O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

SUPERMODERNÍ POSTUPY VE VÝUCE... PDF Tisk E-mail
Pátek, 23 listopad 2007

Novopečená paní učitelka se vědoucně usmívá nad seznamem svých budoucích prvňáčků. Ještě je neviděla, ale už o nich hodně ví. Prostudovala si totiž podle data narození jejich znamení. Tak Jindra Hladil je ve znamení býka, hmmm... to bude potřebovat pevnější ruku. Býci jsou praktičtí, svéhlaví, nenechají si nic vymluvit. A jéje.

Beran. Lindičko, Lindičko! Ty budeš jednodušší, ale vytrvalá...

 

 

 

 

     No nějak si s tvou tvrdohlavostí poradím. Mám vůbec v seznamu nějakou pannu? Jsou tak pořádkumilovné a praktické! A hele. Tys mi tu chyběl. Střelec! Na Jirku si dám tedy pozor! Bude zvídavý, zrychlený... střelci nesnášejí omezování. Jenže bez něj to v kolektivu přece nejde.

     Paní učitelka je svědomitá. Založila každému dítěti už předem kádrovou složku s popsaným znamením, bude se moci rychleji rozhodovat. Při potížích s žákem nahlédne do jeho papírů a bude mít hned jasno. Inspiraci, a proč to nepřiznat hlavně odvahu k tomuto vzrušujícímu alternativnímu přístupu získala na jednom z workshopů, které financoval Evropský sociální fond a ministerstvo školství a připravila Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Docela se divila, když zjistila, že na jeden ze seminářů, tento s názvem Výchova dětí podle znamení, přijde astrolog Milan Gelnar, ale teď je moc ráda, že vlastně státní instituce tento přístup k žákům víc než tolerují! Nabízejí jej dokonce jako jednu z možností, jak se vyznat v dětské psychice a jak děti individuálně odhadnout, vnímat a vést. Gelnara samozřejmě jako většinu slavných astrologů znala, a v médiích sledovala.

 

     Sice se občas sekne, třeba loni ve věštbě rozsudku vražedkyně Velikovské tvrdil, že jí je soud příznivě nakloněn, ten jí ovšem napařil místo očekávaných osmi dokonce deset let vězení, ale - splést se může každý.

     Paní učitelka je osoba duchovně založená. Vůbec by se ve výuce a výchově nebála ani trochy té magie. Rozhodně by ráda sem tam nakoukla do minulého života některého z problematických žáčků. Proč ne? Vždyť astrologie je s těmito duchovními vhledy a postupy provázána. Když se řekne á, musí následovat bé a klidně celá abeceda.

 

 

     Slyšela tedy, že proti tomu skvělému semináři s astrologem Gelnarem protestovali nějací vědátoři z Českého klubu skeptiků Sisyfos, ale to jsou prostě jen neduchovní hmotaři, kteří by chtěli kdeco ověřovat a dokazovat. Prý jim ale paní ředitelka Dora Assenza z Centra inovativního vzdělávání, které semináře připravilo, přes ministerstvo školství chytře vzkázala, že to, co oni nazývají okultní pavědou, je předmětem vědecké analýzy a o astrologii lze najít mnoho vědeckých studií. Paní učitelka hned nějaké vědecké studie hledala na internetu a poté i po knihovnách, ale nic nenašla. Naopak. Zjistila, že se vědci astrologii jedině pošklebují. Ale to je fuk, stejně funguje.

 

     Poněvadž když se něčemu věří, tak to přece musí existovat a fungovat!

  

    Ona sama do astrologie jen amatérsky fušuje, ale co kdyby požádala Gelnara o odborné vypracování horoskopů? Stojí u něj jen 999,- korun. To by ministerstvo školství třiceti žákům zaplatit mohlo. Koneckonců by to byl zajímavý experiment - zasnila se...

     Mladý atomový fyzik s manželkou genetičkou se těší na vstup svého potomka do první třídy víc než on. Jirka sice už dva roky čte a docela slušně počítá, ale škola je škola, a rozumná učitelka nasvítí novým pohledem psychologické zvláštnosti bystrého synka. Předávají Jirku do péče mladé, jistě patřičně vzdělané pedagožky. 

     Tak tady jsi, ty střelče, šklíbí se paní učitelka vědoucně a má celkem jasno.

 

 

Věra Nosková
Český klub skeptiků Sisyfos

 

 

 

Komentáře (107)add feed
A co když mladý atomový fyzik s manželkou genetičkou : NČ
za dvacet let vyzkoumaj, že na těch hvězdách přecijen něco je. A třeba nejen něco, třeba hodně!
Oni vůbec tihle mladí "nezatížení" ambiciózní, flexibilní, kreativní, jsou velmi odvážní, zejména v odsuzování a bourání uplně všeho, co sami nechápou. Když nechápou, nemůže ani nesmí TO existovat!!!!! ZBOURAT!!!!
listopad 23, 2007 06:34
Ehmm : Míša šíša
A nemohl by mi nějaký astrolog poradit, zda mám zítra vařit svíčkovou anebo raději moravské vrabce? Pro co je příznivější konstelace hvězd?
listopad 23, 2007 09:13
Tak z takové školy : strejda
bych svou ratolest okamžitě přeložil do NORMÁLNÍ školy. smilies/grin.gif
listopad 23, 2007 10:03
Nojo, když ale všude, v každých novinách, : ivanka
ať lítají netem, nebo si do nich můžete zabalit boty, nakonec stejně nějakej ten horoskop najdete(a ještě si můžete vybrat, jaké má být provenience). Vždyť je tolik lidí, který si spolu s NČ řeknou:
A co když mladý atomový fyzik s manželkou genetičkou : NČ
za dvacet let vyzkoumaj, že na těch hvězdách přecijen něco je. A třeba nejen něco, třeba hodně!
Oni vůbec tihle mladí "nezatížení" ambiciózní, flexibilní, kreativní, jsou velmi odvážní, zejména v odsuzování a bourání uplně všeho, co sami nechápou. Když nechápou, nemůže ani nesmí TO existovat!!!!! ZBOURAT!!!!
a to je, prosim, chlap. Co teprve, když se tohle dozví ženská... smilies/grin.gif
Že se to bere vážně i na těch největších inštytucích....

listopad 23, 2007 10:43
"Vědoucně se na nás šklíbí řada příslušníků všech možných profesí" : Eva
a většinou mají společný jeden výrazně dominantní rys: vědomí své nadřazenosti, plynoucí z fanatického zastávání jednoho pohledu, názoru na svět a člověka. A je naprosto jedno, jestli patří do "tábora" astrologického, exaktně vědeckého nebo klubu českých skeptiků.
listopad 23, 2007 10:51
Jojo, pani Nosková, : Krakonoš
pravdu díte - a když se něčemu nevěří, tak to prostě neexistuje a nefunguje, žejo? Myslím, že je mnohem víc lidí, kteří mají srandu z vaší sekty skeptiků, než z astrologie. Ale to je jedno, vy ani netušíte, o čem píšete, když ve svém humorném článečku používáte slovo "horoskop". Evidentně si vystačíte s oblíbenou přílohou svých ještě oblíbenějších novin a týden co týden louskáte známá doporučení typu: "Ryby! Tento týden nezapomeňte vždy sklopit prkénko a usedat zvláště opatrně. Jinak vám hrozí, že spadnete do hajzlu a ten vás spláchne!" Protože pokud by vámi stvořená souška učitelka opravdu absolvovala aspoň základní poučení o principech astrologie, nikdy by ty přiblblosti, s jejichž vymyšlením jste si dala takovou práci, nevypustila z mluvidel (či myslivny). A úplně nakonec: Zaplaťneexistujícípánbu za to, že jsou učitelky, které se chtějí individuálně orientovat v psychice dětí, jakkoli alternativní metody k tomu použijí. Zatím je častějším jevem přístup: "Toto je stádo dobytka, který musím od 8:00 do 14:00 uhlídat, aby se mu nic nestalo a já neměla průser." Tož tak.
listopad 23, 2007 11:29
Tak! Správně! Jen do ní! : Míša šíša
Na hranici s Věrou Noskovou! Nic jiného si nezaslouží, kacířka jedna, co si dovolí pochybovat!

Jo, tak horoskopy od Věry Noskové se nelíbí? A co ty ostatní, co vycházejí v jiných novinách a časopisech? Ty už jsou košééér? A nebo - co takhle horoskopek od Antonína Baudyše za 1000 korun českých?
listopad 23, 2007 12:02
nikdy jsem na horoskopy neverila : jajinecka
ale od te doby co mam doma malou lvici, tak si rikam, ze na tom neco bude.smilies/smiley.gifKez by to tak brala i pani ucitelka.smilies/smiley.gif
listopad 23, 2007 12:39
já to nechápu : bb
Proč se lidi zabývají něčím, čemu nevěří, nechtějí věřit, jen proto, aby to zpochybnili, otrávili, znepříjemnili těm druhým?
Mně třeba baví kolo, voda, koně, to jsou tak hezké zábavy, nemusí se u toho nutně jen zpoceně funět, omlátit si nohy a sprostě řvát. A nebaví mě fotbal, ani jako diváka. I když jsem v době, kdy jsem chodila s fotbalistou, taky postávala na ochozu, lehce fandila a těžce sledovala, zda mi to dost sluší a hlavně - když už to odpískají smilies/smiley.gif
Nemyslím si, že to je hra, která povznáší ducha. A myslím, že tělo spíš ničíl. Ale nikdy by mě nenapadlo se ironicky strefovat do lidí, co to sledují nebo hrají. Ti první se prostě neškodně baví, ti druzí aspoň hýbou kostrou, nejen melou pantem.
Tak co?
Ale vlastně...je to jasné.
Jsem pitomá, vždyť to vyplývá z názvu toho klubu?smilies/smiley.gif
Někdo má jako hobby čutačku, někdo kočky a pejsky, někdo kytičky a okurky, někdo celtu a kytaru, někdo karty a hvězdy - a někdo ironii a skepsi, a strefování se do zálib jiných.

