O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KAŽDÁ KORUNKA DOBRÁ PDF Tisk E-mail
Středa, 29 říjen 2014

Dobrý den, chtěla bych požádat o radu, ohledně výše výživného. Je mi 19 let, studuji denně střední školu, již v předposledním ročníku. Otec platí mi školu vždy minim. ve výši 2.000,-, matka 1.000,-. Jsem tělesně postižená. Od mých necelých 13ti let jsem byla soudem přeložena do opatrovnictví otce.  Žiji u přítele. Z domova jsem odešla, protože otec je alkoholik. 

 

 

 

 

 

 

      Mám Invalidní důchod 1. stupně ve výši 4.600,- na mé tělesně postižení. Z tohoto příjmu platím 3000 příteli na byt , 200,- na zájmový chov potkanů, 230,- léky, 800 autobus do školy, jídlo 2.000,-Kč, telefon (již jsem dlužník, odstřihli mi jej).  Když se toto vše sečte, vychází mi, že jsem v mínusu a to řeším tak, že se pokaždé rozhoduji, zda jet do školy a nemít pak  celý den jídlo, či zůstat doma, nebýt ve škole, ale najíst se.

 

     Přítel je automechanik a má mzdu 8.900,- hrubého. Byt platíme s přítelem, každý 3.000,- Kč. Nemůžu si dovolit  ani chodit na kontrolní vyšetření, protože nemám ani těch 30,- a už vůbec, děsí mne představa, jak se dostanu do Prahy z Trutnova, jak budu platit za pobyt v nemocnici (min. 14 dní). Navíc mne čekají dvě operace, jedna 7. 11. tohoto roku a druhá po Novém roce, kdy jedu do Prahy na operaci levé horní končetiny.

 

     Snažím se najít si práci, ale jsem OZP a studentka obchodní akademie pro těl. postižené, tudíž mne nikde bez maturity nevezmou. Přemýšlela jsem také o ukončení studia, nástupu do práce, ale to bych pak měla pouze základní vzdělání a to už vůbec bych byla nerada. Podle internetových rozpočtů, mám nárok min. na 3.000,- od matky, s tím, že mi sama řekla, že má příjem 20.000,-. Když jsem se s ní snažila domluvit po facebooku, tak mi dala jasně najevo, že na mne nic dávat nebude, ani o korunu navíc. Poslední možností je dát ji k soudu.


  Mám trvalé bydliště na Náchodsku, ale bydlím v Trutnově, tak budu žádat v trutnovském soudu.. Mám nárok na vyšší alimenty?? Přemýšlím o navýšení na 2.000,- měsíčně, s tím, že už mám vlastně výdaje jako normální dospělý člověk, jelikož u rodičů nežiji, stravuji se, šatím sama, ale bydlím u přítele, se kterým se o domácnost dělíme, ale je denně v práci a tak to více zbývá na mne. 

 

 

Moc děkuji za odpověď,

KATEŘINA

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Kačenko,

 

      pochopitelně, že si tu žádost o zvýšení výživného napiš. Ta tisícovka, kterou bys od mamky mohla chtít, je fakt minimum. Zkus o něco víc, třeba to dopadne dobře :-). Nenapsala jsi, kolik bere táta, ale i tam bys mohla požádat o zvýšení. Návody a formuláře máš tady v levém sloupci, pod rubrikou "související články" - Ale  HLAVNĚ do své žádosti vypiš co nejvíc ze své režie, rozepiš to, ano?

 

      Kdybys ještě potřebovala radu, tak se ozvi.

