O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZLODĚJI - LIDSKÁ HAVĚŤ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 05 září 2016
Image result for POMÁHAT A CHRÁNITAsi každý někdy slyšel historku, jak se do domu vloupali zloději a kompletně ho vybílili. O něco horší je ale situace, kdy se člověk probudí a zjistí, že se mu po bytě pohybuje cizí člověk, který si odnáší jeho věci. Ačkoli počet vloupání během předchozího roku klesl, pořád se jedná o tisíce. Podle policejních statistik se v loňském roce zloději vloupali do více než tří tisíc bytů a tří tisíc sedmi set rodinných domků. Počty samozřejmě neuvádějí případy, kdy oloupený případ nenahlásí.

 

 

 

 


Podobně situaci řešil Jarda (27). Před časem bydlel v bytě v pražských Nuslích, kde je občas problém s bezpečností. Na chodbě domu někdy potkával uživatele drog, přesto ho nenapadlo, že se jednou probudí a do jeho ložnice bude zrovna nakukovat zloděj. „Já jsem v polospánku viděl, jak se mi otevírají dveře do ložnice a ve dveřích stál chlap,“ popsal své setkání se zlodějem Právu Jarda. Muž se tehdy snažil situaci omluvit slovy, že viděl otevřené dveře, a tak se šel podívat dovnitř, jestli se nestalo něco strašného.

 

„Pak mi řekl, že vidí, že všechno je v pořádku, tak abych spal dál,“ uzavřel své setkání se zlodějem Jarda, který poté skutečně usnul a myslel si, že se mu to zdálo. Ráno ovšem zjistil, že v jeho bytě pár věcí chybí. Lupič mu ukradl toustovač, modem na internet a dalších pár drobností. Škoda byla nižší než tři tisíce, tak Jarda ani nevolal policii.

 

 

Okradl ho znovu

 

To se mu ale vymstilo. Když později odjel na víkend, navštívil jeho domácnost zase zloděj a tentokrát ukradl všechny elektrospotřebiče i tahací harmoniku. Škoda se vyšplhala na sto tisíc korun. Tehdy policii zavolal, ale z postupu jejich šetření byl maličko rozpačitý. „Přijela policie, vzali otisky a řekli mi, že mohou vzít otisky jenom z lesklých míst, protože na tmavá místa potřebují speciální prášek, který neměli. Za měsíc přišel protokol o odložení,“ shrnul své setkání s policií Jarda, který se následně přestěhoval do bezpečnější čtvrti.

 

 

Odpověděli na pozdrav

 

Nevhodná lokalita se stala osudnou i Nikole (30). V roce 2012 bydlela v centru Prahy v přízemním bytě. Jednou se o půl osmé ráno probudila a viděla v bytě dva cizí muže. „Mně to v danou chvíli nedošlo, protože jsem neviděla, že si tam berou počítače, a myslela jsem, že to jsou dělníci, kteří nám tam jdou dodělat nějakou rekonstrukci. Jak jsem byla rozespalá, tak jsem je ještě pozdravila,“ popsala své setkání se zloději Nikola.

 

Muži jí odpověděli automaticky na pozdrav, pak ztuhli a rychle byt opustili. Nikola si celou záležitost uvědomila, až když muži byli pryč a ona zjistila, že společně s nimi zmizely i notebooky jejích spolubydlících. Chmatáci toho naštěstí moc odnést nestihli, takže způsobili škodu zhruba za dvacet tisíc korun.Policie je ale nikdy nevypátrala. Nikola si totiž jejich podobu nemohla vybavit, protože oba měli kšiltovky naražené do čela.

 

 

Někdy to humorné není

 

Jarda i Nikola měli vlastně štěstí, že si během návštěvy zloděje neuvědomili, že jsou právě okrádáni. Soudní znalec a psycholog Jiří Jelen doporučuje, aby ženy, které načapají u sebe doma zloděje, začaly křičet, muži by případně k tomu měli vzít něco pořádného do ruky. Fyzickému útoku by se ale měli vyhnout, protože nikdy nevědí, jak dotyčný zareaguje. „V žádném případě nedávat tomu zloději nebo útočníkovi najevo, že jste s jeho přítomností v bytě smířeni,“ dodal Jelen.