Jinak, já jsem Střelec jak vyšitej, potomci echt Lvice a stopro Býček, kámoška je typická Váha a můj otec nejrakovatější ze všech klepetnatců.
A co? Vím to a to vědomí mi nevadí v práci, ve studiu, v životě. Když ne nám, tak proč Vám smilies/smiley.gif
listopad 23, 2007 12:39
Míšo, při vší úctě, : Krakonoš
cos to napsala za blbost? Jaký horoskopy od paní Noskový? A kde čteš o tom, že časopisový "horoskopy" jsou košéééér? Jasně jsem snad napsal, že to žádný horoskopy nejsou, jenom snůška hovadin pro jednodušší čtenáře cucaná nudícím se redaktorem z malíku (nebo spíš z jiný části těla :-)). Nebo na koho / na co jsi vlastně reagovala?
listopad 23, 2007 12:41
Míšo, : bb
to bys mohla psát dokola, námětů na vypíchnutí zbytečností by se našlo dost - někdo zaplatí měsíčně pár stovek tisíc za sadu panáků a půlitrů v hospodě, za tunu šminek, za depilaci liposukci botox, za dvacátý¨pár bot nebo tři bulvární časopisy/deníky denně. Tak proč ne jednou za život za horoskop?
Já si ho tak před 8 lety nechala taky vypracovat, od Richarda Stříbrného. Měla jsem tehdy nějaké trable a hledala tisíc a jeden způsob jak to pochopit, tak jsem vyzkoušela i tohle.
Objednala, poslala příslušná data narození včetně hodin a míst, zaplatila asi 1 500, už nevím přesně, a pak jen četla a zírala.listopad 23, 2007 12:46
To je nemoc všech něčeho zastánců, víromilů apod. : wendy
věř si čemu chceš, ale proč pořád to někomu vnucovcat ? Tlačit do nás svoje učení, pravidla. Vysvětlím, podiskutuju, otázky zodpovím, a když vidím echt nezájem, tak s tím neotravuju. Ono to fakt únavné.
Já mám horoskop od známého astrologa, něco trefil, něco ne, takže nevím.
Zato kartářka mi vždycky dopředu, adresně a věcně, všecko předpověděla. MYslete si o tom co chcete, já sama to nechápu, podvědomě se tomu bráním - pár ušmudlaných obrázků že to dokáže ? Ale jde z toho na mě až strach, to nebyly obecné předpovědi, 50 na 50 a tak. Přestala jsem k ní chodit, až vloni zase. A zase trefa.
No nic. Třeba nastane doba, kdy si ředitelé a zaměstnavattelé budou nechávat sestavovat horoskopy. Nakonec - k "mojí" kartářce chodějí i manažeři a ředitelé už teď.
listopad 23, 2007 12:52
Tak jsem to tušila správně, : Jitka
když jsem si článek ráno přečetla, že vypukne další "vášnivá diskuze". Jakkoli mám občas smíšené pocity z komentářů bb, tentokrát s ní do puntíku souhlasím. Chybí nám velké většině tolerance a té je potřeba, a v dnešní době zvlášť, hory a hory!! Jak je ten citát nějakého moudrého pána o tom, že nesouhlasí s dotyčného názorem, ale bude bojovat za to, aby ho mohl mít?!
listopad 23, 2007 12:52
Mně je teda celkem jedno : Gita
jestli na horoskopech něco je nebo ne... Ale představa, že mě někdo (učitelka, zaměstnavatel,...) šoupne automaticky do škatule s nápisem "LEV" a nenechá si vymluvit, že jsem panovačná a egocentrická, mně děsí... Ať je astrologie o čemkoli, dost pochybuju, že je o 12 druzích obecných keců, které při troše tolerance pasují na kdekoho.
listopad 23, 2007 13:08
Středověk neskončil, středověk trvá, : Eva
proto se musím zastat pánů NČ a Krakonoše, neb oni jen vyjádřili svůj tolerantní a věci znalý názor. Což se nedá říci vůbec o článku paní Noskové. Ta se pustila do znemožnění učitelů, jako nevzdělaných jedinců, kteří dohánějí vzdělání jakýmisi horoskopy a teoriemi minulých životů, což je pro kastu genetiků, jaderných fyziků a skeptiků naprosto ostudné, svěřit takovým lidem své skvostné potomky....
Pro všechny tyto chytráky by bylo dobré zajistit jim, aby pár let učili...Je podivné a zarážející, že téměř každý, kdo absolvoval jen 2. stupeň ZŠ přesně ví, jak to má ve škole vypadat a v čem je nutné "paní učitelku srovnat do latě".
Všichni si přeci pamatujeme, že jsme byli mladí, nadšení a dělali chyby- to je běžné. Nedokáži objektivně posoudit dotyčnou učitelku, ale podle mne udělala zásadní chybu pouze v tom, že zveřejnila, že k odborným poznatkům z psychologie ještě přibírá pohled astrologický. Na to přijde sama, že to je jen pro její vlastní poznání. A pokud to neudělá, tak už jí paní Nosková, Míša šíša, strejda a ivanka a stovky dalších upálí na hranici, nebo znechutí k tomu, že bude už jen "hlídat dobytek" a bude mít pokoj. Já bych učitel být nechtěla, moooc nevděčné povolání.
Lidské poznání je prostě omezené a ať už v osobním, nebo profesním životě narazíme na spoustu věcí, na které nám žádná věda nebude umět odpovědět.A se vší pokorou na to přišlo spousta lékařů, učitelů, jaderných fyziků, genetiků, biologů... atd. často o tom veřejně nemluví, protože by se vždy našlo pár lidí, kteří by hned stavěli hranici a vyřvávali..přeji Vám všem pěkný den smilies/smiley.gif
listopad 23, 2007 13:12
Krakonoši, : Míša šíša
špatně jsem tvůj komentář pochopila - omlouvám se. Máš pravdu, byla to blbost. Mea maxima culpa.

Jitko, taky máš pravdu. Chybí nám tolerance. Mně teda určitě. Odmítám totiž tolerovat lidi, kteří parazitují na důvěřivosti, naivitě a svízelné situaci jiných.
listopad 23, 2007 13:15
No já nevím, Evo : Gita
horoskopy, ať už na nich něco je nebo není, jsou podle mě jen škatulky. A jestli ses trochu někdy o astrologii zajímala, tak asi víš, že to, co my nazýváme "narodit se ve znamení Berana" je jen postavení Slunce. Astrologie však počítá s dalšími planetami naší sluneční soustavy, s Měsícem, případně s některými stálice, dále významnou roli hrají tzv. osy horoskopu a s nimi související body (ascendent, descendent...). Takže bych paní učitelce nebo zaměstnavateli byla schopná jakž takž tolerovat, kdyby každému jedinci vypracovali opravdu podrobný horoskop. Ale vycházet z toho, co se píše v kdekterém debilním časopise, to nazývám bez obav za tmářství. Má to asi stejnou relevanci, jako kdybych lidi hodnotila podle toho, v jaké zeměpisné šířce se narodili, jaké jsou národnosti, jakou mají krevní skupinu,... vyberte si sami. Docela nedůvěru osobně mám i k zaručeným psychologickým testům, například ke zjištění temperamentu osobnosti (cholerik, sangvinik, flegmatik a melancholik), ale psychologie je vědecká disciplína, takže tam to asi moc neobhájím a budu muset zůstat jen u své nedůvěry... Tahat ale horoskopy někam, kde bych lidi měla hodnotit nestranně a objektivně, je dost neprofesionální.
listopad 23, 2007 13:21
Míšo, upáleni budeme my (s měkkym i proto, protože k nám přívážou ještě strejdu) :-))) : ivanka
všichni zastánci "esoteriky" a dalších úžasných věd ale přesto nakonec jdou s bebíčkem na chirurgii a ne k šamanovi, netancujou kolem ohně a neklaněj se (aspoň ne veřejně) nějakýmu tomu ó božstvu...
Pak se nemůžeme divit, že se dějou věci - jako například ty různý sekty, co se o nich dozvídáme. A že se dozvídáme jen minimum. Ach jo.
Koukám, že mě asi daniela brzy vyobcuje, že tu kazím morálku. smilies/angry.gif
listopad 23, 2007 13:23
Evi, : Míša šíša
doufám, že ten text paní Noskové nebereš vážně. To byla nadsázka...
listopad 23, 2007 13:26
Strejda je s měkkym???? :-(((( : NČ
.
listopad 23, 2007 13:28
Tak například : Míša šíša
Já jsem Ryba jak vyšitá - citlivá, empatická duše. Jóó citlivá - tak to já teda jsem. Rozhodně pavoukům netrhám nožičky!
smilies/grin.gif smilies/grin.gif
listopad 23, 2007 13:32
NČ, co se divíš? : Míša šíša
Manželka mu přece přijede až na víkend smilies/tongue.gif
listopad 23, 2007 13:35
Však jo, Gito, máš naprostou pravdu. : Krakonoš
A pokud by paní učitelka postupovala způsobem popsaným v článku, je káča, protože dvanáct škatulí podle slunečních znamení je hovadina. Jenže tak to jistě nebude, předpokládám, že na onom zmíněným kursu se dozvěděli trochu víc. Paní Nosková si ale potřebovala uplivnout, tak to naservírovala takhle, to je celý.
listopad 23, 2007 13:39
milá Gito, : Eva
já ale nejsem zastáncem žádného jednoho směru, tedy ani astrologie, esoteriky, chirurgie atd. A na horoskopy v časopisech mám s tebou naprosto identický názor. Totéž i u psychologických testů a že vím, o čem mluvím. Já se tu snažím jen naznačit, že jakákoliv jednostranná, nekritická a fanatická cesta vede vždy do pekel smilies/smiley.gifRozhodně vede k netoleranci a všechnu energii vyplýtváme na obhajobu našeho "jedině správného názoru" a při tom se prakticky v další poznání nehneme z místa. smilies/smiley.gif A to mi přijde jako škoda.
listopad 23, 2007 13:41
Ëvo - a o co tu vlastně jinýho jde? : ivanka
o to, že 90% těhle šarlatánů tahá peníze z kapes lidem, který jich sami mají málo...
Bodejť ne, když se daj, že? Když věřej... A zoufalý člověk věří všemu.
Je to špinavost největšího stupně. Ale - myslím, že tohle snad neobhajuješ, ne?
listopad 23, 2007 13:49
Míšo, : Jitka
nemyslela jsem toleranci bezbřehou, ale toleranci k názorům druhých. Tvoje netolerance ničemu, co netoleruješ, stejně nezabrání. A jestliže si někdo nechá z vlastní důvěřivosti udělat horoskop a ten mu alespoň trochu pomůže psychicky překonat svízelnou situaci, tak jenom dobře, ne? Já osobně bych nešla ani ke kartářce, ale to je moje osobní rozhodnutí. Co dávat někomu peníze za to, aby mi řekl něco, co se stane, příp. stalo a co stejně neovlivním?
listopad 23, 2007 14:11
Ivanko, : Eva
můžu tě ubezpečit, že nemám vůbec žádný důvod šarlatány, podvodníky v čemkoliv, sekty a církve nijak obhajovat. Mám to za stejné svinstvo, jako ty.
Ale proč je tolik lidí zoufalých, dnes, v 21. století, kdy máme nějak rozvinutou vědu, právní a sociální systém atd.? By měla být schopná přeci pomoci. Často i po pravdě schopná je. Ale co v případě, že není? Tos ještě nezažila? Pak si hledáme své cesty...A samotná víra v cokoliv nám moc dlouho nevydrží.
listopad 23, 2007 14:18
ja myslela, : mura
ze clanek p. noskove se tyka hlavne toho, ze
nspiraci, a proč to nepřiznat hlavně odvahu k tomuto vzrušujícímu alternativnímu přístupu získala na jednom z workshopů, které financoval Evropský sociální fond a ministerstvo školství a připravila Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Docela se divila, když zjistila, že na jeden ze seminářů, tento s názvem Výchova dětí podle znamení, přijde astrolog Milan Gelnar, ale teď je moc ráda, že vlastně státní instituce tento přístup k žákům víc než tolerují! Nabízejí jej dokonce jako jednu z možností, jak se vyznat v dětské psychice a jak děti individuálně odhadnout, vnímat a vést. Gelnara samozřejmě jako většinu slavných astrologů znala, a v médiích sledovala.

