O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PRAŽSKÉ TOULKY - BŘEVNOV PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 leden 2015
Přejít na obsah
PRAŽSKÉ TOULKY - BŘEVNOV
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5

 

 

 

 

 

 

 

     Kudy sem? Já zvolila oblíbenou tramvaj 22. Vystoupila jsem na zastávce Malovanka, pak  přejít rušnou Bělohorskou ulici,  kolem restaurace Závěrka pořád do kopce ulicí Za Strahovem. Mimochodem na Závěrce moc dobře vaří. Případně můžete zvolit metro B, vystoupit na Smíchově, pak autobusem 191 z Knížecí a za strahovským stadionem vystoupit.

 

Na Bělohorské 26 je také výborná kavárna Moje kredenc, je to takové tři v jednom – kavárna, pekárna, cukrárna. Lepší kávu než tady jsem snad v Praze nepila. Pěkně člověk usedne ke stolku, pozoruje cvrkot na ulici, projíždějící tramvaje, auta. Mezitím chodí různí fajnšmekři pro šunku, italská vína, bagety.. Vše čerstvé, kvalitní.  A ceny přitom nejsou vůbec přemrštěné, obsluha milá, profesionální.

 

 

 

 

 

 

     Čas, kdy se do Břevnova jezdilo tančit na Marjánku. nenávratně zmizel (i když na Marjánce se tančí v krásném secesním sále i dnes),  atmosféra je trochu jiná. Přesto má Břevnov své neopakovatelné kouzlo stále. 

 

     Nevynechejte jej při svých návštěvách Prahy, určitě vás nezklame.

 

 Obdivovatelka Prahy,

MIA

 

 

 

Komentáře (5)add feed
... : deeres
Jeden čas dcera bydlela v ulici Pod Hybšmankou, tak časté procházky byli se psy kolem papalášské Spiritky, schované Kneislovky a statku Hybšmanka, kolem zahrádek na Strahov a Tejnkou zpět na Ladronku a domů. Máš pravdu v Tejnce na tebe dýchne atmosféra z minulých časů. Obyvatelé se tam mezi sebou léta znají, vlastně to tam je něco, jako malá vesnice. Teď nedávno jsem byla za známou ve Střešovické nemocnici a cestou zpátky jsem si byla prohlédnout bývalý dělostřelecký hřbitov za vozovnou. Teď se to jmenuje Park Maxe van der Stoela. Park ještě nejspíš patří do Střešovic. To místo prokouklo, místo zahrádek jsou osázené plochy, na Brusnici rybníček a až to trochu zaroste, bude tudy pěkná procházka třeba od Vozovny na Hrad. Co mne ale naštvalo, že zbourali vily na rohu Patočkovy a Střešovické a staví tam nějaká monstra. Zatím to není dostavěno, nejspíš hotové to bude vypadat lépe, ale do Střešovické ulice to vypadá, že domy místo oken budou mít střílny.
leden 21, 2015 09:21
Ty : Milene
už máš holka všechno prochozené. A hezky to popíšeš a utřídíš.
Kdyby jsi ještě chtěla mapovat Prahu 6 a nic tě nenapadalo, projdi Ořechovku. tam je to taky moc hezké. Ne tak staré ale zase krásné vily. Ulice, Pod Ořechovkou, Pod vyhlídkou, Lomená ...
Ale možná už to máš taky prošlápnuté.
smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
leden 22, 2015 13:44
... : mia I
smilies/smiley.gif
leden 23, 2015 09:36
..... : Mianon
zase parádní popis, já se tam vydám, jen se venku oteplí a začne hřát trošku sluníčko.
Dík.
leden 23, 2015 16:08
Mianon : mia I
není zač . Pěkné zážitky.
leden 23, 2015 16:13
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy

 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]