O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

RASISMUS JE, KDYŽ SE BRÁNÍME? PDF Tisk E-mail
Středa, 28 listopad 2007

 Milá Danielo, potřeboval bych poradit s tím, jak se vypořádat se situací, která nastala u mého syna ve škole. Syn začal chodit do první třídy a jeden z jeho spolužáků, René, první třídu nezvládá i přesto, že ji již opakuje. Výsledkem je jeho agresivní a vulgární chování ke spolužákům a učitelce.

 

 

 

     Chápu, že hlavní podíl na situaci mají Reného rodiče, kteří mu pravděpodobně neposkytují to správné zázemí, podporu a motivaci. Ale proč má můj syn a ostatní děti trpět fyzické útoky a naprosté zpomalení výuky jen proto, že Reného rodiče kašlou na výchovu svého dítěte? Nelíbí se mi, pokud kdokoliv vyhrožuje dětem tím, že je vykuchá, nadává jim do p.čí a fyzicky je napadá. Nemá to souvislost s barvou kůže, ale se slušným chování podle obecně uznávaných norem. Můj syn má ještě relativní výhodu v tom, že je o hlavu vyšší než ostatní spolužáci - a tak se dokáže i bránit.

 

     Takhle nějak vzniká rasismus.

 

     René je jediný Rom, kterého můj syn zná. A poznal ho jako kluka, který útočí na ostatní, sprostě nadává paní učitelce a nezvládá učivo, které zvládne zbytek třídy. Řešením by bylo přeložit Reného na speciální školu, kde by se mu učitelé s praxí ve speciální pedagogice určitě mohli věnovat lépe. Jenže - rodiče nedali s přeložením souhlas. Teď ostatní rodiče píší e-maily se stížností řediteli školy, ale netuším, jaký je efektivní způsob zajištění efektivní výuky.

 

     Nejsem si jistý, jestli mi můj syn věří povídání o tom, že lidi musíme soudit podle toho, jací jsou a ne podle barvy kůže. Jeho osobní zkušenost je zatím jednoznačná. Jak z takové situace ven?

 

     Díky za radu.

 

Honza

 

 

 

Komentáře (45)add feed
No a teď : Zdena
babo raď. Nejhorší je, že ani učitelé ani ředitel školy s tím docela nic neudělají. Jedině, že propadne ještě jednou, ale to se mi zdá učební osnovy nedovolují. smilies/undecided.gif smilies/cry.gif
listopad 28, 2007 15:44
jenže - všechny ty děti, resp. Reného spolužáci, : ivanka
si už zákonitě vytvoří názor...
a nebude to určitě nic fajn.
listopad 28, 2007 16:03
chyba je též na straně učitelů : Alena Puntíčkovaná
já chápu, že si nechtějí pálit prsty, ale měli zasáhnout, už když to začalo. Bohužel, u romů neplatí pravidlo "zanedbáváš své dítě - sebereme ti přídavky".Většinou stačí, když takovémuto dítěti dáte ochutnat vlastního chlebíčka. Kdysi jsem učila angličtinu na ZŠ ve Slapech. Byl tam taky chlapec, který terorizoval ostatní děti, zvláštěpak ty malé. Jednou jsem ho chytila při činu. Odvedla jsem ho k nám do třídy a řekla jsem dětem, že ty, co jim kdy ublížil, ať se postaví do řady. Každy si pak do něj bouchne - a to jen jednou a jen přes zadek. Některý děti do něj jen tak šťouchly, protože se bály, ale jiné mu ji vyšily docela pěknou. Když jsme skončili, tak jsem mu řekla, že příště - jestli se něco zas dovím - si ho podám já. Od té doby byl klid. Nejen to, kluk vyrostl a zdaleka mě zdraví, kdykoli mě potká a je vysloveně roztomilej. Nojo, ale tenhle kluk je bílej. Být to cikán, tak mi to asi jen tak neprošlo.Jinak někdo, kdo nezvládne nadvakrát první třídu, patří do zvláštní školy. Tam by měli mít pedagogy pro tyto případy již "vycvičené".
listopad 28, 2007 16:12
Honzo, : strejda
přeložení Reného do tzv. zvláštní školy asi neprojde. Copak Ty nečteš, jak se EU na nás osočila za počet zvláštních škol? Copak Ty nečteš, jak stát musí zaplatit těmto Cikánům za to, že byli kdysi po právu umístěny ve zvláštní škole?
Řešení vidím pouze jedno. Ty sám a ani ostatní rodiče nic nezmůžete proti laxnosti a bojáctví pana ředitele a celého školského odboru a proto si najdi jinou školu a kluka tam přelož s tím zdůvodněním, o kterém píšeš.
To přeci není možné, abychom pořád trpěli za tu, život ztrpčující, pakáž.

