O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

TÁTA U PORODU PDF Tisk E-mail
Středa, 03 říjen 2007

Mladý muž, manžel a otec, starostlivý až téměř ustrašený výraz. Mladá vyčerpaná žena, spánky skrápěné potem se napínají velkým úsilím, on jí trpělivě utírá čelo, drží za ruku.  Střih.

Slzy dojetí, úsměvy, slova lásky, nesmírné štěstí, hrdý otec přestřihuje pupeční šňůru a chová poprvé v náručí svého potomka, láskyplně líbá svou unavenou ženu.

 

 

 

 

 

 

 

 

     Tak takhle nějak jsem to viděla v reklamách a snad i filmech a tak nějak jsem si představovala i tu svou vlastní realitu.

Chyba lávky...

 

     Při prvním porodu jsem byla mladá i vyčerpaná a určitě zpocená; ano, můj manžel zaslzel a pyšně chodil po boxu s naším čtyřkilovým uzlíčkem, ale rozhodně jsem se v těch filmech nedozvěděla, že ne všichni chlapi mají na to být u porodu, ne všem je dáno pochopit tu bolest, kterou musí ženská vytrpět, ne všem je dáno "přežít" to, co se na sále děje. 

 

     Můj manžel mě sice držel za ruku, ale jakmile mi začal říkat, co dělat mám, co dělat nemám - a to po několikáté, začala jsem vidět rudě a poslala ho domů. Nakonec zůstal, ale porod naší dcery vstřebával ještě nějakou dobu. Při návratu z porodnice se ke mně začal chovat nezvykle odtažitě; nemusel nic říkat, pochopila jsem to.

 

     I tak trval na tom, že u druhého porodu bude. Ten byl naštěstí oproti tomu prvému procházka rozkvetlou loukou, ale i tak jsem cítila, že by byl nejraději, kdybych s úsměvem zaševelila "ufuf - nebolelo" a vyskočila z kozy jako nic.

 

     Od mých dvou porodů uběhlo pět a šest let a pomalu se připravuju na třetí. Přemýšlím, asi víc než před tím: "má cenu ho tam chtít, neodfuním si to potřetí raději sama? Přece jen,  jsem už mazák. On pak přijde s kytkou a uvidí mě až umytou, učesanou, odpočinutou - s miminem v náručí - nebude to lepší?

 

     Slzet blahem a štěstím může i dvě hodiny po porodu, až já zase budu hezká.

     Podle mě na to někteří chlapi holt nemají...

 

 

 

Kudlanky, co vy na to?

Jaké jsou vaše zkušenosti?

Co byste mi poradily?

 

 

Paula

 

 