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (14)add feed
A nemohl by : Pernella_
vzhledem k okolnostem převzít větší část nákladů přítel? On takové existenční problémy nemá, když pracuje na plný úvazek. (Tím nechci říct, že rodiče by neměli přispět.)
říjen 30, 2014 08:31
.... : Nona
..... přítel automechanik bere jen 8.900,- hrubého???
Jinak Kateřina má, jak píše, svůj důchod.... nasype ho však to bydlení s přítelem...
Co takhle požádat o příspěvek na bydlení??.... tedy na sociálku??
říjen 30, 2014 08:49
automechanik? : KATE5
to je jako přítel pingl - a kolik má přítel navíc?
Nechci být nijak proti, ale automechanik, který nemá víc než jen plat to je snad nadpřirozená bytost...
Holt pán nechce dát ani ťuk.
říjen 30, 2014 09:18
Taky to tak : Lenka1
vidím. Nevěřím mu ani ťuk, že má jen to, co oficiálně přiznává.
říjen 30, 2014 13:15
Dámy, Katka se neptala, jak pumpnout přítele, : mamča
ale jak požádat rodiče (o zvýšení výživného), kteří k ní mají vyživovací povinnost po dobu studia. I proto, že je částečně invalidní, potřebuje především dostudovat, aby si mohla najít práci odpovídající jejímu zdravotnímu stavu.
A ke Katce samotné : Asi to nemá v životě úplně jednoduché, když jí soud jako opatrovníka ustanovil otce-alkoholika a matka se o ní nezajímá.
Takové děvče nemá vysoké nároky na partnera a snaží se vyžít z toho, co má.
Je celkem možné, že na Trutnovsku je tak velká nezaměstnanost, že Katčin přítel je rád za práci "za pár šupů". Není to o tom, že by ho dřel z kůže majitel autodílny kde pracuje, ale nezaměstnaní si nemohou dovolit služby autoservisu zaplatit, přestože je potřebují.
Znám případ, kde automechanikovi platí lidé v naturáliích. Ovšem husou nebo platem vajec daně ani elektřinu nezaplatíš.
říjen 30, 2014 14:20
souhlas s mamčou : marty
Rodiče Katky by měli projevit víc zodpovědnosti. Mají zdravotně znevýhodněnou dceru, o kterou se asi kdoví jak starali, tak by jí měli aspoň přispívat větší částkou na živobytí. Vždyť má na to nárok, matka má příjem 20000. Kolikrát se tu radí rozvedeným ženám, jak si zažádat o zvýšení alimentů a tady byste pověsili Katku na krk příteli. Chápu, že se raději uskrovní, než aby čekala, že ji bude přítel živit. Přece nejsou manželé, aby si na něco takového dělala nároky.
Zažádat o nějaké sociální dávky by také mohlo pomoci řešit situaci a možná by to měla zkusit jako první krok.
říjen 30, 2014 19:36
marty : mamča
Při čtení Tvého komentáře mě napadlo, že Katka zmiňuje, že je "studentka obchodní akademie pro těl. postižené". Možná, že kdyby zašla za ředitelem školy a vykreslila mu svoji situaci tak jako tady na Kudlance, že by jí pomohl, nebo aspoň nasměroval. Přece jenom podobná zařízení mají kontakty na různé nadace a sociální projekty.
Také by Katce pomohlo, kdyby jí někdo ze školy pomohl obejít úřady. Třeba tu zmiňovanou "sociálku", nebo bezplatnou advokátní poradnu.
Sama je ještě hodně mladá a navíc tělesně postižená.
Přála bych jí hezký život, protože nestojí s nataženou dlaní a studuje, aby se mohla sama uživit, přestože je zdravotně znevýhodněná.
říjen 30, 2014 20:27
Moc děkuji : Autorka návrhu Kateřna
