O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BACHA, PŘÁTELÉ PDF Tisk E-mail
Neděle, 28 říjen 2007

 Blíží se období narvaných obchodů, plných tramvají, metra, autobusů, blíží se čas kapsářů a zlodějů. Už jsme si zvykli na cedulky v MHD, upozorňující návštěvy ze zahraničí na lokality, ve kterých je toto nepříjemné nebezpečí ještě hrozivější než jinde. Byli jste už okradeni? Zažili jste něco podobného? Jedno fakt vážné varování si přečtěte:

 

 

    

VAROVÁNÍ VLAKOVÉ:

 

     "Nikdy, opravdu ale nikdy, nereaguj na klepání okna tvého kupé zvenčí z nástupiště, zejména jsi-li v kupé sám."  Divil jsem se, a tak se mi dostalo od kamaráda policajta delšího vysvětlení:  "Prostě někdo zaťuká, ty otevřeš okno a ten na peróně se hrozně omlouvá - "Jé, promiňte, já jsem si vás spletl, vy jste strašně podobnej mému spolužákovi..." (kamarádovi z vojny a vůbec). No, a ty než se vykecáš a zavřeš okno, tak mezitím jeho kumpán ve vlaku ti švihne za pár vteřin osobní zavazadlo, strčí ho do té plátěné tašky na kolečkách, zatáhne zip a sedí v pohodě klidně ve vedlejším kupé. Tobě pak trvá, než ti to dojde, začneš napřed o sobě pochybovat:  "Nedal jsem to, já blbec, do jiného kupé?" a tak dále. Ale stejně seš vyřízenej, vždyť co se dá dělat v jedoucím vlaku..."

 

     Stovky takovejch případů se stávají obvykle na začátku dovolenejch, nebo touhle dobou - před Vánoci. A někoho chytit, to už je unikum.  Opravdu, maj to tedy vymakaný, to je fakt. Dávejte si, lidi, pozor!

 

Franta Bouška

 

Jak se zabezpečujete proti krádežím?

Nechodíte na nákupy s peněženkou

"volně loženou"?

 

 

Komentáře (12)add feed
... : bb
Mám ve zvyku přidržovat neustále kabelku jednou rukou, v obchodech a vůbec tam, kde je víc lidí, ji šoupnu víc dopředu než na bok a přidržuju rukou.
Horší to je, když nesu aktovku a ještě kabelku přes rameno, ale i to se dá zvládnout, navíc takhle vystrojená se pohybuju většinou jen v autě a při přecházení z auta do budovy apod.
V peněžence čím méně peněz, tím lépe, když není nutná větší hotovost, tak i jen dvě tři stovky v drobných. Platím kartou. Doklady do peněženky nedávám.