Komentáře (140)add feed
hm :) : bb
no asi to dneska není populární názor, podle mě chlapi přímo u akce být nemusí. Moje děti se narodily v době, kdy tahle vymoženost ještě nebyla úplně samozřejmá, spíš výjimečná, a byla jsem ráda, že tatínek o to ani moc nestál. Před, jako opora, to ano a byl statečný, byť vyplašenýsmilies/smiley.gif Potom taky, u prvního nebyl a moc mi chyběl. Ale přímo akci, prostředí tzv. hekárny, porodního sálu se vší tou "parádou", tomu se myslím rád vyhnul. Myslím, protože jsem to nevyžadovala, naopak. Jsou prostě chvilky, které si raději odbudu samasmilies/smiley.gif
říjen 03, 2007 09:58
Tak já bych ho tam rozhodně chtěla mít : *Vodoměrka
U prvního dítěte jsem ho neměla, nebylo to možné, u druhého byl a jen ta samotná přítomnost, i když by nedělal nic jiného, než mě držel za ruku, mi moc pomohla, byla jsem klidnější.
V jakémkoliv nemocničním zařízení na mě skočí jakási příšera, sedne mi na záda a za krk a děsně mě vyklepává, drží v pařátech a brání mi v rozvaze a znervozňuje mě, takže jsem moc ráda, když tam nejsem sama. A kdybych měla jít rodit ještě jednou, tak už předem bych nastávajícímu tatínkovi řekla, že buď tam bude se mnou nebo to dítě neporodím a basta!
říjen 03, 2007 10:10
asi je to indivindi - : alena tečkovaná
když vzpomenu nebožtíka otce mých dětí - tak toho bych tam ( tedy u porodu), rozhodně nechtěla - rodit a ještě muset křísit jeho - to bych asi rozhodně nezvládla. Ale potom, když už člověk má nejhorší za sebou - tak to jo....ale dnešní mladí mužové jsou zřejmě statečnější, nebo co.
říjen 03, 2007 10:44
Stavím se k tomu jako bb, : Míša šíša
chlapa bych u porodu fakt dvakrát nemusela. Zrovna jako bych o jeho přítomnost nestála, když by mi operovali slepáka anebo trhali zub moudrosti. Ale chápu, že některým ženám ta mužská podpora (existuje-li) pomáhá. Jenom si to těžko představuju: on sedí vedle mě, drží mě za ruku, heká a funí v souladu se mnou a sounáležitě říká "Miláčku, cítím s tebou..." Tak tohle prostě NE. Já teda nevím, ale už v dobách dávných porodní báby vykazovaly tatínky z pokoje rodičky, že to není nic pro ně. V zhledem k tomu, že před moudrostí našich předků se i v mnoha jiných směrech skláním, nedává mi ani tahle inovace v porodech nějak smysl.
Kdysi dávno jsem zaslechla historku (nevím, zda není smyšlená), jak rodící maminka na sále řvala: "Přiveďte mi sem toho debila, ať ho zabiju!!!" Tak nevím, já být jejím partnerem, tak bych se toho rozhodně nechtěla účastnit smilies/grin.gif
říjen 03, 2007 11:09
jo o tom jsem tez slysela : Jasmina
ze nektere matky v ten moment nenavidi otce jejich miminka. Ja to ale neodsuzuju protoze nikdy clovek nevi co s nim extrem udela. Taky jsem zastavala nazor ze si to ma zena odbyt sama a nakonec jsem byla rada ze manzel vedle mne byl,sice mi nekoukal do rozkroku ale kdyz odnaseli plodouvou vodu,tak ho to trovhu natahlo. Presto jsem se mu nezhnusila. Chapu ale ze kazdy na to nema,jsou i vyjimky,kdy tito muzi pak uz na svou manzelku nesahnou.Smutne,asi psy blok.
Ma,nema-to je loterie. U nas driv tatinkove nebyli,homo sapiens sapiens v Africe se lisi pouze barvou a tam obecne tatinkove i potencionalni se sviji a krici bolesti za rodicku. Sice jsem u toho nebyla ale pry to funguje-rodicka nema velke bolesti. Takze jestli jo nebo ne-tato otazka zustane vzdycky dvou odpovedi..
říjen 03, 2007 11:28
Mě už to sice nečeká, : mamča
ale manžela bych u porodu nechtěla. Maximálně před a po, to by bylo příjemné mít po ruce někoho blízkého.
Nevím jak v jiných rodinách, ale v té kam jsem se provdala je zvykem trumfovat se, kdo je víc nemocný, kdo má větší bolest...Takže mít u porodu hroutícího se zeleného manžela, který v době, kdy jsem rodila prvního syna, se DOMA nervozitou potkával ve dveřích WC, protože měl takový průjem, že jak mi pak žertem říkal, trpěl mnohem víc než já při porodu. smilies/grin.gif
říjen 03, 2007 11:48
Nikdy!!!! : NČ
Myslím, že už by se mi pak nikdy nepostavil.
říjen 03, 2007 12:05
NČ, : Myška
to by tě tak vykolejil pohled na tvou ženu rodící tvé dítě?? Tak takového chlapa bych teda nechtěla. Ten můj u porodu nebyl, protože jsem rodila v době, kdy to ještě možné nebylo, ale ráda bych ho tam měla. Myslím, že by nebylo špatné mít ho u sebe, byla by to taková jistota, držel by mě za ruku, a taky by nebylo špatné, kdyby viděl, jak se naše dítě rodí. A že to není žádná legrace.
říjen 03, 2007 13:14
Nevím proč by : David
pohled na rodící ženu měl někomu způsobovat nějaké trauma. To by gynekologové moc dlouho tuhle práci dělat nevydrželi :-)
Nechápu to. Proč se tomu bránit ? Nenapadají mě jiné důvody než stud, snaha lakovat se na růžovo nebo nevolnost při pohledu na krev.
Proč by se životní partneři před sebou měli stydět mi hlava nebere, lakování na růžovo mi připadá jako pokrytectví ("Podívej miláčku, jak krásně čisté a voňavé miminko se nám narodilo, ani nevím kudy..." :-P ), tak snad jen ten slabý žaludek. Vážně je ale tolik chlapů utlocitných tak, že při pohledu na krev upadají do mdlob ?

Na druhou stranu je pitomost být u porodu JEN proto, že je to moderní a společensky žádoucí.

říjen 03, 2007 13:54
Jasně, máte jistě pravdu : NČ
Každej svou. Já taky svou. Gynekolog si tu práci vybral - teda mu nevadí. Fajn.
Mně by vadila. Gynekolog by zase třeba nemohl celej den úředníkovat s razítkama. To zase nevadí mně.
říjen 03, 2007 14:06
Míšo, šíšo : Simona
pod to se podíšu taky. Já si připadla divná, že jsem u porodu druhého syna / u prvního to ještě nešlo/ o přítomnost otce moc nestála, já bych nevnímala i kdyby tam stáli všichni svatí a měla jsem pocit, že by mi tam muž spíš vadil. Jo pokud by moc chtěl, tak bych mu samozdřejmě takový zážítek neodepřela, ale spíš se mu ulevilo.
říjen 03, 2007 14:11
Tak to tu budu asi výjimka : MarkétaP.
Ale já přítomnost manžela u prvního porodu velmi ocenila - ovšem rodila jsem v porodnici, kde se otec nevyhazoval při "pouhé" prasnkuté vodě bez kontrakcí. Byl tam se mnou celých 24 hodin do porodu, podpíral mě, když jsem potřebovala, byl potichu, když měl být a mluvil, když jsem to chtěla ... Bez něj bych tam být nechtěla a rodila bych v cizím prostředí asi ještě déle.

Podruhé jsem si porod naopak úplně užívala bez něj, zatím cospolu s dcerkou spal poledním spánkem - když jsem však zavelela k odhocu (půlhodinu před porodem), vyskočil zcela nachystaný, jen čekal, kdy se ozvu a nerušil přesně tak, jak jsem potřebovala.