teda, mne to prijde prinejmensim zvlastni, ze neco podobneho financuje a porada statni instutuce
jinak at si kazdy veri, cemu chce
listopad 23, 2007 14:36
ANOOOOOOO - muro, to je ono : ivanka
Můro, ty jsi zlato, já už si myslela, že jsem vlastně demagog, když tu krafu proti...
ano, přesně tak to myslím,

a taky - pokud si každej věří, je to jeho věc, ale zvedá se mi žaludek nad podvodníky, co oblbují lidi a chlemtají jejich peníze. Ale to je teď nějak novej trend, že.

listopad 23, 2007 14:46
jsem rád, že moje daně jdou na něco užitečnýho : toulavej
:-)
listopad 23, 2007 14:54
Jitko, to je hezký, co jsi napsala : Míša šíša
Co dávat někomu peníze za to, aby mi řekl něco, co se stane, příp. stalo a co stejně neovlivním?

Proč myslíš, že se to netýká i horoskopů?
listopad 23, 2007 14:54
bb, zírala jsem, že i ty... : ivanka
doteď jsem tě brala a uznávala jako fakt pragmatického člověka.

listopad 23, 2007 16:35
No, ano, selhala státní instituce, inkvizice, komunistická cenzura : Eva
nedivím se fakt vůbec, že Vás to tak pohoršuje smilies/smiley.gif
To jste mne konečně dostali. Já, hvězdička, myslela, že už tuto etapu máme za sebou smilies/smiley.gif

To ze zvracení asi nevyjdete, protože celý tento svět do značné míry funguje:na moci podvodníků, co oblbují lidi a chlemtají jejich peníze. A je to značně starej a osvědčenej trend, že.
"Co dávat někomu peníze za to, aby mi řekl něco, co se stane, příp. stalo a co stejně neovlivním?" To přeci dobrovolně dáváme, politikům minimálně
smilies/smiley.gif
A naše daně jdou v minimální míře na něco užitečného, čímkoliv jiným se jen balamutíme.
Ve srovnání s bankami, obchodními řetězci, vládami, světovým terorismem atd. je státní institucí požehnaný kurs jakéhosi astrologa pro učitele něco tak srandovně neškodného.
Já si jen nechám svůj skromný názor, že příroda nám od toho dala rozum, abychom se v tom snažili trochu vyznat a v rámci svých možností se tomu dokázali ubránit a dále neškodili.
listopad 23, 2007 16:53
tak to je demagogie jako hvězdička : dess
Ve srovnání s bankami, obchodními řetězci, vládami, světovým terorismem atd. je státní institucí požehnaný kurs jakéhosi astrologa pro učitele něco tak srandovně neškodného.
- to je jako kdybys říkala: hele, taková ebola, AIDS - to jsou nemoce, co je proti tomu angina, něco tak strandovně neškodného...
To si opravdu myslíš, že když kradou politici, tak proč by si "nepřivydělal" nějakej ten šarlatán?
listopad 23, 2007 19:09
Krakonoši, to jsi trošku přehnal : strejda
nazývat Sisyfos sektou. Než příště něco podobného plácneš, oběhni si dvakrát dvorek. Tím jsi nepřímo urazil spoustu vzdělaných lidí, kteří už v té vědě i v životě něčeho dosáhli. A to, co dělají jaksi navíc, to dělají pro ostatní. Oni by si zasloužili spíše úctu a pochvalu, než pohrdání a posměšky a omlouvá Tě jen skutečnost, že jsi úplně, ale úplně mimo. Myslím si, podle toho co píšeš, že jim nesaháš ani po kotníky. A Vy, fandové té spousty blbostí, výmyslů slabomyslných mozků, blábolů a iracionality, která se tu šíří jako plíseň, uvědomte si jedno: Kdyby tu ta "sekta" - jak ji mnozí nazýváte - nebyla, možná byste se dočkali, že byste kupovali "zaručeně fungující" hlouposti, které by byly zlatým dolem vyčůránků, kteří těží z neznalostí svých obětí. Mezi tyto podvodníky a blábolníky
mnohdy patří i tzv. nedocenění a jinak flustrovaní tzv."odborníci na všechno". Mnohdy však - bohužel - i se základním vzděláním. Někteří, ti drzejší i s akademickým titulem.

Přečti si, Krakonoši, pár článků v archivu Sisyfa. Jsou tam uvedené skutečné perly právě těch, kterým fandíš. A Vy ostatní, kteří se tu oháníte tolerancí či netolerancí. To mám být tolerantní k podvodníkovi, který vyrábí např. přístroj na měření "geopatogenních zón". To mám být tolerantní k tomu, že např. tento nesmysl s pouhým operačním zesilovačem a několika
lacinými součástkami v hodnotě několika desetikorun vydává za vynález a prodává ho za tisícovky a oblbuje důvěřivé a nemyslící lidi jako ovce? To chcete být k sakru stádem bez vlastního mozku, vláčeni jedním aktivním blbem? Nebudu uvádět další desítky příkladů. Bylo by to jen házení perel... Vše je uvedeno na stránkách Sisyfa.

A ještě k tomu podělanému školství, na kterém už se tu podepsala celá řada amatérů. Myslím si, že i úmyslně: Ohodnocování žáků tzv. slovně - textovou formou, namísto číselných známek, bylo přijato a schváleno jen proto, že slovy se dá okecat všechno...Kdoví, možná že právě ti hyperaktivní, nesoustředitelní, nezvladatelní a pro celou třídu rušivé elementy, jsou žáčkové VIP osobností. A oni přece nemohou strpět, aby jim jejich dítka nosila domů oku nelahodící známky, samozřejmě i z chování, že. A tak se lobovalo a lobovalo až se vymyslelo slovní ohodnocování. A zde má teď místo velmi frekventované slovo, právě ve
spojení s dítětem - HYPERAKTIVNÍ. Samotné slovo má sice velmi pozitivní nádech, ale takto ohodnocené dítko je svým způsobem ve třídě nezvladatelné a jeho chování má vliv na výsledky i na chování celé třídy.
Jsem už ze zásady pro čísla. 1-5. Ta nelžou.!!!
A nedají se okecat!listopad 23, 2007 20:22
A jak to víš? : Krakonoš
Jak víš, že to byl šarlatán? Jak víš, že ten kurs někomu něco nepřinesl z hlediska poznání dětský duše? Co třeba homeopati, taky jsou šarlatáni? A akupunktura - před pár lety vysmívanej blud?
listopad 23, 2007 20:29
Krakonoši, na homeopatii jsou jiní odbornící. : strejda
Třeba MUDr Jonáš. smilies/grin.gif Na to se však necítím být fundován, diskutovat tu o účinnosti molekuly čehosi. Zda tu uzdravuje spíše víra v uzdravení či právě ta molekula něčeho...
O té homeo už tu byla kdysi na Kudle diskuse a já jsem byl poražen právě těmi, kteří věřili v uzdravení. Vzdávám to předem. To není moje parketa.

A představ si, co jsem kdysi udělal za hloupost. Chtěl jsem přestat kouřit a tak mě dcera (proti mé vůli) objednala do Chomutova k jednomu doktorovi, který mi vysokofrekvenční akupunkturní metodou (prý jedním W na 20 kHz - ptal jsem ho na výkon) pálil ušní lalok. Tehdy mě to stálo 200 za 3 minuty. A nic. Já vůůůůl. Kdybych si byl koupil nikotinovou náplast...nebo žvejkačku...
smilies/grin.gif
listopad 23, 2007 20:57
A když už jsme u té školy, ještě jedna rejpavá, ale pravdivá a ze života... : strejda
Tak nám naše koalice porcovala medvěda.
Na školství se nedostalo, bude stávka - ó běda.
Radní ruce natahují, ten chce meloun, ten zas tři,
každý má své priority, poslanci jsou zas ve při. (čti dohromady)
Ten chce kurty, squasch a trávník, 1500 dotací.
Kam zmizely všechny prachy, co se k sakru proplácí?
Někdo krade v tomto státě. Proto není na vzdělání.
To mi šeptá kdosi stále, není to však k popukání...

Jeden příklad:
Pan radní má kámoše.
Zná ho dobře ze squasche.
No a on chce koupit objekt - školu,
"uděláme to ňák spolu"...

"Ty ji zrušíš, já ji koupím,
děti pošlem v jinou školu."
"Nebuď blbej, kámoši",
říká známý na squaschi.

Ze školy zbyl jen nápis ŠKOLA.
Vlevo hlučná hospoda,
vpravo opět další herna,
to přec není náhoda.

