O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

EXMANŽEL A EXEKUCE PDF Tisk E-mail
Úterý, 25 listopad 2014
Dobrý den, jsem rozvedená a mám 10-ti letého syna a momentálně žijeme u přítele v jeho bytě. Trvalé bydliště se synem máme ale hlášené jinde. Bývalý manžel si vzal hypotéku na náš byt za doby trvání manželství, kterou však následně asi cca po 1 roce přestal splácet a já sama neměla prostředky na splácení. Manžel nás se synem opustil v době, kdy jsem byla na mateřské.

 

 

 

 

 

 

      Přestal o nás jevit zájem a finančně nám na nic nepřispíval a přestal splácet všechny závazky. Odešel z práce a začal se živit tzv. na černo, před tím si ještě vzal půjčku od banky na 100 000,- Kč a současně přestal také platit sociální a zdravotní pojištění.

 

      Oba jsme se z bytu odstěhovali; já se synem k rodičům, u kterých jsme nějaký čas bydleli, on neznámo kam. Na zmíněném bytu se tímpádem objevily dluhy a exekuce, některé z nich manžel napáchal až po našem fyzickém odloučení. A mně nastaly problémy s exekutory, kteří po mně - protože jsem pro ně byla dosažitelná - začali vymáhat manželovy dluhy. Dokonce mi exekučně obstavili plat a doteď si část mého platu strhávají.

 

      Po několika letech jsme se konečně rozvedli, ale mně zůstaly po bývalém manželovi výše zmíněné dluhy jako společné jmění manželů. Při rozvodu nedošlo k majetkovému vyrovnání - zůstaly opravdu pouze dluhy, které jsou přiznány nám oběma. Soud pouze manželovi vyměřil alimenty ve výši 2000,- , které se snaží s určitými prodleními plnit.

 

     Zmiňovaný byt se stal neprodejným z důvodu velkého zadlužení a spousty exekucí. Proto prý nebylo možné provést majetkové vyrovnání a případné vyhlášení osobního bankrotu. Nyní došlo k exekuční dražbě bytu. Byt byl vydražen a prodán, a následně byly vyčísleny zbývající dluhy a exekuce, které činí cca 1,400 000,- Kč - několika různým věřitelům.

 

     Chtěla bych svoji zadluženost jednou pro vždy vyřešit, ale stále narážím na nějaké překážky. Manžel stále oficiálně nepracuje, neplatí sociální ani zdravotn í pojištění a musí platit exekutorům. Myslela jsem, že po dražbě a následném prodeji bytu bude moci dojít k majetkovému vyrovnání,  já vyhlásím osobní bankrot a půjdu do insolvenčního řízení na polovinu dlužné částky – to by se mi povedlo s největší pravděpodobností splatit oněch povinných 30% z dlužné částky.

 

     Ale to prý nejde - musela bych do insolvenčního řízení na celou dlužnou částku, ale na to se svým platem a jedním dítětem nedosáhnu a navíc bych musela splatit vše i za manžela, což je strašně nespravedlivé. Bývalý manžel nemůže jít se mnou společně do insolvečního řízení, protože, jak jsem již zmínila, nikde nepracuje, stále nic neplatí a nemá sebemenší zájem řešit tuto finanční situaci.

 

     Nyní žije s novou přítelkyní u své matky, o syna jeví jen malý zájem a to tak, že k němu syn jezdí cca 2x za měsíce na víkend. Alimenty sice se zpožděním platí, ale jinak sy novi na nic, co by bylo navíc, nepřispěje.

 

 

  • Je nějaké východisko z mé situace?
  • Je možné požádat o zvýšení alimentů, aby bylo možné jít do insolvenčního řízení?
  • Je nějaká páka, jak přimět bývalého manžela k tomu, aby zadlužení hodlal řešit?
  • Mohou výše popsané problémy ohrozit přítelův byt a majetek, mohou za námi k němu přijít exekutoři?
  • Mohou se naše dluhy přenést i na syna až se stane plnoletým a to tak, že po něm půjdou také exekutoři?

 

 

     Vůbec nevím, co mám dělat.  Máte někdo nějaké konkrétní zkušenosti nebo rady?

 

 

Předem moc děkuji za odpověď a rady

JANA

 

 

Komentáře (3)add feed
Sorry, : Giota
ale tohle je typický příklad toho, kam vede ignorování dosavadních finančních povinností. Jana se odstěhuje z bytu, který si koupila s manželem na hypotéku a jako kdyby se domnívala - když tam nebydlím, byt nechci, tak se mě hypotéka netýká...ať si ji platí manžel.
A ten, kašlajíc na placení alimentů, na zdravotní pojištění atd. kašle i na placení hypotéky - protože stejně v tom bytě nebydlí...
Stačilo by se tenkrát trochu domluvit, byt prodat, nebo pronajmout.
OK, jsem schopná pochopit, že Jana myslela, že si exmanžel byt ponechá a sám splatí, ale fakt nechápu, že se rozváděla několik let, až situace kolem bytu dospěla k exekuci a dražbě.
Co teď?
Požádat o zvýšení alimentů? Jenže z oficiálně neexistujících příjmů soud vyšší alimenty nepřizná, a pokud by je přiznal, exmanžel je stejně platit nebude...
Donutit exmanžela k splácení? Bude tvrdit, že žádný příjem vlastně nemá... proč by se snažil splácet něco, co už nemá? V jiném příspěvku si o tom píšem - že mnoho lidí nerado vrací půjčené peníze. Je-li to hypotéka na byt, ve kterém bydlí, je tu hrozba ztráty bydlení. Ale byt už je fuč, jen dluhy zůstaly. Z hlediska exmanžela je "řešením" dělat mrtvého brouka a nechat to "vyhnít", i když i on riskuje, že jej navštíví exekutor a sebere nějaký osobní majetek. Ve společné domácnosti musejí spolubydlící prokázat, že nejde o majetek dlužníka, ale jejich.
Takže také vaše domácnost může být navštívena exekutorem.
Mám jen jednu pozitivní odpověď - syn váš dluh zdědit nemusí.
listopad 25, 2014 19:44
tohle je : .
opravdu extrémní příklad ignorování finančních povinností. Na většinu řešení už je asi pozdě. Syn dluhy nezdědí. ale to je asi jediná pozitivní zpráva. Rad by bylo spousta, ale na všechny co vím, už je pozdě. :-/
listopad 29, 2014 14:16
Exekuce manžel : Alena195
To je šílené smilies/sad.gif Já jsem manželovi přišla na exekuci přes http://www.kontrolaexekuce.cz .... Myslela jsem, že ho zabiju......
únor 21, 2016 14:32
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]