O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

RANEC DĚTÍ A PENĚZ POMÁLU PDF Tisk E-mail
Úterý, 05 leden 2016
Dobrý den, ráda bych se chtěla s vámi poradit. V roce 2009 jsme se s manželem rozvedli. Alimenty mu byly určeny na tehdy desetiletou dceru 2.600, které platí doposud. Já žiji 5 let ve společné domácnosti s přítelem v jeho bytě 3+1, který má plat cca 22 000,- a máme spolu dvouletou dceru, takže jsem nyní na mateřské a mám tedy mateřskou a ty alimenty. Přítel má ještě jednu dceru, sedmnáctiletou, na kterou platí 3 000,-. 


 

 

 

     Exmanžel má přítelkyni, bydlí u jejích rodičů a staví si spolu dům. Oni je podporují. Mají spolu tříletého syna a  ona ještě má dceru, které je dvanáct. Naše společná dcera bude letos 16 letá, a chce na střední školu a kde je možné buď internát či dojíždění atd., takže budou velké výdaje. Myslíte, že si můžu zažádat o zvýšení alimentů?

 

Děkuji za radu,

YVETA

 

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

Milá Yveto,

 

     Zažádat si samozřejmě můžeš, ale bude to asi boj. Pochopitelně že soud nebere zřetel na to, že oni „si staví“, ale spíš na výši jeho příjmu a na režii, kterou mají jeho děti… Těch 22 tisíc má čistého?

 

     Musíš ale do své žádosti konkrétně vypsat veškerou režii, tady, na Kudlance, máš zde na levé straně mnoho odkazů, kde vzor žádosti najdeš.

 

d@niela

 

 

 

 

 

 

Komentáře (41)add feed
Yveto, určitě si zažádej. : Myška
Jestliže je výživné od roku 2009 ve stejné výši, tedy nežádala jsi zvýšení, je žádost teď, z důvodu změn, které u dcery nastanou, opodstatněná. Dcera má vyšší nároky v šestnácti než v deseti, a hlavně se zvýší náklady spojené se školou, tedy na vzdělání (dojíždění a život mimo domov na intru).
Nevím jak moc je nutné, abys vypsala do žádosti k soudu veškerou režii dcery jak doporučuje Daniela, já si myslím, že je nutné napsat to podstatné, ale to už nechám na tvém uvážení. Já jsem v žádosti k soudu běžnou režii nevypisovala, pouze náklady nad rámec běžného života - náklady na zájmovou činnost dětí, a další neběžné náklady. Soudu to stačilo.
leden 06, 2016 06:25
No, pochopitelně nemyslím každý detail, : d@niela
ale např. přesně to, co Myška napsala - tedy ty náklady na zájmovou činnost dětí, a další neběžné náklady. Ale je fakt, že to "lépe zapůsobí", když je zdůvodněno, proč a na co...
leden 06, 2016 08:27
Po tolika letech je žádost o zvýšení sama o sobě opodstatněná. : Myška
Protože jak dítě roste, zcela přirozeně se mění jeho potřeby a náklady rostou. Přestup na střední školu mimo domov je jedním z velmi pádných důvodů pro zvýšení výživného.
leden 06, 2016 08:44
Zažádat si : Lenka1
můžeš, jak to bude vidět soud, je ve hvězdách. Záleží na jeho ofiko příjmu, který jsi tady zapomněla /?/ uvést. Jak už tady bylo uvedeno, to, "že oni si staví" nebo že "je rodiče přítelkyně ex podporují", je vedlejší. Soud bude brát v úvahu jeho příjem a jeho režii vč. dalšího potomka.

Zrovna tak bude posuzovat tvoji situaci.

P.S. Jak by ses tvářila, kdyby tvůj přítel přišel s tím, že matka jeho sedmnáctileté dcery se taky rozhodla zažádat o zvýšení výživného, že 3000,- nestačí, protože holka už je na střední? :-

Trochu mi vadí ten černobílý pohled.
leden 06, 2016 08:58
Mnoho omáčky o ničem. : NČ
Řekl bych, že každý má mít tolik dětí, kolik je schopen uživit.
leden 06, 2016 10:06
výroba je příjemná : xandr
vychovávat je je těžké
uživit ještě těžší
leden 06, 2016 10:08
Jo, xandre(o?) : NČ
Já téhle filozofii "máme se rádi, tak si to musíme potvrdit dalšími dětmi", nějak nerozumím.
Stejně, jako nerozumím filozofii "miluji ho, je to ale větroplach, MUSÍM mu tedy DÁT dítě, abych si ho udržela".
leden 06, 2016 11:12
NČ : Lenka1
a pak kouká, když ani přesto si ho neudrží...že.

