O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

OPOŽDĚNÉ VÝŽIVNÉ - TREST? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 14 červenec 2014
Přátelé, poradíte mi? Mám soudním rozhodnutím platit výživné na dítě 4 tis. Kč a na manželku 5 tis.Kč. Jenže - když se o 1 - 2 dny opozdím proti termínu, manželka mi vyhrožuje okamžitě policií a následně exekucí a ještě s okamžitou platností. Opoždění je přitom způsobeno z důvodu pozdních plateb od mých obchodních partnerů, což fakt neovlivním. 

 

 

 

 

 

 

 

 

     Toto manželka neakceptuje, říká, že prý si mám jít půjčit a ji dát peníze přesně; dokonce mi předepisuje, do kolika hodin toho kterého dne... Doposavad jsem obě platby posílal přesné "na čas". Přitom v zákonech se píše

 

-   že se jedná o "neplnění po dobu až 4 měsíců a teprve poté, že nastane vymahatelnost.                                               

-   také bych chtěl vědět, zda když budu závazek plnit ve splátkách tak,abych tu rozhodnou dobu 4 měsíců nepřekročil, zda to bude také důvod pro mé potrestání či nikoliv? Jen připomínám, že oboje mé zpoždění bylo z důvodu tzv. doložitelné druhotné platebné neschopnosti.

 

     A hlavně bych chtěl vědět, zda mohou takové případy mít vliv na rozhodnutí soudu při rozhodnutí o svěření dítěte do střídavé péče otci?

 

Předem děkuji,

JOSEF

 

 

 

Komentáře (17)add feed
.... : Nona
.... Josefe, jistě máte v rozsudku o alimentech stanoven přesný termín, do kdy je máte uhradit. Vaše manželka je nespíš na mateřské. Obávám se, že dítě i manželka musí někde bydlet, něco jíst, dítě třeba potřebuje pleny.... od toho vám bylo stanoveno výživné. Pochybuji, že by manželka dítě nasytila větou, že vám pozdě zaplatili obchodní partneři.....
červenec 15, 2014 09:39
Josefe, : bb2.
domluvit se dá skoro všechno. Kdybyste nebyli rozvedeni, taky by tvá rodina musela jíst a žít. Na druhou stranu, rodina se musí přizpůsobit vnějším okolnostem, pokud je nemůže změnit, takže i tvá žena a dítě by se museli uskromnit, pokud bys nepřinesl peníze. To se prostě nedá nic jiného dělat.

Pokud pošleš peníze během měsíce načtyřikrát, tak se určitě nic nestane, ona by je stejně nemola utratit najednou, má je přece na celý měsíc. Pokud nepošleš dva měsíce, tak co, mají se jít pást, pustit bydlení?


červenec 15, 2014 10:17
Jestli umím dobře číst, : KATE5
tak Josef píše, že se opozdil tak o 1 - 2 dny, a že má nařízeno i v kolik hodin...
Takže to se chudinka manželka a chudáček dítě asi pást jít nemusejí.
Posílá jim 9 tisíc, což není žádné minimální výživné. Ona má přeci ještě další dávky.
červenec 15, 2014 11:28
čteš dobře, ale ne všechno :) : bb2.
- také bych chtěl vědět, zda když budu závazek plnit ve splátkách tak,abych tu rozhodnou dobu 4 měsíců nepřekročil, zda to bude také důvod pro mé potrestání či nikoliv?


Josef se ptá, jak to bude, když nepřekročí dobu 4 měsíců. Tak mu píšu, že pokud nepošle 2 měsíce, může být problém.
Jiné dávky - jednak dávky nejsou nikdy tak vysoké, aby pokryly výpadek výživného, jednak nevíme, kolik a jaké Josefova žene bere.

Já si třeba myslím, že pokud má jiné příjmy a k tomu skutečně pravidelně 9 tisíc od manžela, tak by se možná dalo měsíčně uškudlit pár stovek stranou, ale po pár stovkách 9 tisíc, to je rok šetření, a pokud jsou Josefovy výpadky častější, byť ne jeho vinou, jak to ona má dělat?
červenec 15, 2014 12:35
... : Sandra.
A co kdybys, až ti zase přijdou peníze od obchodních partnerů, zaplatil manželce na ten stávající a zároveň i příští měsíc? Tím by se ti to překlopilo a místo toho, abys byl věčně pozadu, bys byl pár týdnů napřed. Na to by si žena určitě nestěžovala. Ono ti to může připadat, že vys*rá zbytečně kvůli pár dnům, ale pro ni to asi také není příjemné, když má do určitého data zaplatit svoje pravidelné platby a teď neví, jestli peníze od tebe se zpozdí o den, o týden,... kdybys platil dopředu, tak byste měli klid oba.