Moc děkuji všem za vyslovení svého názoru. Dneska jsem šla na soud ještě dodatečně podat potvzení o studiu. Otec má cca 15.000,- (někdy více, někdy méně), má hodinovou sazbu. Přítel, se kterým bydlím, má 9.000,- hrubého, sama sleduji, co všechno dělá a kolik má, nijak se s tím přede mnou netají. Ovšem, přítel taky přikládá ruku k dílu, včera se mi utrhl kohoutek v kuchyni (při puštění vody) a když jsem mu to řekla, tak slíbil, že to nějak dá do pořádku. Přítel i já si platíme nejdřív to své, každý přikládá nějakou tu korunu do domácnosti, ale díky tomu, že on je celý den v práci a já půl dne doma, tak dávám do domácnosti i já peníze. Pokud však něco potřebuji, byť já i přítel, nebo jen jednotlivec, tak večer přijede a přiveze to, co je potřeba. Nějak se vždycky domluvíme. On má však o jeden můj důchod více (já 4.646, on opravdu 9.000,-). Přítel měl možnost i přejít do dílny za 15.000,- ale chápu jeho rozhodnutí, když mi řekl, že radši bude pracovat za pár kaček někde, kde má dobrýho nadřízenýho a kde ho to baví, než aby byl někde, kde je každej na každýho hnusnej a nebavilo by ho to tam. Já sama jsem si vědoma, že peníze jsou potřeba, ale pokud to člověka nebude bavit, tak u toho asi těžko zůstane. Přemýšlela sem, že ukonřím studium a půjdu také do práce, nabídek jsem měla vcelku hodně a byly i pěkně placené, ale to bych se pak asi za sebe styděla, kdybych měla všude psáno: ukončené vzdělání - základní.
Nejsem mrcha, abych z přítele tahala peníze. To by se pak mohlo stát, že by ho to přestalo bavit a buď bych byla bezdomovec, nebo si našel jinou.
Sociální dávky - Zkoušela jsem si o tom promluvit se sociální, ale bohužel v místě, kde teď bydlím mi nic nedají, nebot' zde nemám TB. Trvalou adresu mám na Náchodsku, bydlím v Trutnově. Náchodsko mi nedá ani korunu, když jsem žádala v 18ti o ID, tak mi dali tu nejnižší výměru, tenhle rok se mi stav zhoršil natolik, že se mi výměra zvedla o 10 %, což mi chybí ještě 4 % a jsem v druhém stupni. Čekají mne ještě operace, matka o mě nejeví zájem, akorát proti mě štve sourozence. Když jsem si s jedním psala, napsal mi, ať ukončím studium, že mi 18 už bylo a tudíž matka už nemusí nic platit. Tyhle výroky má od matky, sám by tohle nikdy neřekl. Druhý mi napsal, že když neplatí náš otec na něj, tak nemám právo požadovat od matky ali na mě. Ona si je omotává kolem prstu a odstraňuje je ode mne. Sama se těším na to, až vypadnu ze školy a budu konečně pracovat. Budu si vydělávat vlastní peníze, bude jich víc a už nebudu denně brečet nad vším, co mám ještě zaplatit a co mužu udělat k jídlu za 30,-. Kdyby byla možnost, udělat si maturu už ted', jdu do toho, protože by to pro mne znamenalo méně starostí. V mém věku a v mé škole se řeší jen jedno: co si koupit na sebe. Naposledy jsem nakupovala minulý týden, to už je dlouho. Závidím jim, že si mohou takto vyskakovat, ale oni neví, co je to život a starání se o sebe. Nechci být taková, spíš se chci rozveselit tím ,když zjistím, že mi na konci období zůstalo na účtě alespoň 200,- což je pro některé nic, pro mě je to už třeba jídlo na víkend nebo jídlo na 3 dny. PS: Jinak Vám moc chci poděkovat za Vaši podporu, jsem ráda, že jsou i tací, kteří chápou dnešní svět a ví, že to v něm není lehké. A ano, tady na Trutnovsku je hodně velká nezaměstnanost, to se o tomto městě ví.
listopad 05, 2014 12:05
díky : marty
za vysvětlení. Třeba to některé trkne a budou si pro příště dávat pozor na to, aby šmahem tazatele zaškatulkovali mezi vypočítavé, nemakačenky, neschopy, všehoschopy.....to je potom nejjednodušší začít moralizovat na úkor někoho, koho vůbec neznám.