A pak jsou servery jako emimino (čti epipi) plné diskuzí jako "Přítel mě vyhodil i s dítětem ze svého bytu, protože si našel jinou, co mám dělat?"

Opravdu nechápu myšlení některých dam a paní.


leden 06, 2016 13:01
Je to zajímavě symetrické... : Aggitta
Každý má 1 dítě společné se svým aktuálním partnerem, každá z žen má dceru ve společné domácnosti s partnerem a každý partner má dceru, ke které má vyživovací povinnost.
Ale jinak nevidím na Yvetino dotazu nic špatného, nikoho neosočuje, jen uvedla všechny důležité skutečnosti. Soud už to nějak přežvýká a myslím, že nějakou stokorunu výživného přidá. Jen opravdu teoreticky by určitě bylo fajn, kdyby dostala aspoň 3000, co platí partner na svou dceru. To by asi bylo dostatečné, ne?
A buďme rádi, že ještě někdo v této zemi má děti...
leden 06, 2016 15:03
Nojo, Lenko jedna. Mě přímo fascinuje slovo PŘÍTEL: : NČ
Přítel mě mlátí, přítel mě vydírá, přítel chlastá, přítel se kurví, přítel mě okrádá, přítel mě nenávidí, přítel mě ponižuje ... Húúúú!
Co to je za slípky, když nedokážou ani napsat slovo "nepřítel"?
leden 06, 2016 15:42
Jo, : Lenka1
tohle mě taky zarazilo. Některé by si měly ve slovníku najít definici slova "přítel".

Aggitto - vždyť jo, ať zvednou ty 2600 na 3000 a budou si kvit.

Mě jenom trochu zarazilo, že tazatelka argumentuje tím, že dcera půjde na střední a tudíž dosavadní výše nestačí a přitom jí nedochází (nebo ignoruje?) skutečnost, že její současný přítel to má stejně. Jinak předpokládám, že by se o tom zmínila a nějak to zdůvodnila, ne? Koneckonců 22 000,- čistého je krásný plat, tak by své dceři z prvního manželství klíďopíďo mohl platit víc.

A taky postrádám nějaký podrobnější popis situace, jestli se třeba se svým bývalým manželem pokoušela domluvit nějak po dobrém - že by třeba dobrovolně dával např. další 2000,- Kč navíc, pokud má velký plat a tak podobně.

Takhle si nemůžu pomoct, ale mně celý dotaz vyznívá tak trochu ve stylu - "ten hajzl si staví s nextkou barák a já mám holej zadek, tak ho aspoň odrbu na alíkách".

Osobně mi prostě nepřijde rozumné pořídit si dítě s "přítelem" a jít bydlet do jeho bytu. Pak nemá opravdu na nic nárok a může jít bydlet ze dne na den na ulici. Proto se přikláním k tomu, co napsal NČ.leden 06, 2016 16:33
Soud zvedne ze 2.600 na 3000. Jo, tak nějak. : NČ
A to se "přítel" ani nepatrně nezastydí, že není schopný uživit to, co si sám pořídil? To si jako říká chlap?
Teda, já bych se před "přítelkyní" hanbou do země propadl, kdybych ji měl nechat u jejího bývalého manžela žebrat o blbý 4 stovky!
leden 06, 2016 17:35
Lenko, : Aggitta
Stejně to může jen vypadat, protože matka dcery partnera zřejmě není na mateřské jako Yveta a může být s 3000 Kč alimentů spokojená víc, než je Yveta spokojená s 2600 Kč od exmanžela. Nebo spokojená není a třebas zítra zažádá o navýšení na 5000 Kč?
Já osobně nejsem příznivce takovýchto zamotaných vztahů... dcera, o jejíž alimenty jde, má nevlastní 2 malé sourozence a dále dva "skorosourozence", se kterými se porůznu v obou domácnostech potkává (asi).
Ale nevidím důvod na slušný dotaz reagovat poučováním, že si děti neměli pořídit, když se musejí domlouvat přes soud, jaj je bude kdo živit...
- taky nechápu to označení "přítel" namísto třebas partner (zejména pokud bydlí spolu nebo dokonce mají dítě), přátelství je něco jiného než vztah milenecký a partnerský.

