O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VYHOZENÉ DÍTĚ - SÍLA ŽIVOTA... PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 prosinec 2007

Městská čtvrť Spořilov, nacházející se na katastrálním území Záběhlice v Praze 4, bezesporu patří mezi nejlepší pražské čtvrti. Bezdomovec, který se v jedné tamější ulici dnes ráno po osmé hodině přehraboval v odpadcích, našel v popelnici novorozeného chlapečka. Dítě bylo živé, nicméně velmi podchlazené a s tržnou rankou na hlavě.

 

 

 

     Po půlhodině se podařilo bezdomovci najít někoho s telefonem a miminko, které bylo původně jen vloženo do igelitové tašky, sanitka odvezla na dětskou JIPku nemocnice Krč. Muselo se prý narodit těsně nad ránem, na místě našel přivolaný lékař také placentu. Pražští kriminalisté případ vyšetřují.  Jaké zoufalství asi zabránilo ženě nechtěné dítě odvézt do hloubětínského baby boxu? Kdo ví... Rozhodně dojít do kontejneru bylo blíž...

     M. j. díky baby boxům se úspěšně zachránilo už devět dětí...

 

      Je prý dokázáno, že matky, které tají své těhotenství a po narození mají v úmyslu dítě zavraždit, nejsou schopny a ochotny zabezpečit předání dítěte do baby boxů. Bez ohledu na skutečnosti a vnější události své děti zavraždí ihned po porodu. K usmrcení dochází zpravidla do hodiny, a děti tak nemají šanci na záchranu. Dokonce ani utajené porody toto nezmění, neboť rozhodnutí matky je dlouhodobé a předem plánované, a ony nejsou ochotny nikterak řešit situaci dítěte a dát mu šanci žít.  Zabijí své děti jako výraz určitého zoufalství, bezradnosti, nedostatku jiného vhodného řešení. Tento stav duševního rozpoložení ostatně respektuje i trestní zákon v ustanovení § 220 trestního zákona ( vražda novorozeného dítěte matkou). 

 

     Každopádně musím obdivovat velkou životní sílu novorozeného kloučka - v té zimě, v tom hrozném prostředí... Vzpomínám, jak jsem se bála, abych nějak nechtěně svému prvnímu miminku neublížila.  Tenkrát mi velmi hodný pan doktor, známý český porodník, řekl: "Zdravé dítě vydrží všechno, i péči svých maminek, tak se tolik neboj..." A vyprávěl i o dětech, co se například utajeně narodily v koncentračních táborech...

 

      Přeju tomuto malému ježíškovi-nechtěňátku hodně štěstí do života.

 

d@niela

 

Komentáře (14)add feed
jestli se jim ho podaří zachránit, : ivanka
určitě se najdou rychle hodní lidé, kteří ho budou mít rádi.
Držím mu moc palce!
prosinec 13, 2007 12:18
Smekám před bezdomovcem, : mamča
že se snažil miminko zachránit. Asi ještě nemá otupělý soucit s bezbrannými, ačkoli sám žije na okraji společnosti. Myslím, že za to by i on zasloužil druhou šanci.
Miminku přeju, aby bylo zdravé a našli hodní lidé mu dali lásku.
prosinec 13, 2007 12:26
mamčo, máš pravdu - : ivanka
v smutku nad tím činem jsem si neuvědomila, že se ten chlapík klidně mohl na všechno vykašlat, zase jen kontejner zaklopit a jít dál.
Asi to bylo těžký v prázdných pustých ulicích někoho najít, umluvit ho, přesvědčit.
Ale kde je mu asi konec...
prosinec 13, 2007 12:36
Ano, Ivanko : NČ
třeba se najdou rychle hodní lidé, kteří by ho měli rádi. Až sem je to nádherná pohádka o Plaváčkovi.
Pak budou ti hodní lidé překonávat měsíce, často i roky administrativní bariéry našeho právního řádu. Snad i to ti hodní lidé přežijou.
Jenže - co když nepřežijou, až se v 13ti letym osvojenci ozve volání krve?????
prosinec 13, 2007 12:53
NČ : mamča
Domýšlíš to do smutných detailů. Možná máš pravdu, ale je tady šance, že z toho mimina někdo vychová normálního (pracujícího) člověka. Pokud by se k němu náhodou přihlásila vlastní matka (jo, ta, co ho nechala hodit do popelnice) s nějakou báchorkou o poporodní depresi, tak ta šance je opravdu, ale opravdu mizivá.
Ještě není jisté, že to to dítě přežije, ale ty už víš, že z něj vyroste lump a asociál.
Já vím, že už jsi hodně zažil, a máš hodně špatných zkušeností. Ale to my všichni. Jen doufáme, že to pro jednou bude jinak.
prosinec 13, 2007 13:15
Ježišmarjááá. Já to nevim, kurnik, píšu - co když.... : NČ
Není to ani tak dlouho, co zrovna tady probíhala diskuse o neporovnatelně silnějšim vlivu genů, než vlivu výchovy.
A co se týče těch genů - nedal bych za tuhle matku a za otce, kterej o tom nejspíš nemá ani potuchu, ani tu zlámanou grešli.
Je to jen muj názor. Já bych do tohohle nešel. Těm, co do toho půjdou, přeju jen to nejlepší!
prosinec 13, 2007 13:27
NČ : mamča
Jo, geny jsou prevít.
prosinec 13, 2007 13:35
A vodní kámen je prevít : NČ
.
prosinec 13, 2007 13:39
... : Minnie
Zvláštní.., já mám pocit, že ten vliv genů a vliv výchovy nikdy nikdo nezměřil, taková studie nebo statistika neexistuje. Věrohodný experiment se totiž ani provést nedá...