listopad 28, 2007 16:13
další řešení by bylo : Alena Puntíčkovaná
aby se rodiče dohodli a houfně přehlásili své děti jinam. Škola totiž dostává příspěvky podle počtu dětí.Žádné dítě znamená žádné peníze a žádný ředitelský plat.
listopad 28, 2007 16:14
Alena Puntíčkovaná : Eva
ani toto už není, bohužel, řešení, protože zrovna nedávno ČR prohrála nějaké mezinárodní soudní řízení, kvůli tomu, že šikanuje cikány a jejich právo na vzdělání (už to je protimluv), vysokým procentuálním výskytem cikánů ve speciálních (dříve zvláštních, ale na nátlak cikánů byly nerasisticky přejmenovány) školách. Takže jim bude platit náš stát tučné odškodné! Opravdu!
listopad 28, 2007 16:23
Aleno, : strejda
přesně to mně napadlo, až když jsem to odeslal. To by v tom byl čert, aby se vedení školy nechytlo za nos.
Jinak malou poznámečku: Já jen doufám, že se nedočkáme toho, že se pod články s podobnou tematikou někdy v budoucnu objeví nápis:
DISKUSE ZABLOKOVÁNA! :-)))
Danielo, to byl ffftip.
listopad 28, 2007 16:25
Většina o tom ví, většina se bojí jen veřejně špitnout, : Eva
protože v tom zůstane úplně sám, až ho označí za rasistu, a když se to nějaký učitel nebo ředitel pokusí řešit, tak velmi pravděpodobně skončí obdobně, jak tu bylo nedávno Danielou popsáno. Zezadu "statečně" s kudlou v zádech.Fakt nevím, proč by zrovna jen speciálně učitelé měli za nás tento problém řešit, odhaduji, že moc možností i tak nemají, pokud jsou vychytralý a vyděšení ti, co mají opravdu tu moc a páky a kašlou na to.
Ale tohle vaší situaci nepomůže.....
listopad 28, 2007 17:00
k rasismu : neonka
proč se neustále mluví o rasismu, když cikáni jsou úplně stejná rasa jako my, tedy indoevropská?
Jinak poznala jsem 1 slušnou rodinu, jinak fakt děs běs.
listopad 28, 2007 17:12
... : neonka
a ještě jsem si vzpoměla, zkuste si v knihovně najít knížku obsahující cíkánské pohádky, myslím že se tak dokonce i jmenuje. Jako téměř dítko nic takového neznaje, dost dlouho jsem se divila.
listopad 28, 2007 17:17
Nebo další věc - : strejda
a teď trošku odbočuji k mediálnímu názvu "fotbalový fanoušek". Mám tím samozřejmě na mysli ty ožralé pubertální vandaly, kteří jsou neustále médii nazývány zdrobněle fanoušky. To je děs. Oni zdevastují vagon a oni jsou to prosím fanoušci. To je absurdistán, co? Ne! Tomuhle fandit nemohu.
listopad 28, 2007 17:23
No, Honzo, : Krakonoš
myslím, že vaše škola si to nějak usnadňuje a její pedagogové selhali. Nevím, jaká je konkurence mezi školami tam, kde žiješ, ale opravdu byste měli vy rodiče zatlačit na školu, aby to řešila, jinak dáte děti jinam. V našem městečku je škola jediná, děti z cikánských rodin tvoří významnou část žáků, přesto se s tímhle setkáváme jenom ojediněle. Minulý školní rok byli takovíto elementi dva - kluk (bílej) a holka (Cikánka nebo Romka, jak kdo chce). Oba skončili nakonec v nějakých ústavech, kluk se vrátil s tím, že nebude-li sekat dobrotu, do ústavu maže znovu, ta holčina už je někde jinde. Postarali se o to učitelé, máme výborného ředitele a skvělou výchovnou poradkyni. A hlavně - všichni dělají maximum pro to, aby děti do naší školy chodit chtěly, v opačném případě odejdou do škol v blízkém sousedním městě a my to můžeme zavřít. Tohle nikdo jinej než škola nevyřeší a pokud tam jsou neschopní, budete muset opravdu jinam.
listopad 28, 2007 17:58
přesně o tom mluvím : alena puntíčkovaná
škola by měla na rodiče toho kluka podat trestní oznámení o zanedbání povinné péče a narušení mravní výchovy dítěte. Stačilo by jeden takový chlapečkův exces nahrát na kazeťák nebo telefonem nenápadně natočit. A rodiče by měl nutit školu k důslednosti. Nebude-li to dítě pryč, nebudou tam žádné jiné děti a pak at si ho třeba naloží do octa. Jo. Strasbourg je pohvězdičkovanej hrůzou, že by se jim tam naši cikáni mohli nastěhovat. Tak nás radši odsouděj k hromadnému trestu smrti, jen , aby jim tam romští hoši nestrčili nos.Vždyť oni se ani nejeli podívat, jak to v takové zvláštní škole vypadá.
aše předpo*raná vláda by se měla zajímat, jask to s cikánama vypadá u njich. Myslím, že by dost zírali.
listopad 28, 2007 18:13
ZÁKON O POTULNÝCH CIKÁNECH Z R. 1927 : Sandokan
Senát Národního shromáždění R. Čs. r. 1927.
II. volební období.4. zasedání.