Zvlášť pokud chceš děti do střídavé péče, měli byste s exmanželkou umět vycházet- schopnost rodičů se spolu domluvit je základním předpokladem toho, aby vůbec střídavka mohla fungovat.
červenec 15, 2014 13:23
vymahatelnost nastává ihned : magi
Milý Josefe,
vymahatelnost nastává ihned - již 1 den po neuhrazení v termínu uvedeném v rozsudku - tzn. bývalá žena na tebe může podat exekuci na plat, konto, majetek…. (nevím na co všechno) již jeden den po nezaplacení (alespoň na výživné na dítě, výživné na manželku jsem nikdy neřešila). Ale máš velikou kliku, že od 1.1.2013 došlo ke změně v uplatňováním nároku na náhradu nákladů řízení: V souladu s ust. § 142a odst. 1 občanského soudního řádu totiž nově od 1.1.2013 platí, že žalobce, který měl úspěch ve věci zahájené podle § 80 písm. b) občanského soudního řádu, má právo na náhradu nákladů řízení proti žalovanému jen jestliže žalovanému ve lhůtě nejméně 7 dnů před podáním návrhu na zahájení řízení zaslal na adresu pro doručování, případně na poslední známou adresu, výzvu k plnění.
Tzn.: Pokud tvá žena podá návrh na exekuci (pravděpodobně tak bude činit přes svého advokáta), tak on Tě musí vyzvat k zaplacen a ty máš v tu chvíli čas na zaplacení. A to, aby jsi si raději půjčil u lichváře, je velmi dobrá rada. Partner na výživném dlužil 1.000,- v době před platností tohoto zákona a zaplatit musel náhradu nákladů řízení advokátky svojí ex ve výši 30.000,- a to mu výživné bylo za další rok sníženo zpětně o 1000,- měsíčně.
Takže doporučila bych zaplatit vždy v čas, i kdybys si měl půjčit. Vzhledem k tomu, co píšeš, bych si neriskla doufat, že bývalá žena je chápavá, rozumná a milá žena a matka, které jde pouze o zájem Vašeho dítěte.