Ty případy adoptovaných Romů, jejichž výchova se i při velké snaze nepovedla, nemusí vypovídat nic o genech. Ty děti se většinou do rodin dostávají po roce, nebo několika letech strávených v kojeneckém ústavu. Takže už tím bývají poznamenané. Bývají oproti stejně starým dětem opožděné. Jsou deprivované, nepláčou, protože v ústavu se jim na pláč nedostane odezvy. Navíc od "tmavších dětí" okolí očekává, že to budou lumpové a podle toho, se k nim lidé chovají. Např. v obchodech prodavačky od takového dítěte čekají, že bude krást, hlídají ho a ono to vnímá. Když se okolí k dítěti stále chová jako k potenciálnímu darebákovi, ono dost často rezignuje a jako darebák se pak chová... Takže to opět nemusí být vliv genů, ale vliv okolí.
prosinec 13, 2007 14:11
Hm, to je věc každýho, čemu chce věřit : NČ
třeba osiřelý tygří mládě by bylo jistě taky pro každou ženu s mateřskejma pudama "koťátkem k zulíbání", kerý by přeci, nemaje kde získat šelmí návyky, nikdy nikomu neubížilo.
prosinec 14, 2007 05:50
... : Minnie
Jenže ono to tak zčásti je, tygřík, co vyrůstal v zajetí, nikdy nelovil a chovatel ho pilně krmí hovězím, určitě bude člověku o něco méně nebezpečný než divoké zvíře... To přirovnání ale poněkud kulhá, Romové nejsou jiný živočišný druh, než ostatní Homo sapiens sapiens...
prosinec 15, 2007 18:43
Minnie, : Ceskymo
nekdy o tom pochybuju....?
prosinec 17, 2007 00:37
Já jsem ale , naprosto výjimečně, nepsal o cikánech : NČ
to snad ani nikde v novinách nebylo psaný, vo jakou rasu se jednalo.
Jenom tolik, že po mámě to mimino ZŘEJMĚ nic dobrýho nepodědilo, ani co se týče jejího charakteru, ani co se týče možný závislosti na trávě a perníčku, kterým TŘEBA!!!!! mohlo bejt krmený už od vzniku až po narození. O fotrovi si iluze též nedělám. Ale i připouštim, že se může jednat o novýho génia, Mozarta, či Einsteina, možný je všecko, jen ta PRAVDĚPOPDOBNOST je dost mizivá. A podotknul jsem, že "ti hodní lidé" maj naopak vysokou pravděpodobnost, že si zadělaj. A že já osobně (ale nikomu nevnucuju) bych do tak vysokýho rizika nešel.
prosinec 17, 2007 07:46
NČ : Minnie
Z většiny dětí nevyrostou noví Mozartové nebo Einsteinové, a řekla bych, že ani z těch tvých nevyrostli... Existenci *zločineckých genů* nikdo neprokázal, o tom, jaký podíl na povaze člověka mají geny a jaký výchova a vliv okolí nikdo nespočítal...

prosinec 20, 2007 00:32
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]