O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MANŽEL NA DRAKA PDF Tisk E-mail
Neděle, 28 srpen 2016
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat : od moji tety odešel manžel (teď je to 7 let), přitom byli manželé 35 let a teď žádá po tetě ,aby se rozvedli. Občas ji dával nějaké peníze na přilepšenou, ale nepravidelně. A teď ji řekl, že když se rozvedou, tak už ji nebude dávat vůbec nic.  Strýc si s novou přítelkyni pořídil dům (a ten je asi důvod rozvodu).

 

 

 

 

Prosím, když byste byli tak laskaví a poradili, jak se teta může zachovat vůči rozvodu a na co má nárok? Po 35 letech manželství se teta na stará kolena nechce dát rozvést, protože má malý důchod a bez příspěvku manžela by těžko vyžila.

 

Děkuji za odpověď a přeju vám hezký den

MONIKA

 

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Moniko,

 

     tak tohle je, jak se říká - "hustý", ta tvoje teta je nejspíš nesmírně submisivní a bez sebevědomí... Ona si totiž mohla už dávno zažádat o výživné na nerozvedenou manželku...

 

 

 

  •   Podle zákona o rodině mají manželé vzájemnou vyživovací povinnost. Neplní-li jeden z manželů tuto povinnost, určí soud na návrh některého z nich její rozsah, přičemž přihlédne k péči o společnou domácnost. Rozsah vyživovací povinnosti stanoví tak, aby hmotná a kulturní úroveň obou manželů byla zásadně stejná. Při určení výše vyživovací povinnost se nejedná jen o zajištění samotné výživy oprávněného manžela, ale i o poskytnutí prostředků k úhradě ostatních osobních potřeb jako jsou potřeby zdravotní (nákup léků a zdravotních pomůcek, rehabilitační péče apod.), kulturní, rekreační atd.

 

 

  • Pro určení výše výživného je rozhodná řada okolností, v řízení proto musí být prokázáno, jakou hmotnou i kulturní úroveň oba manželé mají, jakým způsobem je uspokojována, jaké jsou objektivně jejich potřeby, jaké jsou jejich příjmy a výdaje, včetně možnosti dosahovat vyššího příjmu, jaké jsou příjmy a životní úroveň manžela. Dále navrhnete, jakou výši výživného vám má soud přiznat a od jaké doby, přičemž výživné lze přiznat nejdříve ode dne podání žaloby.

 

     Když tak mi napiš, pošlu ti formulář...

 

d@niela

 

 

 

      
Komentáře (0)add feed
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]