leden 06, 2016 17:43
Nic ve zlém Aggitto, já to prostě vidím jinak. : NČ
Podle mě děti znamenají především zodpovědnost.
leden 06, 2016 18:03
NČ, : Aggitta
mám 3 děti s manželem, všechny už vystudované, takže osobně - asi - vyhovuji Tvé definici zodpovědnosti. Ale mohla jsem před 30 lety mít jistotu, že nám to s mužem vydrží? Yveta cca po dvou letech soužití se svým nynějším partnerem má s ním dítě. To je brzo? Nebo neměla mít starší dceru? Nebo je špatně, že chce, aby se otec starší dcery dostatečně podílel na její výživě a dalších potřebách? Já tomu nějak nerozumím, co přesně myslíš tou zodpovědností...
leden 06, 2016 18:45
Aggitto, vždyť píšu, že to vidím jinak, než ty. : NČ
Zodpovědností myslím docela jednoduchou rozvahu: "Můžeme si za současných podmínek dovolit další dítě?"

leden 06, 2016 18:57
NČ, : Aggitta
kdybychom takto uvažovali v době, kdy se nám rodily děti, měli jsme jedináčka :-) :-) :-)
Ale věděli jsme, že to zvládneme.
Yveta taky nebrečí, že nevyjde s penězi, jen prostě má pocit, že by se otec dcery mohl na zvýšených výdajích dcery také podílet. Co je na to špatného?
Kvůli tomu, aby tedy biologického otce své první dcery nedej bože nezatížila více, neměla si pořídit druhé dítě???
leden 06, 2016 19:16
NČ, ale tady se nejedná o překotné rození jednoho dítěte za druhým. : Myška
Aggita to napsala přesně, zcela se s tím ztotožňuji.
Otec by se měl podílet na zvýšených nákladech na dceru.
leden 06, 2016 21:46
Aggitto a Myško : NČ
Nic proti tomu, že by se měl otec podílet na zvýšených nákladech na dceru. Na to přece již pisatelka odpověď dostala rovnou od Dani. To vůbec nebylo třeba řešit, ani tomu původnímu dotazu příliš nerozumím. Proč se na to vůbec ptát?
Mě zarazila situace, kdy ubohých 4 až 5 stovek měsíčně, je schopno dohnat chlapa (ona přece není sama!!!) k souhlasu s jejich soudním vymáháním.
Ale jo, máte pravdu, beru to zpátky, vše je ok. Jsem už příliš stár, ze staré školy, a asi to dnes už tak chodí, že prachy jsou víc než chlapská hrdost.