červenec 15, 2014 13:33
... : Vodoměrka
Ty čtyři měsíce jsou lhůta pro trestní oznámení, ne pro exekuci, ne?
Exekuce je možná ihned, třeba den poté, co nezaplatíš...
Jinak jestli to dobře chápu, tak chceš čtyři měsíce přestat platit a pak něco zaplatit, a chceš od nás jistotu, že takhle to může fungovat a nic se ti nestane?
červenec 15, 2014 15:44
to je stejně peklo, : bb2
když tátové, teda většinou tátové, co kolikrát nevědí, jak se dítěti daří ve škole, co si přeje k vánocům a jestli už se s ním ta holka zase kamarádí, zjišťujou urputně, jestli jejich příspěvek na jídlo a boty pro dítě je vymahatelný, neplacení stíhatelné, jestli dítě pochopí, že obchodní partneři neplatí a dva tři měsíce bude držet hladovku...
červenec 15, 2014 19:22
doplnění : josef
pro upřesnění píši kudlankám:vždy alimenty posílám přesně "na čas",to je tento týden jsem se opozdil o 2 dny v poslání její mamince její část "výživné pro maminku"a to ještě jsem před rokem půjčil její matce na pořízení většího bytu a ta mi to jen pomalu a po právních urgencích/důchodkyně v exekuci/splácí,kdybych ty půjčené peníze měl,tak bych mohl jí dávat peníze v předstihu jak tu jedna kudlanka doporučuje.Manželka tento fakt ignoruje a trvá na hodinovém zaplacení a jinak vyhrožuje.Tady se vytrácí morální aspekt manželky.
-a dál měl jsem od soudu na tento týden mít syna na prázdninách,bohužel měl,manželka lítala po doktorech až se jí podařilo získat potvrzení že má teploty a tudíž že jej nedostanu,-jelikož bydlím asi 1 km od bydliště manželky doktorka po mé návštěvě prohlásila,že nemoc,kterou ji nahlásila manželka nebrání tomu,aby ten týden prázdnin posvědcený soudem strávil syn u otce ale na to konto manželka odjela se synem 20 km do nemocnice,kde ji lékařka napsala papír,že sice syn má teplotu jen 36,2 bez diagnozy ale,že musí být přesto s maminkou.OSPOD se postavil na mamičinu stranu a nepomohl spravedlnosti.
v loňském roce před odletem k moři u syna naschvál navodila silný průjem a poněvadž jsem lékařku přesvědčil,že se jedná o naschvál dostal jsem souhlas ale mezitím mi vykradla byt a společný majetek přestěhovala ve spolupráci se svoji matkou,kterou jsem finančně sponzoroval do nového bytu. když mám syna v sobotu a v neděli,musím ji hlásit za 1 hod po převzetí co s dítětem dělám a kde jsem.už několikrát poslala na mne policii,že se nehlásím a při tom mě podává zprávy o synovi 1x za 14 dnů,když si jej přebírám. A když je nemocen tak také ne.!OSPOD opět nic.
to jen doplňuji komentář pro ty "kudlanky",které si myslí,že mužský musí všechno splnit a včas!!!!
červenec 15, 2014 20:24
... : Karlos...
Zkrátka sis našel krávu, to se stává, blbě sis vybral.. Devítka alimenty je celkem dost, asi dost vyděláváš, viď?
Jinak pokud ti jde o strach z trestního stíhání, tak to buď úplně v klidu, pár dnů, týdnů, ba i měsíců ve skluzu tě za mříže nepřivede.. smilies/wink.gif
červenec 15, 2014 20:38
to bb2 : josef
přeháníš jsi fanatička a ne realistka,tisíce domácností se ročně dostává do insolvence,není důvod aby se do ní nedostal mužský který podniká/není to můj případ/,potom nechápu tvůj výplod hněvu,který obracíš ihned proti,já jsem psal,že jsem zaplatil o 2 dny manželce déle její část výživného,syn dostal alimenty včas na hodinu, hlad tedy neměli,když to je dobrá hospodyně tak musí umět hospodařit/ dostává ode mne celkem 9 tis Kč/,ale to se nakoupí blbosti a hlavě rum a s bratrama to propije.syna strojí mojí rodiče,roztrhané punčocháče věci s " hrabáku "to je normální nové oblečení nekoupí,boty trička kalhoty sestále musíme kupovat,jinak je vypydá jak bezdomovec.-před měsícem tu byla pouŤ a měl jsem zrovna syna,na pouti jsem koupil synovi balónek nafouknutý plynem a srdce mamince s nápisem " Z lásky"..když jsem syna manželce předával i s balónkam přivázaný k ručičce byla to první věc,kterou manželka učinila-odvázala balónek a za obrovského pláče syna jej vypustila k obloze,a srdce mi hodila "na hlavu" s komentářem,že jsem jej musel koupi já sám /synovi jsou 3 roky/a tudíž,že ode mne nic nechce.Ač sama odešla z domova ,zničila rodinu měla k dispozici rodinou vilu,obývák 40 m2,dvě koupelny,auto,náklady na provoz domácnosti jsem hradil.Kyž jsem ji poznal přijela z USA,kde dělala ó -pérku a po návratu měla trvalé bydliště na městském národním výboru.Do bytu přinesla kocoura a dluhy a chodili za ní rok exekuční příkazy,které jsem pochopitelně platil,styděl jsem se i pošťákovi.
Když tedy čtu,že tatínkové se snaží vyhýbat plnění,je mi to líto,co bych dal za to mít syna alespoň týden u sebe v celku. -ne maminka se lživě odvolává k soudům a kamarádky podobné těm co zde taky píši jim ti hrdé potvrdí.že syn má po mých návštěvách noční běsy a získává si pro to doktorská potvrzení.-bohužel někteří lékaři si z toho udělali byznys i když je to proti zájmům a zdraví dítěte.
Jak já bych se s chutí zajímal o zájmy svého syna paní bb2,vánoce mu tradičně vystrojím,je u mě šťastný ,kozupil jsem mu živé poníky a na farmě jsem si udělal kurz na vožení dětí,žena jelikož má syna v péči mě to zakazuje,tak vozím cizí a když už mám syna u sebeod pátku večera do nedělního odpoledné tak to jen na chvíli,on za koníky běhá a má je rád a oni běhají za ním a také nedostanu na víkend od manželky ani zdravot. kartičku pojišťovny,a OSPOD zase nic,
jak rád bych se synem diskutoval o jeho problémech ve školce ale moje paní zařídila,že syn do školky nesmí,protože by přišla o příspěvky a ona se rozhodla po své stáži v USA,že ji bude živit syn do jeho plnoletosti či ještě déle.Má známou pražskou dětskou lékařku,která potvrdí na papíře,že dítě je nemocné tak,že musí mít osobního asistenta,kterým nebude nikdo jiný než ona maminka,nejnověji dostala papíry,že má nárok na průkaz ZTP/P se všemi výhodami,ˇÚřad práce v místě bydliště začal zatím s vyplácením příspěvku na péči ve výši 6 tis.Kč.K tomu příspěvek na byt 4 tis.Kć. To není špatná kalkulace co řikáte.To máte VY "zdejší kudlanky" co dohánět!!!
červenec 15, 2014 21:52
klid, Josefe, : bb2.
to byl povzdech nad obecnou situací, tím jsem se nenavážela zrovna jen do tebe. O insolvenci lidí a o problémech podnikání něco vím.