Pak se vlády vyměnily, porcovaly tetřeva.
Radní ruce natahují, škol je v obcích potřeba.
Chceme prachy na vzdělání, na hřiště a skluzavku,
kasa je však vymetená, dostanete prdlavku.

listopad 23, 2007 21:14
... : Minnie
...poznávat dětskou duši přes datum narození, napsané na papíře, vytvořit si celou řadu představ a předsudků, ještě před tím, než dítě spatřím na vlastní oko, je zkrátka neuvěřitelně HLOUPÉ...
listopad 23, 2007 21:16
To, jestli si vytvoříš předsudky, : Krakonoš
a nebo to použiješ jako jednu z pomůcek, to už závisí jen a pouze na míře tvé hlouposti :-)
listopad 23, 2007 21:47
... : Quanti
misto 'skluzavku' by bylo lepsi napsat 'klouzacku', i kvuli naslednemu rymu ;]

ja vam nevim, ale jakykoli pristup necitlive a s predsudky aplikovany je spatny. Ja bych treba byla rada, kdyby moje ucitelky vedely neco o astrologii, bez legrace...
listopad 23, 2007 22:29
pro Krakonoše : Minnie
Už jen to, že datum narození použiji (respektive učitel použije, já nic takového nepoužívám) jako pomůcku pro "zjištění" povahových vlastností a schopností dítěte je hloupost. Vlastnosti a schopnosti lidí jsou určeny dědičností a vlivem prostředí. Učitel by se neměl nechat předem ovlivnit experimenty nedoloženými a logicky nevysvětlitelnými "teoriemi". Většina lidí ale astrologii bohužel věří, neboť lidé jsou sugestibilní a potřebují jednoduchá řešení a jednoduché "vzorce" ve složitém a nedokonalém světě...
listopad 23, 2007 23:08
Tady : Aknela
ale přece vůbec nejde o to jestli je jedna část společnosti tolerantní k jiné. Jestli je "správné" nebo nesprávné věřit horoskopům, o tom ten článek nebyl. Mě osobně silně zarazilo, že by státní škola placená z daní všech, měla vyčleňovat prostředky na vzdělávání učitelů v oboru astrologie a následně podporovat jejich používání (což jak tu bylo mnohokrát řečeno může vést k zneužívání v podobě škatulkování žáčků).
Stejně jako nechci, aby se moje děti ve státních školách vzdělávaly v jakémkoliv náboženství, tak by mi ze stejného důvodu vadilo jejich rozlišování na základě horoskopů. A není to o tom, že bych náboženství jinak netolerovala a není to dokonce o tom, že bych sama do určité míry horoskopům nevěřila...
listopad 24, 2007 02:41
Ivanko : bb
a nejsem?
novější výklad pojmu pragmatismus je: věcnost; nezaujatost, zaměřenost k efektivnosti a užitečnosti řešení problému
starší výklad: subjektivně idealistický směr, pokládající za hlavní kritérium mravnosti našeho jednání a pravdivosti poznání jeho užitečnost

No a mně se jeví velmi užitečné neuzavírat se dopředu ničemu, nechat to k sobě přijít, působit na sebe, nechat se tím i ovlivnit. Jsem dost silná na to, aby mi to ublížilo, může mě to jen obohatit, domnívám se, a život mi to potvrzuje.

Pragmatičnost ve smyslu, jaký jsi zřejmě měla na mysli ty, uplatňuju taky v duchu výše uvedeného - tam kde to má smysl, tj. při každé práci.
Neodmítat astrologii neznamená lítat s hlavou v povětří a zaříkávat obchodní partnery smilies/smiley.gif)


listopad 24, 2007 02:49
... : bb
Jinak si narozdíl od mury nemyslím, že p. Noskové šlo hlavně o to, že to školení platil erár.
Ale i kdyby ano - tak každé školení, které přiměje učitelky k tomu, aby o dětech trochu jinak přemýšlely, je užitečné. Zase tolik bych ty učitelky nepodceňovala, mají svůj rozum a snad jsou schopny se zorientovat a nechat se ovlivnit jen tak, aby to bylo užitečné. Čili - že jsou aspoň trochu pragmatické smilies/smiley.gif
Ostatně, učitelky, které umí pracovat s PC lépe než já, musí taky povinně chodit na školení práce s PC, které platí erár...i když je to zbytečné a luštím tam křížovky.
listopad 24, 2007 02:53
... : bb
ony, ne já : )
listopad 24, 2007 02:56
... : Minnie
Myslím, že učitelky, které horoskopům nevěří, se zmíněným workshopem pravděpodobně ovlivnit nedají. Ale u milovnic astrologie hrozí nebezpečí, že se utvrdí v tom, že "to funguje" a budou mít o žáčcích předem jasno. Na každý jejich projev budou nahlížet jako na další typickou vlastnost daného znamení. Nic je nebude nutit o žácích alespoň zpočátku objektivněji přemýšlet, než si je zařadí do škatulky: pilný a snaživý, spolehlivá a pořádná, inteligentní ale lajdák, temperamentní......a pod. Budou mít na to svoji "spolehlivou" metodu.
listopad 24, 2007 03:50
... : Minnie
Na lidi, co skálopevně věří na povahu, danou datem narození, mám bezva fintu. Na dotaz, v jakém jsem narozená měsíci, hlásím namátkou jakékoliv datum a znamení, které mi přijde na mysl... A můžete hádat reakce milovníků horoskopů... Ano, samozřejmě, mají radost, že to v podstatě tušili, nalézají u mne typické vlastnosti tu vodnáře, tu býka nebo blížence, podle toho, co mě zrovna napadlo... Vidí u mne ony vlastnosti, neb jsou předpojatí a vidět je chtějí...
listopad 24, 2007 03:55
No, bb... : Aknela
Nechci být za škarohlída, ale původně jsem vystudovala pedagogickou fakultu a troufám si tvrdit, že o tom jestli mají všechny učitelky vlastní rozum, bych v určitých případech dost pochybovala. smilies/undecided.gif
V našem ročníku to bylo tak půl na půl...polovina studentů byla schopná přemýšlet nad rámec toho co nám bylo vykládáno při přednáškách, druhá polovina radostně uvítala to, že moc přemýšlet nemusí, stačilo se dostatečně důkladně všechno nabiflovat (hlavně fráze a definice) a pak rychle zapomenout. Z obou skupin tak polovina zase po promocích odpadla a věnuje se něčemu jinému, zbytek učí...takže pokud by moje ubohé dítě narazilo kdy ve škole na učitelku, která patřila k těm co nerady konstruktivně přemýšlí, běhal by mi mráz po zádech.
Když si tak vzpomínám na své spolužáky, vždycky mi vyvstane na mysli děvče Pavlínka...byla velmi pečlivá, chodila na všechny přednášky, biflovala se slovo od slova a končila s červeným diplomem. Když však měla řešit jakoukoliv situaci, která vyžadovala trochu intuitivního nebo improvizačního myšlení, byla ztracená, často se rozplakala. Ona milovala osnovy, nařízení...ona byla přesně ta osoba, která by byla šťastná, kdyby mohla s dětmi pracovat na základě něčeho jako je daný horoskop a tím pádem daná (předvídatelná) reakce dítěte. Nechci ani pomyslet na to, jaké by to mělo důsledky.

listopad 24, 2007 05:49
tady je jeste jeden clanek : mura
o astrologickem workshopu smilies/cheesy.gif
http://www.sysifos.cz/index.php?id=vypis&sec=1186081105
listopad 24, 2007 09:29
kdyby radsi ministerstvo skolstvi : mura
poradalo workshopy, jak ucit deti tak, aby je to bavilo nebo jak se vyporadat s sikanou.

treba bych pak neslysela vetu, kdyz jsem resila dane tema (sikana) s ucitelkou sveho syna: "tak mi poradte, co s tim mam delat".
listopad 24, 2007 09:35
minnie, : bb
ale to s astrologií nemá nic společného
listopad 24, 2007 11:49
bb : Minnie
Horoskopy nemají s astrologií...., nebo cos měla na mysli...?!
listopad 24, 2007 11:55
z komára velblouda : bb
Aknela, proboha, přece není řeč o osnovách podle horoskopu
článek o učitelce co jede podle horoskopů byla FIKCE, fejeton, ne skutečnost
faktem bylo jen toto: "jednom z workshopů, které financoval Evropský sociální fond a ministerstvo školství a připravila Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci. Docela se divila, když zjistila, že na jeden ze seminářů, tento s názvem Výchova dětí podle znamení, přijde astrolog Milan Gelnar"
JEDEN SEMINÁŘ z více seminářů aj. záležitostí, které na workshopech probíhají, navíc určitě nebyl povinný, dost možná, že byl zařazen jako odlehčující.
Nedělejme z toho hned to, že erár platí učiteům výuku astrologie a školy pojedou podle horoskopu, proboha...
Ten seminář - kolik mohla stát přednáška pana astrologa? tisíc plus cesťák? nebo tak nějak...