leden 07, 2016 05:08
... : mia I
souhlasím s NČ. Jsou to někdy nechutné dohady u soudu pro pár stovek. Přitom jsem to tu už psala xkrát. Než dítě do dospělosti vyroste, matka vyvažuje svoji vyživovací povinnost vůči němu výkonem osobní péče, což obnáší i to, že nemůže dělat noční směny, přesčasy, je na rozdíl od otce omezena možností přivýdělku. Při OČR tzv. paragrafu jí jde zase mzda dolů. Takže by mělo být samozřejmé, že otec považuje za otázku osobní cti svému dítěti dát určitou životní úroveň a přispět třeba i na mimořádné výdaje - lyžařský kurs, výlet, brýle, rovnátka,.. Bohužel část mužů je v tomto ohledu velmi zbabělá, buď si dostatečně ohodnocenou práci nehledají nebo si nechávají část příjmu platit načerno nebo jsou schopni se u soudu dohadovat opravdu o každou stokorunu. A ještě smutnější je, že jejich nová partnerka , žena-dárkyně života , dítě z předešlého vztahu bere často jako přítěž, jako někoho, komu by mohlo přece stávající výživné stačit. Vždyť ona chce se svým miláčkem také rodinu a když žije ona skromně, proč by se nemohlo dítě z dřívějšího vztahu uskromnit?? Smutné, že na takové sralbotky se ještě věší další partnerky a pořizují si s nimi rodinu.
leden 07, 2016 08:19
"Můžeme si za současných podmínek dovolit další dítě?" : jednababi
HAHAHA
Taky jsme si kdysi odpověděli "ano"... dodali nám nevobjednaný dítě navíc a najednou bylo všechno jinak smilies/grin.gif
leden 07, 2016 08:30
HAHAHA, babi : NČ
Je přece jasné, že když už k tomu nějakým omylem dojde (třeba dvojčata místo jednočete), tak se to nějak zvládnout musí. Ale i vy jste na to přece byli dva! Tak jste to zvládli ve dvou.
Tenhle dotaz je ale o tom, že její nynější chlap není schopen rodinu uživit, a že tedy musí pár stovek dodat bývalý chlap. To mi vadí! Vůbec nehodnotím manžela bývalého, otce dcery. Asi to bude pěkný zmetek, navíc zpracovaný současnou manželkou. Jenomže, teď má Yveta SVÉHO chlapa!
--------------------
A pak je ještě jedna věc, kterou nám přinesla dnešní doba, tzv. "demokracie". To jsme přece znali ze starých knížek, filmů, jen nám, zhýčkaným socializmem, nějak vůbec nedošlo, že se to ještě někdy může vrátit.
A ono se to vrátilo. Jestliže kdysi rodina neměla na to, aby dítě "šlo na studia", tak prostě na studia nešlo. Jasné, logické, jen je třeba si uvědomit, že dobře už bylo, ale nebude.....
leden 07, 2016 09:23
mio : Lenka1
cituji:

A ještě smutnější je, že jejich nová partnerka , žena-dárkyně života , dítě z předešlého vztahu bere často jako přítěž, jako někoho, komu by mohlo přece stávající výživné stačit. Vždyť ona chce se svým miláčkem také rodinu a když žije ona skromně, proč by se nemohlo dítě z dřívějšího vztahu uskromnit??

Naprosto přesný.
leden 07, 2016 09:23
... : mia I
Nčé s tím stávajícím partnerem máš taky pravdu. Mě si vzal muž s dítětem, sám byl svobodný a nikdy jsme nežádali o zvýšení výživného po mém bývalém muži. Prostě to vzal tak, že když si mě vzal s dítětem, je dcera jeho. Bývalý muž nakonec tragicky zemřel a dcera měla sirotčí důchod. Ale ani to jsme celé neutratili, část šla na spoření a výbavu.
leden 07, 2016 09:30
Ad NČ : jednababi
" její nynější chlap není schopen rodinu uživit"
Ale ten přece nemá žádnou povinnost živit dítě někoho jinýho jen proto, že ten tak nečiní nebo spíš nečiní (ať už objektivně nebo subjektivně) dostatečně.

