýho, kromě několikrát opakovanejch antionanistickejch výzev, tam nebylo. Že jako socialistickej hoch si ho přece nehoní, a takový nějaký kecy. Stejně už bylo pozdě.
Ale tahle, v podstatě fakt docela bezcenná litaratura se nám ihned stala skvělým výměnným artiklem, neboť spolužačky ji s námi směňovaly kus za kus za brožůru Dospívající děvče, kerou dostaly doma zase vony, a shledaly nepříliš zajímavou. Jo!!! Tam jsme se dočetli věci. A těch spousta obrázků i s detailama a s kompletníma legendama popisu těch detailů!!!! To bylo jak vojenská mapa speciálka pro dosud neznámej terén.
Tak asi tolik z mejch zkušeností o sexuální školní výchově.
prosinec 18, 2007 10:57
já s knihou Podělíčkové Mašlové a Pondělíčka Mašleho uspěla- : Alena Puntíčkovaná
a to tak, že když tuto knihu dostal darem synkův kamarád Rohlík - takto syn mé kamarádky Ivany - tak jsem si Rohlíka vzala stranou a nařídila mu, aby k nám knížku propašovat ukrytou na holém těle pod košilí, mým synům namluvil, že je te děsně tajdův a že jíi nikdy nikomu pučit nesmí a až ji z něj můj syn vydyndá, tak ho má zapřísahat , že JÁ! se o tom nesmím nikdy dovědět! Pak, že Rohlík ode mne dostane čokoládu. V opačném případě řeknu jeho otci, co na něj vím. Zafungovalo to! Za pár dní jsem našla značně očtenou knihu"dospíváme v muže" pečlivě zastlanou v Mirečkově posteli. Teď nevím, jestli jsem tenkrát udělala dobře. Chlapcům zvolna táhne na čtyřicítku a vnoučata v nedohlednu.
prosinec 18, 2007 11:08
Alčo, NiČí, Vy jste správňácký čísla : Eva
já tu řvala smíchy smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif Můj doktor Vám asi tak za pár desítek let pošle děkovný dopis, za účinné prodloužení mého života smilies/cheesy.gif
Alčo, tys ty chlapce asi neúmyslně "převzdělala" smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
prosinec 18, 2007 11:20
NČ a Alčo, : mamča
Zapomněli jste na publikaci "Děvčátka, na slovíčko" a "Intimní hovory". To byly za našich časů šlágry, které rodiče ne-ná-pad-ně vkládali do knihoven, aby si dcerky všimly a řádně to prostudovaly.
Než jsem ovšem dospěla do příslušného věku, pobývala jsem v dětské nemocnici na 10ti lůžkovém pokoji společně s osmiletým cikánkem. Ten měl všechny důležité informace týkající se sexu z první ruky, neb jich bydlelo v jedné cimře 12.
Tak jsem se ve čtrnácti letech vrátila z nemocnice teoreticky sexuálně poučená dřív, než ke mně došla příslušná literatura.
prosinec 18, 2007 11:37
No vida, : Míša šíša
jak dokážou být také užiteční smilies/grin.gif smilies/grin.gif
prosinec 18, 2007 11:40
za vaščich - ne za mých : Alena Puntíčkovaná
tehdá existovala jen "dospívající dívka" Pondělíčkové-Mašlové. Dostaly jsme ji všechny
prosinec 18, 2007 12:07
jéje mě ty knihy nějak zázračně minuly, : Inka
asi už beztak bylo pozdě, kdyby moje děti začaly tak brzo jako já, tak už bych byla 4 roky babičkou a na to se nijak zvlášť necítím. Za to blahořečím svým rozumným dětem, že nikam nespěchají, do 30ky času dost!!!
prosinec 18, 2007 12:31
... : Jája
no v dnešní době existuje knížka od Janouchové - "Jak jsem se narodil" nebo tak nějak podobně, je to taková sexuálně rodičovská výchova pro prťata, docela by mě zajímalo jak děti cca 5-6leté budou reagovat na to, že maminka má mušličku a tatínek kolíček a dyž se mají rádi a chtějí mimi, tak tatínek zasune atd, atd.......dál snad ani pokračovat nemusím. Ale má to hezký obrázky.
prosinec 18, 2007 12:34
Teda Jájo, mušlička, zasune kolíček.... takový čuňárny na přeslušný Kudle.... : NČ
.
