O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

MÍSTO UZDRAVENÍ SMRT PDF Tisk E-mail
Neděle, 09 listopad 2014
Přejít na obsah
MÍSTO UZDRAVENÍ SMRT
Strana 2
Strana 3
Léčitelé jsou v Česku nesmírně oblíbení. Přestože nejsou nikde registrováni, jejich počet se odhaduje na stovky až tisíce. Ministr zdravotnictví chce, aby byli za svou péči zodpovědní. Mnozí z pacientů totiž zemřeli zbytečně. Jsou jich stovky, jejich pacientů pak tisíce. A někteří mají i milionové příjmy ročně.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Léčitelům se u nás prostě daří, přestože se už od 90. let pohybují ve zvláštní bezprávní zóně. Ministerstvo zdravotnictví teď konečně rozhodlo, že s tím něco provede.

 

 

  • "Měl jsem přítelkyni (27 let), když jsme se před rokem dozvěděli děsivou diagnózu - rakovina ledviny v pokročilém stadiu. Uvěřila léčiteli, který ji ujišťoval, že to rakovina není, že to jsou parazité. Její zdravotní stav se nadále zhoršoval… Bohužel jsou to již tři měsíce, co není mezi námi. Svůj špatný zdravotní stav si uvědomila, ale už bylo pozdě… Nejhorší je, že tu po ní zůstala malá holčička (2,5 roku) a ani ta ji nepřesvědčila, aby se léčila u doktorů…"

 

  • ·"Manžel zemřel na rakovinu, na glioblastom, v r. 2003. Léčil se za dost peněz v penzionu jednoho léčitele, kde byl hospitalizován asi 14 dní. Manžel tam měl minimum stravy a pohovor s léčitelem byl cca 15 min. denně. Neměl na něj čas, bylo tam dost zájemců. Je mi z toho člověka nanic, co všechno nám sliboval… nesouhlasil s chemoterapií… (Manžel) se léčil u dalších dvou léčitelů. Jeden léčil z fotky a druhý léčil dotekem. Oba si přišli na pěkný balík peněz. Jsou to desetitisíce, které jsme za vše zaplatili. Zbytečně."

 

 

     Podobných příběhů dorazilo jen za poslední měsíce do e-mailové schránky ministerstva zdravotnictví na stovku. Byla to reakce na výzvu ministra resortu Svatopluka Němečka, aby mu lidé psali své zkušenosti s léčiteli. Když začaly přicházet, nestačil se on ani jeho úředníci divit. "Některé z těch příběhů jsou vážně strašlivé," říká se zatajeným dechem ministerský úředník Jan Štoll, který všechny zprávy pročítá. S každým dalším e-mailem tak jenom sílí ministrovo odhodlání posvítit si na léčitele a vnutit jim alespoň základní pravidla.

 

 

Za smrt beztrestní

 

     Léčitelství má přitom v Česku obecně dobrou pověst. "Důvodů je hodně: nekritická média, pro která jsou léčitelé zajímavé postavy, školství, jež žáky dostatečně neučí přírodním vědám, teorie o tom, že si v léčitelích lidé realizují religiozitu, kterou kvůli úpadku tradičních církví nemají kde ventilovat. Jistá nahrávka léčitelům tu bude i ze strany současného zdravotnictví, kdy mnozí lékaři nemají čas se pacientům pořádně věnovat," vyjmenovává Čeněk Zlatník, předseda Českého klubu skeptiků Sisyfos, který se tomuto tématu kriticky věnuje už delší dobu.

 

 

     Podstatnou roli může hrát i fakt, že zatímco uzdravení pacienti léčitelů se rádi ukazují v médiích, pozůstalí po jejich obětech svou zkušenost zveřejní jen málokdy. To se změnilo až v posledních měsících, kdy se objevilo hned několik závažných případů léčitelských podvodů a také úmrtí pacientů. Tím zásadním, na který reagoval i ministr zdravotnictví, byla dubnová smrt šestiletého diabetického chlapce. Rodiče mu na radu léčitelů vysadili inzulin.

 

     Dítě zemřelo na selhání orgánů a přitom podle odborníků velmi trpělo. Rodiče za to dostali 15 let vězení. Léčitelé trestu unikli.

 

     "Poslední kapkou pak pro mne byla smrt Marcela Wimmera, kterému léčitel zakázal chodit k lékaři. Po tomto případu jsem před podobnými nebezpečnými praktikami varoval veřejnost. Ačkoli šarlatáni velmi dobře vědí, že pacienty nevyléčí, přesto je odrazují od lékařské péče a tím je ohrožují na životě," rozčiluje se šéf zdravotnictví Němeček.

 

 


 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]