Je to jako kdyby na lékařské konferenci pro osvěžení, občerstvení, vložili do programu přednášku o šamanství a přednášel tam potomek slavného šamana z Peru...
Taky se ozve poplašený jekot, že odteď pacienti budou asi zaříkáváni, na zlomeniny přikládat jitrocel apod...?
Ne, budeme se tvářit shovívavě a oduševněle přikyvovat myšlence, že není na škodu SEZNÁMIT se s tím.
A o to obvykle v SEMINÁŘÍCH na workshopech jde - o seznámení se.
SISYFOS je v tomhle mistr - vytáhne jednu skutečnost, nabalí na ni tunu domněněk, spekulací, a vypustí to do světa.
Čtenář spolkne udičku a už šrotuje, plaší, bije na poplach. Si myslím, že se tím sisyfovci dost baví - aspoň doufám, že to dělají pro zábavu.
listopad 24, 2007 12:01
mura souhlas, akorát že to nebyl workshop na téma Učit podle horoskopů, : bb
ale jeden jediný seminář na tom workshopu smilies/smiley.gif
listopad 24, 2007 12:02
minnie, ne to, : bb
že ti někdo na potkání vysype co jsi zač podle data narození
to není astrologie
a vlastně ani horoskop
listopad 24, 2007 12:05
a ještě si přisadím :) : bb
tak třeba mladá učitelka, cca 27 let, mému synovi po zjištění, že chce jít na gympl aniž by věděl, co po gymplu, vynadala - že na gymnázium se chodí studovat s jasným cílem, že prostě MUSÍ vědět, co chce studovat dál,a jestli to neví, a jde se tam jen rozkoukat, tak tam nemá co dělat a nemá tam chodit...
no já se taky "rozkoukala" až na gymplu, předtím jsem kmitala někde mezi veterinářkou učitelkou právničkou a kdo ví jestli ne kominíkem...
kluk se samozřejmě na gymplu uhnízdil jak ryba ve vodě, vyhovuje mu přístup profesorů ke studentům i samo mírně akademické prostředí, jsem si jista, že na technice by se necítil ani ze čtvrtiny tak dobře
tehdy mu ale ta učitelka dala dost ťafku a i když si byl jistý, že ona nemá pravdu, znejistilo ho to, začal pochybovat, asi měl pocit, že on bloud a bezcílník se dostane do party samých uvědomělých ambiciozních dynamických perspektivních jedinců
před přijímačkama docela nášup na psychiku 15letého kluka, že...
no nic, dostal se bez potíží
ale ta učitelka u mě klesla někam půl metru pod mé kotníky, protože takhle se nechová člověk, natož kantor
Jak bychom tehdy já i puberťák ocenili, kdyby pravila: no podívej, nemáš sice jasnou představu o tom, co budeš jednou dělat, ale to nevadí, hlavu na studia máš, a houževnatost odpovídající tvému astrologickému znamení, dáš si asi jako správný Býk načas, než zjistíš co chceš, ale věřím, že toho dosáhneš, tak hodně štěstí...
Mně tedy ten její přístup připadal naprosto nepragmatický, Ivanko smilies/smiley.gif
listopad 24, 2007 12:20
bb : Minnie
Ale ne, já jsem vysvětlovala, že ve mně, podle mých experimentem ověřených zkušeností smilies/grin.gif, zavilá příznivkyně horoskopů začne spatřovat typického býka, pokud jí sdělím, že jsem narozená v tom znamení. Prohlásí, že jsem typický býk, že mé chování a vlastnosti tomu odpovídají. Bude mi ty vlastnosti připisovat, protože té klasifikaci lidí věří... Ale já jsem narozená jindy, byl to jen takový pokus... A tomu právě říkám předsudek.
listopad 24, 2007 13:20
... : bb
já to pochopila smilies/smiley.gif
a říkám, že právě tohle nemá s astrologií nic společného, žádný astrolog takhle neuvažuje a nejedná, to dělají jen ty zavilé horoskopářky, a zkušenosti s nimi způsobí poplašné reakce když se dozvíme, že na jakémsi workshopu byl jeden seminář o astrologii
chápu, že horoskopářka učitelka by byl problém, ale já se zatím setkala u kantorů s jinými problémy, s tímhle ne...a z toho článku paní Sisyfosové vyplývá, že ani ona se s takovou nesetkala, jen si ji na základě informace o jednom semináři na workshopu vyfantazírovala, pro svůj fejeton
listopad 24, 2007 13:25
... : Minnie
Má holt obavy..., já se nedivím. Ve všech možných diskusích, chatech a inzerátech lidé pořád zdůrazňují, v jakém jsou znamení, překvapuje mě kolik lidí to zřejmě považuje za klíčovou informaci při seznamování...
listopad 24, 2007 13:39
... : bb
obavy plynoucí z informace, že na jakémsi workshopu hrazeném min. školství proběhl jeden seminář jsou nevěrohodné, takže si fakt myslím, že u p. Noskové nejde vůbec o obavy, jen o další námět na sisyfovský pamflet
listopad 24, 2007 13:50
Hehe :-) : Krakonoš
bb, ještě že tu jsi, já nemám tolik času :-))
Myslím, milé dámy, že by to chtělo míň hysterie a emocí. Nikdo z nás na tom workshopu nebyl, takže tady mluvíme tak trochu "o Yettim". Nicméně předpokládám, že zmíněný workshop měl spíše účastníky varovat před přiblblými úvahami fiktivní učitelky z tohoto článku, protože dementní časopisecké "horoskopy" jsou noční můrou každého astrologa. Jinými slovy, na to, abych byl cáklá úča, která si zaškatulkuje děti podle jejich slunečních znamení, nepotřebuju žádnej workshop, na to mi bohadě stačí "vzdělání", kterýho se mi dostalo četbou zmíněných novin a časopisů pro stádo. Takže jsem si skoro jistej, že o tohle na onom workshopu nemohlo jít.
Pro Minnie: Myslet si, že povaha je daná jenom datem narození, je stejně daleko od pravdy, jako myslet si, že je daná pouze genetikou a prostředím. Těch vlivů je daleko víc a všechny nejsou ani dostatečně prozkoumaný či známý. Zabejvat se tím tady přesahuje možnosti příspěvků do diskuse, ale literatury je o tom opravdu hodně, stačí se zajímat.
Pro Aknelu: Tvoje Pavlínka je přesně ten typ, kterej by nebyl vůbec schopnej s horoskopem pracovat :-)
A nakonec: Myslím, že tohle je fakt bouře ve sklenici vody. Moře problémů, který má naše společnost včetně školství, leží za stěnami tý sklenice.
listopad 25, 2007 13:02
hle krakonosi, : mura
kde vidis tu hysterii? az doposud mi to prislo jako docela normalni debata...
listopad 25, 2007 14:17
... : Minnie
Pod slovem prostředí si já představím výchovu a jakékoliv další vnější vlivy a zkušenosti. Slovem dědičnost rozumím vlastnosti a předpoklady zděděné po předcích prostřednictvím genetické informace v pohlavních buňkách. Až se budeš Krakonoši nudit, můžeš sem tedy napsat alespoň část těch mnoha dalších vlivů...


listopad 25, 2007 19:47
... : Minnie
Souhlasím s můrou, tohle je celkem běžná diskuse na téma dané článkem..., jen Krakonoš je poněkud emotivnější... smilies/tongue.gif
listopad 25, 2007 19:59
Bardotko, : strejda
24.11. v 02:49 jsi Ivance popsala výklad slova pragmatismus, kde Tvé 2. slovo zní nezaujatost, ale po vyspinkání, vyčůrání a napapání se, ve 13:50, už mluvíš o námětu na pamflet. Co to s Tebou je, BB?
A slovo pamflet je v podstatě pomluva, nehezký text, hanopis.
BB, ve vší úctě k Tvé všeznalosti, vždyť Ty zde přímo hanopisuješ...:-))
Říkáš, že Sisyfos je v tomhle mistr, vytáhne skutečnost, nabalí na ní spoustu...atd. a dále píšeš, že paní Sisyfosová se s něčím podobným ještě nesetkala, že si jen na základě informace o jednom semináři na workshopu vyfantazírovala svůj fejeton.
BBééčko, Ty se mýlíš. Místo na Kudlanku, jdi jednou na stránky Sisyfa a tam si vyhledej vše, o čem pí Nosková kdy psala.
Ujišťuju Tě, že je to dlouhé čtení na zimní večery. Asi to víš (když víš úplně všechno), ale pí Nosková je novinářkou a také nezaujatou místopředsedkyní toho nenáviděného Sisyfa. A proč to všechno ten proklatý Sisyfos dělá? Aby zabránil tomu, abychom se jako vyspělá společnost (tím nemyslím politicky vyspělá, neb jsme spíše absurdistán) vraceli zpátky někam do středověku, právě díky drzým a ambiciózním jedincům, kteří chytli vítr. Aby upozorňoval na všechny ty zloděje a šamany, kteří těží z hlouposti lidí, kteří potřebují něčemu věřit a proto věří snadno stravitelným bludům a jednoduchým sdělením o fungování čehosi, protože informace jsou těmto důvěřivcům podávány stravitelně, pravidelně, po lžičkách (mnohdy i s velmi učeným názvoslovím, kterému autoři ani sami nerozumí), v denním tisku i všemi sdělovacími prostředky, veřejnoprávní nevyjímaje, což je do nebe volající a to jen proto, že jde o snadno zpeněžitelnou senzaci, a tím pádem i s vyšším číslem sledovatelnosti či čitelnosti toho či onoho plátku. Nad takto servírovanými informacemi se prostě nemusí přemýšlet, že? To je něco podobného, jako vtíravá reklama na Calgon nebo na bělejší bílou... :-))
Mně je úplně jedno, zda se ti šamani, vědmy a hvězdopravci ve své víře v cosi třeba pohvězdičkují, ale není mi lhostejné, pokud budou ty své bludy zpeněžovat a oblboval jiné nevinné a jim snadno podlehnutelné lidi. O to tu jde především!
Mimochodem - článek pí Noskové byl Danielou převzat právě ze stránek Sisyfa a já bych sem už určitě nechodil, kdybych věděl, že Kudlanka bezbožná je čarodějka se skleněnou koulí a sympatizuje s pavědou.
Ale jinak je tu hezky, vlídno, slušno a někdy i sranda.
smilies/grin.gif
listopad 25, 2007 20:58
strejdo, : bb
stránky spolku Sisyfos znám, nikdy neglobalizuju, to už sis mohl všimnout, takže jsem nepsala že oni jen a jen píšou bludy, ale že jsou mistři v tom jak na jeden fakt nabalit spoustu balastu, a čtenář si na základě toho všeho udělá obrázek
což ostatně dokládá i tato diskuze - zdůraznila jsem, že v článku paní N. je jeden fakt a další už jen její fikce, fabulace
Opravdu, a narozdíl od tebe beze vší ironie, si myslím, že paní N. se po přečtení diskuze musí dobře bavit, jak se jí podařilo odvést myšlenky a pozornost čtenářů podle jejího vodítka. Pokud je to její hra pro zábavu, docela to chápu, taky mě to občas baví a občas to zkouším...

Píšeš: "Mně je úplně jedno, zda se ti šamani, vědmy a hvězdopravci ve své víře v cosi třeba pohvězdičkují, ale není mi lhostejné, pokud budou ty své bludy zpeněžovat a oblboval jiné nevinné a jim snadno podlehnutelné lidi. O to tu jde především
... No to je přesně reakce, ke které chtěl ten článek dovést, myslím si.
Přečti si co píšu ve 12.01 (z komára velblouda)...
JEDEN seminář, zahrnutý do workshopu - byli jsi někdy na nějakém workshopu?
A víš třeba kolik času na lékařském sympoziu, hrazeného i z tvých daní, zabere seriózní vědecká debata, kolik zábava a kolik reklamní akce?
A co ta povinná placená školení práce s PC pro učitelky, které umí na PC skvěle, využívají to už několik let a teď se ouřada probral a posílá je na školení, týden co týden jedno celé odpoledne, po dobu dvou měsíců, a samozřejmě jim proplatí cestovné.
Pořád se ti zdá ten JEDEN NEPOVINNÝ SEMINÁŘ tak škodlivý?
Pokud ano, pak tě má paní N. přesně tam, kde chtěla, hehe.

