O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PRAŽSKÉ TOULKY - DEJVICE II. PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 19 únor 2015
Přejít na obsah
PRAŽSKÉ TOULKY - DEJVICE II.
Strana 2
Strana 3
V dnešním článku se podíváme podruhé do Dejvic. Výchozím bodem vycházky bude opět Vítězné náměstí tzv. Kulaťák. Tentokrát ale půjdeme na opačnou stranu.Jihovýchodním směrem se z Kulaťáku vydáme Dejvickou ulicí. Zde mají sídlo dvě divadla s dlouholetou tradicí. Divadlo Semafor a Divadlo Spejbla a Hurvínka.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Hlavně to druhé nemůžete minout, myslím, že Vás (stejně jako mne) upoutá obrovská barevná reklama na štítě jednoho z domů, a  bronzová Hurvínkova lavička. Hurvínek se Spejblem  jsou velikým lákadlem, neustále se s nimi fotí děti i dospělí.

 

 

 

 

 

Původně nebyli tihle dva určeni dětem, sloužili k vytvoření ostré satiry. Z té doby také pramení rčení "Představuješ si to jak Hurvínek válku“. Na počátku své slávy se jmenovali jinak - Spejbl a Spejblík.

 

 

 

 

 

 

Ostatní postavy přibyly později.  (Dovolte mi malou vsuvku - pro mého syna bylo kdysi vyslovení jmen téhle dvojice nepřekonatelným problémem. Jako malý neustále komolil jejich jména -  Štejbl a Kurvínek). */

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]