To že dělal anděla strážného novorozenému dítěti, byl s námi v noci a nosil řvouna, zatímco jsem odpočívala, ani nemuvím.
říjen 03, 2007 14:31
nejsi vyjimka Marketo : Polarka
ja jsem u porodu manzela mela, Fakt to hodne pomahalo nebyt sama, i kdyz nakonec to byl cisarak. No a u toho byt nemohl, protoze mne uspali. Tady je otec aby rodicce pomahal, ne ocumoval. Ale treba jenom...pomahat udrzovat dychani, aby zene nehyperventilovala, stitat pot z cela, dat napit......je to neprijemne na vsechno volat sestricku.
Mrzelo mne, ze nevidel rodit svoje dite, takze druhe, byt planovany cisarak jsem mela pri vedomi.U toho uz manzel muze byt, protoze je to tak, ze daji plentu mezi zenu a jeji bricho a kdyz ji umrtvi od pasu dolu, tak ji rozriznou a dite vyndaji. Manzel stoji vedle, drzi ji za ruku....neni sama! Pro manzela je to asi horsi nez nomalni porod, protoze on vidi vsechno pres plentu. Je to strasne rychle, dite je ven v nekolika vterinach, horsi je pak siti. Manzelovi podaji dite hned po vyndani a pak ho daji mne.....behem sesivani. Reakce meho manzela? Priste by to dokazal sam....medveda taky kucha! Jen obdivoval doktory ze dite vytahli tak malou dirkou....to on si mededa poradne rozrizne.
Co jsem mluvila s jinyma chlapama (tady je u porodu kazdej) nejkrasnejsi zivotni zazitek. Dite se pri normalnim porodu rodi do rukou otce a vsichni delaji ze on je ten nejdulezitejsi! Pry to take velice pomaha na stmeleni otce a ditete.
říjen 03, 2007 17:49
vžyť je super, že to dnes jde : Míška
Je to taky dost o tom, nebýt tam sama. Hlavně v noci. U mého prvního porodu to ještě nešlo, porodila jsem hodinu po půlnoci, byla jsem šťastná a pyšná a nemohla jsem to nikomu říct. Ani mobily ještě nebyly. Bylo mi líto, že tam manžel není. U druhého zas musel za dveře, protože vedle rodila jiná maminka a hlavně nebylo zdravé miminko. A to díky Bohu, že tam potom byl. Snad by mi jinak přeskočilo.
Znám tatínka, co u prvního být nemohl a druhý porod celý absolvoval s manželkou. Nedá se to srovnat a bylo to rozhodně ku prospěchu všech. Snad všichni tatínkové, kteří byli u porodu, co znám, říkají, že to byl největší životní zážitel(pozitivní) a manželka stoupla v ceně, jak je statečná.
Pravda ale je, že ne každý otec na to má. Nevím, jestli bych chtěla u porodu manžela Pauly, po těch zkušenostech, možná i ne.
říjen 03, 2007 20:17
Paulo, : strejda
pokud se Tvůj manžel neobává, že dostane nějaké poporodní trauma a že se mu pak nepostaví (jak píše NČ), tak doporučuju, aby tam byl s Tebou.
Nejen s Tebou, ale také kvůli jistotě, že si to Vaše mimi pohlídá. Já jsem totiž dnes četl šokující článek, že v Třebíči v porodnici už loni vyměnili asi dvě děti. Zatím v tom mají zmatky a neví, zda jich nakonec nebylo vyměněno více. Omlouvám se, že Ti píšu takovouto zprávu před porodem (to je podobné, jako bych v letadle vyprávěl spolucestujícímu o leteckém neštěstí :-)), ale sichr je sichr. smilies/grin.gif
To Ti radí nějakej strejda.

Vsadím se, že i někteří z Vás se zamyslí a řeknou si, jestli já jsem nebyl(a) kdysi také vyměněný(á)? smilies/wink.gif
říjen 03, 2007 22:33
prvni a druhe dite : sasas
se narodilo v dobe, kdy otec u porodu byt nemohl, pri tretim diteti musel hlidat to prvni a druhe a u cvrteho se sice nabizel, ale bylo mu to okamzite zatrhnuto (mnou). smilies/grin.gif
jsou cvile (na zachode, u zubare, u porodu...), kdy k tomu zadne obecenstvo nepotrebuju
říjen 03, 2007 22:51
vidis sasas : Polarka
a ja myslim, ze jsi manzela nemela pravo o tohle pripravit!
říjen 04, 2007 05:39
Se ptali rodičky, : NČ
jestli chce mít otce dítěte při porodu.
"Nene, bude se mnou manžel - asi by mu to vadilo."
říjen 04, 2007 06:00
Paulo, : Aknela
jestli chceš mít muže u porodu, tak by asi bylo dobré si s ním předem promluvit o tom co tam od něj očekáváš a jestli ti tvá očekávání je vůbec schopný splnit.
Když jsem četla tvůj dopis, tak jsem si vzpomněla na sebe, také jsem měla partnera u porodu a on naštěstí věděl kdy má mlčet a jenom tam "být" a neříkat mi co mám dělat v tu a tu chvíli...protože věděl, že kdyby mi do toho začal kecat, tak bych mu asi v těch bolestech jednu flákla smilies/wink.gif Takže u nás to proběhlo takřka idylicky i když porod sám o sobě trval asi dvacet hodin a do idylky měl daleko...protože on tam prostě byl, pomáhal a hlavně NERADIL.


