O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení






Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DALŠÍ "CHYTRÝ" TATÍNEK PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 28 srpen 2014
Milá Danielo, ráda bych Vás touto cestou požádala o pomoc. Chci si podat žádost o zvýšení výživného. Naposledy bylo zvýšeno 1. 9. 2008, kdy byl syn ještě v mateřské škole. Letos jde již na druhý stupeň ZŠ. Otec se na mimořádných nákladech téměř vůbec nepodílí (věnoval mu cca 3500 Kč od roku 2008). Syna si bere pravidelně, ale pouze z povinnosti, nevěnuje se mu. 

 

 

 

 

 

     Odmítá se s ním o víkendu učit, takže všechno pak doháníme vždy večer v neděli.

 

     Výživné platí 2700,- Kč. Jeho příjem je cca 28-30 tisíc čistého. Na moje žádosti o přispěvky na mimořádné události (syn byl hospitalizovaný v nemocnici, potřebuje peníze na školy v přírodě, na kolo, počítač, mobilní telefon) odpovídá výsměchem, na pohrůžku zvýšením alimentů ještě větším výsměchem s tím, že mu nikdy alimenty soud nezvedne, protože má vysoké náklady a na alimenty už mu nezbude (pořídil si totiž na hypotéku velký dům, nyní úplně nové auto na leasing).

 

     Problém je v tom, že ještě podniká (fotí děti, má svůj fotoateliér) - podnikání má ale právě kvůli alimentům napsané na svoji přítelkyni. Že fotí on je ale prokazatelné, dokonce je i jako fotograf vyfocený na internetových stránkách tohoto fotostudia a má tam uvedený i svůj telefon. Můžu i tento fakt uvést do žádosti o zvýšení výživného, jako jeho další zdroj příjmů? Syna uživím, ale poslední dobou se ptám - proč?

 

     Dokážete mi prosím poradit, jestli si mohu požádat o zvýšení a zda je možné, že mi schválí doplacení 3 roky zpětně? A zda soud přihlédne i k jeho druhému výdělku? Za odpověď Vám budu velice vděčná.

 

Díky a přeju příjemný den,

PETRA

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Petro,

 

     šest let je opravdu dost dlouhá doba, za kterou se jistě režie malého studenta podstatně změnila. A pochopitelně, že tatínek by proto měl zvýšení doplatit i ty tři roky zpětně, zvláště z důvodů, že se nijak nepodílel na oněch mimořádných vydáních. O tom, že se nepodílí ani na jeho výchově, ani nemluvě...

 

     Takže zapsat žádost na soud, který ono výživné kdysi rozhodoval. Je záhodno tam uvést všechna vydání, tak jak je každý měsíc či rok přináší. Ano, i za léky, případně, je -li syn alergik, ta na všechno to kolem...

 

     Ohledně toho otcova výdělku do žádosti uveďte cca toto:  "Přesná výše příjmu otce nezletilého mi není známa, ovšem je nepochybně vyšší než byla v době, kdy bylo výživné určeno. Soudím tak z toho, že podniká (tady uveďte všechna známá fakta), pořídil si nový dům i nové auto.

 

      V případě, že budete chtít ještě nějakou radu, klidně se ozvěte.

d@niela

 

 

 

 

 

Komentáře (1)add feed
Petra : Karlos...
Požádat samozřejmě můžeš smilies/smiley.gif Co však soud schválí, těžko předjímat.
srpen 29, 2014 07:48
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]