O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PORADÍTE MI S VÝŽIVNÝM? PDF Tisk E-mail
Úterý, 31 leden 2017
Dobrý den, moc prosím o radu - chtěla bych podat žádost o zvýšení výživného pro nezletilou dceru; výživné bylo naposledy upraveno a stanoveno na 1500,- Kč/měs. někdy v r. 2011, kdy byly dceři 4 roky. Slyšela jsem, že lze u zvýšení výživného stejně jako u prvotního určovaní výše výživného požadovat proplacení až 3 roky zpětně - je to pravda?

 

 

 

 

 


 

Je potřeba soudu doložit veškeré výdaje na nezletilou formou dokladů o platbě, účtenek apod., nebo stačí jen seznam výdajů za 2-3 roky zpětně + například čestné prohlášení, že k zbývajícím uvedeným výdajům nemohu doložit doklad o platbě (např. hodiny klavíru a zpěvu, které jsem hradila známému cash a samozřejmě jsem nechtěla žádný doklad) nebo i fakt, že po2 letech doklady vyhazuji, když padá záruka, logicky je neskladuji ...)


A jak má být taková žádost přesně formulována?


Mám v žádosti uvést jen výdaje, které souvisí se školním rokem, nebo i výdaje  jako jsou tábory, dovolené apod.) - otec za celou dobu, co chodí dcera do školy, přispěl na školní pomůcky a kroužky jednorázově 1x a tím to také skončilo.

 

Ještě poprosím o radu, chci také podat návrh na úpravu styku otce s dítětem, protože ho nemáme nijak stanoven, a začaly se dít věci pro mě neúnosné, jako že si vyzvedne dceru bez mého vědomí v družině, aniž by mě o tom kdokoli informoval atd. a každý říká něco jiného, jeden, že na to má otec právo ji kdykoli vyzvednout, i přesto, že ji mám v péči, jiný zase tvrdí opak, tak jsem z toho zmatená, náhodou nevíte, jak je to doopravdy?

 

Každopádně je mi jasné, že úprava styku bude potřeba; teď jen dotaz, zda mám onen návrh podat souběžně s návrhem o zvýšení alimentů, a pokud ne, tak který by měl být jako první. Přikládám předběžně sepsaný návrh na zvýšení, absolutně netuším, zda je to v této podobě přijatelné, nebo zda se platí nějaký obnos např. za kolky, kolikrát má být návrh vytištěn a podán u příslušného soudu na podatelně ...


Předem vám moc děkuji za váš čas a za vaši odpověď.  Přeji hezký zbytek dne, budu se těšit.

 

S pozdravem,

KRISTÝNA

 

 

 

 

 

Komentáře (1)add feed
Já nechci bejt zlej, : Krakonoš
ale platíme si dost drahej státní aparát ouředníků, který mají pohodlný živobytí, takže by bylo výtečný, milá Kristýno, kdyby se svejma dotazama plnejma technickejch detailů zašla na sociálku a tam si nechala poradit. Protože vod toho tam jsou a fakt nestojej málo. Každýho z nás.
únor 01, 2017 11:53
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]