říjen 04, 2007 07:05
Tak tenhle článek přepošlu Michalovi : wendy
na přelomu listopadu/prosince by se měl stát hrdým otcem a uvažují o tom, zda jít či nejít k porodu. Není to žádný třasořitka, bývalý atlet, ale pohled na krev mu prostě nedělá dobře, proto taky nedělá doktora nebo záchranáře, že. Jsou věci, které vůlí nepřekonáš, to znám. Chtěl by tam jít, moc by chtěl. MArtina by taky byla ráda, je to rázná žena, ale nemocnice na ni působí jako na PAvlu. No, snad tam sebou otec nesekne...
Já osobně jsem žádné velké předporodní bolesti neměla, bloumala jsem už v andělíčovi po chodbě protože na sále bylo plno, zobla sestřičce z talíře večeři, dostala vynadáno, uložili mě radši už na sál a za dvě hoďky bylo po všem. Pak se mi ale chtělo jen spát - synek byl živ a zdráv a víc mě nezajímalo. Dožadovala jsem se postele. Normální postele na jakémkoliv pokoji, třeba na pánském, jen spát a ať mi všichni vlezou na záda.
Jinak souhlasím s Davidem - muž má být u porodu když oba chtějí (a mohou) a ne z důvodu společensko-vhodných.
říjen 04, 2007 07:48
polarko : sasas
o tohle ho pripravila matka priroda. kdyby to jen malinko slo, milerada bych mu alespon 2 kousky prenechala.
říjen 04, 2007 07:49
PS.: : wendy
Paulo, jak může být žena po porodu nehezká v očích otce ? No budeš vypadat jako když jsi právě přiběhla od Marathonu a co. Je to váš společný běh. Ale vidím že z toho máš problém, zakázat mu to nemůžeš, takže vše bude záležet na vaší konečné dohodě, na očích mu uvidíš co a jak když mu navrhneš tu návštěvu až post.
říjen 04, 2007 07:53
Tak tak, souhlasím s Wendy, : Vodoměrka
proč by mu měl vadit pohled na to, že jsi zpocená, rozcuchaná, unavená a zničená? Copak tě tak nikdy neviděl? Ještě nikdy jste se nezpotili společně, třeba při sportu nebo při sexu? Vždyť už tě nějaký pátek zná, předpokládám. A když mu dopředu řekneš, co tam má nebo nemá dělat, tak si myslím, že tě v takové chvíli poslechne.
Ale nakonec to stejně záleží jen a jen na tobě, nebo spíš asi na vás obou.
říjen 04, 2007 07:57
Tak já to mám : Míša 2
podobně jako sasa. Když je mi blbě, tak mi nepomáhá, že mě někdo blízký drží za ruku, případně mě utěšuje. Já mám potřebu někam zalézt a vylézt zas až mě to přejde. Občas mívám záchvaty migrény, to se zavřu do ložnice, zatáhnu závěsy a nechci nikoho ani vidět. Manžel mi pak třeba uvaří čaj a postará se o běžný chod domácnosti. To samozřejmě oceňuju.
Syna jsem rodila v době, kdy už přítomnost otce u porodu byla sice možná, ale zdaleka ne běžná. Kdyby na tom manžel vysloveně trval, asi bych mu to nemohla přímo zakázat, ale nadšená bych z toho nebyla. A když se měla o tři roky později narodit dcera, manžel musel být doma se synem. V obou případech mi ale při porodu opravdu nechyběl.
Každý to prostě cítí jinak. Můj muž si to zase docela dost "užívá" u zubaře. A jemu pomáhá, když tam jedu s ním a sedím s ním v čekárně a pak spolu jedeme domů. Já to sice nechápu, ale on se pak opravdu cítí líp, tak proč ne.
říjen 04, 2007 10:14
Nedávno jsem četla na jiném magazínu diskuzi na téma otců u porodu. : mamča
Rozesmál mě jeden příběh, kdy manžel byl u porodu. Pak mu dali čerstvě narozené dítě do náruče, a on mu povídá : "Nechci tě strašit, ale tvoje matka je učitelka..."
říjen 04, 2007 10:35
misa2 : sasas
presne. kdyz mi je zle, a to fyzicky i psychicky, pritomnost jakekoli dalsi osoby je mi na obtiz.
říjen 04, 2007 11:13
... : bb
nojo, jenže matky - světice nepochopí, že někdo může mít rád svoje děti, být ráda mámou a přitom nepovažovat porod za vrcholný životní zážitek
říjen 04, 2007 11:35
fyzicky psychicky zle : Jasmina
to mi je obecenstvo taky na obtiz. Porod je ale jina zalezitost nez zvracet do misy))))
říjen 04, 2007 11:57
Saša, Míša 2 : Míša šíša
jo, to je přesně můj případ. Navíc, když mi je nějak ouvej, bývám docela vzteklá a to je lepší jít mi z cesty smilies/cheesy.gif
říjen 04, 2007 12:01
Jasmína, : bb
je jiná tím, že to jsou průvodní jevy zrození něčeho krásného, ale ani mně se nelíbí, tím spíš k tomu nepotřebuju sparing partnera smilies/smiley.gif prostě se tak cítím líp...hned poté ano, proč ne, upocená ofina a čelo nikomu žaludek nezvedne


říjen 04, 2007 12:07
Myslela jsem si, BB, : Vodoměrka
že matka světice je něco docela jiného, než taková, co chce mít otce dítěte u porodu... a narození dítěte mi připadá jako hodně významná událost. Zdá se mi, že tvůj příspěvek zní tak trochu zaujatě proti těm, co to považují za skutečně vrcholný zážitek, jako Polárka.
říjen 04, 2007 12:08
ne, čti pozorněji :) : bb
"matky - světice nepochopí, že někdo může mít rád svoje děti, být ráda mámou a přitom nepovažovat porod za vrcholný životní zážitek" - ta, která to sice považuje za vrchol a bez otce si to neumí představit, avšak chápe, že jiné to tak nevnímají, a proto je nepovažuje za horší mámy, jako ony nepovažují ji za ujetou, ta není "matka - světice"
to jsou ty "jsem matka, kdo je víc??" - budou na porodním sále cedit krev, pot, slzy a stolici, a ještě v tom manžela nechají vyráchat, protože je to přece JEJICH POROD
říjen 04, 2007 12:18
... : bb
si stejně myslím, že se toho kolem těhotenství a porodů poslední dobou moc nadělá...na to, kolik neurotických, nezvladatelných dětí a rozvedených rozbitých rodin je, bych řekla, že by se měli lidi víc věnovat tomu PO porodu, než tolik prožívat těhulenství a porodní kontrakce...i když, s tím baby boomem se nadělá taky dost, miminka jsou sladká, ale říkám si, že kdyby si někteří rodiče půl péče a nadšení schovali na pozdější dobu, řekněme od 10 do 15, udělali by dobře
říjen 04, 2007 12:23
bb, pravdu díš, : Míša šíša
mám na to stejný názor. Jen bych dodala, že když dnes mnohdy vidím ty malé nezvladatelné děti, mám obavy, že v těch 10 až 15 letech už s nimi rodiče nic moc nezvládnou udělat.

