O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ROZVODOVÉ DĚTI - 2 PDF Tisk E-mail
Neděle, 02 duben 2017
Image result for střídavá péče pngJindra byl od mládí náruživým rybářem, muškoval pstruhy na horských říčkách a i proto se usadil v americkém státě Oregon, Právě ten oplývá úchvatnými rybářskými příležitostmi. Skoro veškerý volný čas trávil s rybářským prutem a cestováním po severozápadním cípu Spojených států.

 

 

 

 

 

Chytal lososy, pstruhy a sumce po indiánských rezervacích, jezerech a řekách v Montaně, Idahu i Washingtonu. Brzy pochopil, že se tak může uživit jako průvodce boháčů z východního pobřeží. Ti do těch míst přilétali za odpočinkem od burzy a svých obchodu a jediné, co si přáli, bylo strávit pár dnů na řece a zaseknout pár ryb.

 

Po několika letech kočovného života se k Jindrovi přidala Erika, žena podobného ražení jako on sám. Vyrostla v Oregonských hippie komunách sedmdesátých let, a jako mnoho ostatních měla blízko k přírodě. S příchodem malého Jerryho to zpočátku nevypadalo, že se jejich život změní. Vzali se a Jindra dál pokračoval ve své zálibě, která ho i živila. Bral si malého Jerryho s sebou, dětskou autosedačku přivázal do loďky a trávili tak spolu častá odpoledne. Jenže rybaření je sezónní práce a v zimním čase ho provozují jen nadšenci. Zkrátka peněz pro rodinu začalo ubývat a výdaje se s malým Jerrym postupně zvyšovaly. 

 

Stress a změna životního řádu způsobila, že se Jindra s Erikou rozhodli jít každý vlastní cestou. Jerrymu bylo malinko přes dva roky, když byl z rozhodnutí soudu přiřknut do střídavé péče obou rodičů. Jerry byl vlastně jediným majetkem Jindry a Eriky. S pomocí právníků sepsali smlouvu o střídavé péči o syna. Obsahovala i dodatek o náhodném testování jich obou na užívání nepovolených drog, a v případě pozitivního nálezu by byl syn svěřen do trvalé péče druhé strany.

 

Jerry si zvykl na dva domovy, v každém měl svůj pokoj a pendloval mezi nimi každé čtyři dny, v létě a v době svátků trávil čas podle rozvrhu. Pobyt přes Vánoce se měnil přes rok a vše bylo dohodnuto, aby Jerry byl s každým z rodičů stejně času. Jenže smlouva může být spravedlivá, ale život plyne dál a mění vše. Erika si za pár let našla nového přítele a chtěla se s ním odstěhovat na východní pobřeží do státu Virginie, kde on pracoval na lukrativní vojenské zakázce. Vzdálenost přes celý kontinent by samozřejmě znamenala konec Jerryho týdenního cestování mezi oběma rodiči.

 

Erika zapomněla na dřívější úmluvy a rozhodla se najmout advokáta a získat Jerryho do trvalé péče. Domluva s Jindrou, který samozřejmě nesouhlasil s tím, aby jeho syn zmizel přes celý kontinent, nebyla možná. Šanci a prostor dostali právníci obou stran a bylo na okresním soudci, aby rozhodl, které straně vyhoví. Protože původní smlouva péče o syna byla zaregistrována na okresním magistrátě, nemohl se jeden z bývalých manželů jen tak odstěhovat a trvat na dodržování či úpravě smlouvy.

 

Erika chtěla Jerryho do Virginie s sebou a Jindra argumentoval nemožností vidět často svého syna. Nechtěl dělat Erice potíže, ale necítil se být povinován platit letecké cesty svého syna. Do měsíce bylo soudní stání a soudce rozhodl. Ocenil, že Jindra nebránil Erice se odstěhovat se synem a novým manželem do jiného státu. Podle soudce by na to neměla právo, a kdyby Jindra chtěl, musela by Jerryho svěřit do jeho trvalé péče. Jindra vyšel Erice vstříc a podle toho vypadalo rozhodnutí.

 

Erika se může s Jerrym přemístit do Virginie, ale všechny školní prázdniny musí zakoupit letenky a poslat Jerryho za jeho otcem. Jerry tedy mohl žít ve Virginii po dobu školního roku, ale Vánoce, jarní a letní prázdniny létal za svým otcem rybařit.

 

GRETA

 

 


 

 

Komentáře (1)add feed
... : bb2
Stejně jako předtím, rozumné rozhodnutí.
Jen by mě zajímalo, jestli v případě, že by Jindra nesouhlasil s odstěhováním syna a dostal by ho do péče, by i tady po svém odstěhování přišla Erika o možnost navštěvovat syna a musela by o to znovu žádat. Nebo to není federální zákon a státy si tohle určují různě?
duben 04, 2017 01:15
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]