Držím palce, ten rok už vydržíš, pak už bude jenom líp. Myslím, že tvůj přítel je chlap o kterého se můžeš opřít. Ať vám to klape.
listopad 05, 2014 19:44
Kačenko, předpokládám, že škola kterou studuješ je v Trutnově ? : mamča
Moc specializovaných ekonomických škol pro tělesně postižené není, tak si asi nemůžeš vybírat. V Náchodě nejspíš podobnou možnost nemáš ?
Zkus zajít za ředitelem vaší školy a požádej ho o pomoc. Studentů, kteří mají problém s rodiči asi moc nemají, tak by Ti mohli pomoci.
Obrať se i na svého ošetřujícího lékaře - (píšeš o nutnosti operací) může Ti vystavit potvrzení o Tvém zdravotním stavu, které přiložíš k žádosti o zvýšení výživného.
Jinak Ti moc přeji, aby se Tvůj zdravotní stav po operacích zlepšil natolik, abys nemusela nikoho prosit o pomoc a abys v klidu dostudovala.
Snad potom získáš dobrou práci a bude líp.
listopad 07, 2014 15:23
To: mamča : Autorka návrhu Kateřna
mamčo, studuju v Janských lázních, obchodní akademii, jsem ve čtvrtém ročníku, ale je to až do pátého, z důvodu, že ne všichni mají stejné potřeby, čili díky žákům se spec. potřebama je to prodloužené o jeden studijní rok. Na jednu stranu je to dobře, máme větší čas se na maturitu připravit, na druhou blbé, některé (třeba mě) to tak dlouho nebaví a když jsou peníze potřeba, tak není čas si ani jít někam vydělávat. Psala sem si s matkou a to dost hořce, dělá vše proto, aby mi do hlavy vštípila, že nedá ani cet. Tvrdí, že můj mladší sourozenec, o 3 roky, bydlí s ní, si chodí na brigády. Je na učňáku prvý rok. Asi si myslí, že když se někdo učí na truhláře a někdo studuje ekonomickou akademii, že má stejnej rozvrh. Jelikož je v prváku, má více času odpoledně, já už bohužel ne, přijedu domů ze školy a je pět hodin. A chtěla bych vědět, koho po tomto čase ještě zaměstnají, když většina končí v 18:00. Nebaví mě to se s ní hádat, akorát mi ničí život, přidělává trable a já pak občas přemýšlím, proč sem se v těch 12 letech vlastně nezabila a proč to neudělám teď. Utekla bych od všech problémů. ALE!
Mám tady přítele, kterého miluji a on mne má moc rád, mám tu pár potkánků, které mám ráda a beru je jako dítka, která už zřejmě nikdy nebudu moct mít. Matka umí perfektně zamávat s dobrou náladou. Nechápu, proč si mě teda dělala, když mě pak takhle ponižuje a ničí psychicky??
listopad 09, 2014 19:09
Kačenko, : mamča
za těchto okolností asi nemá smysl s matkou diskutovat. Podej návrh na zvýšení výživného k soudu, dolož veškeré platby které musíš platit, vč. účtů za léky, učebnice, oblečení, drogerie...poplatky za bydlení, apod.. Nech to na soudu, ať posoudí možnosti obou rodičů i Tvoje.
Oba rodiče pracují, a přesto Ti nechtějí pomáhat. To je smutné.
Máš aspoň štěstí, že máš hodného přítele a svoje potkánky, tak nesmutni. Na světě je víc dobrých lidí, než těch špatných. To by bylo, abys nenarazila i na ty, co by Ti chtěli pomoct.
Držím Ti palce.
listopad 10, 2014 20:36
To: mamča : Autorka návrhu Kateřna
Bohužel nemám doklady, ale jen léky samotné. Snad si můžu nechat vytisknout účty od O2, myslím, že banka by mi mohla taky nechat vytisknout výdaje. To, že dojíždím se dá spočítat, kolik projedu za měsíc. Mám hodně papírů od doktorů, což myslím, taky pomůže. Cesta z trutnova do prahy a zpět stojí přes tři stovky a to už se honě plácám přes kapsu, myslím, že teď bych tam měla jet zas na kontrolu, ale to nevím uplně. Mám toho víc než dokážu psychicky unést, ona mi to ještě víc ztěžuje. Učebnice se mi platí z toho, co platí táta školný. Matka taky vyhrožovala, že volala s tátou. Najednou na něj dává, když všem tvrdila, jakej to je alkoholik. Nejradši bych si nafackovala, komu sem se to narodila. Přítel toho taky musí mít dost, jak doma furt brečím, všechno mě hned položí. To abych rozprodala úplně vše co mám, ukončila školu. Tohle by se jí líbilo. Platit by nemusela nic. Ale teď nevím, jestli to jde i na mě, ale četla jsem vyhlášku, že na handicapované a tělesně postižené se alimenty platí nadosmrti. Nezvládám to a bojím se, že o všechno příjdu
listopad 11, 2014 12:56
to mamča : Autorka návrhu Kateřna
Ale sepsala sem všechny příjmy a výdaje na papírek, který sem přiložila k žádosti. Domnívám se však, že se dostal spolu z žádostí k matce do rukou, když mi psala, na jakým sem úrovni!
Dost mne to vytočilo
listopad 11, 2014 13:03
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]