Nedávno se mě po jedné prožité scéně s jakýmsi mrnětem v obchodě zeptala dcera: "Mami, to jsme byli taky takoví rozmazlení parchanti?" Musela jsem jí odpovědět, že ne, že byli oba s bratrem normální. Jenže - co je dnes vlastně považováno za normální?
říjen 04, 2007 12:32
... : bb
taky nevím, pokud normální=obvyklé, pak je to řvoucímu mrněti, které ve vzteku vyhazuje rohlíky z bedny v obchodě na zem, laskavě povědět Ale zlatíčko/beruško/broušku/miláčku, copak to děláš? zatímco když byly malé naše děti (mým je 16 a 20), tak by je něco takového buď nenapadlo, protože byly vnitřně celkem klidné, nebo jen jednou, vysvětleno úměrně věku s tím, že je to špatné,proč, komu to může komplikovat život, jak by se to nelíbilo nám atd...a hotovo...věděly, že příště už by to bylo o zadeksmilies/smiley.gif
říjen 04, 2007 12:40
Zajímavé, : Vodoměrka
jak se původní otázka přítomnosti otce u porodu převtělila do rohlíků vyházených z bedny smilies/grin.gif smilies/wink.gif smilies/grin.gif smilies/cool.gif
říjen 04, 2007 12:52
a ještě... copak tu někdo řekl, : Vodoměrka
že ty, co to nechtějí, jsou horší mámy?
říjen 04, 2007 12:53
... : bb
ne, to nebylo na nikoho konkrétního, to bylo do diskuze na téma otec u porodu ano či ne a proč, tak jsem si vybavila profesionální matky smilies/smiley.gif...i když bylo lehce naznačeno, že někdo je horší manželka :-)) "a ja myslim, ze jsi manzela nemela pravo o tohle pripravit!" no, některé manželky rády připraví manžela o těch 15 minut, kdy se dítě a s ním leccos jiného derou ven, a společné chvilky očekávání a pak štěstí si vychutnají předtím a potom - my to tak naštěstí vnímali stejně, jinak myslím, že je to právo rodičky, ne právo otce
říjen 04, 2007 13:02
Ježišmarjááá, to je kolem toho cavyků : NČ
Když oba chtěj, tak ať si to klidně užívaj společně.
Ale když chce jen jeden z nich, tak ať do toho druhýho nenutí! A jestli to nemůže unést, ať se rozvede a dá si inzerát na seznámení s podmínkou přítomnosti při porodu.

