O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PRAŽSKÉ TOULKY - BŘEVNOV PDF Tisk E-mail
Úterý, 20 leden 2015
Přejít na obsah
PRAŽSKÉ TOULKY - BŘEVNOV
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5

 

 

 

 

 

 

     Roku 1277 dal  opat Godefrid z břevnovského opatství postavit dřevěný větrný mlýn. Někdy kolem r. 1722 jej nahradila kamenná válcová věž s přístavkem, ve mlýně se pro potřeby kláštera mlelo až do konce 19. století.  V r. 1902 byla  v novorenesančním stylu přistavěna obytná budova a otevřena restaurace.  Nyní je tento objekt v soukromých rukou a je zde restaurace.  Adresa  - U Větrníku 1, tramvají směr Petřiny.

 

     Ke konci 19. století začal Břevnov růst, počet obyvatel se zvyšoval.  Rozdělit ho lze zhruba na Velký a Malý Břevnov (při oboře Hvězda), vilový Břevnov (oblast prvorepublikových vil mezi strahovským stadionem a Bělohorskou ulicí), oblast břevnovských secesních činžáků a pak jsou tu bývalé dosud existující usedlosti Ladronka, Šafránka (Kukulova ul).

 

 

 

 

 

 

     Břevnov byl vesnicí a městem se stal r. 1907 vlastně omylem. Roku 1907 sem na nějakou oslavu zamířil František Josef I. Líbilo se mu tu a ve své řeči zmínil, že děkuje obyvatelům města Břevnova za milé přijetí. Pohotový břevnovský starosta toho hned využil a řekl, že občané města Břevnova srdečně děkují za jeho slova. Co bylo vyřčeno, nešlo vzít zpět a tak se Břevnov stal městem :-)).

 

     Břevnovští se ovšem neradovali dlouho. Smích je přešel na Nový rok 1922, kdy byl Břevnov připojen k Praze.

 

 


 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]