prosinec 18, 2007 12:41
Jájo, : Eva
já si teda vzpomínám, jak jsem ve věku 6 let reagovala, když nám spolužačka z 1 třídy, za použití spíše zvířecí terminologie, objasnila, jak dítě vzniká smilies/cheesy.gif Jsem si doma, porád rodiče prohlížela, neschopná uvěřit, že "moji rodiče jsou taky takový sprosťáci" smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
Naštěstí jsem z toho vyrostla smilies/cheesy.gif
prosinec 18, 2007 12:47
... : Jája
NČ a to jsem si i něco nechala pro sebe a nepohoršuj se na mně, já jen citovala knížku, která je na prodej v normálních knihkupectvích v oddělení dětské literatury, někde jsem slyšela, že když se děti dozví, jak byly vyrobeny do šesti let věku cca, berou sex jako něco přirozeného a normálního - možná je to jen kec, nevím, máte na to někdo názor?
prosinec 18, 2007 16:04
hm, vy jste pokrokávali rychlejc než já : bb
ke mně se taková litaratura dostala až kolem 13, kolem 10 zaručené info od spolužaček, ale v 7, když jsem musela po škole do družiny, jsem věřila na oplodnění při polibku - muž políbí ženu, jazykem se "to" přenese do břicha a tam to vyroste...takže když mi Martin Kolek, nejlepší kamarád, co mi z lásky dělal koníčka a vozil na hřbetě, chtěl dát pusu, vlepila jsem mu facana až mi praskly berušky u culíků
prosinec 18, 2007 16:53
jio--Janouchová : Alena Puntíčkovaná
zřejmě neviděla film "obecná škola"-zvláštěpak scénu, ve které byly děti varovány před olizováním zmrzlého železného zábradlí.Děti totiž musí všecko vyzkoušet-patrně čtenáři knihy paní Janouchové šli po četbě dál a vyzkoušeli jak je to s těma mušličkama a kolíčkama - moc bych za to nedala.
prosinec 18, 2007 17:19
mam deti : jinja
ve veku 11,9 a 6..vsechny se o sexu vi (samozrejme primerene ).Necitim porebu jim neco tajit,jelikoz je lepsi,kdyz se to dozvi ode mne,nez od kdovikoho (nebo prikladem).Krome toho me videly tehotnou -takze odkud se berou miminka maji dokonaly prehled.
prosinec 18, 2007 18:25
To jsem se fakt nasmala, : Layla
termin "Vatikanska ruleta",a dalsi prispevky od NC,Aleny...
prosinec 19, 2007 02:27
Ja byla v prvni tride a moje prvni : Layla
laska,ktera byla ve treti, mi rovnou ukazala knizku s porodem. Barevne fotografie. Pamatuju,jak mi bylo tezko. Pozdeji nam nasi na stul jen tak ledabyle polozili knizku o sexualni vychove a kdyz jsme vyjizdeli s kamaradama na chatu,tak at pry neprijedeme s bubnem. No a dneska by si to uz moc prali.....
prosinec 19, 2007 02:36
sexuální výchova probíhá v různých rodinách různě : Alena Puntíčkovaná
někdy v létě jsem jela poloprázdným busem, když přistoupila maminka s asi tříletou holčičkou.Holčička si chtěla na sedátko kleknout, ale maminka jí to nechtěla dovolit, načež holčička prohlásila:"Mami, když mě nenecháš kleknout, tak řeknu, že ti tatínek říká, že máš studenej zadek, když lezeš do postele!". Víc jsme se bohužel nedověděli, neb bus zastavil a maminka i s holčičkou si vystoupily.
prosinec 19, 2007 04:40
můj syn : Kamila
se mě onehdá na sexuální akt ptal. A já ve snaze být realistická a přitom to říct jeho slovy jsem to vzala tak obšírně, že ho to asi v půlce přestalo bavit a už nechtěl slyšet nic smilies/grin.gif
prosinec 19, 2007 10:38
... : bb
Aleno :-))

Kamilo, to mi něco připomíná smilies/wink.gif
prosinec 19, 2007 10:48
Kamilko, : Eva
to mi připomíná mou švagrovou, která "šla kriticky do sebe", když neteř nebyla absolutně spokojená s jejím vysvětlením na téma :vesmír. Pár dní intenzívně doplňovala všemožné informace a zapotila se při přebásnění do podoby stravitelné 5 letému dítěti, a když vysekla v plném nasazení přednášku hodnou univerzitního profesora, komentovalo a ocenilo to to sladké stvoření jediným výrazem: No a? smilies/cheesy.gif
prosinec 19, 2007 11:17
BB : Alena Puntíčkovaná
nebylas to ty? smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
prosinec 19, 2007 11:42
... : bb
aleno smilies/smiley.gif)))
prosinec 19, 2007 12:49
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]