říjen 04, 2007 13:06
rohlíky z bedny : bb
měly za úkol dokreslit obraz nevychovaného dítěte, dnešního častého jevu, kdy se nevycválanost považuje za svobodu projevu, jakoby snad svobodná duše musela být neomalená a její nositel nemohl mít kultivovaný projev...
proto jsem psala, že bych méně řešila porodní pocity, ty prostě každá máme nějaké a nakonec nějak porodíme a není to tak důležité, jak a zda u toho bude otec, hlavně když bude pak a pořád a hodně, a my budeme řešit dítě i pár let poté, co opustí dělohu
říjen 04, 2007 13:08
hahaha : alena tečkovaná
kdosi mi kdysi poslal bezva klip - matka dítě v obchodě, dítě chce něco, co mu matka nehodlá koupit, tak sebou majzne na zem a začne vztekle ječet a kopat a mlátit ručičkama, Matka na něj chvilku kouká, pak sebou praští vedle něj a začne taky ješčet a mlátit rukama a kopat. V tu ránu je klid a oba následně pokračují v nakupování - jen lidi okolo dost čuměj. smilies/grin.gif
říjen 04, 2007 14:03
... : erika
Jéje, to je caviků, já mám celkem jasno a to že chlap neunese porod nutně neznamená, že je to neschopný otec, já ho u svých porodů taky nechtěla a proč, vím, že to nechtěl on, respektovala jsem to a vzala si kamarádku, ona ví co to je pomočit kozu, nebo bolestí řvát a neumět to ovládnout, ona to pochopí líp, proč, protože rodila, já taky nevím jaký je to dostat kopanec do koulí, protože je nemám a taky si z toho spoustu ženských dělá srandu a zlehčuje to. Jsme každý jiný a já vím, že můj chlap není pán bůh, aby všecko unesl. Mně přesvědčil o tom, že je dobrý otec a manžel, tím jak se choval potom, to je důkaz. Já ti Paulo rozumím.
říjen 04, 2007 14:07
Já teda nemám žádný vyhraněný názor : Gita
jestli jo nebo ne, řekla bych, že to záleží vždy na těch dvou. Každá ženská by měla vycítit, zda to ten její chlap ustojí nebo ne. Může se stát, že to obě strany (nebo ten chlap) neustojí, že se přecení. To je ale něco trochu jiného než nutit ho, přímo nebo nepřímo, vyčítat, citově vydírat, to se může tady nehezky vymstít.
Jinak k tomu, zda je žena po porodu hezká. Hm... Viděla jsem docela dost fotek z porodnice a musím bohužel říct za sebe, že rodicí žena a žena těsně po porodu až na výjimky prostě hezká není. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale který člověk je hezký, když je oteklý, vyfluslý, zpocený, s umaštěnými vlasy v neforemné nemocniční noční košili? Stejně tak se mi nelíbí moc ani fotky čerstvě narozených dětí, zvlášť když jsou ještě umazané od krve apod. Za podobně nevkusné považuji fotky miminek s roztaženýma nohama. Každý říká, že je to děťátko, tak na tom nic není, ale mě podobné fotky v pubertě děsně s****, styděla jsem se je ukazovat, a ani dnes nevidím nic krásného na zapařené p**ýlce. To samé je focení kojící ženy. Nebo dobře, focení ano, ale ne ukazování všem příbuzným a kamarádům, to na mě fakt není. Ani kojení na veřejnosti, zejména takové to okázalé, kdy ženská vyhodí ven veškerou parádu, se mi moc nelíbí a znám hodně chlapů, kterým se to taky nelíbí. (Přitom hodně matkám tohle vůbec nedochází, že to třeba může někoho nemusí sice hned pohoršovat, ale jen se to nemusí líbit.) Beru, že ten otec, co fotí, je nadšený a je to pro něj zázrak a zážitek, já jsem ale připravená, že na fotky z porodnice (jestli se tedy do ni vůbec nekdy dostanu) uvalím embargo.
říjen 04, 2007 14:09
Gito, : Myška
ty asi ještě nemáš vlastní dítě, že?
říjen 04, 2007 14:33
Nemá, Myško, : Vodoměrka
píše to na konci. Taky si myslím, že až je bude mít, tak trochu změní názor. smilies/wink.gif
říjen 04, 2007 14:36
A taky by mě zajímalo, kdo roztrubuje ty zážitky, : Vodoměrka
jak tatínkové u porodu omdlívají, hroutí se a jsou naprosto zničení. Moje kamarádka v porodnici pracuje, ale omdlévající otec je prý výjimkou, než pravidlem.
říjen 04, 2007 14:38
Změním názor na co? : Gita
Trochu nechápu?
říjen 04, 2007 14:40
No já teda nevím : Míša šíša
Sama mám děti dvě a mám na to podobný náhled jako Gita. Asi jsem byla puritánsky vychovaná nebo co, ale fakt na takových intimních fotkách nevidím nic úžasnýho a už vůbec ne ke zveřejňování. A na veřejnosti bych osobně dítě nekojila, i za cenu toho, že s ním budu muset zalézt někam do křoví. Každý má tohle prostě postavené jinak.
říjen 04, 2007 14:41
... : bb
mám dvě a na veřejné kojení bez zábran, ukazování fotek dětí na nočníku nebo jejich opruzených zadečků podobný náhled jako Gita - navíc je to neskutečná nuda, jakoby těm lidem nebylo jasné, že to má význam jen pro ně, jelikož s tím snímkem pojí nějaké vzpomínky,zážitky
mám mraky fotek, kazet, nahrávek dětí od porodnice doteď, ale nikdy mě nenapadlo nutit jiné lidi ke zdvořilým úsměvům nad fotkou dudlíka a plínek smilies/smiley.gif to je přece zážitek jen pro rodiče a prarodiče, pro ostatní ne
říjen 04, 2007 14:42
Gito, : Myška
tak třeba na fotky vlastního nahého dítěte. Protože ti jeho nahota nebude připadat nijak pohoršující, a budeš na své dítě pyšná. Teda doufám. A pokud pyšná nebudeš, bude něco špatně.
říjen 04, 2007 14:43
... : bb
myslím, že bude pyšná, a že ji vůbec nebude pobuřovat nahý zadeček jejího mimča, naopak, ale nebude ten zadeček podstrkovat jiným lidem pod nos :-)
říjen 04, 2007 14:45
... : erika
oni ti tatínkové u porodu třeba nemusí omdlívat a jsou šťastní, že se jim narodil potomek, ale přečtěte si pořádně ten článek, důležité je co se děje potom, až se zavřou dveře od baráku, vidí svou ženu najednou jinak, někdo to třeba fakt těžce vstřebává.
říjen 04, 2007 14:45
bb : Vodoměrka
ale nikdo přece nikoho nenutí prohlížet si ty fotky a kazety, nebo ne? Neskutečná nuda? A proč jste si tedy ty fotky pořizovali? Když se někdo chce podívat, ať se podívá. A je přece jedno, jestli to budou rodiče, prarodiče nebo nejlepší kamarádka, kterou to bude zajímat a bude mít svoje mimčo taky na fotkách a bude společně žasnout nad úžasností toho tvorečka spolu s nadšenou maminkou... a neříkej, že ses nikdy zpětně nedívala na fotky svých dětí, jak byly malinkaté, jak rostou a rostou a nostalgicky jsi nezavzpomínala.
říjen 04, 2007 14:46
Než mi odpovíte, chtěla bych ještě říct, : Gita
podobné argumenty jako: ty tomu nerozumíš, protože ještě nemáš dítě, ještě názor změníš, apod. mi vadí, a to hlavně proto, že jsou podlě mě hodně omezené. Kolik lidí se vyjadřuje k věcem, se kterými nemá přímou zkušenost. Lidi nadávají na Bushe, na válku v Iráku, přitom 99% z nich nepotkalo ani velkého Jirku, ani nebylo ve válce, natož v Iráku.
Další věc. Lidi mívají různé názory, na různé věci. Teoretické třeba jenom. A pak přijde ta praktická zkušenost a názory taky třeba nezmění. Nevím teda přesně, k čemu vaše poznámky směřovaly, kromě toho, já jsem psala o svém názoru a myslím, že z mého příspěvku nevyznělo, že bych brala někomu ten jeho. Divili byste se, že třeba ani moje teta nemá ráda, když se dítě okázale přebaluje, přitom děti má. Moje mamka nebo strýc nemají zase rádi ženy kojící na veřejnosti, nelíbí se jim to. Mám hodně kamarádek, které při pohledu na čerstvé fotky z porodnice poznamenalo, že ženská vypadá fakt blbě a že by takhle vyfocené být nechtěly. Stejně jako znám spoustu žen, které chlapa u porodu z toho či onoho důvodu chtějí nebo nechtějí. To neříkám proto, abych vás přesvědčila o své pravdě, jen o tom, že co člověk, to vkus a názor. Určitě jsme v těch svých postojích ovlivněni okolím (rodinou, kamarády, ...), určitě čas od času svoje postoje měníme, ale to neznamená, že je musíme změnit vždycky a ve všem. Upřímně mě spíš hodně děsí, jak některé ženy vlivem hormonů ztratí soudnost a myslí si, že každý je na ně zvědavý, když kojí, rodí, utírají dětem zadečky, apod...
říjen 04, 2007 14:49
eriko, : Vodoměrka
ale to přece nedělají všichni otcové. Někteří jsou naopak velmi rádi, že to zažili a byli u toho okamžiku narození jejich dítěte. Co znám tatínky ve svém okolí, neřekl ani jeden, že by příště nešel nebo že toho lituje, že tam byl. Je to jistě individuální, ale jistě velmi emotivní zážitek.
říjen 04, 2007 14:49
přece pro nás, proboha : bb
už čti pořádně a ne rozčileně ob řádek smilies/smiley.gif psala jsem, že je to nuda pro druhé lidi a že mě tedy nenapadlo nutit druhé lidi se dívat atd...když někomu podstrčíš štůsek fotek mimča k nahlédnutí se zdvořilým dotazem "jestli se chcete mrknout...", co myslíš, že udělá, odmítne se slovy Ne, děkuji, mě to nezajímá? Prostě musí udělat, co se čeká, podívat se a pochválit. Pár fotek roztomilého dítěte, ráda, ale ne štůsek fotek ocintaného oplešatělého miminka - někdy mám chuť říct Nebojte, z toho vyroste:-)))
říjen 04, 2007 14:51
... : bb
tak, a teď musím opustit dudlíky a porody, neb mám cosi domluveno se svým velkým miminkem smilies/smiley.gif
býval to tak sladký hošíček...
mimochodem, Vodoměrko, i mně říkaly sestřičky v porodnici, že jsou to krásná miminka, hladká, nesvraštělá, pěkný tvar hlavičky, pěknou barvičku - a taky jsme na to byli pyšní :-)
ale taky víme, že tak je to pořád dokola smilies/smiley.gif
říjen 04, 2007 14:53
erika : bb
ano
a já bych se asi potom taky cítila víc máma, než manželka, milenka, partnerka...něco jako kojná smilies/smiley.gif
ale respektuju, že to druhé mají jinak
říjen 04, 2007 14:54
Ad Myška, : Gita
která napsala: tak třeba na fotky vlastního nahého dítěte. Protože ti jeho nahota nebude připadat nijak pohoršující, a budeš na své dítě pyšná. Teda doufám. A pokud pyšná nebudeš, bude něco špatně.

