O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

HLEDEJTE SVÉHO "LANÝŽE" - 1 PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 červen 2015
Asi víte, co je lanýž. Vzácné a drahé houby s tímto jménem se vyskytují zejména ve Středomoří, například v italském Piemontu, ve francouzském Périgordu či v oblasti Istrijského poloostrova. Rostou převážně v dubových a jiných listnatých lesích. Jenže - já vám nechci psát o houbách, ale o lidech. Lidech, kteří jsou stejně dobří a především - stejně vzácní.

 

 

 

 

 

 

     Tohle přirovnání mne napadlo, když jsem přemýšlela, jak zdůvodnit mnoha skuhralkám, proč je tak těžké najít "toho pravého, vysněného, hodného, milého... atd." Ano, je to asi stejně náročné, jako najít v lese lanýže :-). Nehledě i na další možnost podobnosti, protože tahle houba není zrovna nejhezčí. A přitom jak je úžasná!

 

     Ono totiž stejně tak u partnera nezáleží na kráse, jako na jeho kvalitách. A i když jsem zatím psala o tom partneru-lanýži v mužském rodě, stejné trápení mají muži. Najít krásnou kočku nen nějak moc těžké, ale aby byla i ta známá "partnerka do deště"?

 

      Tak zaprvé všem hledačům doporučuji, aby si napsali všechny své požadavky. Ty hlavní, i ty, které jsou třebas na první pohled malicherné. Mj. jistě víte, že kolikrát nějaká ta drobnost časem hraje roli největšího rozvraceče vztahu, drobnost, kvůli které se stanete na partnera až alergickými.

 

 

 

I. Rozhodně nelovte.

 

       Nesoustřeďte se na hledání. Ten, případně ta, která urputně loví, je k poznání a spíš než by se zadařilo, budou před nimi případní partneři uhýbat, utíkat. Ono je to snad nějak z toho nadrženého lovce cítit …

 

    Vzpomínám si na jeden konkrétní případ. Jedna moje - moc hodná a milá - kamarádka byla velice nešťastná, že stále nikoho nemá, zkoušela všechno možné a výsledek se nedostavoval. Tak jsem se rozhodla to „okouknout“, případně jí nějak navigovat. Manžel souhlasil, slíbil hlídat naše mrňata, a my dvě se vypravily večer na tanečky.

 

     Měly jsme super místo, kousek od parketu. Helena se kradmo rozhlížela kolem, chvilkami rudla, byla jak na trní. (Nevím, asi bych se podobně chovala a cítila před bunggie jumpingem.) Konečně pro ni někdo přišel. Vzápětí jsem šla s někým na parket i já a snažila se nenápadně být poblíž. První tanec oba mlčeli, každý hlavu na jinou stranu, dvě pohybující se sfingy. Později už tančili kus dál, ale všimla jsem si, že si povídají. Super.

 

      Když jsme se zase setkali u stolu, hned jsem na ni zvědavě vyjela, o čem si povídali?

 

„O dovolené, co budeme dělat v létě.“

„A co on?

„No, říkal, že pojede s partou na vodu, tak jsem se zeptala, jestli můžu jet s nima taky.“

„Ježišmarjá, proč? Vždyť jste spolu mluvili poprvé v životě. Co ti na to řekl?“

„Že ještě neví…“

 

     Pochopitelně, že už pro ni nepřišel.To přeci není možné! Ona do něj hned zaťala spáry!

 

    Bylo to s ní docela těžké, ale snažila jsem se ji navigovat a kupodivu se nakonec zadařilo. Sice to trvalo trochu dýl, ale po několika "výukových večerech" si Helena někoho našla, vdala se, vymilovali si synka a nějakou dobu spolu dokonce manželili. Nevydrželo to sice moc dlouho, je už dávno a podle všeho navždy rozvedená, ale to je zas jiná story. (Ono totiž není zas tak těžké si někoho najít, případně se i okroužkovat, ale horší je, ve vztahu vydržet, umět žít ve dvojici. To je holt už podstatně vyšší level...

 

 

 

      Nesmíte být jak suchý zip, hned se přilepit.

 

     Ve vztahu funguje nesmírně jednoduché pravidlo: jeden couvá a tím dává tomu druhému najevo, že jeho zájem není až tak žížnivý. Což toho druhého podnítí - vlastně provokuje - k tomu, aby se snažil couvajícího odchytit.

 

     A - platí to i obráceně: pokud se na partnera nějak věšíme, oblemcáváme ho svými city, vyžadujeme 100% jeho času, začne zcela zákonitě couvat.

 

d@niela

Mj. máte nějaký konkrétní příklad? Napište!