leden 07, 2016 09:39
NČ, : Aggitta
to je stejně zvláštní názor. Partner Yvety je špatný, když souhlasí s tím, aby Yveta požádala o zvýšení alimentů na svou dceru? Má být velkorysý? Otázka je, jakým směrem. On má vlastní dceru, takže nemá přidat jí? A současně ochotně dodat chybějící peníze k výživě dcery partnerky? Nebo tu, která žije v jeho domácnosti, preferovat? Proto jsem nahlížela, že by bylo - asi - optimální dosáhnout shodných alimentů od biologického otce Yvetino dcery, jako odesílá její partner na svou biologickou dceru.TEn chlap ať udělá cokoliv, bude za špatného? Přitom nemá nijak nadprůměrný plat a partnerka je na mateřské...
leden 07, 2016 09:52
jednababi : mia I
dovolím si reagovat. Povinnost nemá. Ale když už si beru někoho s dítětem , nepřijde mi úplně košer oddělovat matku a její dítě. Prostě beru si je oba a to se vším všudy a být připraven i na variantu finančního plnění za biologického otce, pokud ten se nemá k placení. Bohužel často se stává, že si žena najde chlapa, který nemá úplně dobrý vztah k jejímu dítěti z minulého vztahu, pořád ho bere jako dítě někoho druhého. Každý by si takovou volbu měl sakra rozmyslet , než vstoupí do svazku s někým kdo má závazky. Ať už jde o vztah , kdy se mnou nevlastní dítě bude žít nebo se na něho bude platit výživné. Protože to děcko se pak často cítí na vedlejší koleji.
leden 07, 2016 09:56
mio, dovolím si nesouhlasit. : jednababi
Vztah novýho muže k "cizímu" dítěti, potažmo partnerce, se přece nemůže poměřovat tím, že bude suplovat biootce ve všem všudy. Zvlášť když musí plnit svoji vyživovací povinnost i jinde.
leden 07, 2016 10:34
jednababi : mia I
o. k.
leden 07, 2016 10:45
Babi, samozřejmě NESOUHLASÍM !!! : NČ
Ten nový jistě nemá zákonnou povinnost! Ale já to mám tak, že pořád existuje i povinnost morální, citová.
Jestliže se v plném vědomí rozhodnu, sdílet život se ženou, tak je to se vším všudy, samozřejmě i s jejími dětmi!
Ale jasně! Už jsem psal, že jsem větry zmítaný stařec ze staré školy a že dnes je všechno už jinak.
leden 07, 2016 12:25
NČ - můžeš klidně nesouhlasit. : jednababi
Ono totiž komplexní péčí o potomka partnerky - i když zvonku to tak vyzerá - neplníš "morální povinnost", ale sponzoruješ lempla, kterej se nestará.
Jenže ono líp zní "já (frajer) se starám i když nemusím", než "já (blbec) se starám a on tím pádem nemusí" smilies/wink.gif
leden 07, 2016 12:41
Nčé : mia I
díkyBohu za zásady zmítaných starců. Občas opakují bakalářské příběhy . Třeba výbornou povídku Cizí děti - herci Kostka, Hlaváčová a Medřická. Paní ovdoví , najde si ji pán, ale babička pořád dětem namlouvá, že on je nemůže mít rád, jsou přece pro něho cizí. Až se děti odhodlají utéct z domova a ten otčím je hledá ve tmě na motorce.. Nebo výborná povídka s Menšíkem a už nevím jakou herečkou. On dělník, ona učitelka, zblbne do učitelského kolegy, ale když s ním otěhotní, kolega ji nechá a Menšík jako správný frajer to dítě přijme. Bakaláři jsou skutečné životní příběhy, dřív se prostě nějak víc chlapů nebálo převzít zodpovědnost i za cizí dítě. Dneska se mnoha chlapům nechce ani do ženění..
leden 07, 2016 12:43
Ano babi. Takový frajer zase jsem ! : NČ
Že se rád předvedu před svou "vyvolenou" ve smyslu: Kašli na lempla, teď seš moje ženská a já ti dám víc, než on!
Pro mě tohle není otázka práva a soudního rozsudku, ale jen a jen osobní hrdosti.
Víc už k tomu nemám, co říct.
leden 07, 2016 12:50
jednababi : mia I
Tvůj názor Ti neberu. Ale tady fakt nejde o toho lempla. Tady jde o to děcko. A kdo ví, jednou se role obrátí a ten biologický lempl, co se nestaral, bude jako kůl v plotě.
leden 07, 2016 12:51
já čtu : marty
zda si má bývalá manželka zažádat o zvýšení výživného. Nikde se nezmiňuje, zda toto již po dobrém, třeba ústně, s otcem dcery probrala a on odmítnul. Takže bych spíš zjišťovala, zda pisatelka tak udělala, či ne. Potom můžu nazývat někoho lemplem, kterej neplatí na dítě.

Taky bych asi odlišila peníze kterými přispívá vlastní otec vlastní dceři na životní potřeby, studium...na které má dcera nárok. A na druhé straně na životní standard, který jí určitě dopřává nevlastní otec, tím, že bydlí ve společné domácnosti. I současná životní úroveň je příspěvek.