Tisk 459. Zpráva výboru ústavně-právního k vládnímu návrhu zákona (tisk 415)o potulných cikánech a podobných tulácích.

Ústavně-právní výbor jednal ve schůzích dne 21., 22. a 23. června 1927 o shora uvedené osnově zákona a usnesl se, změniv a doplniv vládní osnovu zákona v některých směrech, doporučiti senátu Národního shromáždění ku přijetí zákon tento ve znění dole uvedeném.
...
Zákon tento jest sice výjimečný, avšak též potulní cikáni a jim podobná individua staví se sami svým životem mimo ostatní občanstvo a nařízení státu; vynucují si tedy tímto pro sebe zákon singulární, který jest odůvodněn též proto, že zvyšují té doby nebezpečí pro život, zdraví a majetek jiných státních občanů svým zvláštním, nezřízeným způsobem života se sklonem k násilnostem.
...
Co dodat ? Nebylo by lepší pojmenovat problém podle skutečnosti a stejně tak se s ním i vypořádat, než bude pozdě?

listopad 28, 2007 19:30
Radu mám jedinou : : mamča
Rodiče všech žáků 1. třídy spojte se (to zní jako proletáři všech zemí spojte se, co ? ) smilies/grin.gif
a sepište petici adresovanou řediteli školy, kopii zašlete na Krajský úřad (nebo kdo je zřizovatelem) a ministerstvo školství. Jen tak vyprovokujete připohvězdičkovaného ředitele školy k nějaké aktivitě.
Pokud se ředitel školy bojí jednoho spratka a jeho rodičů a nedokáže sjednat pořádek, tak bych svoje dítě dala na jinou školu (je li jaká). Vždyť prvňáček by se měl do školy těšit a ne bát.
listopad 28, 2007 21:48
Já nevim, proč se lidi bráněj tomu označení "rasista" : NČ
Jestliže muj odpor ke špinavýmu, páchnoucímu, bezohlednýmu, agresivnímu, vesměs debilnímu, parazitujícímu, sajrajtu chce někdo nazvat rasismem, pak ano. Jsem rasista. A vůbec se za to nestydim.
listopad 29, 2007 06:34
Ale NČ nejsi rasista : wendy
existují lidi tmavé pleti, kteří se chovají normálně, ne obtížně. My je přeci, ty naše cikány, nemáme rádo pro jejich chování, a ne kvůli jejich rase - tmavá pleť Indů. Kromě toho my jim to umožňujeme, tak si parazitují.
Co se školy týče, mnoho malých cikánků neumí pořádně česky a proto zaostávají ve výuce. Jejich rodiče na to kašlou, natož aby s nimi dělali úkoly. Rada o hromadném opuštění školy je dobrá !

