O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ČESNEKOVÁ POMAZÁNKA PDF Tisk E-mail
Neděle, 07 únor 2016
"Miluju česnekovou pomazánku", zamnul jsem si ruce, když jsme si sedali ke stolu. Káťa se někde zdržela. "Tahle bude skvělá, česnek je pěkně ostrý." usmál se strýc. "To já rád", přikývl jsem a zakousl se do prvního chlebíčku. Pak se mi na chvíli zatmělo před očima a z planety zmizela atmosféra. Vyhrkly mi slzy z očí a měl jsem pocit, že uši se mi několikrát protočily kolem své osy. 

 

 

 

 


 

 

Konečně jsem se nadechl. "Kolik v tom je česneku?" zasípal jsem konečně.

 

"Nevím, asi dva", odpověděl strejda také tiše, myslel si, že jen šeptám, nenapadlo ho, že jsem měl klinickou smrt. "Jenom dva stroužky?", divil jsem se a pozoroval, jak vidličce rostou vlasy, když jsem na ní dýchl. Doma dáváme i pět a takováhle síla to nikdy nebyla. "Ne", zasmál se strejda, "dvě paličky".

Měl jsem pocit, že do mne narazil náklaďák s tuřínem. Tohle byl prakticky denaturovaný česnek pálivý. Něco, co se přidává v Temelínu, když dojde jaderné palivo. Zkusil jsem si ještě kousnout. Opět mdloby, a když jsem konečně vydechl, v okruhu deseti kilometrů vyhynuli upíři. U oken stálo pár tchořů s transparenty, na kterých bylo napsáno: "HNUS! HNUS!"

 

Přišla manželka. "Tak jaké to je?", zeptala se. "Vynikající", vypálil jsem, jakmile jsem si v rychlosti utřel oči. "Ty jsi plakal?", zeptala se Káťa překvapeně. "No jo, strašně se mi stýskalo", zachroptěl jsem. Manželkám je lepší nelhat, ale pravda také není nejlepší řešení. "Cítím, že je v tom hodně česneku", prohodila Káťa a vzala si chlebíček. Trochu jsem si poodsedl.


       "Kdepááák", mávl jsem rukou a dělal, že se láduju dalším. "Je velice jemná, skoro není cítit".

"Tedy, jsi borec", řekl strejda "spousta lidí to nesnese. I mně přijde docela silný". Manželka si kousla. Přestala dýchat. Pevně zavřela oči. Zpod víček se jí vydraly slzy. "Ale...", pohladil jsem ji. "Tobě se také stýská, jsem hned vedle tebe, lásko". Rychle jsem se zase stáhl, ale naštěstí nebyla ani schopná se po mně ohnat. Vypadala nádherně, vůbec jsem nevěděl, jak moc jí sluší modrá. Pomalu přecházela do fialova. Seděl jsem a tiše čekal na zelenou. Jako na přechodu. "Tak jaké to je?", zeptal se strejda konverzačním tónem.


       "Moc dobré", odpověděla Káťa vychovaně a zafuněla ke stropu, až na lustru pohasly světla a ze střechy spadly dvě kočky. Zvláštní, manželka vždycky krásně voní, ale tentokrát jsem měl pocit, že vedle mne vyrostla Titan Arum. "Páni já jsem plná", řekla Káťa a položila zbytek chlebíčku na malovaný talířek, na kterém okamžitě pochcípaly kytičky.

 

Otočila se ke mně: "Ale Martin říkal, jak je hladový, nebude vadit, když to dojí?“ "Vůbec ne", řekl strejda, usmál se a vstal od stolu. Poněkud jsem zbledl. Svou smrt jsem si představoval jinak. Určitě ne tak smradlavou. Proboha, budou muset čekat, až začnu zapáchat, aby se ke mně vůbec mohli přiblížit a pohřbít mně. Na hrobě mi neporostou ani voskovky. Řeknu to takhle: nikdy neprovokujte tygra.


        A zvlášť ne, když je to vaše žena.

 

 

 

Edit.: Večeře nakonec měla aspoň jednu pozitivní dohru. Sice musím manželce koupit nové disky, ale zase se s ní několik týdnů nemusím dívat na Stmívání. Nedopatřením jsem kýchl na pořadač a zdá se, že v tom filmu vyhynula většina hlavních postav. V pořádku, všichni muži, co mne čtou, mohou přestat tleskat. Oba.

 

Naštěstí mým filmům se nic nestalo, jen Rambo pláče, ať ho radši strčíme zpátky do jámy ve Vietnamu, Vetřelec sípe: "Kill meeee NOW!!" a Terminátor se zasekl v místě, kdy se ponořil do roztaveného železa, odmítá vylézt a tvrdí, že je mu tam dobře.

 

 

MARTIN MACEK CABICAR

 

 

 

Komentáře (8)add feed
... : Mikin
To je ten trik. Cesnek musi jist i partnerka, jinak je to na rozvod....
únor 07, 2016 22:20
My teto pomazance rikame sakali dech : Bari
a je vyborny s hroznovym vinem ke kademu soustu nebo s kiwi a jime ho vsichni,takze je nam suma fuk co je citit. A vubec, je to zdrave! smilies/cheesy.gif
únor 08, 2016 04:50
Krásně napsáno ! :-) : mamča
Jedné z česnekových pomazánek říkáme Natašin dech, ale neděláme takovou vysokooktanovou. Ovšem i tak to chce, aby to jedli všichni, aby si vzájemně nesmrděli.
únor 08, 2016 08:00
... : deeres
Já česnek ráda a snesu i vysokooktanový. Naštěstí mám kliku, že nepatřím k lidem, kterým pach česneku uniká z pórů ještě několik dní po pozření. Měla jsem takovou spolupracovnici, česnek milovala, ale i druhý den, když na vás dýchla, jste byli na omdlení a pokud se trochu zpotila, tak hustý odér česneku se dlouho vznášel po kanceláři. Měla zákaz jíst česnek v pracovních dnech, směla ho jíst jenom začátkem víkendu, aby při nástupu do práce byla už vyvětraná. smilies/grin.gif
únor 08, 2016 11:15
deeres, : bb.
chápu, česnekový dech mi moc nevadí, většinou to prostě je cítit česnekem, ale vypocený odér po konzumaci česneku mi zvedá vnitřnosti. A pro nositele pachu je špatné to, že to není ani cítit česnekem, on prostě smrdí, takže si okolí snadno může myslet, že se týden dva zapomněl osprchovat.. zatímco u omračujícího dechu je to prostě "no to cítím, žes měl k obědu bramboráky, prosím tě mluv na mě zádama, dík:-) "
únor 08, 2016 11:20
připomněla jsi mi staré dobré časy : bb.
s udatnými pracovníky z Ukrajiny. Byli pracovití a vycepovaní, jejich šéf je měl na krátké oprati, byl jen jeden problém. Museli jsme pro ně fofrem v autobazaru koupit ojetou škodovku, se kterou jezdili na stavby. Naši chlapi s nimi odmítali jezdit dodávkou a je fakt, že to koupené auto už po pár měsících neuvěřitelně páchlo. Bylo to stravou, do práce si vozili k jídlu cibuli česnek špek, cibule neuvěřitelné množství.
únor 08, 2016 11:23
Dlooooouho : Eny
jsem se tak nádherně neprochechtala koncem pracovní doby!!!!!!!! Dííííky!
únor 09, 2016 14:03
Boží : Lenka1
chechtala jsem se jak praštěná. smilies/grin.gif
únor 10, 2016 20:20
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]