O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ROZMARNÉ RITUÁLY PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 01 listopad 2007

 Rituály se používají od pradávna. Vymýšleli je vojevůdci, kazatelé, vládci - všichni, kdo chtěli někoho ovládat. Ovládat tak, že ovládaný nejen souhlasil, ale přímo se cítil poctěn, když se děje mohl zúčastnit. Nejvíce rituálů se pojí k náboženství - různá náboženství, nejrůznější rituály. Dávají příjemný pocit sounáležitosti.

 

 

 

      Uplatní se však i jako dokonalý tmel mezilidských vztahů. Jistě si vzpomenete na plno běžných rituálů z domova, těch, které vám připadaly jako nejběžnější projevy všedního dne. Vždyť  i ta pohádka před spaním je rituál. Když dítě zlobí, musí spát bez ní – a jak je mu smutno... A pak jsou ty nejfantastičtější rituály, provázející nás životem: nešlápnu na určitou dlažební kostku, protože jinak se stane to a to... nešlápnu na kanál, zaviní to smůlu... musím třikrát plivnout přes levé rameno, když uvidím jeptišku, chytit se za knoflík, vidím-li kominíka... Pominu-li minimální frekvenci výskytu jeptišek a kominíků, věřím, že když se zamyslíte, sami jich plno dovedete vyjmenovat slušnou řádku.


     Doporučuji vám zavést rituály i do intimního života. Ony tři polibky denně pro zdraví (ráno na odchodnou, další po návratu z práce a ten zcela poslední do příjemného usínání), jsou velkým poutem, a jakékoli jejich vysazení chybí. 

 

     Irena, moje kamarádka, má rodinný rituál s ručníkem. Byla jsem u ní na návštěvě a těsně před mým odchodem přišel Petr z práce. Chvíli jsme se všichni běžně bavili, on se mezitím převlékl do domácího a jen tak během řeči poznamenal, že ten modrý ručník dal už do špinavého prádla. Irena se okamžitě pousmála. Když jsem se pak v předsíni oblékala a obouvala, tak mi šeptem vysvětlila onen jinotaj: v době, kdy ještě bydleli u rodičů, si pochopitelně museli dávat pozor na pusu. Jednou, když měli výjimečně byt sami pro sebe, tak v jejich lásky hrátkách figuroval i modrý ručník. Druhý den Petr při večeři, před všemi zúčastněnými, něco prohodil o modrém ručníku. Irena okamžitě věděla, oč se jedná... Tak postupem času vznikl domluvený rituál, který znají jen oni dva – jakákoliv zmínka o modrém ručníku znamená touhu po milování... A teď si představte, že se o tom mohou bavit kdekoli a před kýmkoli. Vznikají prý neskutečně vtipné situace, kterými se spolu báječně baví. Ale výhradně a jen oni dva.


     Terezka, dívka od vedle, vymyslela zas jinou tajuplnou příjemnost. Její přítel chodí do práce kolem plakátovací stěny. Jednou mu poslala SMS, ať se, až půjde domů, podívá na určitý plakát. V jednom rohu tam měl drobným písmem vzkaz. A tak si od té doby tímhle způsobem občas vzájemně dopisují. I on si našel své veřejné tajné místo, kam zase jí napíše vzkaz. Je to milé, je to jen jejich. A něco jiného než obyčejné sms – takovémalé pohlazení cestou domů… zase něco hezkého, co spojuje jen je dva.


     Stejně tak může být rituálem i vybraný klíček. V jednom bytečku, kde občas spolu na sladkou chvíli byli „oni dva“, visela na stěně sbírka různých starých klíčů. Byly všech velikostí, stáří, tvarů. Od klíčů jak od městských bran až po půvabné miniklíčky. Výsledným ceremoniálem téhle dvojice byl vybraný klíček, který byl na odchodnou položen na polštář… Někdy se polštář pod klíčem prohýbal, jindy se tam choulil klíček od poštovní schránky...
      Vymyslet si tajemnou náznakovou řeč, kterou můžete spolu přede všemi komunikovat, aniž by vám kdokoli jiný rozuměl, je něco podobného, jako ono dětské „maramara miri poroviridaralara, žere murusirim doromuru.....“ Pamatujte, že i dospělí si mají hrát!

 

 

Definice:

Rituál je slavnostní akt, prováděný ustáleným způsobem, soubor společenských pravidel a formalit pro určené prostředí a určenou příležitost, zvyklost, zachovávaná při slavnostních příležitostech. Ale rituál se neodvozuje pouze od toho, že se něco pravidelně opakuje, je v tom ještě něco víc....  

 

 

Prozraďte nám některý ze svých rituálů

 - určitě máte

nějaký "jen váš", ne?

 

 

 

d@niela

 

Komentáře (8)add feed
suchá a kvetoucí kytka : hadimrcha
Jedni moji známí mají jako signalizaci dvě kytky. Suchá značí, tchýně je doma, kytička kvetoucí hlásí už odjela. smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
listopad 01, 2007 09:59
vzpomněla jsem si, : Inka
jak v mém prvním manželaství ani nevím jak to vzniklo, jsem svého manžela pomyslně v hlavě rozdvojila na toho hodného a zlého. A vždy když mě něčím rozčílil a bylo to neprůchozí, tak jsem mu říkala: pane Vy jste na mě takovej hodnej, potřebuju ramínko na vyplakání, ten zlej mě zase tak moc rozčiloval,....a pak jsem mu jako někomu jinému - tomu hodnému co chápe křehkou ženskou duši vyprávěla co mi ten zlej drsoň zase vyvedl a hodnej přitakával, pohladil pomazlil a řekl, že to on by mi v životě něco tak hrozného neprovedl. No a pak si to nějak sám v sobě srovnal a bylo to průchozí.