Sandokane, já zase mám Zákon o četnictvu z roku 1888 a tam se ve výnosu Ministerstva vnitra v bodě 13 píše : Potírání cikánských zlořádů jest v první řadě povinností četnictva za spolupůsobení obcí. A obec, toť občané v čele se starostou. Musejí se ozvat.


listopad 29, 2007 07:31
Ještě bych napsala Džamile, : mamča
že se v 1. třídě ZŠ cítí šestiletá národnostní většina diskriminovaná, když je terorizuje jediný člen národnostní menšiny. A že to poženu až do Štrasburku...
Má se snad ta laskavá žena starat, aby se v naší zemi zabránilo diskriminaci ? smilies/wink.gif
listopad 29, 2007 08:04
Jojo, to je ta demokracie : Lotka
za kterou jsme tak bojovali, ne? Dneska je hlavní právo dítěte a jeho rodiče rozhodují o tom, co s ním bude. Takže i kdyby přeložení do speciálky doporučilo tisíc kantorů a psychologů, poslední slovo mají zasloužilí rodiče, co si dokázali pořídit parchanta, je to jejich nezadatelné právo!
Upřímně soucítím s rodiči ostatních dětí a v duchu si blahořečím, že mé dobrovolné rozhodnutí nemít v dnešní době děti, je asi rozumné. smilies/undecided.gif

listopad 29, 2007 09:00
wendy : mamča
Pro malé cikánky co neumí pořádně česky, jsou zřízeny "přípravné ročníky" v MŠ, kde se mohou nejen naučit pořádně česky, ale získávaly by tam i hygienické a sociální návyky.
Zatímco rodiče "bílých" předškoláků MŠ normálně platí, tak "rómské děti" ji mají zadarmo.
Přesto této výhody cikáni nevyužívají, protože cokoli, co se musí dělat pravidelně je jim proti mysli, a ty hodné diskriminované snědé matky nejsou ochotny ráno vstát z postele, a to dítě do osmi hodin odvést do školky.
Ať už dají všichni s tou pozitivní diskriminací pokoj, vždyť je to jen k naštvání.
listopad 29, 2007 09:13
Lotka : mamča
Nemyslím, že někdy byla vhodná doba na pořízení dětí. Děti se rodily i za války, v době nesvobody, i teď, do této nejisté doby.
Kdyby podobný názor měli naši rodiče, nebyli bychom tady.
listopad 29, 2007 09:18
Taj já si tak teoreticky a realisticky představuji, : Eva
že bych učila v té třídě, kde ten "skvost" všechny tyranizuje. A protože tedy nejsem bázlivý člověk a navzdory své jisté humanitě si stále myslím, že dětem musí být jasné "kdo je ve třídě pánem", tak já bych, dříve nebo později, byla stoprocentně zmasakrována bandou cigánů. A kdybych to náhodou přežila, tak bych byla téměř stoprocentně bez práce, protože "můj morální rasistickej profil" (ze kterého bych i nadále neustoupila)by se neslučoval s výkonem povolání učitele. A mohla bych si stěžovat leda na Kudlance! To je realita bez příkras! Jedinec tu zmůže leda velikánskou hvězdičku!!!A přesto by si to neměl nechat líbit. Je to chyba "systému" a navíc, my se totiž, na rozdíl od cigánů, neumíme spojit a to ani ve jménu této pakáže atd.
listopad 29, 2007 09:32
Je to těžký obecně : wendy
zrovna včera myslím běžela na podobné téma diskuse v rádiu. A pamětníci svorně vypovídali o tom, že když to nějaký žáček se zlobením přeháněl, dostal jednu výchovnou od učitele a bylo. A žádnou újmu nebo trauma z toho nikdo neměl. Žádní rodičové si do školy stěžovat neběhali.

