O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TĚŽKÝ ŽIVOT SLEČNY KRYSAŘÍKOVÉ PDF Tisk E-mail
Neděle, 04 listopad 2007

Objeví-li s v nějakém slovním spojení pes, vždy jde o něco nemilého. Psí počasí, psí nálada, chování řeznického psa, psí oči... nikde žádná romantika, nikde žádné štěstí. A nebo třeba psí život. Slečna krysaříková dospěla k názoru, že nejkřiklavějším a možno říci přímo transparentním příkladem psího života je ona.

 

 

 

 

     Když před 14 měsíci dovolila téhle rodině, aby si ji koupili, všechno vypadalo nadějně. Rychle se ukázalo, že na jídle se v téhle rodině nešetří a spát v bedně na chodbě bude tak maximálně ten, kdo by tam chtěl nebohého pejska poslat. Slečna krysaříková rozpoznala, z které ruky padá nejvíce jídla a před kterou je třeba mít se na pozoru. Sice se ocitla až na konci hierarchického žebříčku (až pod dcerou), ale nestěžovala si. Jenže vloni v létě se to někde pokazilo. Nejdřív přinesli domů ten řvoucí balík zavinovaček. Sice ubylo mazlení a hraní si na gauči, ale stále se to dalo snést. S plnou miskou se ostatně dá snést mnoho věcí a mnohem nepříjemnějších. Ale čas běžel a z bílého balíku se vymotal kluk, kterého jedno dne položili na deku na podlahu a...

  

     ... a slečna krysaříková pochopila, že v hierarchii téhle rodiny opět došlo k nějakým posunům, které s ní nebyly konzultovány. Nějakou dobu sice věřila, že jakožto "služebně starší" bude postavena o stupínek výš nad plazícím se tvorem. Ten optimismus ji ale vydržel jen do chvíle, než junior dospěl k názoru, že hračky povalující se na dece jsou sice fajn, ale to by v tom byl čert, jestli by se v bytě nedalo nalézt něco zábavnějšího, co by se dalo cumlat či případně s tím tlouct o cokoliv jiného.  Junior se v bytě rozkoukal náramně rychle. Potají jsme sice doufali ve tvora, který sedíce na dece míchá dvě kostky a prohlíží si leporelo. Zlatý voči. Kombinace štětky do záchoda a toaletního papíru dokáže jedinci s dosud nerozvinutým kreativním myšlením poskytnout široké pole působnosti. Víte kolik měří rozmotané role toaleťáku? Hodně. Náš byt se jím dá omotat celý a ještě zbyde kus, který se dá při troše šikovnosti nacpat do myčky na nádobí.

 

     Krysaříková si byla nucena osvojit poněkud méně bezstarostný pohyb po bytě, neboť junior dospěl k názoru, že to černé pobíhající stvoření je nutné si prohlédnout zblízka. Stále ve střehu - je heslo slečny krysaříkové. A tak junior, když už nedožene krysaříkovou, zaměřuje se na věci, které před ním utéct nemůžou. Odpadkový koš, nízkopoložené šuplíky, vše, co je na zemi a není přišroubované, miska s granulemi, miska s vodou...

 

 

    Dospěl jsem k nezvratnému poznání, že Bible, jakožto prozatím nejkonkrétnější zdroj informací o Stvoření (ty Darwinovi teorie taky nejsou k zahození, ale nejsou tak konkrétní a mnohem míň zábavné) lecos zatajuje. Hospodin totiž poté, co ho Adam s Evou nakrkli, když snědli jablko, aniž si ho před tím umyli, rozhodl se je potrestat. A tak stvořil dalšího tvora:

 

 

     Dítě.

 

     Ne, dítě není vývojovou fází muže či ženy. Je to samostaný živočišný druh. Ano, postupem času přechází do vyšší vývojové fáze, kdy úroveň rozumu zůstává na úrovni dítěte, ale prudce se zvyšuje sebevědomí (tzv. puberťák), aby posléze přes fázi tzv. teenagera ( sebevědomí je konstantní a roste rozumová sféra (mírně) a potřeba peněz (hodně)) dospěl k dospělosti a tedy k transformaci na Muže či Ženu. To se pozná podle toho, že se odstěhuje od rodičů a pro peníze si chodí jen občas.

 

    Tak tedy, Hospodin se rozhodl své výtvory potrestat a proto stvořil Dítě. A Adama s Evou jím obdařil. Krátce na to je ale z Ráje vyhnal; Eva se ho totiž zeptala, jestli by jim prcka o víkendu nepohlídal... V které fázi do toho Hospodin stvořil krysaříky nevím, ani koho tím chtěl potrestat.

 

     Nejspíš krysaříky.

 

 

Jón Kixx

 

 

Komentáře (4)add feed
Moc, moc hezke. : Alena P.H.
Jenom kdyz je clenem smecky i pes je smecka kompletni...
Nas si nas pes vybral uplne nahodou a taky to byla pro mne skola. A diky za ni.
S jasnou hlavou muzu rict, ze prichod psa do nasi rodiny bylo to nejlepsi, co se nam stalo.

listopad 05, 2007 05:33
Fajn počtení jako vždycky : Míša šíša
Ta fotka je kouzelná smilies/smiley.gif
listopad 05, 2007 10:09
V tomhle směru mají výhodu kočky : Ariana
je-li nejhůř a neposedne dítko se po nich sápe, vyskočí někam do bezpečné výšky a mají klid. Přesto znám z vlastní zkušenosti i trpělivé kočičí jedince, kteří se nechali batoletem vláčet a tahat za srst poměrně dlouho, než jim došla trpělivost a zvolili variantu uvedenou výše.
listopad 05, 2007 11:19
Souhlasím : wendy
smečka lidí je bez psa neúplná a definice pro biblisty i evolucionisty je taky skvělá !
Jen mě štvou ty definice o psím škaredém - jestli je to tím, že pes si nechá od páníčka všechno líbit...
listopad 05, 2007 13:06
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]