Všeobecně, kdyby každý počítal, jestli si může nebo nemůže pořídit děti, tak je země plná starobních důchodců na které nikdo nebude dělat (pomalu to k tomu spěje). V tomhle si NČ protiřečí i v souvislosti s migrantama. Nechce je tu(já taky ne) a zároveň obhajuje současné sobectví, kdy být schopen uživit dítě znamená neubrat ze svých požadavků. Tudíž vymírání evropské populace. V současné době bychom měli být všichni šťastní za každé narozené dítě a v tomto ohledu podporuju současnou vládu, kteří se alespoň snaží podmínky rodin s dětmi zlepšit (sleva na dani, změny v sociálních odvodech). Snad to k něčemu bude. Ještě mít ty zodpovědný chlapy.
leden 07, 2016 13:54
marty! NČ si neprotiřečí !!!! : NČ
To, že si dneska lidi prostě nemůžou dovolit víc dětí, rozhodně nemá co dělat s tim, že by bylo nutné si sem na plození a rození panchartů tahat uzenáče!
Příklad toho už nám dávno poskytují naši cikáni! Množit se jak králíci, nejraději rovnou po paterčatech, a "státe, postarej se"!!! A výsledek? Dalších 5 až 10 ks parazitů.
Žádné dávky pro nepracující šmejdy!!! Ani halíř!!!! Nýbrž významné daňové úlevy pro pracující, školky, jesle, školy! Co s tímhle mají společného přivandrovalí paraziti, to nechápu.
leden 07, 2016 14:27
NČ : marty
ale prdlajs, že si nemůžou dovolit víc dětí (stačil by průměr na ženu 2 děti). Z velký části je to pohodlnost a konzumní způsob života. A až budou mít ke stáru důchod pár tisícovek, potom bude pozdě bycha honit. Protože cikáňata na ně dělat nebudou, ani migranti. O to se musíme postarat mi sami.

Proto se tu taky uchytily snahy báby Merklový a EU vnutit názor, že bez uprchlíků to nezvládnem.
Holt "bez práce, nejsou koláče" a práce na rodině je sakra dřina.

A ty změny co jsem zmiňovala cílí právě na pracující rodiče. Ti by měli zístat ty úlevy. ne někdo, kdo nikdy nedělá a žije jen z dávek a přídavků. To je logický.


leden 07, 2016 14:56
Marty, jasně. : NČ
Až na to, že já v tom primárně nevidím jen pohodlnost a konzumní způsob života. Spíš bych řekl, že rodiče chtějí svému dítěti (dětem) a samozřejmě, že i sobě, udržet určitý standard, o kterém vědí, že by ho pak s dalším dítětem už třeba nezvládli udržet. Ten standard se jistěže mění a postupem let zvyšuje. Ale to je celkem přirozená věc.
Cikánovi je to ovšem úplně fuk, ten potřebuje "zarobiť pancharty", aby byly dávky na automaty. Až se stejná praxe rozšíří i na přivandrovalý hordy nových parazitů, tak nebudou už ani jesle, školky, školy.... A přesně o to Merkelová usiluje!
leden 07, 2016 15:16
No to jsme se tu zase rozohnili :-) : Aggitta
Nevím, jak většina, ale my jsme děti měli a počítali jsme s tím, že se tedy kvůli výchově tří dětí nebudeme mít tak dobře, jako někdo, kdo má jedináčka. No a co? A myslíte si, že v 80.-90. letech byly nějaké zvláštní výhody? Na rodičovské jsem dostávala několik stokorun...
Naše generace ještě tak moc asi ty peníze nepočítala.
Uvidím, co naše děti, kolik nám pořídí vnoučat.
Možná že pokles porodnosti není zaviněn nedostatečnou podporou státu, ani pohodlností těch mladých. Ale tím, že rodiny se rozpadají, a tak mnohá samoživitelka zůstane při jednom dítěti, které uživí i sama, pokud otec je lempl a vyhýbá se placení alimentů, nebo už prostě nemá s kým to další dítě mít, nebo když si první pořídí s jakž takž slušným partnerem, nestihne si pořídit další, protože to první děcko měla v 35?
Bude to asi více faktorů.
Otázkou jen je, jestli nás musí být za 50 let v české kotlince kolem 10 milionů, nebo jestli by krajině neprospělo, kdyby nás byla třeba polovina???
leden 07, 2016 15:55
Jo, Aggiitto : NČ
Poslední tvá věta, jako by mi zazněla přímo z duše!
leden 07, 2016 16:11
Aggitto : marty
uznávám, že faktorů je určitě víc a ty důvody, co jsi uvedla jsou taky hodně podstatné a časté.

I souhlasím, že není třeba aby nás bylo pořád víc a víc. Přírodní zdroje nejsou nevyčerpatelné. Ani nesdílím názory týkající se ekonomiky, že musí pořád růst....to nejde donekonečna. Ale abysme na druhou stranu opravdu nevymřeli, jako se to pomalu děje v německu.
leden 07, 2016 19:09
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]