O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZVÝŠENÍ VÝŽIVNÉHO PRO PUBERŤÁKA PDF Tisk E-mail
Úterý, 04 říjen 2016
Dobrý den, chtěla bych vás poprosit o radu. Žádala jsem o zvýšení výživného na nezletilého syna – je mu 16 let - od data podání, ale pak jsem to odročila, protože jeho otec s tím nesouhlasil. Částka měla být zvýšena z 1000 Kč na 2500 Kč a to zpětně od letošního června.

 

 

 

 

 

 

 

 

Syn nastoupil na střední školu bezpečnostně právní a nyní  je to všechno pro mne už nesmírně finančně náročné. Ale jeho otec mi řekl, že mi dá jen 2000 Kč a to až od září 2016. A že to musím odročit. Takže jsem to odročila. A chtěla bych se zeptat, zda je i v případě mého syna možnost požádat zpětně o tři roky. Já to původně chtěla zpětně jen za 4 měsíce.  

 

K soudu jdeme teď v listopadu, tak co ještě bych měla si připravit?

 

Děkuji mnohokrát za radu,

LENKA

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

 Milá Lenko,

 

         připravit si musíš pevné nervy. A už nic "neodročuj", protože na nezletilé dítě máš nárok až ony tři roky zpětně! Takže žádné takové, že by tatínek "nesouhlasil". Na šestnáctiletého chlapce je tisícovka opravdu minimum...

 

           Ale teď opravdu: sepiš si všechny výdaje, které se synem máš - tady na kudlance - V LEVÉM KRAJNÍM SLOUPEČKU -  je plno návodů i formulář na zvýšení - takže čti, studuj. Případně mi můžeš napsat a můžu ti to napsat já... :-))

 

d@niela

 

 

Komentáře (5)add feed
Výživné 1000 Kč??? : Míša šíša
To tatínka nefackuje hanba?
říjen 04, 2016 07:08
Tisícovka není minimum! : *NČ*
To je přímo výsměch!
říjen 04, 2016 07:27
já jen tiše žasnu : mila1
Sice neznám poměry v této rodině, třeba otec přispívá i jinak než výživným.. ale proč se matka řídí tím, co jí říká on a nejde normální právní cestou? Postup je následující - při každé významné změně u dítěte - nástup do školy na jiný stupeň atd. - má matka právo podat návrh na zvýšení výživného a to i se zpětným účinkem. Existují na to tiskopisy, Daniela je tady uveřejňovala. V návrhu na zvýšeni uvést částku (a pro 16ti letého studenta je přiměřená částka 3-4 tisíce, pokud otec bere průměrný plat). Lepší je uvést vyšší částku, soud to pak posoudí a určí částku sám. A k soudu si přinést seznam všeho, co jsem mu v poslední době koupila - účtenky za oblečení, léky, drogerii, kroužky, sportovní vybavení na lyžáky atd. Nejdříve to jde k okresnímu soudu, pokud ten odsouhlasí zvýšení alimentů, tak to platí hned, ikdyby se otec odvolal ke krajskému soudu. Takže hned po nabytí platnosti rozsudku okresního soudu vyžadovat placení schváleného výživného. Má přednostní právo. A rozhodně se nebát. Soudu jde o potřeby dítěte. A matce by o to mělo jít taky.
říjen 04, 2016 15:08
Jenže, maminka je podle všeho opravdu zakřiknutá. : Martina P.
"Tatínek" řekl, tatínek nedá.
A ona to tedy stáhla.

Lenko, jak to napsala mila1 - sepiš všechno a mazej s tím na soud!!!
říjen 04, 2016 17:06
Lenko, proč dáváš přednost svému bývalému před synem? : bb2
A chtěla bych se zeptat, zda je i v případě mého syna možnost požádat zpětně o tři roky. Já to původně chtěla zpětně jen za 4 měsíce.

Ano, jde to. Měla jsi to udělat dávno, teď to samozřejmě bude horší, když bude otec doplácet zpětně sto tisíc. Ale nemusí to platit najednou, jde to ve splátkách, takže třeba běžné výživné bude 4000, pokud ti to soud uzná, a k tomu splátka 2000. I tak to pro něj bude pecka a bude se snažit tě dotlačit k tomu, abys to zase stáhla. Nedělej to, ošidíš svého syna a až mu nebudeš moct něco koupit nebo zaplatit, budeš mu to muset vysvětlit. Řekneš mu pak, žes brala ohledy na jeho otce?
Tak se pouč z minulosti a už nic zpátky neber, za rok bys byla ve stejné situaci..
říjen 05, 2016 13:05
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]