O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LAXNÍ TATÍNEK PDF Tisk E-mail
Středa, 27 srpen 2014

Dobrý den Danielo, mám dotaz ohledně výživného. Mám skoro 17 letou dceru Denisu. Před rozvodem jsme se domluvili s manželem na výživném ve výši 1 500 Kč. Je to soudně podloženo. Je to cca 5 let. Mezi tím jsme se domluvili na vyšší částce 3 000 Kč. Bohužel ale otce musím neustále upomínat, aby platil včas a na účet. Peníze by měly být do 15. na účtu, ale chodí koncem měsíce, někdy i začátkem příštího.

 

 

 

 

 

 

      Nyní byla dcera dva měsíce u otce, tak jsem nepožadovala žádné peníze; s tím, že jsme se domluvili, že v srpnu mi dá již celé 3 tisíce. Vysmál se mi, že dcera byla u něj (přitom byla většinu času u svého přítele nebo na praxi, kde se stravovala), a že mi tedy rozhodně nic nedá.
 
     Již mne nebaví se s ním dohadovat a žadonit. Dceři musím  platit školu, stravné, pojistku, telefon, kapesné a z výplaty 14 000 Kč, kolik mám, je to dost neúnosné. Chtěla bych mu částku výživného  zvýšit na 4 000 Kč a aby mi peníze chodily včas, kdy mají. Mám šanci obstát u soudu a na koho se mám obrátit?
 
     Přitom on je OSVČ. Žije s přítelkyní, tento rok si koupil auto, byli na dovolené u moře a pořídili si kuchyň za 100 000 Kč. Já mu nic nezávidím, i mu to přeji, ale vadí mi ten přístup k dceři, respektive ke mně. "Tak si mne dej k soudu", řekne s usměvem. A neustále brečí, že nemá peníze.

 

      A už vůbec nevím, co mám dělat, když mi řekne, "Já ti ty peníze tento měsíc nedám, protože nemám."

 

Děkuji za odpověď a přeji hezký den,
MONIKA

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Moniko,

 

       tatínek si uspořádal nový život a "závazky" z minulého ho otravují. Tak to bohužel bývá. Ale je hloupost se nervovat, hádat se s ním, vyčítat atd. V takovém případě je nejlepší jednat jen úředně. Nezaplatí či nezaplatí včas, tak to bude platit srážkami z platu, tj. exekučně. Protože dcerka potřebuje jíst každý den, a ne je tehdy, až táta nějaké ty peníze si urve a na dceru pošle. Takže už si nesmuť a jednej... Hlavně nečekat moc dlouho... Mj. do toho oznámení bych napsala toto vše, co sem, ok?

 

 d@niela

 

 

 

      Pokud rodič úmyslně nebo z nedbalosti neplní svou vyživovací povinnost, dopouští se trestného činu „Zanedbání povinné výživy“. Neplněním vyživovací povinnosti je i situace, kdy rodič neposílá výživné nebo když posílá méně nebo když hradí výživné nepravidelně.

      Rodič, který má dítě svěřené do péče, nebo zletilé dítě, má tyto možnosti:

     a) vyzvat povinného rodiče k řádnému placení výživného,
     b) podat na Policii ČR trestní oznámení - bude rozhodnuto o exekuci výživného.
 
 
 
 

 

Komentáře (4)add feed
Moniko : Ivča
Jde to úplně jednoduše. Zajdi si na exekuční oddělení na soudu a předlož tam výměr, kde je stanoveno, kolik má platit a uveď ,kolik ti na dceru dluží. To je vše. Současně si podej žádost u soudu o zvýšení výživného.
srpen 27, 2014 20:59
d@niela : Karlos...
Pokud platí, byť nepravidelně, nemá cenu zatím tr. oznámení podávat. Je lepší počkat, až nezaplatí několik měsíců.
srpen 28, 2014 06:14
Karlosi, a to se má jít dítě zatím pást? : Myška
Fascinují mne takové rady, zvlášť, když ji člověk doatane na policii (nemyslím Karlosi konkrétně tebe, nevím, jestli jsi pomahač a chránič). Ale co má matka (rodič) dělat, kde má vzít peníze, to jí žádný z těch chytráků neřekne.
srpen 28, 2014 06:23
no tady je problém v tom, že soudně podloženo má MOnika jen těch 1500 Kč : mila1
ale to nevadí. Postupovala bych takto: dala bych k soudu návrh na zvýšení alimentů,příklad uvádím na konci příspěvku. Dala bych tam všechny náklady, co na dceru mám - náklady na učebnice, dojíždění do školy, léky, oblečení, vybavení na hory, atd.atd. A taky bych tam uvedla, kolik mi dluží na výživném.
Klidně bych do návrhu napsala vyšší částku než 4tisíce, však on si to soud spočítá sám a určí výživné správně. Nezapomen i na to, že soud může zpětně uložit exmanželovi platit za minulé období zvýšené výživné...
Rozhodně bych s tím neotálela, dokud není dceři 18, podáváš ten návrh na zvýšení Ty, po dovršení dospělosti by ho musela podávat dcera a to je pak větší problém, protože děti nechtějí otce k soudu dávat. Tuto žádost pak odešleš k vašemu Okresnímu soudu. Ten Tě pak předvolá, až bude jednání, bude tam i žalovaný otec a třetí strana - někdo ze sociálního odboru, ale ti jsou na straně dítěte, toho se neboj.
Jakmile soud vydá rozsudek, můžes to zvýšené výživné po otci chtít, ikdyž by se odvolal ke krajskému soudu, tady platí přednostní vymahatelnost, takže mu můžes pohrozit exekucí na plat, nebo o ni dokonce požádat.
Je nesmysl, aby 17ti letá holčina dostávala jen 1500 Kč, když si otec nežije nijak špatně. Děti mají nárok na takovou životní úroven jako jejich byť i rozvedení rodiče....

Vzor:
Vzor návrhu na zvýšení výživného pro nezletilé dítě

Okresnímu soudu ve Zlíně
Dlouhé Díly 351
76302 Zlín


Věc: péče o nezletilého: ........................................., nar.: ..................................,
bytem .....................................................................,

rodiče nezletilého:
matka ................................., nar.: ......................, bytem .............................................
otec ...................................., nar.: ......................, bytem .............................................


návrh (matky/otce) na zvýšení výživného pro nezl. ...............................


I.

Rozhodnutím ……………….……..… soudu ze dne ..................... pod č.j.: ……..………. byla upravena výchova a výživa nezl. …………………. a to tak, že nezl. ……….je v mé péči.

II.

zdůvodnění návrhu matky/otce na zvýšení výživného pro nezletilého:
zvýšené výdaje na děti – škola, kroužky, stravné, cestovné, zájmy, oblečení (velikost), školní a prázdninové pobyty dětí,…… Jaký je styk s druhým rodičem. Zda on dětem něco kupuje mimo výživné (hradí kulturní akce, oblečení, obuv,…)


III.

S ohledem na výše uvedené navrhuji, aby soud vydal tento
r o z s u d e k:

Výživné stanovené otci/matce na nezletilého ……………………..……. rozhodnutím soudu ……………… ze dne ...................... pod č.j.: ………….., ve výši …………..…. Kč měsíčně se ode dne …….……. zvyšuje na částku ………….. Kč měsíčně, kterou je otec/matka povin(na)en platit pravidelně vždy do každého ……. dne v měsíci předem k rukám matky/otce, počínaje dnem …………
V............................. dne .....................................


podpis navrhovatel(ky)e:

srpen 28, 2014 13:39
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]