mamčo, já vím, lákají je na svačinky a bůhví co ještě, děláme to i pro sebe, pak jsou s nimi takovýhle potíže - všechno marno. Jak píšeš o těch dobrých diskriminovaných matkách - jakmile se jedná o zodpovědnost, najednou o výhody nestojej. A co nám je po tom, že jsou jiní a žijí ze dne na den a budoucnost je nezajímá ? Pak mě tedy zase nezajímají jejich případné problémy.
listopad 29, 2007 10:17
wendy : Průšvih je, že se jich všichni bojí. : mamča
Cikáni vyhrožují a útočí v tlupách. Všude řvou o "diskriminácii", a každý kdo s nimi má co do činění, se bojí aby nebyl označen za rasistu. Tak jim všichni pochlebují, pracovnice na sociálce jim zjistí všechny možné dávky, na které by mohli mít jen náznakem nárok, jen aby se jich a jejich tlupy nemusely bát. Cikáni si to pochopitelně mezi sebou řeknou, a ostatní už jdou na úřad řádně poučení.
Jsou zvyklí jen brát a nic za to nedávat. Ale oni jdou ještě dál. Nejen že nejsou vděční za všechny ty vůči většině nemorální výhody, oni nás ještě slovně i fyzicky napadají. Neštítí se ničeho, ani okradení bezmocného invalidy. A náš stát jim ještě bude vyplácet odškodné za to, že chodili do ZvŠ.
Já bych jim do toho Štrasburku ty ukřivděné nastěhovala, ať nám ukážou, jak se s tímhle etnikem má jednat správně.
listopad 29, 2007 10:28
On jim Strasbourk vyhoví, jen aby tu byli spokojení a chtěli tady zůstat !!!! : wendy
S tím vyhrožováním mám teda zatím kliku. Na mně si nic nevykřičí, a že tady taky pěkně řvou. Nechci mít od nich klid a už je mít na druhé straně kliky za tuto cenu. Ani omylem. Teď naposledy mi tu jedna taková hodila neschopenku na zem, vzteklá, že od nás nedostane nemocenskou a chtěla okamžitě potvrdit papír pro socálku, bez toho potvrzení jim nedají dávky. Tak jsem ji vypakovala i s lejstrem. Práskla dveřma a na chodbě mi dávala jmen nevybíravých. Ovšem - za chvíli byla zpátky, neschopenku sebrala ze země a byla značně pokornější. Já vím, že za to může systém dávek a ne moje paličatost, že něco prostě stojí za mnou, na mé straně. Ale takhle nějak to přeci všechno začíná.
listopad 29, 2007 10:43
wendy : mamča
Tak to jsi třída (nebo měříš dva metry, máš metrák ve svalech a pod nosem knír smilies/grin.gif)
U nás na úřadě takhle vyprovodila pracovnice cikánku kvůli něčemu, co fakt nešlo akceptovat, a za chvíli tam přišla celá rodinka a rozmlátili jí kancelář. Taky ta úřednice dostala židlí po hlavě. Policie dorazila až za půl hodiny...
listopad 29, 2007 10:52
To bych měla pracovní úraz jako Brno : wendy
neb do 2 metrů mi 30 čísel chybí a knír nenosím. Ale mám v šupleti kasr a taky srdnatou kolegyni...
Jo policie, na jednu stranu se jim nedivím že se do něčeho nehrnou - když někoho vezmou po létech, tak si tento pak může stěžovat, musejí psát hlášení, vysvětlovat, zdůvodňovat, svědky shánět...ale na stranu druhou jsou tu od toho aby zakročili. Nám zde jeden taky bláznil, rozkopal na chodbě koš, před barákem okopával kola - a co myslíte policie, Přijeli hned, to ano, a tři auta, všichni vystoupili a tak jenom otlapovali a dobu nebyli schopni ho čapnout a odvézt.
listopad 29, 2007 12:07
Aktuálně z našeho městečka : Míša šíša
Mladá žena vycházela z marketu a na nákupním vozíku jí sedělo dítě. Přiskočila k ní cikánka, dítě vytrhla a utíkala s ním pryč. Maminka nechala košík košíkem a uháněla za cigoškou, která posléze dítě odhodila. Ovšem mezitím jiní diskriminovaní vybrali té ženě z košíku celý nákup včetně kabelky. Dobrá metoda, jak si přivydělat k sociálním dávkám, ne?
listopad 29, 2007 12:42
Mají to propracované. : wendy
A tohle funguje sqěle. Kdo by neběžel za svým dítětem ? A mělo to nějakou dohru ?
listopad 29, 2007 13:20
... : Míša šíša
No, je tam namontovaný kamerový systém. Jenže na místní policejní služebně mají málo lidí, aby nepřetržitě sledovali monitory, takže nevím, jestli podle černobílého záznamu pak mohou poznat a vypátrat pachatele.
listopad 29, 2007 15:32
Pro milovníky poezie : Ariana
Dělám si pořádek v poště a teď jsem tam našla básničku přímo aktuální k tématu, tak snad vás taky pobaví
Kdybych já byl barevný, měl bych život nádherný.
živil by mě český stát, já jen tančil, pil a krad.
Souložil bych jako kanec a peněz měl plný ranec.
Po světě pak cestoval, v Strassburgu bych si stěžoval.
Nezabýval bych se prací, živil bych se emigrací.
Příslušníci jiné rasy mají u nás zlaté časy.
I ten cikán zdivočelý ze Spiše i Pováží, houfně do Čech stěhuje se za
svou černou pakáží.
Vítej v zemi zaslíbené náš národní hoste!
Díky tobě populace zkvalitní a vzroste....
Pošli tuto báseň 2 lidem jinak tě do 2 dnů
voberou cikáni o všechny prachy.