listopad 01, 2007 10:39
rano varim manzelovi kafe : Jasmina
ma to rad a je to ma zbran ze ho uvedu prijemne do noveho dne,snad i nadeje ze nebude aspon po ranu prudit. Je-li vsak hodny,dostava kafe do hrnicku ruzoveho,jestli mne vecer pred tim hvezdickoval,dostava kafe do cerneho.
listopad 01, 2007 11:50
nevím jestli je to rituál, : Inka
ale s druhým manželem máme takové nepsané pravidlo, které zavedl on. Ten kdo vaří tak nemeje nádobí, to udělá ten druhej a tak je u nás v kuchyňce stále čisto. Většinou jsem to já kdo ho meje (a já to dělám ráda), protože manžel vaří rád a s láskou, denně večeře a o víkendech také obědy (zvlášť teď co makám na stavbě jako šroubek) mám se jako chlap a není to vůbec špatný, prý si u toho odpočine a tak to bych byla sama proti sobě kdybych se vzpouzela. Kafíčko ve všední dny dělám já, už večer si na to připravím naše oblíbené hrnečky, do nich kávu a cukr a do konvice vodu a ráno to jen spustím a zaleju vodou a mlíčkem, zapálím svíčku a popijeme před odchodem do práce. O víkendech nosí manžel kafíčko do postele mně a v neděli i s nějakou buchtičkou, to je moc příjemné se jen pak od toho odkulit.
listopad 01, 2007 12:11
Inko : Jasmina
sice to mas tak zevedeny ale nevyvetra to kafe v hrnicku pres noc? Nekdo nekde poradil davat dobre uzavreny mlety kafe do lednice-opravdu si dele drzi tu vuni. Ja to s tim kafetem nemam jednoduchy,mati nam dala svou masinu na expreso,protoze se tam tezko narazi ta naberacka a opravdu je to na nervy a zanet slach)))) ale jak to tam jednou dostanu,tak kafe je pak vyborny. No,manzel na to nema nervy,masina by letela balkonem,ja si na to nekdy beru dokonce kladivko.Sobe si ale varim poradnej kafac ceskyho turka.
listopad 01, 2007 12:38
nevyvětrá, : Inka
u nás se pije nescafe, já gold a manžel černé. Já turky nemůžu, bolí mě po něm žaludek.
listopad 01, 2007 12:43
Ranní vstávání : Perda
3 polibky pro zdraví s manželem dodržujeme intuitivně. Nejhezčí je ta ranní. Když já odcházím do práce, manžel ještě spí. Vždycky se už oblečená a nasnídaná přijdu rozloučit a potichoučku do ucha zanotuju nějakou zrovna vymyšlnou variantu na známou melodii z Křemílka a Vochomůrky "Vstávej semínko holala, bude z tebe fiala..." Občas se to i rýmuje :-) No a pak přijde ta pusa na ucho a já jdu do práce.
listopad 01, 2007 13:00
Rituál: věřím Ti tečka : Pavla Pavla
Ahojky, chci se s Vámi podělit s jednou šikovnou věcičkou, která mi pomohla ke štěstí.

Pozor tento rituál funguje za těchto okolností:
1/relativně mladý vztah
2/partner má zájem spolupracovat
3/relativní vzdálenost mezi partnery - jsou spolu třeba jen 3 dny v týdnu
4/vzájemná láska

- pokud nesplňujete jednu z věcí, nemohu Vám garantovat, že to zafunguje smilies/wink.gif

Rituál je jednoduchý funguje na těchto pravidlech:
1/ opakování - opakují oba partneři, důslednost!
2/ to, že to oba partneři berou za vlastní, věří tomu
3/ nikdy nikdy nikdy nikdy nelze pravidlo překročit
4/ neprovokovat partnera k zbytečné žárlivosti

Tak a tady je to.. : Funguje to asi takto: Př.: Miláčku(Martine) řekni: Věříš mi? odpoví no jasně, to víš, že jo, no jo.. řekni mi prosím .. Věřím Ti .. (musí to zopakovat.. obvykle řekne věřím ti, (ale...., no...) Na to řekněte.. jak to? ale. žádný ale. Věř mi.. (dodáte nějaký bla bla o tom, že ho máte ráda a nikdy ho nepodvedete) .. dodáte.. řekni: "Věřím Ti TEČKA!" Prostě:Tečka. Žádný ale. Tahle věta je jednoduchá a končí tečkou, neexistuje žádné ale, stejně jako neexistuje možnost, že Tě podvedu. Věř mi!

Nemusíte mi věřit. Moje zkušenost to dokládá. Mám šťastný vztah. Můj přítel říká, že když je tam ta tečka, je všechno jednodušší. Ví, že ho nikdy nepodvedu, stejně to vím i já o něm. Stoprocentně. Je to sázka na jednu kartu, kdybychom já a nebo on selhali, skončí všechno. A vo tom to je!!!! Pro příklad uvedu, že si občas zajdu na kávu s nějakým známým, nebo bývalým a přítel vše ví. Nepotřebuje vysvětlování, věří mi, žárlí, ale je tam ta tečka a nemá důvod a nevyčítá!!!!

Chcete-li vyzkoušejte.. Doufám, že budete šťastné tak, jako jsem já.
Pa Pavla
únor 06, 2008 17:44
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]