Nevím zdaleka všechno, ale že by mě nějak těšilo, že si to žoviální strejda myslí, to nemůžu říct.
Ještě míň mě těší jak stačí málo, jak jsme zmanipulovatelní, jakou obrovskou sílu má slovo byť psané na diskuzním serveru.
Prostě když to praví Sisyfos, tak přes to vlak nejede, a basta. I když je to občas tvrzení proti tvrzení a vaří z vody. Jako teď - vždyť se ani neví, kolik ten seminář stál, ale už je poplach.
Troufám si tvrdit, že ty zbytečné kurzy na PC, kde je lektor placený od kusu, jsou násobně dražší, a je to opakovaná pravidelná záležitost, ne jeden jediný seminář na jednom workshopu.
Ale jaká sranda by byla, až by se ukázalo, kolik Sisyfovců chodí ke kartářce, hehe smilies/smiley.gif)
Jestli je Kudlanka bezbožná čarodějka s koulí nebo s kocourem nebo ne, je mi srdečně jedno. Mě zajímá jen to, jestli mě to tu baví, zajímá, jestli je tu slušná diskuze nebo sprosté cancy, apod. Jestli si šéfová diskuzního serveru vykládá z karet, pěstuje za okny konopí, vysílá do éteru vysílačkou, cvičí šimpanze, vaří lektvary nebo se chodí modlit ke skále, je mi putýnka.


listopad 25, 2007 23:09
... : bb
jo, abyste neřekli že neumím česky - tak v té větě o lékařích myslím ČASU HRAZENÉHO, ne sympozia, tj. 2. pád, ne 6.
listopad 25, 2007 23:11
strejdo, pamflet, : bb
ano, námět na pamflet, a to píšu i teď před vyspinkáním, vyčůráním, atd., abych teda přizpůsobila tón odpovědi tvému stylu - a co ? vždyť to jiný smysl nemá, než vyvolat negativní dojem, diskuzi, kde si každý přihřeje polívčičku o tom, jak se plýtvá penězi daňových poplatníků - a stalo se
Prostě šlo o JEDEN SEMINÁŘ, o kterém ani nevíme, kolik stál a paní N. na něm nebyla, jen se o tom dočetla. Nic víc. Vyfabulovala příběh o učitelce - a ta fikce vyvolala celou tuto debatu.
Tvrdím, že kdyby k té zmínce o semináři nebyla přidána ta smyšlená historka o učitelce horoskopářce, nevyvovalo by to ani zdaleka podobné reakce.
Což, jak jsem už psala, předpokládám, že byl úmysl.
Čili - podle mého mínění - to splnilo účel, tj. doložit, jak jsme slovem velmi manipulovatelní. Někdo astrologem, někdo sisyfovcem. Musíme holt víc zapojit šedou kůru mozkovou, abychom se správně zorientovali.


listopad 25, 2007 23:28
... : bb
jo, a poslední dodatek smilies/smiley.gif nevím, jak souvisí to, že jsem si s Ivankou ujasnila význam slova pragmatismus, a podle toho si myslím, že jsem velmi pragmatický člověk, s tím, že paní N. podle mě stvořila námět na pamflet (čili námět na hanopis ministerstva školství za ten seminář;-)
listopad 25, 2007 23:31
Míšo, : Jitka
to, že jsem v pátek napsala, že bych nešla ke kartářce, neznamená, že horoskopům věřím. Vidím, že do těchhle vášnivých diskuzí nemá smysl se zapojovat, protože se tu opravdu mluví o koze i o voze. A Míšo, nepiš mi, žes tu nic o voze ani o koze nečetla! smilies/cheesy.gif
listopad 26, 2007 08:54
Jen bych ještě chtěla doplnit strejdu, : Míša šíša
že Věra Nosková je také spisovatelka. Například její kniha "Bereme co je" (výpověď generace žijící v komunistickém režimu) se čte jedním dechem. Letos vyšlo volné pokračování "Obsazeno", ale ještě jsem to nečetla.

Jinak nevím, zda je Sisyfos sekta, zda spekuluje, fabuluje a nevím, co ještě. Z mého pohledu mají uznání, protože například odhalili lidového "léčitele", který "léčil" i neexistují zhoubné nádory, plus další podvodníky. Za jejich přispění byly také z obchodů staženy různé podvodné přístroje. Řekla bych, že význam Sisyfosu je z tohoto důvodu nezpochybnitelný. Ovšem proti názorům "hlavně že to někomu pomáhá, je jedno, že je obluzován" nemám arguument.
listopad 26, 2007 09:34
Dost dobrý!!!! : NČ
Krakonoš i Evička, myslím, že i další vyjadřujou TOLERANCI k něčemu, co si nemůžeme osahat! Neříkají - určitě to tak je! Říkají (a já též) "i takhle to může být, přestože to doposud nejsme schopni dokázat." Zatímco druhá skupina TVRDĚ A NAPROSTO NETOLERANTNĚ odsuzuje vše, co osahat nelze.
Jen tak mě napadá skvělej citát z filmu Kurva hoši gutntág, kde Chýlková pohrdavě odsuzuje víru v Boha slovy - "jak můžete věřit v Boha, když jste ho neviděl?". Odpověď herce Krónera je pak přímo skvostná!
listopad 26, 2007 09:49
Bravo! : Míša šíša
Tak podle této teorie můžeme věřit také na satany, vodníky a hejkaly. No, vlastně nidko nedokázal, že neexistují...
listopad 26, 2007 09:59
Míšule Šíšule :-))) : NČ
Jasně, i na tohle klidně můžeme věřit. A může nám to i pomoct v ostražitosti před nebezpečím.
Ale jako porovnání s např. MOŽNOSTÍ vlivu některých přírodních sil na utváření základních vlastností osobnosti člověka v prenatálním období, se víra v satana, vodníka, hejkala, zrovna moc nehodí. Tyhle tvý figury jsou spíš už nějakou perzonifikací dějů, který objektivně a docela prokazatelně existujou.
listopad 26, 2007 10:47
No, nedokázal ! : wendy
A proto v ně věřím. Sice u vodníků mám jisté pochybnosti, ale u ostatního si říkám - něco mezi nebem a zemí existuje, nikdo taky neví co, jedna skupina je tvrdě pro, druhá proti a dalším je to jedno. Ke střetům dochází mezi skupiou jedna a dvě. smilies/undecided.gif**************
listopad 26, 2007 10:49
No jo, to je právě to vono, : Míša šíša
o čem jsem se zmínila už před tím. Takže: protože věřím, že existuje vodník (i když je to blbost), tak se nikdy nepůjdu koupat do rybníka, aby mě neutopil. Tudíž už nikdy v životě se volně nebudu moci vykoupat v rybníku, ale to nevadí, protože v důsledku je to pro mě dobře, jelikož mi to pomůže zachránit si život (o který bych sice nepřišla díky vodníkovi, ale mohla bych se utopit z jiných přičin). Aneb: protože věřím tomu, že mi homeopatika pomáhají a léčí mě, tak je budu jíst. Má víra moji psychiku oblivní natolik, že opravdu se budu cítit po jejich požití dobře. Výsledek je tedy kladný, ačkoliv užívání homeopatik má stejný léčivý účinek jako kdybych polykala ostružiny.
listopad 26, 2007 10:56
Jo a jinak, : Míša šíša
že jsem použila toho satana, hejkala atd., tak k tomu jsi mě inspiroval ty s tím příkladem víry v Boha z filmu.
A moc by mě zajímalo, jak si vysvětluješ pojem "přírodní síly". Myslím tedy v souvislosti s tím utvářením základních vlastností osobnosti člověka v prenatálním období. Určitě asi nemluvíš o chromozomech, ribonukleových kyselinách apod., že?
listopad 26, 2007 11:05
Ale Míšane, kurnik!!!! : NČ
nepolezu do rybníka, kurnik, "vo kterym nemám jistotu, že v něm nejni vodnik!!!!!" To snad je NAPROSTO LOGICKÝ A POCHOPITELNÝ I BLONDÝNCE!!!! Jinak řečeno, Vo kterym nemám jistotu s možností ledový vody pod hladinou (křeče sou horší než zelenokabátník), nebo z nějakejch blbejch kytek, kerý by mi vomotaly nohy, nebo z nějakejch vírů u stavidla, nebo nepolezu do rybnika když jsem na srdce!!!! Atd....
Co se týče účinku homeopatik - to už je nějak, mám dojem, i prokázaný objektivně. Ale jistěže i vostružiny jsou pro zdraví skvělý!
listopad 26, 2007 11:07
Ale to je furt dokola!!!!!! : NČ
Nazývej si to jak chceš. V tom to přeci nejni. Klidně masný kyseliny, nebo dna, nebo chromozómy, nebo duše, neboco...
Ptám se, jestli si můžeme bejt fakt uplně jisti, že třeba nějaký nepatrný geomagnetický, nebo negeomagnetický, změny způsobený TŘEBA nějakym, dosud neznámym, vlněnim, způsobenym určitou sestavou planet, skvrn na slunci, přitažlivostí měsíce, jánevim čehovšeho, tak jestli TYDLE PŘÍRODNÍ VLIVY nemaj třeba vliv na ty utvářející se chromozómy, kyseliny, dna. Já jen řikám, že JÁ SI TO VYLOUČIT NETROUFNU!!!!!
listopad 26, 2007 11:24
Néééé, : Míša šíša
Blondýnka to nechápe!!! Ty mi to obratem převádíš na racionálno. A to teda ne! Prvně jsi mluvil v podstatě o tom, že nemůžeme-li dokázat, že něco neexistuje, tak pak je možné, že to existuje. Tudíž žádná ledová voda a křeče, žádný blbý kytky, ale nefalšovanej českej vodník! A pokud se ti nezamlouvají tyhle mnou uvedené bytosti, což je opravdu absurdní, tak si to můžeme znázornit na chronickém žárlivci. Je přesvědčený o tom, že je mu partnerka nevěrná. Ona sice není nevěrná, ale protože nemůže dokázat, že něco neexistuje, když to neexistuje, tak ten žárlivec bude do norku kostí tvrdit, že mu zahejbá. Prostě dokázat, že něco neexistuje, pokud to opravdu neexistuje, nelze. Ale je na těch, co věří, dokázat, že to existuje. Takže abych se dobrala jádra věci: nebudu věřit v něco jen proto, že jsem si na "TO" nemohla nikdy sáhnout a někdo mi bude tvrdit, že to tak je. Uvěřím právě až tehdy, kdy si to budu moci osahat. Ale dřív ne!!!