Ve městě nenechávám zavazadla, aby to nelákalo ke zničení okna. Rádio vyndat, kastlík nechat otevřený, aby viděli, že v něm nic není.
Doma můžu nechat přes noc v autě mobil i kabelku a nic se nestane. Zatím.
říjen 28, 2007 23:17
... : bb
ve městě V AUTĚ nenechávám zavazadla...
říjen 28, 2007 23:18
... : bb
a vánoční dárky už mám stejně skoro všechny nakoupené, přes internet smilies/smiley.gif
říjen 28, 2007 23:19
mně ukradli pro změnu : alena.tečkovaná
celou kabelku sakumprásk. Takžeto, že jsem v eněžence neměladoklady mi bylo na nic. smilies/undecided.gif.
říjen 29, 2007 04:20
mne : Kamila
jednou okradli v metru. Zvyk držet si kabelku mám dobře zafixovaný a přes to všechno jsem náhle zjistila, že mám kabelku rozepnutou, nemám doklady, ani korunu a jedu na černo. Věřte mi, nikdy nejste dost opatrní!
S autem dělám totéž co bb, to jest nenechávám tam lautr nic plus otevřený kastlík. I tak mi vytrhli rádio bez panelu, pouze poničili interiér.
Prostě jsou situace, před kterými se neochráníte...
říjen 29, 2007 09:00
okradou vás v autě, i když tam sedíte! : ivanka
bratra okradli na křižovatce, když byla červená - otevřeli dveře a sebrali mu tašku a bundu. No - co měl udělat? Utíkat za ním a nechat tam stát auto? (zloděj běžel samozřejme v protisměru)
říjen 29, 2007 09:05
A taky už nedám nikomu možnost : Zdena
aby mi do vlaku pomáhal se zavazdlem. To jsem jela za tetou na Slovensko a na hlavním nádraží mi přiskočili pomoct dva mladíci se zavazadlem do vagonu. Tehdy jsem udělala chybu, že jsem si kabelku nechala otočenou dozadu. Naštěstí jsem měla jízdenky zvlášť a v peněžence pouze tři stovky. Když procházel průvodčí, tak jsme se o tom bavili a on říkal, že takových potrefených je ve vlaku víc a někteří i bez dokladů a jízdenek. Hned volali z vlaku na hlavák, ale jak to dopadlo nevím. To sice nebylo prvně, kdy jsem byla okradena, ale nejvíc kuriozní - protože jsem pak celou cestu s průvodčím proklábosila - vždycky když prošel svoje vagony, vrátil se a bylo o čem povídat.
říjen 29, 2007 10:00
mne zase psonka : Jasmina
v autobuse,vybrala z kabelky mobila. V tlacenici,takze kdyz jsem se pohnula,jaksi jsem tahla kabelku z lidi.Nejdriv jsem myslila ze nejak uvizla ale mrkla se do ni a hledala mobila. Jenze jsem jeste premyslela zda jsem jen neprehledla v tom binci ci nezapomnela doma a najednou ona vystupovala o mnoho stanic driv,nez obvykle takze v ten moment mi to uz bylo jasny. Pred tim zas makak,to jsem mela holku na ruce,nekdo mi uvolnil misto. Nez jsem ji posadila,kabelka otevrena,nez jsem se ujistila ze srajtofle je pryc,byla zastavka a on s tech dveri rychle prchal ven. Uz pozde na krik. Pak doma poslouchate ze si mate davat pozor smilies/cry.gif . Takze bacha na tlacenice.
říjen 29, 2007 15:15
... : bb
co je psonka, makak ? asi nemyslíš opice
říjen 29, 2007 22:39
oups : Jasmina
omlouvam se za nejasne vyjadreni-psonka (s s hackem)-polka,makak-marokanec.
říjen 30, 2007 00:13
... : bb
to je místní slangové označení pro tyto náronodnosti, jako třeba u nás vietnamcům říkají rákosníci? nebo je to z vlámštiny?
říjen 30, 2007 11:57
mě nikdo nic neukradl, : Inka
jen jednou auto, bylo mi to děsně líto, moc jsem na něj šetřila a měla jsem ho ráda, jsme totiž vášnivý řidič, vůbec jsem to nechápala jak se mi to mohlo stát. Začala jsem jezdit jen tramvajkama a autobusama po povrchu a hledala ho. Po půl roce jednou v neděli jsem se slzama v očích obřadně vyndala z kabelky klíče a techničák od mého Fordíka, s tím, že už ho tedy nikdy opravdu neuvidím. A v pondělí ráno mě vzbudil mobil, policie, že našli mé auto, ať si pro něj hned jedu. Bylo trochu poničené pod volantem a zámky, ale měla jsem tam navíc spostu žárovek, celtu, pneumatiku a rybářský prut. Vůbec jsem tomu nemohla uvěřit dokud jsem v něm znova neseděla. A tenkrát jsem si uvědomila, že bychom měli být víc všímaví, kdyby nebylo lidí, kteří na to auto nějaký ten měsíc koukali z okna a protože jim stálo na jejich místě a bylo odemčené, tak zavolali na policii. Dodnes si všímám zcela vědomě u nás na sídlišti aut nebo v různých garážích, co tam stojí delší dobu a je na nich vidět, že nejezdí. tak je taky nahlašuju, aby se vrátili lidem co jim je někdo odcizil, třeba budou mít také takovou radost jako já, jo Fordíka mám dodnes, jen mu zítra končí technická.
říjen 30, 2007 13:47
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]