O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení






Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÝŽIVNÉ PRO EXMANŽELKU - UKONČENÍ PDF Tisk E-mail
Úterý, 13 leden 2015
Dobrý den, platím bývalé manželce po rozvodu výživné pro její osobu 2 000,- Kč měsíčně, což navrhl soudce u soudního smíru. Manželství trvalo dvacet let a ona po ukončení mateřské dovolené už nenastoupila do práce, tzn. třináct let až do rozvodu byla doma. Tento rok v říjnu jí zaplatím poslední platbu, protože jak jsem zjistil na internetu, doba trvání je max. tři roky.

 

 

 

 

 

      Nemocná vůbec není, o nikoho se nestará, pouze "nemá důvod" vyhledat nějakou práci. Je vedená na Úřadu práce a pobírá sociální příspěvek.

 

     Požádat soud o zrušení tohoto výživného jsem doposud měl obavu, abych v případě, kdybych z nějakého důvodu prohrál, nemusel zbytečně platit vysoký soudní poplatek, případně vyšší vyživovací částku.

 

     Chtěl bych se nyní zeptat, jestli po uplynutí nebo před uplynutím tří let mám podat žádost o zrušení (pokud ano, tak jakým způsobem) a nebo prostě v říjnu provést poslední platbu a konec. V usnesení ze soudního smíru se totiž neuvádí, do kdy mám výživné platit.

 

Děkuji za odpověď,

VOJTA

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milý Vojto,

 

     já sice vím, že se říká "kdo se moc ptá, moc se dozví", ale zase "máme internet"... Takže jste se mohl poptat zcela anonymně, případně si to zkusit sám vyhledat. Mj. je to i tady, na Kudlance... Co já vím, třeba byste přestal platit už dřív... Ovšem mám málo informací - třeba o dětech, pokud je máte a nejsou ještě zletilé... Ale to už vem čert, teď co můžete udělat:

 

       pokud vaše bývalá je jinak opravdu fit, tak jen adresujte témuž soudu, co rozsudek o tomto výživném vynesl, žádost o ukončení výživného na svou bývalou manželku - a napište tam v podstatě totéž, co mně: že a) viz výše, b) právě končí maximální doba platby výživného pro ni - tj. tří let...

 

 

     Jinak - ustanovení § 760 OZ říká, že výživné na ex manželku se platí z důvodu: "Není-li rozvedený manžel schopen sám se živit a tato jeho neschopnost má svůj původ v manželství nebo v souvislosti s ním, má vůči němu jeho bývalý manžel v přiměřeném rozsahu vyživovací povinnost, lze-li to na něm spravedlivě požadovat, zejména s ohledem na věk nebo zdravotní stav rozvedeného manžela v době rozvodu nebo skončení péče o společné dítě rozvedených manželů".

 

        Ale to jste si už i sám našel, takže pokud máte soud poblíž, vytiskněte si to, myslím že 3x, odneste do podatelny, na jednu kopii si to nechte potvrdit a šmytec :-))

    

 

Srdečně zdravím,

d@niela

 

 

 

Komentáře (4)add feed
Hmmm, 13 let po mateřské, : mam-ča
to může mít v péči ještě nezletilce. Záleží na tom, co se míní Mateřskou dovolenou. Jestli půl roku, nebo tři. Ale i tak to dítě (děti) ještě nebude plnoleté, nejspíš ještě studuje, pokud neumřelo.
Vojta píše, že se o nikoho nestará ?
leden 14, 2015 08:56
V takovýchhle případech : Pepan
je daleko efektivnější, rychlejší a nesrovnatelně levnější třeba uklouznutí na schodech....
leden 14, 2015 16:53
mamčo, nestará se o nikoho přes den, takže jí nic nebrání v tom, aby pracovala a vydělávala si na sebe : bb2
tak to asi tazatel myslel.
leden 15, 2015 18:52
CO MÁM DĚLAT? : Alwie
Jsem 1 měsíc před rozvod.stáním.Po 3 letech dohadů ohledně syna zda střídavka či nikoliv došlo mezi námi k dohodě.Žijeme 3 roky odděleně.Platím po celou dobu řádně jak na dítě tak výživné na manželku.Nyní když se těším,že výživné na manželku mi odpadne jelikož žije s "přítelem" mi moje ještě manželka stačila oznámit,že je těhotná(pochopitelně ne se mnou,pro úplnost spekulativně u soudu prý uvede otec "neznámý") a tudíž,že bude požadovat dál výživné pro sebe jelikož bude mít rizikové těhotenství a bude muset ležet a na mne spadá další povinnost jelikož k početí došlo v době trvání manželství. Podle ustanovení je rizikové těhotenství překážkou? Její přítel zřejmě zjistil,že to není to pravé ořechové a zatroubil na ústup,navíc ji naučil na KoKs a to nejde s mateřstvím dohromady.
Chci se touto cestou zeptat,zda mám nějakou šanci se bránit a jak se z této povinnosti vymanit?Testy si nechám udělat,ale do porodu zbývá ještě asi 6 měsíců,dají se testy udělat dřív?(Platím 5 tis.měsíčně).Mám vůbec naději na vrácení peněz v případě,že se prokáže,že nejsem bio-otec? Mohlo mi to být již dnes lhostejné ale přestosmilies/cheesy.gifají se odhalit drogy v těhotenství,zjistí to včas lékaři?
červen 12, 2015 14:53
Napsat nový koment
červen 12, 2015 15:16
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]