Kdybych já byl barevný, měl bych život nádherný.
živil by mě český stát, já jen tančil, pil a krad.
Souložil bych jako kanec a peněz měl plný ranec.
Po světě pak cestoval, v Strassburgu bych si stěžoval.
Nezabýval bych se prací, živil bych se emigrací.
Příslušníci jiné rasy mají u nás zlaté časy.
I ten cikán zdivočelý ze Spiše i Pováží,
houfně do Čech stěhuje se za svou černou pakáží.
Vítej v zemi zaslíbené náš národní hoste!
Díky tobě populace zkvalitní a vzroste....
Pošli tuto báseň 2 lidem jinak tě do 2 dnů
voberou cikáni o všechny prachy.
smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/grin.gif
listopad 29, 2007 16:50
Sorry, : Ariana
omylem jsem to zkopírovala duplicitně.
listopad 29, 2007 16:50
100 bodů pro starostku... : Sandokan
> Chánovští cikáni si stěžují, že mají doma zimu, a že město MUSÍ ze
> ZÁKONA
>> svým občanům zajistit teplo.
>> Na otázku redaktora - proč jim netopíte? - odpověděla starostka:
>> "Pane redaktore, když pominu to, že za teplo neplatí, tak Vám musím
>> sdělit, že jim netopíme proto, že se jim ve spánku v letních měsících
>> ztratily radiátory.....!"

listopad 30, 2007 06:41
... : Eva
Skvělá to žena smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
listopad 30, 2007 07:24
Jo, to je za plný počet bodů : wendy
i když jsou třeba intelektuálně nesmělí, nejsou hloupí. Není radiátor = není teplo. Jen ať mrznou, třeba je to donutí chovat se aspoň v základních věcech zodpovědně. Když ty svoje děti tak milují, nechť jim zajistí na zimu doma teplo, ne ? Nakonec v kovošrotu se dá těch pár radiátorů vždycky koupit...když vy si prodáte radiátory, kdo vám co dá ? Nic. A když nic nám, tak nic jim. A hotovo dvacet.
listopad 30, 2007 08:18
wendy : mamča
Na co radiátory ? Může je hřát láska k bližnímu. smilies/wink.gif
listopad 30, 2007 08:59
ale jo, to oni si teplo zajistí... : bb
seberou nějaké dřevo, palety, nástěnky, rozlámou lavičky, a zatopí v obýváku v plecháči
no a až ty domy napůl vypálí, napůl vykouří, bude muset vedení města sebrat všechnu svou lásku k bližnímu a dát jim nové byty, jinak je bude popotahovat Brusel, že jsou rasisti


listopad 30, 2007 09:32
No jo, na co radiátory, : wendy
já už je zase omylem napasovala mezi ty snažící se lidi...