 

 

 

 

Komentáře (13)add feed
Danielo, : Mikin
je to tak. Nevim proc, ale je. Ja byl jednu dobu tady v Kanade sam a nejak se to hledani partnerky nedarilo. Kdyz jsem konecne divku sveho srdce nasel, byl o me najednou zajem. Dokonce jsem dostal telefonicke pozvani na veceri od jedne damy, ktera me videla ve meste a zeptala se znamych na jmeno….
Fakt by me zajimalo, jak tohle vysvetluji treba psychologove.
červen 19, 2015 01:06
Mikine : šídlo
může to být tím, že je rozdíl ve "vyzařování" dotyčného. Pokud někoho hledá a nenachází, asi je mu častěji smutno a cítí se špatně. A když se zadaří, tak ho zalejou endorfiny a cloumá s ním štěstí. A zatímco "smutné vyzařování" lidi odhání, tak naopak ta aura štěstí lidi přitahuje. Ne nadarmo se píše "štěstím zkrásněla"
červen 19, 2015 07:58
Vřele doporučuji k přečtení : Pernella_
knihu Miroslava Plzáka Taktiky a strategie v lásce. Je tam podrobně rozepsána Danielina myšlenka a mnoho dalších na tohle téma.
Je to možná trochu drsné čtení, ale realistické. smilies/smiley.gif
Nenapravitelný romantik by mohl přijít i o iluze...
červen 19, 2015 09:12
souhlasím : magdalenka
moje první důležité rande (před asi sto lety) bylo trojnásobné. Pozvali mě tři muži v jeden den, aniž by o sobě věděli. Šla jsem třikrát, ale vybrala jsem si pochopitelně pouze jednoho a ještě navíc špatně :-) Naštěstí u něj nezůstalo.

Svého muže jsem poznala, když jsem se rozhodla budovat kariéru a nevdat se.
Naše druhé dítě jsme počali po marných snahách, když jsem se rozhodla přijmout řídící funkci a nevěnovat se už mateřství. Podepsala jsem smlouvu těhotná, aniž bych tušila.

Další dvě děti jsme osvojili, když jsem vyhodila poslední věci po starších dětech s tím, že je nikdy nebudu už potřebovat.
Telefon, že jsou na cestě k nám, přišel, když jsem nastoupila do paralelního zaměstnání, kde se mi konečně začalo dařit.

Nerozumím tomu. ALE FUNGUJE TO.
červen 19, 2015 15:47
magdalenko, : Iris
a moje pětašedesátiletá ovdovělá sestra poznala svého staršího přítele snad den poté, co prodala po dlouhém váhání velkou manželskou postel a koupila si menší pro jednu osobu, s tím, že jí to bude už stačit.. smilies/cheesy.gif
červen 19, 2015 16:29
:) : bb
moje známá otěhotněla v 38 letech po asi 15 letech snažení, možná i více letech, brali se brzy, poté, co všechno vzdala, smířila se s tím, že děti mít nebudou a peníze, co měli našetřené na mateřskou, na výbavičku, kočárek, postýlku atd., utratili za auto a dovolenou u moře :-))
červen 19, 2015 16:46
Jednou : Lenka1
jsem slyšela takovej zajímavej názor: "Musíš něco nejdřív nechtít, abys to dostal". Životní zkušenosti, nejenom moje, naznačují, že na tom asi něco bude.
červen 19, 2015 21:21
Lenko, : Iris
ono se to uplatňuje třeba i jen při obyčejném hledání věcí, že? Když něco dlouho nemůžu najít, je lepší nechat toho a hledat něco úplně jiného.Bohužel se "to" nedá ošálit a hledanou věc nenajdu včas, nýbrž až poté, co ji skutečně nepotřebuji. smilies/cheesy.gif
červen 20, 2015 07:05
Jo, : Lenka1
tak to hledání znám smilies/grin.gif. Mně někdy pomohlo projet si v hlavě celou cestu zpátky a někdy jsem našla - třeba hodinky na splachovací nádržce od WC, kam jsem je odložila před tím než jsem šla mýt sprchový kout - a tak podobně.
červen 20, 2015 15:55
Iris, : magdalenka
já myslím, že je dobře, že tu starou manželskou postel vyhodila. Nový vztah s novou postelí smilies/wink.gif
červen 20, 2015 21:19
Magdalenko, : Iris
právě se chystám vyhodit tu svojí smilies/wink.gif
červen 21, 2015 09:12
Daniela : -doktor-
Dani máš pravdu....couvat není dobré,snadno člověk zakopně,nemaje vzadu oči.Ale romantik a ukecanej...joooo to je jiná.Živoucí důkaz nyní píše.
červen 21, 2015 12:59
doktore, teď jsi mne trochu nepochopil... : d@niela
v lásce je právě NUTNO umět i couvat...

V dalším pokračování vysvětlím!
červen 21, 2015 15:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]