O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ÓDA NA JAPKO PDF Tisk E-mail
Úterý, 31 březen 2015
Přejít na obsah
ÓDA NA JAPKO
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
 

 

 

 

 

 

Jak už název napovídá, máma z nich dělala štrůdly, strouhala je i do lívancového těsta a když se úplně utrhla, tak je oloupala, vyjádřila, nakrájela na půlcenťáková kolečka, obalila ve francouzském těstíčku, usmažila a nakonec posypala vanilkovým cukrem se skořicí. Ale utrhla se s takovou přípravou málokdy, protože usmažená kolečka jí mizela pod rukama.

 

 

 

 


 

 

 

 

Pro jablka na uskladnění jsme si jezdili tramvají č.10 na statek v Toulcově dvoře. Desítka tehdy jezdila od nás z Vinohrad od vodárny dozadu do Hostivaře na náměstí Marata. Ve statku jsme koupili jablka, která ve sklepě vydržela až do jara, takže koženáče, soudky, a poslední přišly na řadu ke konzumování zvonky.

 

Jenom před vánočními svátky jsme ve Vinohradské tržnici stáli frontu na Jonatány. Ty tehdy moc nebyly a máma je přede mnou a ségrou zamykala do spíže, protože by do Štědrého dne nevydržely.

 

Z nabídky jablek v obchodních řetězcích nejsem zrovna u vytržení a stejně mám nejraději, když jablko mohu slupnout rovnou ze stromu. A tak mám radost z toho, že v Praze se obnovují ovocné zahrady se starým genofondem, nebo dokonce zcela nově vysazují staré druhy ovocných stromů.

 

Jeden obnovený a udržovaný sad je v Lysolajích, před přírodní památkou Housle, erozní rokle hluboce zaříznutá do Hostivické tabule. Tam jsou nejenom jablka, ale i staré druhy třešní.

 

Už se těším na žluté chrupky, nebo tmavě rudé až hnědé kaštanky, kterými jsem si v dětství zmalovala nejedno triko.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]