O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZLETILÁ ODMÍTÁ DÁT INFORMACE O STUDIU PDF Tisk E-mail
Středa, 27 srpen 2014

Dobrý den, moc bych Vás poprosila o radu: dceři z prvního manželství mého manžela je 21 let, manžel na ni platí výživné 5.000 Kč. Loni či předloni se odstěhovala od matky na druhý konec republiky a žije údajně se spolubydlící v pronajatém bytě. Manžel o studiu dcery od ukončení základní školy  nikdy nedostal informaci, na kterou školu či učební obor nastoupila.

 

 

    

 

 

 

 

 

      Víme jen z doslechu, že asi jednou či 2x přestoupila z učebního oboru na jiný. V současné době prý??? pracuje a studuje dálkově školu s maturitou. Chtěli jsme se s ní domluvit na snížení výživného.

 

       Jenže s ní není řeč, manžel přišel o práci, v současné době je ve výběrovém řízení na jinou práci a rád by výši výživného s dcerou řešil - bohužel ta není přístupná rozhovoru a ani nám nechce doložit nic o studiu.

 

      Co máme v této situaci dělat?

 

Děkuji Vám,

HANA

 

 

 

 

O D P O V Ě Ď : 

 

 

Milá Haničko,

 

      jestliže dcera něco chce, tak musí doložit, že na to má nárok. Není povinností otce si zjišťovat, jestli stále studuje a zda je to denní studium. Dceři tedy ať pošle doporučený dopis, že od ní v září žádá potvrzení o studiu. To zaprvé. A když nedá, nezbyde mu nic jiného, než se obrátit na soud.

 

      Ale každopádně ať si na soud, který o výživném tehdy rozhodoval, pošle žádost o snížení.  Tam ať přesně napíše stejné zdůvodnění, jako píšete sem - že dcerka už delší dobu o sobě nedává vědět, takže otec neví, jakou školu, v jakém ročníku studuje, ani zda je to presenční studium. Že na veškeré snahy o kontakt nereaguje, informace nedává. A hlavně - jaká je jeho současná finanční situace.

Což by bylo možná dobré i nějak doložit. Z tohoto důvodu že žádá o snížení výživného.

 

      Když tak se ozvěte,

 

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (3)add feed
A proč si má podávat žádost vo snížení? : Krakonoš
Neměl by rovnou podat žádost vo prošetření, zda vyživovací povinnost nezanikla?
srpen 27, 2014 22:23
... : Karlos...
Pokud s ní není řeč, tak není nic lehčího, než přestat platit smilies/wink.gif Jen se nebát.
srpen 28, 2014 06:10
Hano, zkombinujte radu obou pánů K :) : bb2
Manžel ať si fofrem podá k soudu návrh na zrušení vyživovací povinnosti z důvodu, že zanikla, protože dceři je 21, dle jeho informací je výdělečně činná a nedoložila denní studium (soustavnou přípravu na budoucí povolání.) Ukončení požadujte ke konkrétnímu datu, asi ke dni, kdy podle vašich informací začala vydělávat. Pokud soud vyhoví a zruší výživné, nebo výrazně sníží, tak to, co jste zaplatili ode dne zrušení bude navíc a může ho manžel po dceři požadovat, to si zvažte. Já bych jí to nechala, i kdyby vztahy byly nevím jak špatné a holka nevím jak zlobila, protože bych to viděla tak, že mám na tom svůj podíl - ale to je jen můj pohled na věc.
Současně, pokud je to všechno jak píšeš, můžete přestat platit, ale velmi doporučuju peníze dávat stranou, nebo aspoň část, kterou zvládnete. To kdyby náhodou výživné nezrušil, jen z nějakého důvodu, o kterém zatím nevíte, snížil. 5 tisíc je dost, takže když nezruší, protože například dcera překvapivě doloží, že studuje a vydělává si velmi málo, tak myslím sníží. V tom případě byste jí to, co odteď do rozhodnutí soudu nezaplatíte a soud určí, že máte něco platit, doplatili.

srpen 28, 2014 09:07
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]