bb, to by mě zajímalo, co by slavný Brusel dělal, kdyby je město nechalo v tom, co si zdevastovali. Vyloučili by nás z EU ? Napařili by nám sankce, zatrhli peníze na cokoliv ? Europoslanci z ČR by dostali na rukávy žluté pásky ?
listopad 30, 2007 09:42
Co by tak udělal Brusel? : Eva
Na stížnost "takto postižených cikánů" by spočítal, kolik procent obyvatel ČR bydlí ve vybydlených bytech a kolik z nich je cikánů, z čehož by JASNĚ vyplynulo, že je zase povážlivě diskriminujeme a stát by jim zaplatil odškodné smilies/smiley.gif Já už se picnu smilies/cheesy.gif
listopad 30, 2007 09:51
wendy : bb
to si taky kolikrát říkám smilies/smiley.gif z čeho že jsme to tak připokakaní...
možná bychom se od soudruhů z Bruselu ale mohli naučit, jak s nepřizpůsobivou menšinou jednat? nechť nám velký moudrý bratr názorně ukáže, jak na to...ty nejeproblémovější tam pošleme na stáž, tak na dva roky, lidský antidiskriminační Brusel jistě najde optimální způsob, rádi se na to podíváme

listopad 30, 2007 10:58
no, každýho kterej by si přišel stěžovat,že chudák bydlí ve vybydleným bych spakovala a nastátní náklady ho nechala dopravit do Bruselu : Alena Puntíkovaná
, dlal mu vystěhovalckej pas a zrušila mu občanství. S tím, že tam hocha čeká nebe na zemi a ať se Bruselanistaraj. Pokd by by nás za to vyloučili z EU,tak to bych si dala tu práci a jezdla bych se na hranice chechtat při pohledu na to , jak naše spoluobčany tedy ty bývalé, nepustěj přes hranice, neb nemají VÍZUM!!!!!! A belgický kamiony bych nechala dvatřidny na hranicích postát. A nebo je to nechat draze objíždět přes polsko. ono by se brzy zjistilo, že cikáni zas až tak diskriminovný nejsou
prosinec 02, 2007 15:38
Evo, to by pak chtělo protivýzkum : wendy
kolik procent si tu vybydlenost zavinilo samo a kolik ne. To by byla čísílka ! Když matematika, tak matematika.
smilies/wink.gif
prosinec 03, 2007 09:55
Wendy : Eva
ať pracuješ, kde chceš, Tebe je tam snad škoda! smilies/smiley.gifSkvělý nápad!!! Škoda jen, že to nenapadlo někoho povolaného v našem státě a podobně protivýzkumem nezdůvodnil, kolik procent cikánů si zařazení do Zvláštní školy zavinilo až vyžádalo (fakt) samo..... a nic jsme nemuseli platit.
prosinec 03, 2007 14:05
Já nejsem moc ambiciozní : wendy
jsem povahy spíše bohémské po otci houslistovi. Snažím se ale ozývat, když jde kolem mne nějaká nespravedlnost...
prosinec 03, 2007 15:47
no to snad není pravda!!! : dáma
Vy si snad opravdu myslíte,že cikáni mají všechno zadarmo?!To je zajímavé,že mně cikánce ještě nikdo nikdy nic nedal!Momentálně jsem na mateřské(23let),manžel pracuje(29let)a máme jednoho ročního chlapečka.Naši podotýkám pracující rodiče se o nás vzorně starali!Do školy nás taky vodili!Žijeme slušným životem!!!V bytě3 1,mezi majoritu.Vše máme zaplacené!A nikdo nám na to nedal!Jen díky našim rodičům,kteří nás podpořili na začátku,a díky pracovitosti mého manžela máme dovolím si říct "nadstandartně" vybavený byt,jak nám někteří lidi(bílí i cikáni řekli).Vím,že někteří lidi romského původu takto nežijí a žijí způsobem popisovaným vámi,za který se mi slušní romové máme snad stydět?!!!NE!!!!!Ti,kteří žijí tímhle způsobem: AT SE STYDÍ SAMI ZA SEBE!Taky sem byla u spoustu bílích,kteří zdaleka nežijí takovým způsobem jako JÁ!MLUVÍM SAMA ZA SEBE!Jak si to uděláš,tak to i máš!Vás nikdo podle Kájinka,červenky,Mauerové...atd.nikdo neposuzoval!!!Tak neházejte všechny romy do jednoho pytle!!!To je totiž ten problém tohoto státu.
leden 25, 2009 12:02
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]