Nevím, jak ani kým byl objektivně prokázán účinek homeopatik, ale vím, že Česká lékařská společnost J.E.Purkyně vyloučila ze svých řad homeopatické sekce. Netolerantní bezvěrci! No co, prostě tomu jen nerozumí...

listopad 26, 2007 11:36
Já myslím, že tahle diskuse je moc pěkná, ne? : Krakonoš
Takže třeba nevím, proč Jitka píše o vášnivý diskusi, o vozech a kozách a že to nemá cenu smilies/smiley.gif. Prostě jsme si řekli, jak to kdo vidíme a cítíme. Tak snad ještě pro strejdu, protože jeho příspěvky jsou opravdu emotivní smilies/smiley.gif. Strejdo, fakt tě nechci trápit ani urážet tvý svatý nadšení pro vědu. Jenom ho nesdílím, tak to zkus přijmout. Víš, mě moc nedojímají ti vědci, co mě chrání před koupí "operačního zesilovače s několika dalšími lacinými součástkami". Protože ti samí vědci mi chtějí vytahat prachy z kešeně za ty jedině správný fungující léky (jenom těch pilulek proti nachlazení, co zaberou okamžitě a bacila bacej!), ty nejvyzkoumanější zubní pasty, dokonalý prášky na praní a menstruační vložky, co zachytěj i mou modrou krev - vše podloženo VĚDECKÝM výzkumem. Před obojím ŠMEJDEM - vědeckým i nevědeckým - se ochráním sám. Nedojímají mě lidé s velkým mozkem, protože to právě oni (ať už přímo nebo jako služebníci moci) dovedli lidstvo k těm nejhorším propastem. Já jsem si zvykl naslouchat spíš lidem s velkým srdcem - ti mají šanci nás jako druh posunout dál. Ale to je moje volba, můj názor a moje věc, a neříkám ti, že to máš dělat taky.
P.S.1: Malej ilustrativní příklad, kdo vlastně je šejdíř, kterej ze mě tahá prachy:
Při cestě do exotických zemí se zodpovědný člověk většinou nechá naočkovat proti několika nejhnusnějším nemocem, který by si nerad přivezl domů. Základní sada dle vědecké medicíny stojí kolem 5000,- Kč a nezahrnuje malárii, proti ní to věda neumí.
Stejný rozsah nemocí včetně té malárie od "dacana šarlatána homeopata", před kterým mě chtěl Sysifos zachránit smilies/wink.gif, stojí 1000,- Kč. Vyzkoušeno cca 10 lety používání každoročně se měnící velkou skupinou osob - tento "vzorek" má zatím 0% selhání a výskytu zmíněných onemocnění. Je pravda, že ostružiny by vyšly ještě levnějš, ale nikdo zatím neměl tu odvahu smilies/grin.gif.
P.S.2: Nýče, musím říct, že tvoje vystupování v týhle diskusi je pro mě zatím asi největší - a příjemný - překvapení na Kudle.
listopad 26, 2007 11:54
Ale jo, Míšo, když ti to udělá dobře.... : NČ
Tak si připiš, žes mě naprosto umlátila svejma argumentama, a přistihla mě při protimluvách. Třeba si příště můžem povídat o sexu, nebo při? (mimochodem - skvělej vynález!!!!). O tomhle ale už ne.
listopad 26, 2007 12:01
Krakonoši, : Míša šíša
ano - ano, homeopatika jsou opravdu velmi levná záležitost. Můžeme to vidět právě na těch přípravcích proti nachlazení či virovým onemocněním (není to totéž). Věřím ti i tu vysokou účinnost homeopatik jako prevence tropických nemocí. Nakonec filipínští léčitelé, kteří nemocným při plném vědomí vyjímali z břišní dutiny části orgánů /např. játra smilies/smiley.gif)) / měli také stoprocentní úspěšnost. Sice se posléze zjistilo, že jde o podvod, ale těch uzdravených lidí!!!
listopad 26, 2007 12:09
Krakonoši, : Jitka
já jsem tím nechtěla napsat, že to nemá pro nikoho smysl, ale výhradně pro mně. Nemám ráda, když někdo chytá druhého za slovíčko. Já opravdu nejsem takový filozof a nerozebírám věci vědecky, ale v komentářích občas napíšu, jak to cítím já. Ale čistě povrchně, protože se o tyhle věci fakt moc nezajímám. Takže jsem usoudila, že to bez mých komentářů přežijete. smilies/wink.gif
listopad 26, 2007 12:26
... : bb
Míšo šíšo, tím posledním komentářem jsi potvrdila vše, co ti píše Krakonoš...a začíná to sklouzávat do demagogie, demagog nechce diskutovat, nemá zájem na základě nových informací upravit svůj postoj, má zájem jen bít za svou jedinou pravdu a co víc, utlouct oponenta.Jako jsou mezi lékaři diletantni a šmejdi, jsou i v "alternativní medicíně" šarlatáni a zlatokopové.
Krakonoš, jo, taky mě to trochu překvapilo, příjemně.
listopad 26, 2007 12:28
jen by mě zajímalo, Míšo :) : bb
Jak bys ale nazvala lékaře klasické medicíny, kteří jsou vzdělaní i v homeopatii a využívají ji při léčbě pacientů. Pro mě optimální stav, kombinovat klasickou medicínu s homeopatií, ideálně ještě s psychoterapií, ale to už by asi bylo moc smilies/smiley.gif)
PRo tebe co..šarlatán na druhou? Adept na zbavení lékařského diplomu? Mám osobní zkušenost s lékařkou ORL homeopatkou, jen její léčba platila na stafylokoky a streptokoky, co mě kdysi skolili.Psa léčím u zvěrolékařky, úspěšné chovatelky, a homeopatky. Šamanka jedna.
listopad 26, 2007 12:32
Ale bb, : Míša šíša
já si ráda na základě nových informací upravím svůj postoj. Ale já jsem se žádné nové informace nedozvěděla. Všechno, co tu zaznělo, bylo jen v obecné rovině, žádné nové poznatky a informace. Tak nevím...

A žádného oponenta utlouct nechci. Ani eNČého, ani Krakonoše. Prostě mě jen ničím novým objevným nepřesvědčili. To je celé.
listopad 26, 2007 12:35
ano, : bb
ani k toleranci, ani k připustění si, že jsou věci, které mohou fungovat i bez toho,aniž bychom je plně pochopili

listopad 26, 2007 12:38
bb, : Míša šíša
léčit můžeš sebe i psa kde chceš, mně je to srdečně jedno. To je tvoje právo a tvá volba. Moje právo a volba je zase být k těmto metodám skeptická a vadí mi, když mi pak někdo předhazuje, jak jsem blbá a nerozumím tomu, když v to nevěřím. Takže to je také o tom "bití za jednu pravdu", jak jsi zmínila. Jenže u sebe to asi tak nevidíš, že?
listopad 26, 2007 12:41
Ode mě už naposledy : NČ
Míšo, zcela upřímně ti závidím Tvoji jistotu. Máš holt snadnější život :-)
Já, se svejma pochybnostma, jsem na tom vo hodně hůř :-(
listopad 26, 2007 12:42
Míšo šíšo, : Ariana
vůbec jsem nechtěla do téhle diskuse vstupovat, protože na téma homeopatie jsem se již vyjadřovala jinde, ale tvrdit, že homeopatie je vlastně jen placebo efekt je hloupost. Jak to, že účinkuje u novorozenců a malých dětí a u zvířat? Ti přece nemají o nějakém placebu ani víře v léčení ani páru. Mimochodem, homeopatie má velké zázemí ve Velké Británii, kde ji praktikují i vystudovaní lékaři, a např. anglická královská rodina má svou vlastní lékařku-homeopatku. Že by to byli takoví "tmáři"?
P.S. Krakonoši a bb, díky za vaše příspěvky, ušetřili jste mi spoustu času a vše jste již elegantně a jasně napsali. NČ mi též příjemně překvapil. Ke Strejdovi se vyjadřovat nebudu, on ví, že ho mám jinak ráda, ale co se týká Sisyfose a jeho antihomeopatických nálad, tak se prostě neshodneme.
listopad 26, 2007 12:42
Škoda Kakonoši, : wendy
že tahle diskuse neprobíhala dříve, takhle jsem za to očkování dala skutečně 5500. Je ale fakt, že jsem to jinde než u klasického doktora nehledala. Alternativy se začnou hledat, když klasika nepomáhá. Pak jsou lidé ochotni se třeba echat v lese u posvvátného kamene o půlnoci zaříkávat...
listopad 26, 2007 12:48
... : bb
Míšo, teď už nemá smysl diskutovat, uražená ješitnost by to jen zhoršovala. Já přece nikde slůvkem nenaznačila, že jsi blbá. Ani si to nemyslím, ale ani opak. Vyjadřuju se vždycky jen k tomu, co se právě v diskuzi odehrává. Nedělám závěry kdo je blbej a kdo zlej. Dělám si závěry jen z diskuze - tady třeba kdo se mi zdá mít vnímání světa omezené na jeden, a to svůj, pohled. Nevylučuju, že v jiných záležitostech máš daleko širší náhled a lepší přehled než my všichni.
listopad 26, 2007 12:54
Ode mne už taky naposledy :) : Míša šíša
Něco o účinnosti homeopatik http://www.sukl.cz/cs39odpovedi/cs39homeopatika.htm
a o homeopatii obecně http://www.rvp.cz/clanek/403
listopad 26, 2007 14:02
nemám já se, prosťáček, nakonec lepší, když jsem moc nepochopil vo čem tu vlastně vedete řeč ? : toulavej
některé hájené pozice některých diskutujících nemohu ani definovat, jak jsou složité . . .
( pro mě :-) )
listopad 26, 2007 14:03
Míšenko, strejdo - : dess
vždycky budou víc úspěchu mít manipulátoři, šarlatání, různí oblbovači - protože oni především využijí (zneužijí) potenciálu svého publika - vysvětlí jim to tak, aby tomu rozuměli... Vždyt je to tak jednoduché, léčit automatickou kresbou... dotýkáním se, předáváním energie... Od pradávných dějin se lidstvo dělilo na tři kategorie: oblbovači, oblbovaní a nevěřící. Těch posledních je, ach jo, tak málo...
Proto je tolik druhů nejrůznějších náboženství, božstev. Proto je nejvýnosnější obchod manipulace s lidskou důvěřivostí. Nepotřebujete téměř žádný vstupní kapitál, jen svou hubu smilies/grin.gif
A pak prodáte cokoliv za obrovské částky.

