O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PODVODNÉ NABÍDKY UBYTOVÁNÍ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 07 prosinec 2015
Chcete si objednat ubytování po internetu? Buďte opatrní. Podvodné nabídky ubytování mohou být poměrně sofistikované a těžko odhalitelné. Podvodníci zneužívají i velké seriózní servery zprostředkující ubytování. Jak předejít nepříjemnému překvapení a finančním ztrátám? Představte si tuto běžnou situaci: vybíráte si z internetových nabídek ubytování, klikáte z jednoho webu na druhý, až se dostanete k inzerátu na příjemně vypadající a cenově výhodný penzion.

 

 

 

 

 

 

 

      Jeho popis si přečtete a fotografie prohlédnete díky přiloženému odkazu na seriózní server, který zprostředkovává ubytování přímo mezi zákazníkem a ubytovatelem. Na e-mailovou adresu uvedenou v původním inzerátu zašlete objednávku s termínem a následně dle e-mailových instrukcí pošlete bankovním převodem peníze. Jenže - pak komunikace ustane.

 
 

      S těmito problémy se ve své praxi často setkává Evropské spotřebitelské centrum (ESC). Takový případ zažila i Češka, která po krátkém pátrání zjistila, že údajný podnikatel, inzerující ubytování v luxusních chatách v Alpách, byl ve skutečnosti podvodník. Jako referenční odkaz pro svoji fiktivní nabídku zneužil web velké irské společnosti, která pobyty seriózně zprostředkovává pro reálné ubytovatele. Penzion daného jména tedy existuje, ale návštěvu této zákaznice rozhodně nečekal.

 

 

 

 

 

     Za domnělé ubytování přitom spotřebitelka zaplatila bankovním převodem na účet ve Velké Británii 1450 eur, tedy přes 40 000 Kč. Naděje dostat peníze zpět není u internetových podvodníků většinou velká, nicméně je možné takový podvod nahlásit britské policii na jejím serveru www.actionfraud.police.uk.

 

      Jedinou možností, jak se podobných případů vyvarovat, je obezřetnost. Spotřebitelka by možná podvodu předešla, kdyby si přečetla podmínky zprostředkovatelského serveru. Ten totiž podobným situacím předchází tak, že veškerá komunikace s ubytovatelem se má odehrávat pouze přes jeho web, nikoli e-mailem mimo prostředí webu. A úhrada ubytování má proběhnout prostřednictvím jeho platební brány, nikoli bankovním převodem na účet fyzické osoby ve Velké Británii.

 

      V každém případě je vhodné zjistit si na internetu ohlasy jiných ubytovaných, ověřit si pravost e-mailového spojení a také to, komu případně máte převodem zaslat peníze. V e-mailu s podrobnostmi pro transakci stálo, že jde o platbu přímo zprostředkovatelské společnosti, jako majitel účtu ovšem byla uvedena fyzická osoba. Než uhradíte jakoukoli částku, doporučujeme do ubytovacího zařízení i zavolat!

 

      Známé přísloví říká: "Dvakrát měř, jednou řež". A pokud se jedná o vaše peníze, měřila bych raději třikrát...

 

 

 

 

publikováno v časopise

 

 

 

 

 

 

Komentáře (2)add feed
ubytování : Algiz
Poskytuji ubytování v Českém krasu a zprostředkovatelským serverům se zatím úspěšně bráním.
Nechci jen tak zbůhdarma někomu cpát peníze a tím zvedat hostům ceny. Nabídky dostávám velice často i ze zahraničí. Zaregistrujte se zdarma, hosté zaplatí nám a vy časem dostanete nějakou částku až hosty ubytujete. Takže předpokládám, že také nemusím dostat nic. Věřím, že jsou i solidní firmy jako všude, ale je to přesně o tom "dvojitém měření a řezání"...
prosinec 07, 2015 20:59
... : Mikin
Ja na cestach pouzivam zprostredkovatelske servery pri objednavani hotelu dost casto. Pri vyberu dam hodne na recenze zakazniku a vetsinou po navsteve hotelu taky jednu pridam.
prosinec 08, 2015 02:45
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]