O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VŠETEČNICE – CITLIVÉ INFORMACE NA FB? PDF Tisk E-mail
Úterý, 09 květen 2017
Image resultMám davy přátel - na facebooku. Smile Jistě i vy máte svoje stránky na této nejznámější sociální síti. A v tom případě musím napsat, jak mne udivuje, jak se tam někteří lidé - díky zdánlivé “anonymitě” - chovají. Ano, stále mě dokáže překvapit, jak může někdo “zhloupnout”. Vysvětlím následovně.


 

 

 

 

Původně jsem si facebook založila z důvodu, abych měla blíže k rodině, přátelům a spolužákům, kteří se mi rozprchli do všech částí světa. Normální emailové dopisování už nelze do našich supernabitých životů nikam nacpat, a tak většina z nás teď volí nějakou tu multimediální možnost. Musím přiznat, že mě samotnou překvapuje, kolik přátel se mi za těch pár let nahromadilo – když přihlédnu k faktu, že přijmu pouze ty, které osobně znám. Pravidelně dostávám žádosti o přátelství a pravidelně odpovídám – “A my se známe odkud?” Bohužel, někdy mi trvá celkem dlouhou dobu, než si na dotyčného vzpomenu. Musím se přiznat, že se sama za sebe někdy velice stydím. Obzvlášť, když jsem například posledně dostala odpověď: „Asi jsem byl tak nezajímavý, že jsem ti nestál za zapamatovaní“…

 

Později jsem se přidala i do některých zajmově specifických skupin, ve kterých pak nepřestávám žasnout… Mám možnost vidět neuvěřitelná díla, dostávat typy, rady i návody, a taky se přímo ptát na konkrétní věci. Participace v těchto skupinách ovšem nikomu nezajišťuje samozřejmý přístup na moje osobní stránky, což je ohromná výhoda.

 

Chci také říct, že i když jsou facebookové stránky víceméně anonymní, neznamená to, že my anonymní zůstáváme. A je neuvěřitelné, že stále se najde spousta lidí, kteří o sobě dávají veškeré informace všanc. Uvedu příklad pouze podle některých mých přátel:  …celá adresa i s telefonem, data narození, včetně dětí, jeden tam měl i detailní fotku občanky, fotky dětí před školou – s plným názvem školy, nebo informace typu – “už za tři dny všichni odjíždíme na čtrnáctidenní dovolenou!”

 

Absolutně chápu ty, kteří mají své stránky s vymyšleným jménem, bez soukromých informací, rodinných fotek, či dalších známek týkající se osobního života. Tisíce a tisíce přátel je tady vhodná volba. Nechápu naopak ty, kteří veřejně - a často i s fotodokumentací – popisují svůj soukromý rodinný život, intimní zážitky, problémy, radosti.  Jak se někdo může tak veřejně celému světu svěřovat? Tolik riskovat?

 

Ale každý jsme svého osudu tvůrce a každý máme jiný názor na soukromí.

 

 

Jak jste na tom vy?

Jaký máte na internetové kamarádství názor?

Jaké máte zkušenosti?

VŠETEČNICE

 

 

 

 

Komentáře (6)add feed
... : doktor
Kamarádství není problém.Problém nastává třeba v případě,že se někdo jako "přítel" představí,ale vzápětí chce pomoci,jasně penězi.Tak proto POZOR.
květen 10, 2017 14:20
Ještě nedávno na sebe každý vykecal co věděl : Martina P.
Teď už si většina lidí přeci jen dává pozor. smilies/cheesy.gif
květen 10, 2017 22:45
Taky mám na Fb účet : Zdena
abych měla přehled kolik nás v rodině už zase přibylo a jak to roste. Když už nějaké konverzace osobního rázu, tak v četovacím okně. A je mi příjemné, když mi všichni ti mlaďoši (neteře, synovci a už i praneteře a prasynovci)k narozeninám přejí a posílají různé kytičky. Nemyslím, že je to špatně - a v přátelích to mám kolem třicítky. :-) I když tam i randím ...
květen 12, 2017 14:28
Trochu děsivé! : *deeres*
květen 13, 2017 20:27
Jisteze, : Mikin3
citlive informace je nejlepsi na FB a internet vubec nedavat.
Ale kdyz se nema clovek za co stydet, muze o sobe i cosi napsat.
A kdyz pak nejaka anonynmi krysa rozebira jeho srub, vlasy, tricko, uverejnuje jeho mail, nebo dokonce dela idiotske kolaze z fotek ziskanych z jeho FB, muze se tomu jen zasmat.
Zejo, Deeres?
květen 14, 2017 07:26
... : *deeres*
Co si myslím, který Ty jsi, říkat nemusím, určitě už Ti to řeklo víc lidí. Krysa, jo? smilies/grin.gif
květen 14, 2017 14:06
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]