O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEPRACUJE, NEJÍ, NEBYDLÍ - TAKŽE NEPLATÍ PDF Tisk E-mail
Středa, 18 únor 2015
Dobrý den, prosím o radu, chtěla bych se zeptat, jestli bych mohla podat žádost o zvýšení výživného na jedenáctiletého syna. V roce 2005 soud určil bývalému 1600 Kč na výživném, ale dnes už to na jeho potřeby opravdu nestačí.

 

 

 

 

 

      Problém je v tom, že bývalému bylo povoleno oddlužení, kde má také započítané dlužné výživné;  na běžném už dluží synovi 16 000 Kč. Dále má exekuci na plat, ale už několik let nepracuje, a ani není veden na úřadu práce. Samozřejmě ani nemá oficiálně žádný majetek, aby mu nikdo nic nevzal. Podala jsem sice už několikrát trestní oznámení na neplacení výživného, ale zatím se nic neděje.

 

      A tak si myslím, že snad ani nemá cenu žádat o zvýšení výživného.

 

Přesto prosím, poraďte.

Děkuji JARKA

 

O D P O V Ě Ď :

 

Milá Jarko,

 

    asi bych na soud napsala a chtěla i prošetření situace. Protože pochybuju, že tvůj bývalý se stal úžasným jogínem a umí dlouhodobě žít jen ze vzduchu. A bydlí někde na větvi... Tohle je jednoznačně podvod, určitě odněkud nějaký příjem musí mít. Jen se mu prostě nechce platit...

 

    Když tak se mi ozvi ještě jednou, OK?

 

d@niela

 

Komentáře (5)add feed
Jarko, : bb.
jak píše Daniela, otec nějaké zdroje mít musí. O vyšší výživné určitě požádej a přiznaný nárok uplatňuj, nikdy nevíš, co se stane, změní a budeš moct peníze získat. Třeba časem bude mít oficiální práci (aby si vydělal na důchod), a bude možné strhávat z platu jak běžné výživné, tak i to, které ti dluží. Tím, že ti výživné bude navýšeno, bude i dluh větší a tím bys pak dostala víc peněz, až se objeví nějaký legální zdroj příjmu, nebo majetek. Co ty víš, třeba po někom něco zdědí..

Kromě toho - zjisti si na www.justice.cz v insolvenčním rejstříku okolnosti jeho oddlužení. Je to veřejně přístupné, s ohledem na věřitele a zcela v souladu se zákonem, a je zcela v pořádku, když se tam podíváš. Najdeš ho podle rodného čísla, to nejrychleji, nebo stačí jméno pak vybrat mezi těmi, které ti systém vyhodí, toho pravého. Pokud se jmenuje Josef Novák, bude lepší doplnit víc, datum narození, nebo aspoň místo bydliště, ať nepátráš mezi stovkami josefů..:-)

Podle insolvenčního zákona by totiž nemělo být povoleno oddlužení, pokud není z čeho oddlužit - tzn., pokud dlužník buď nemá pravidelný příjem, ze kterého by splácel, nebo majetek, který by se prodal a z výnosu z prodeje by se pak zaplatily dluhy, nebo aspoň část. A do dluhů přece patří i to tvé (synovo) výživné..

V insolvenčním rejstříku najdeš u jména tvého bývalého vše z insolvenčního řízení - v části "po úpadku" si ověříš kdy podal žádost o oddlužení, kdy mu bylo povoleno, kteří věřitelé přihlásili své pohledávky a kolik jim tvůj bývalý dluží celkem, a hlavně rozhodnutí soudu, jak bude oddlužení provedeno, tj. čím se dluhy zaplatí. Další info pak obsahují zprávy insolvenčního správce, které musí čtvrtletní zpracovávat a vyvěšovat na ins.rejstřík.

Předpokládám, že tvé (synovo) výživné, které vám bývalý dluží, jsi přihlásila coby pohledávku do ins.řízení. Pokud ano, velmi se tě týká to jak má podle rozhodnutí soudu probíhat oddlužení.
únor 18, 2015 23:35
... : bb.
Pokud jsi výživné, které ti bývalý dluží, nepřihlásila do insolvenčního řízení jako svou pohledávku za bývalým, tak se obrať co nejdřív na soud, který oddlužení povolil. Výživné je přednostní pohledávka, soud provede změnu rozhodnutí o schválení o oddlužení a tvé výživné zahrne do dluhů tvého bývalého, protože výživné je přednostní pohledávka.
únor 18, 2015 23:42
... : Karlos...
Nebudte naivni, soud vam tak bude neco prosetrovat.. smilies/grin.gif Uz kolik lidi mi rikalo, ze jim soud rekl, at si dotycneho nejdrive sami najdou, kdyz se nevedelo, kde bydli, atd.. Soud se rozhodne do zadneho prosetrovani nehrne. To uz je lepsi pockat, az policie ukonci tr. rizeni, ze spisu se pak dozvis mnohem vic.
únor 19, 2015 05:59
... : bb.
Neříkám, že soud bude něco přešetřovat, radím Jarce, co může udělat, aby si zajistila výživné, pokud by bylo z čeho ho strhávat nebo vyplácet. Vzhledem k povolenému oddlužení něco být musí.
únor 19, 2015 22:05
pokud má povoleno oddlužení, : lefulka
musel prokázat nějaké příjmy, jinak mu to soud zruší. Soud není schopen zjistit bydliště kromě trvalého, pokud dotyčný sám nenahlásí, kde se zdržuje - není to policie a v občanskoprávním řízení nemá možnost úkolovat policii, to není řízení trestní.
únor 20, 2015 15:58
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]