O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DOPISY - "CO ZAVINILA PEKÁRNA" PDF Tisk E-mail
Úterý, 09 říjen 2007

Posledních pár dní jsem trochu víc "mimoň" než běžně, ale mé kudlanstvo to bere zatím s humorem a s rezervou, díkybohu. Manžel zase zvedl krovky a odletěl směr "jeho vesnice", jak říká svému bytečku za velkou louží, naopak zpoza téměř druhé strany Spokojených států mi občas přiletí drobné e-maily z rodiny mé dcery.

Podle přísloví "kovářova kobyla a ševcova žena..." si já, baba poradná a proradná, nevím s nimi rady. Zato jsem dostala jiný e-mail, voňavý a usměvavý, který vám tu dávám k virtuálnímu nakousnutí:

 

 

 

 

     Představ si, včera odpoledne mě chytla pečivá (to je těma debatama o pekárně na chleba) a nedalo mi to, a uhňácala jsem kynuté těsto - rychlovka, jen tak od oka přibližně z půl kila mouky (budu si muset pořídit větší mísu) jsem ručkou udělala těstíčko, vzpomněla jsem si na babičku, když dělávala jablkové skládanky a místo původně vymyšleného štrůdlu jsem udělal teda ty skládanky a ejhle, bylo to ještě lepší než štrůdl - to jen tak okrajově, abys měla představu, co se mnou dělá kudlanka...

 

 

     Přitom jsem si vzpomněla na krakonoše, jak mluvil o mužské chlupaté ruce a dřině a já to měla do deseti minut zpracovaný a suprově - nepočítám předtím, než vykynul kvásek, a pak největší dobu zabralo dělání těch buchtiček... :-)

 

     Úspěch převeliký, u všech mužskejch v domácnosti - tedy i u chlupáče. Ten mezulán mi ještě z plechu nenápadně ukradl jeden kousek, hlavu vrazil dolů až někam mezi přední nohy a dělal, že jakoby nic a snažil se nenápadně zalézt pod stůl a druhou stranou se vytratit z kuchyně.

 

     Když jsem na něho zavolala, tak tu hlavu ještě víc vtáhl skoro až na břicho a myslel si, že ten koláč v jeho tlamě asi neuvidím a pak rychle zdrhl na pelíšek, koláč schoval pod přední packy a čuměl do zdi, jakože on nic, on muzikant... to bys musela vidět... báječně jsme se mu nasmáli - no a ten koláč už jsme mu nechali, jen jsem mu ho vzala a pohrozila mu a když pak tak nádherně zamrkal těma svýma čokoládovýma očima, tak ho zase dostal... jo, chutnal mu...

 

 

Pavla

 

(pozn. red. ta fotka je autentická, pravá, ano, přátelé, toť vskutku ON!)

 

 

Komentáře (6)add feed
Fešááák... : Míša šíša
smilies/grin.gif
říjen 09, 2007 11:51
... : ivanka
ten je fakt kouzelnej!
Hele, to se jedná o buchty s jablíčky? Nebo koláče? a jak tam ta jablka dáváš? Nastrouhaná, nebo nakrájená, trochu rozvařená, nebo syrová????

Prozraď, když u to tu "čucháme"!
říjen 09, 2007 15:51
Prostě jablečné skládanky podle babičky : Vodoměrka
jsou z obyčejného kynutého těsta, recept nemůžu dát, protože to dělám víceméně od oka, z půl kostky kvasnic a asi půl kila mouky nebo tak nějak, udělám takové lehčí kynuté těsto, rozválím na válu a nakrájím na čtverečky asi 7x7 cm, do těch dám syrová jablka nastrouhaná na plátky se skořicí a cukrem, podle chuti, čtverec přehnu napůl, takže vznikne takový obdélníček a na krajích ho pevně stisknu, potřu vajíčkem a po upečení ještě rozpuštěným máslem lehce štětkou přejedu a nakonec pocukruju. Toť vše.
říjen 09, 2007 19:35
škoda, že nemám fotku, : Vodoměrka
dala bych ji sem taky k tomu psovi :-)))
říjen 09, 2007 19:36
Dani, to mi připomíná : wendy
kousky toho mrňouse od Knoxxe...
říjen 10, 2007 09:21
... : vladka
Pavli jsem rada, ze jsem predala keska do dobrych kucharskych rukou smilies/kiss.gif je to nase zlaticko ze, dej mu pusu za me pa
říjen 10, 2007 12:24
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]