listopad 26, 2007 14:12
... : bb
Dess, to je mimo téma, nebyla řeč o dotýkání se, předávání energie, automatické kresbě, ale kdo chceš psa alternativní léčby bít, hůl si najde kdekoli, že ano smilies/smiley.gif
Jinak souhlas, oblbovači byli jsou a budou, oblbovaní taktéž. A pak jsme tu my co používáme rozum a vybíráme si to, co je nám k užitku. Vy se zakopete do zákopů své jediné pravdy a, slovy pana Kaplana, neustoupíte ani o píďu. V netové diskuzi je to neškodné, bohužel pak s takovými lidmi pracovat, žít..bývá složité.
listopad 26, 2007 14:20
Když jsme u toho, co se dá a nedá osahat, existuje, neexistuje, : Eva
prosím Vás, nemůžete mi, prosím, někdo říci, kde se berou naše myšlenky? Jako je něco produkuje, jako žlučník třeba žluč? A už jste si na ně někdo sáhl, zda existují, totiž vůbec? Vřelé díky za pomoc, abych neumřela třeba úplně blbá smilies/smiley.gif
listopad 26, 2007 14:48
... : bb
Nakonec čas nám většinou ukáže, kudy vede cestička. Lidi se pak po 20-50 letech s aplausem vracejí k tomu, co kdysi dávno tiše fungovalo a později bylo zatraceno.
Když jsem byla špunt, marodila jsem s průduškama, a to tak, že hodně. Babička a rodiče mě léčili bylinkami, obklady, zábaly, kozím mlékem a dlouhými pobyty na zdravém povětří, na chalupě. Antibiotika odmítli, matka je z oboru a už před těmi 30 lety odhadla, že ládovat malé dítě penicilinem, tetracyklinem, není dobré.
listopad 26, 2007 14:50
... : bb
Vyléčila jsem se, do 22 jsem se obešla bez antibiotik. Ale podle doktorů byli naši šarlatáni, kteří chtějí zabít svoje dítě smilies/smiley.gif
listopad 26, 2007 14:51
Pro Míšu - už taky naposledy : Ariana
Do možná nevíte o homeopatii: viz http://www.sulfur.cz/conevite.html
- Podle statistik WHO (Světové zdravotnické organizace) je homeopatie druhá nejrozšířenější léčebná metoda na světě. Na prvním místě je tradiční čínská medicína, na druhém homeopatie, na třetím herbalismus, čili léčba přírodními prostředky a teprve na čtvrtém klasická medicína, tak jak jí známe i u nás - alopatie.
Homeopaticky se ve světě léčilo a léčí spousta význačných osobností, včetně prezidentů. Mezi vůbec nejzajímavější informaci týkající se léčby velkých osobností v dějinách homeopatie patří léčba ve své době nejbohatšího muže světa - Rockefellera, který ač finančně podporoval rozvoj klasické medicíny a zejména alopatických léků (důvod byl prostý - tučné zisky z farmaceutického průmyslu), se celý svůj život léčil homeopaticky!listopad 26, 2007 15:20
Ne nadarmo se říká Věř a víra tvá tě uzdraví : wendy
a doposud nevíme, kam až a kde všude toto "něco mezi nebem a zemí" dosáhne... Mně léčitelka vyléčila nohu, konkrétně rozbité bolavé koleno, takže na něco to funguje stejně jako bylinky a zdravá povětrnost na průdušky bb, na něco zase určitě ne. Vesmír na nás určitě nějaký vliv má, jen jsem na rozpacích zda to pořeší astrologie. Sektě bych nenaběhla ani náhodou, ale ony si dobře vybírají zoufalce. A tak bychom mohli pokračovat. Diskutuje se o tom dobře, snad se tu nepobijeme z toho důvodu, že přestaneme naslouchat jiným a budeme tlačit jen ten svůj názor. Takže tak. smilies/cheesy.gif
listopad 26, 2007 16:43
Ariano, : strejda
vřelý dík za to pozdní a veřejné vyznání lásky. Mé sporadické stříbro ve vlasech to velmi potěšilo. I já Tě mám rád, včetně Tvých občasných homeopatických nálad.

(Ale stejně je mi mnohem sympatičtější takový molekulový motorek, kdy opačně nabité molekuly se dokáží roztočit jako rotor klasického motorku a ty to přitom ani nevidíš, že se to točí, než nějaká ta "léčivá" molekula v destilované vodě. Nemohu si pomoct. Já už jiný nebudu. A všimni si, že už se s Tebou (ani s nikým na Kudlance, natož s bébé, s tou už vůbec nééé) o tomto titěrném problému, který nestojí ani za řeč ani za námahu, nehádám.) smilies/grin.gif
listopad 26, 2007 17:46
no, ty bb veris, : mura
ja holt neverim a nevim, proc ty bys me mela presvedcovat, abych verila a ja tebe, abys neverila. at si kazdej dela, co chce. nicmene stale vidim rozdil mezi seminarem o hemeopatii a vychovou deti podle znameni pod zastitou ministerstva zdravotnictvi/skolstvi

je mi lito, ale na otisk molekuly neverim, nikdy mi homeopatika nepomohla, ani mym detem ne. chripku si holt nebudu lecit nicim a zapal plic penicilinem. takova jsem ja.
a priznavam, ze kdyz mi bude fakt ouvej a vsechny jine zpusoby selzou, dojde i na homeopatika a samany :-)
listopad 26, 2007 17:53
mura : bb
nevím teď přesně, co myslíš - čemu věřím? Že přírodní prostředky jsou dobrý doplněk klasické medicíny a leckdy mohou vemi ulevit, třeba od vedlejších účinků, ale i jinak? ano, tomu věřím. Jako každý, kdo doma vaří šípkový čaj s medem, chodí na masáže, na parafinové zábaly, nechá si na bolavá záda přikládat horké kameny,užívá propolisovou tinkturu, česnekové kapky apod. Že homeopatika leckdy pomohou tam, kde běžné/klasické medikamenty ne? Ano, tomu taky věřím, stejně jako věřím opaku - že leckdy homeo nepomůže tam, kde klasická léčiva.Homeopatika jsou přece přírodní jinak ředěná (koncentrovaná) léčiva, nebo ne? nic tajemného. Jestli věřím tomu, že i jiné prostředky mohou pomoct, ne tak hmatatelné, vyrostlé ze země apod.? Ano, proč ne, nejsem tak vzdělaná, abych to mohla popřít a doložit svou pravdu. Copak já vím, co všechno nastartuje v organismu léčivý proces? Modré světlo, červené světlo, pí voda?
Co je zlé, jsou ti zlatokopi, jak tu psal strejda, ti udělají z minerálky pí vodu, ze žárovky supersvětlo, a nakapsují si na nešťastných lidech - ale o tom článek nebyl.
Jestli věřím na horoskopy? To se asi nedá nazvat vírou...Víra by to podle mě byla, kdybych se tím řídila, plánovala si s ohledem na to život. To nedělám, nepotřebuju to, řídím se svojí intuicí, rozumem, instinkty, v běžném životě nepotřebuji jinou víru. Tak neutrácím za vypracování horoskopu, není to zrovna levná záležitost. Když jsem si to jednou nechala vypracovat, tak ze zvědavosti a hlavně proto, že jsem byla poněkud mimo sebe, a to člověk hledá i neobvyklé způsoby jak zase najít rovnováhu. Stejně tak jsem chodila víc než jindy do přírody, k vodě, přímo jsem cítila jak mě to uvolňuje, čistí hlavu, dobíjí. Ale to je asi přijatelné pro většinu z vás, zatímco to, že akceptuji astrologii stejně jako bylinkářství, psychoterapii a akupunkturu, už ne.
Pokud má na dítě vliv to, v jakém duševním rozpoložení se v okamžiku početí nacházela matka, a její odmítání dítěte může ztížit porod, proč by nemohlo mít vliv kde kdy se narodilo?
Takže: pro mě je to spíš otázka přijetí a odmítání, než víry a nevíry. No a astrologii neodmítám, zatímco třeba woodoo sice nezpochybňuji, ale protiví se mi.
Nezapichuju špendlíky do figurky berního úředníka, ale ne proto, že bych si připadala jako šašek. Ale proto, že si podle mě člověk nemá zahrávat s ohněm. Jestli totiž na něco věřím, tak na sílu myšlenek a o tom woodoo je, takže bych se docela obávala, co způsobím tou spoustou zlosti, prostě negativní energie, kterou bych při tom rituálu cítila.
Tím se opět dostávám k tomu, co už jsem tu psala - některé věci pojmenované obvyklým způsobem lidi berou, pojmenované jinak už ne.
Slyším Woodoo a téměř si klepu na čelo. Slyším negativní energie, negativní myšlení, manipulace, vymývání mozku...a rozumím tomu, "věřím" že to funguje. Přitom jde o totéž.
Ale..k víře v cokoli nepřesvědčuju, přece? To jen když to Míša načala, že ji nikdo z nich nepřesvědčil, tak jsem dodala, že ani k toleranci...

listopad 26, 2007 22:42
No a vo vo tom to je bb : wendy
my se někdy rozčilujeme proto, protože ti druzí nevidí tu nám naprosto zjevnou a jasnou věc - že je to tak, jak my to při svém nejlepším vědomí a svědomí vidíme. Nemluvím o šarlatánech, ale o účastnících diskuse. Nenechá nás v klidu pomyšlení, že ti druzí nad naším názorem ohrnou nos, smějí se mu třeba, a myslí si o nás - no něco jako my o nich. A to v nás můžou bouchnout saze.
listopad 27, 2007 07:46
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]