O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KOMBUCHA - JISTĚ JSTE O NÍ SLYŠELI... PDF Tisk E-mail
Pondělí, 23 březen 2015
Americká spotřebitelská organizace Consumer Reports (CR) se v březnovém vydání svého časopisu zaměřila na kombuchu, tedy nápoj z čaje a směsi kvasinek a bakterií, který bývá někdy vydávaný za všelék či elixír života. Podle této organizace jsou však účinky kombuchy nepodložené, navíc podomácku vyrobený nápoj může být zdraví nebezpečný.

 

 

 

 

      Kombucha v USA v poslední době získává na popularitě a z obchodů se zdravou výživou se rozšířila i na pulty některých supermarketů. Trpký avšak nasládlý nápoj, který vzniká z černého čaje a cukru, do něhož se přidá kultura kvasinek a bakterií připomínající houbu, mívá pověst všeléku. Podle některých prodejců a příznivců kombuchy nápoj pomáhá při prevenci rakoviny či srdečních onemocnění, podporuje činnost ledvin a celkově posiluje imunitu.

 

      To však Consumer Reports vyvrací. Neexistuje klinická studie, jež by léčivé účinky kombuchy potvrzovala. CR naopak připomíná zdokumentované případy, kdy domácí příprava nápoje z „kombuchové směsi“ kvasinek vedla k otravě. Směs kvasinek, která mezi příznivci kombuchy kolovala, totiž zplesnivěla či se v ní rozmnožily škodlivé mikroorganismy.

 

      Kombucha se smí v USA prodávat pouze jako doplněk stravy, výrobci a prodejci ji nesmí propagovat jako superpotravinu či zázračný lék. Vzhledem k neprůkaznosti pozitivních účinků CR její konzumaci nepodporuje a naopak varuje před možností alergické reakce či otravy.

 

      Spotřebitelské organizace se tématu „zázračných“ přírodních doplňků a superpotravin věnují často. „Stoprocentně přírodní“ doplňky mohou obsahovat rizikové chemické látky z léků na předpis, které mohou vážně poškodit zdraví .

 

     Průzkumy superpotravin dopadají většinou lépe. Spotřebitelské organizace, jako třeba německá Stiftung Warentest či italská Altroconsumo, pouze mírní reklamu a pověsti slibující nereálné a zázračné účinky, svorně však uznávají, že jejich konzumací spotřebitelé nic zkazit nemohou.

 

      Superpotraviny, jako jsou například kustovnice goji, aronie či z obvyklejších plodů brusinky, totiž bývají plné vitamínů a antioxidantů.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře (1)add feed
Ještě jsem se neotrávila : Aknela
a moje kombucha chutná výborně, taková perlivá limonáda. Dle mého muže se dobře míchá s rumem smilies/smiley.gif
březen 26, 2015 06:42
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]