Na druhou stranu, když řešíš kolik měsíců můžeš neplatit bez hrozby trestního stíhání, protože ti nezaplatí obchodní partneři, tak na tom musíš být fakt dost zle. Ale hodně zle. Protože pokud jsi mohl postavit vilu, koupit poníky, pak bys měl mít rezervy a nějakých 9 tisíc by tě nemělo rozhodit.

No, a jestli jsi na tom tak zle, tak si požádej o snížení výživného. Do basy sice hned nepůjdeš, ale jak ti psaly Kudlanky nahoře, vymahatelné to výživné je, to nemá s trestním stíháním nic společného. A na tu vymahatelnost ses ptal, že? Stejně vymahatelné je i právo na styk s dítětem. I když teda, poslat exekutora na vlastní dítě by bylo silné kafe a vztahy by to asi neposílilo...
červenec 15, 2014 23:12
to bb2 a ostatní nábožné kud. : josef
můj výklad byl tedy chybný,spojoval jsem exekuci s 4 měsíci,jedná se tedy o 2 samostatné úkony,nejdřív přijde exekuce a když budu zlobit další 4 měsíce tak půjdu sedět,ale mezitím bude exekuční plnění/třeba druhý den/ a já přece dluh exekucí uhradím v termínu do 4 měsíců, mám to zřejmě popletené,za co budu tedy sedět,že jsem nesplnil pokyn soudu na čas, tedy datum?
jinak by mě zajímal názor Kudlanek na inscenace zřežírované manželkou a zabrańující vydání děti na souden stanovených prázdninách/velice častý jev v české kotlině/,dále jak české lékařky píši v inkriminovanou dobu potvrzení mamince,že dítě je te´d zrovna nemocné a nemůže k otci.lékařka opakovaně evidentně píše co maminka požaduje bez prohlídky dítěte.jak se bránit takovým praktikáma /psát lékařské komoře/a nečinné přihlížení OSPODu.a co když děcko onemocní u otce,který jej má jen na vikend a zajde k lékaři,který napíše,že nedoporučuje transport kvůli skutečné nemoci/vysoká teplota/ k matce,bude také soud i OSPod schovívavý?- a když nemám kartičku pojiš´tovny jelikož matka ji za zásady nepředává a já musím uhradit náklady sám,nahradí mě to někdo?uzná soud,že měla dítě na plánovaný transport připravit,a když ji pošlu o tu částku na alimentech méně,kterou doložím fakturou? co je možmé a nemožné z hlediska práva?
červenec 16, 2014 21:57
to bb2 a ostatní : josef
insolvece nemusí být spojená jen s neplacením obchodních partnerů,to byl jen příklad,že neplacení nebylo momentálního rozmaru otce,nebyl to úmysl,co já tady postrádám v diskusi,že by taky mohla jít něco dělat či na brigádu,s rozvojem svobody se v čechách rozvíjí zhoubný nádor,kdy přes internet se ženský domlouvají na strategii,jak se mít bez chlapa lépe,hlavně jak v době,když není tolik příležitostí jak vyžít a užívat si.-zapojení některých zdravotních a sociálních pracovnic je až obdivuhodné,potvrdí a dosvědčí i lživá tvrzení.jen aby se "podojil" stát a manžel dohromady.A četnost případů rok od roku stoupá,jednou s tím bude mít republika problém.Mužský za to mohou taktéž - nechají si to líbit,ženské lobby to má v parlamentu zmáknuté
červenec 16, 2014 22:20
Jasně, všichni se proti tobě spikli, Josefe. : Myška
Matka tvého syna, synova lékařka i lékaři v nemocnici, pracovnice OSPOD, ženský se domlouvají na strategii přes internet, a já nevím, kdo a co ještě... Trpíš hochu slušnou paranoiou...
červenec 17, 2014 11:11
to : Myška : josef
bohužel není to co si myslíš,můj příběh není z říše pohádek ani ski-fi.to jsou plná a doložitelná fakta,proti faktům nic nezmůžeš drahá myško,jsem jen ječden z mála,který to napsal po pravdě ač chápu,že se to některým kudlankám nezamlouvá.
psal jsem,že se ženský domlouvají na strategii přes internet jak se mít lépe za asistence některých sociálních a zdravotních zařízení -musím na tom trvat,podvody se v této oblasti dělají a klidně si to nazývej čím chceš je to okrádání nás všech tedy i Tebe,pokud to neděláš jako ta moje kudlanka a je to na trestní oznámení zeptej se na policii,zda to je jen "paranoidní".
červenec 19, 2014 15:33
Trvej si na čem chceš, Josefe. : Myška
Když máš důkazy, proč je nepoužiješ u soudu?

Už jsi se zaregistroval v Unii otců? Takových ublížených otců, kterým údajně všichni házejí klacky pod nohy, je tam spousta.


červenec 19, 2014 20:31
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]