O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÝŽIVNÉ - VŽDY PLATBY SPRÁVNĚ OZNAČIT! PDF Tisk E-mail
Středa, 07 září 2016
Dobrý den, potřebuji poradit ohledně výživného – protože ho nechci platit dvakrát! Domluvil jsem se se svojí ex, která stále bydlela v mém bytě, že si vyměníme platby – já jí nebudu platit výživné a za to jí nebudu účtovat žádný nájem ani všechny ostatní související poplatky. Souhlasila, a dokonce jsme na to sepsali papír. Fungovalo to.

 

 

 

 

 

         Pak se ex odstěhovala k novému frajerovi i s dětmi. Teď po mně chce, abych jí zaplatil ono výživné... Přitom se jedná o mnoha měsíční částku, která by mi udělala pěknou čáru přes rozpočet. Jsem z toho znechucený. Mám na tu dohodu od ní podepsaný papír, takže na mě nemůže a může se tím bránit. To dlužné výživné tedy, předpokládám, platit nemusím. Co poradíš, Kudlanko?

 

KAREL

 

 

 

 

 

 

Odpověď:

 

 

Ach smůla, velká smůla, Karle,

 

bohužel tvůj předpoklad správný není. Pokud bylo výživné určeno soudně, případně jsi žádné výživné po stanovenou dobu neplatil, máš povinnost toto výživné doplatit a to i zpětně... Bývalá manželka má na to nárok a u soudu zcela určitě uspěla, protože se jedná o dohodu zcela neplatnou. Ona se nemůže vzdát výživného pro své děti a to ani v rámci nějakého zápočtu. Takže jakýkoliv podobný papír je jen cár papíru…

 

Není tedy jiné řešení, než výživné prokazatelně hradit, platby vždy označovat jako výživné na nezletilé dítě, a teprve poté se dá jednat například o úhradě částky v rámci nájemného. To by byl jediný správný postup. V tomto případě není žádný důkaz o tom, že bys výživné hradil a to bude pro soud podstatné.

 

Bohužel, dlužné výživné je tedy nutno skutečně ex-manželce zpětně doplatit. Pokud ne, rozhodne o tom soud.

d@niela

 

 

 

Komentáře (3)add feed
To je nesmysl... : Karlos...
Pokud mezi nima skutecne byla takova dohoda, neplatil bych nic. Zenska at si polibi prdel.

září 07, 2016 21:45
Karlosi, bohužel, : d@niela
oni tu dohodu napsali blbě, respektive - on si to měl napřed zjistit a podle toho to formulovat.
Je to průser, ale je to tak...
září 09, 2016 00:13
No jo : Lenka1
takhle to dopadne, když slušnej člověk narazí na svini. Snad už příště bude Karel chytřejší - nemyslím konkrétně nějaké další výživné, ale tak obecně a poradí se dřív než sepíše zase nějaký další "papír".
září 09, 2016 18:51
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]