To si piš, že budu sakra pyšná na zadek svého dítěte, i na jeho pohlavní orgány (s odpuštěním smilies/grin.gif), teda, jestli budou ve správné velikosti, tvaru a na správných místech smilies/grin.gif Ale nečekám, že mou pýchu se mnou ponese celý svět. Taky si u gynekologa nenechávám dělat fotodokumentaci, přestože dozajista jsou lidi, kterým by se zvěčněné části mého těla velmi zamlouvaly (to by vtip). Taky si myslím, že dítě lze fotit ve vkusnějších pozicích. Stejně tak nemám například ráda, když mě např. někdo fotí u jídla. Není to lichotivé, toť vše. Ale jestli se to někomu líbí, tak prosím. Respektuji to zcela.
říjen 04, 2007 14:54
Gituš, : Vodoměrka
já to beru třeba podle sebe, že jsem taky dřív mívala jiné názory a většinou po tom, co jsem si to prožila na vlastní kůži, jsem ten názor změnila. A nemyslím si, že by to bylo jen vlivem hormonů. Abys jednou nebyla sama překvapená.
Jinak názorů můžeš mít kolik chceš, a jestli jsou stejné jako názory tvé rodiny, je to jen tím, že jste z jednoho hnízda a člověk, aniž si to uvědomuje, může kopírovat nebo se podobat náhledu na život svých blízkých.
říjen 04, 2007 14:55
Vodoměrko : Gita
nemám co dodat, v ledasčems máš zajisté pravdu a dost možná na Tvá slova opravdu dojde. Můj první příspěvek stejně jako všechny následující nebyl o tom vnucovat svůj názor, nebo ho stavět jako jediný správný, jen jsem ho řekla. Ty jsi řekla ten svůj. Člověk si prostě neporučí, co se mu líbí a co ne. Tím bych to uzavřela. Howgh.

