O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PENÍZE PRO PATNÁCTILETOU PDF Tisk E-mail
Neděle, 02 listopad 2014
Přejít na obsah
PENÍZE PRO PATNÁCTILETOU
Strana 2

Dobrý den, Danielo, můžete mi prosím poradit, jak postupovat ohledně výživného? Mám 15 letou dceru. S Jejím otcem jsem se rozvedla před třinácti lety a před rozvodem bylo určeno výživné na dceru ve výši 1500,- Kč. V průběhu let mi bývalý manžel čas od času přinesl výživné. Když se třeba rok neozval, tak jsem to dala na policii, kde si ho pozvali a on pak zase nějaký čas platil.

 

 

 

 

 

 

 

      Nechtěl to nikdy psát, ale já si pro pořádek vždy přijatou platbu zapsala. Postupovala jsem tak, že vždy, když mi něco dal, tak jsem to psala postupně. V současné době alimenty pravidelně platí – posledního půl roku, ale zaplacené výživné dle postupného zápisu je nyní k srpnu 2012 (dlužné výživné jsem řešila na policii v únoru 2013, na vyžádání doložila vše potřebné a dosud nemám jiného vyjádření, než že věc postoupí k dalšímu šetření).

 

     O zvýšení jsem po celou dobu nežádala, protože jsem situaci vcelku zvládala, a s ním nebyla domluva – nevěděla jsem ani, kde bydlí, ani kde pracuje. O dceru po celou dobu neprojevil zájem, takže se vídají max. 1 – 2x do roka, když se někde náhodou potkají.

 

     Dcera je nyní v deváté třídě a chce jít na střední školu, kde se platí školné 1500,- Kč měsíčně. Kromě toho navštěvuje musado, které se platí měsíčně ve výší 500,- Kč. Se školou jezdí na výlety apod. Na jaře byli na cyklokursu, který stál 2500,- Kč, teď v září byli v Anglii, která stála přes 8000,- Kč. K tomu nepočítám běžné režie jako telefon, jízdné, stravné apod. Oblečení, boty, kolo, brusle, lyže, počítač, telefon apod. jsem také vždy pořizovala sama.

 

      Když jsem chtěla, aby otec dcery přispěl na kurz či na nové boty, sdělil nám, že nás také neobtěžuje svými složenkami a že má sám málo.

 

Tak bych se chtěla zeptat, jestli mohu požádat o zvýšení výživného zpětně, přestože si neschovávám účtenky (jelikož celý život platím vše sama, nenapadlo mě si je schovávat). Pracovala jsem šest let v telekomunikační firmě, kde jsem musela skončit ze zdravotních důvodů, pak strávila jeden a půl roku na úřadu práce a od letošního ledna pracuji v PR agentuře, kde jsem měla nejprve 14 000,- Kč hrubého, nyní mi to zvedli na 17 000,- Kč hrubého.

 

     Otec dcery by měl léta jezdit kamionem; nevím však u jaké firmy a jaký má plat. Nemá závazky k jiným dětem. Z doslechu vím, že bydlí na podnájmu a chodí s o málo starší kamarádkou kamarádky mé dcery.

 

 

Napíšu vám výši nákladů nad rámec běžné potřeby

za uplynulé dva měsíce:

 

 

Září - 13 793 Kč

 

projektový den 35,-

papíry na kopírování 50,-

SRPDŠ  500,-

záloha na vodácký kurz 200,-

pracovní sešity 740,-

pomůcky do školy 820,-

poznávací zájezd po stopách Alžběty II. 5500 Kč + 80 liber vstupné (cca 2830,- Kč)

časopis na AJ Gate 240,-

stravné 600,-

botasky na tělocvik 599,-

balerínky 399,-

musado 500,-

lítačka 580,-

telefon 200,-

 

 

Říjen – 3 388 Kč

 

scio testy – příprava na přijímací zkoušky 250,-

kniha ČJ Didaktis 139,-

záloha na vodácký kurz 200,-

chemie iQLandia vstup 120,-

stravné 600,-

kotníčkové boty 799,-

musado 500,-

lítačka 580,-

telefon 200,-

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]