 

      Marka (42) navštívil v jeho domě zloděj, když tam spolu s ním spala i celá jeho rodina. Chmaták samozřejmě ukradl, co mohl, a navíc po sobě nechal exkrement v chodbě. Marka ale ještě dlouhou dobu poté děsila představa, že by se některé z jeho dětí vzbudilo a lupiče při činu přistihlo. Také nevěděl, jak by jim vysvětloval, proč cizí pán zrovna kálí v chodbě.

 

 

Máte také někdo podobné zážitky?

 Byli jste vy či vaši blízcí také vykradeni?

 

Jak to policie řešila (vyřešila)?

 

FRANTA BOUŠKA

 

 

 

 

Komentáře (5)add feed
... : *deeres*
Vlastně se lidem, co si nezabezpečí svůj byt tak, aby se tam nedalo celkem jednoduše vlézt,hodně divím. Bydlela jsem v místech, kde se to feťáky, bezdomovci a zloději jenom hemžilo a zřejmě proto, jsem paranoidní. První, co jsem si v novém bytě pořídila, byly bezpečnostní dveře. Nemyslím, že by mně někdo dokázal vlézt do bytu, když jsem doma, aniž bych o tom věděla.
Ale tady na vesnici, pokud barák alespoň zamykají ,tak mají přízemní okna do ulice a většinou i plot nezamčený,vůbec žádný nebo takový, který lze snadno překonat. A nic s tím nedělají, přitom celé léto tady u nás a v okolních obcích řádili lapkové, které se podařilo díky kamerám dopadnout až v polovině srpna. Vlastně ne díky kamerám, protože těm se úspěšně vyhýbali a policajti si tak mohli vytypovat místa, kde by mohlo dojít k další loupeži.
září 06, 2016 10:11
... : Lenka1
cit:

Soudní znalec a psycholog Jiří Jelen doporučuje, aby ženy, které načapají u sebe doma zloděje, začaly křičet,

A proto spím s kvérem pod polstářem. I když u mě vloupání není pravděpodobné, tak si tento praktický zvyk stále udržuji.
září 06, 2016 11:57
Tak u nás se kradlo snad v každém domě. : KaCilka
Bezpečnostní dveře jsou těm v přízemních patrech dost na nic, protože zloději lezou balkony, nebo okny.
My jsme naštěstí uprostřed ale nechtěla bych být ani nahoře, ani zcela dole.
září 06, 2016 13:15
... : doktor
Normálně bydlíme v paneláku a ještě na sídlišti.Věřte ,žádná sranda.Je tomu asi pět let zpět,to jsme vchodové dveře ještě pouze přibouchly,více nebylo třeba.Ovšem jeden den v pravé poledne soused pustil do domu "opraváře"."Opravář nelenil a vybílil celé druhé poschodí....tři byty.Byl vybíravej,bral jen peníze i cizí měnu(bylo před dovolenýma),šperky a podobné drobnosti.Zámky u dveří byly vylomené.Jak podotkl policista " s citem".nikdo nic neslyšel.Policie nic nevyřešila,ale dospěla k pozoruhodnému konstatování.........."....zavinili jste si to sami a pachtel asi pracoval v rukavicích a potom ,peníze jsou anonymní..." a zasalutoval.
září 06, 2016 13:33
Už : Milene
je to asi 15 let. Vrátili jsme se večer domů a byli jsme vykradený. Dostali se do našeho domku přes balkon a vylomili dveře. Jak se dostali na balkon do prvního patra, to nevím.
Vzali, co bylo po ruce a taky tašky a baťohy, aby si lup měli v čem odnést. Byl to příšerný pocit, že mi někdo cizí prohledával byt, šmejdil v ložnici. Gruntovala jsem do rána. A ještě dlouho jsme zjišťovali , co ještě chybí. Děti říkali, že ani netušili, že taková sprostá slova bych vůbec byla schopná říct. Zloděje nenašli.
září 06, 2016 13:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]