BTW: I v mojí rodině se názory liší, jen tak pro doplnění. Takže s tím ovlivněním to nebude tak žhavé. Anebo jsem si prostě jen vybrala to, co mi je bližší.
říjen 04, 2007 14:59
Jsem těhotná, : Kateřina
s mužem jsme zajedno, že bude u porodu, dokonce se chci nechat natočit, těším se na to, až si to budem všichni tři (samozřejmě až bude dítě větší) pouštět a já tomu prckovi (možná už adolescentovi) pak ukážu, jak přišel na svět. Je to úžasná záležitost a chceme ji mít zvěčněnou. :-))) Život je tak krásný a jeho zrození mě fascinuje.
říjen 04, 2007 15:04
Kateřino, : bb
když chcete oba, tak proč ne
a když to video pak nebudete pouštět kamarádům co přijdou na večeři smilies/smiley.gif
říjen 04, 2007 15:08
... : bb
no, toho adolescenta bych z toho možná taky vynechala...synové jsou citliví na určité věci ohledně matek smilies/wink.gif
tak, a jdu na rande s tím svým adolescentem
říjen 04, 2007 15:09
... : erika
no tak si to video potom užij a nech se natočit ze všech stran, a taky jak se ti to malé poprvé přisaje a rozhodně nezapomeň přestřihávání pupeční šňůry a pak to pusťte všem na potkání smilies/grin.gif
říjen 04, 2007 15:09
Řekla bych, že adolescent : Gita
to obvykle uz snese. Ale pubescent stopro neeee smilies/grin.gif
říjen 04, 2007 15:10
... : bb
smilies/smiley.gif ok, ale nejdřív se zeptat...mně je 39 a rozhodně nechci vidět svůj porod
říjen 04, 2007 15:12
eriko : Kateřina
To já právě chci, chci vidět, jak ze mě leze hlavička, ramínka a tělíčko a to se nepodívám, kdyýž budu tlačit....musí to být suprovní pocit a myslím, že by to mělo vidět každé dítě, musí si potom víc vážit matky, v dnešním světě násilí. Pořád kolem sebe vidíš, jak někdo zabije rodiče, tímto by se tomu dalo předcházet.
říjen 04, 2007 15:13
Panebože! : Míša šíša
Tak tohle si fakt nedokážu představit, jak svýmu dvacetiletýmu synovi ukazuju, jak jsem ho rodila! UFFF! Úplně jsem se z tý představy orosila.

Gituš, za sebe ti za tvé příspěvky ve 14:49 a v 14:54 tleskám. Co slovo - to perla.

Vodoměrko, to je jasný, že žádný tatínek neřekne, že toho lituje a že by příště nešel. Před maminou si dá bacha, buď aby nedostal sodu anebo z důvodu, aby ji neranil (ten druhý důvod je méně pravděpodobný), no a před kámošema musí dělat chlapáka, že jo.
Trochu to bagatelizuju, určitě to pro některé muže emotivní zážitek je, ale z mého pohledu - chce-li emotivní zážitek, tak ať si vyleze dejme tomu na Everest, to bude mít taky hodně emotivní smilies/cool.gif
říjen 04, 2007 15:13
... : Kateřina
Plánuju mít s dcerou velmi kamarádský vztah, já si dovedu představit, že jí ukážu, jak přijde na svět. A klidně to ukážu i kamarádce, když bude mít zájem, co já bych za to dala, kdybych věděla přesně, do čeho jdu a někdo mi takovou záležitost pustil předem!
říjen 04, 2007 15:19
Kateřina : mamča
Nevím, jestli Ti někdo řekl, že při porodu občas odcházejí z malé pánve i exkrementy. A to i přesto, že Ti před samotným porodem udělali klystýr.
Tak tohle bych fakt nechtěla mít natočené ani náhodou, natož abych se s tím komukoliv chlubila.
Ale proti gustu...
říjen 04, 2007 15:23
Kateřině : erika
no tak jasně, nakup víno, brambůrky, ale nezapomeň přistavit kýbl, kdyby jste to nestihly, ale hele to natačení může být docela sranda: počkej teď netlač došla mi baterka, jo teď můžeš, už je to dobrý. Nejste s manželem trochu sado maso?
říjen 04, 2007 15:23
je to přirozené : Kateřina
a lidské, patří to k životu, tak to beru. Ale můžete mít i jiný názor, to chápu.
říjen 04, 2007 15:27
Mimochodem Kateřino, : Gita
jestli chceš vidět porody, tak se mrkni sem:
http://www.3rbdr.com/video/file.php?f=88
a tady císařský řez.
http://www.3rbdr.com/video/file.php?f=47

Enjoy! A dej si něco k snědku!
říjen 04, 2007 15:31
kateřině : erika
a natáčíte se na záchodě? Mohli by jste mít potom kazety s názvem: pvní průjem našeho drobečka
říjen 04, 2007 15:31
Kateřino : Gita
nemyslela jsem to zle s tim, at se najis. Jen teda na me to zapusobilo strašně. A nemyslím si, že ty pohlavní orgány u toho vypadají nějak pěkně. Tohle bych teda nikomu neukazovala. Ale mrkni sama a posuď.
říjen 04, 2007 15:34
Mně jako vrchol exhibicionismu stačilo, : mamča
když na porodním sále, dva metry od mých nohou stála uklízečka v šátku, opřená o smeták, u nohy kýbl a pozorovala cvrkot. Byla to taková ta typická Pěničková, jak je maluje Urban. smilies/grin.gif
říjen 04, 2007 15:35
No jo, mamčo, : Vodoměrka
ale to už je pěkných pár let zpátky.... aspoň já už mám vzpomínky na docela jiné, příjemné místo, celý pokoj všetně obrovského koženého křesla jen pro sebe a manžela, žádná uklízečka, CD přehrávač, vlídný personál...
říjen 04, 2007 15:39
Vodoměrka : mamča
No, byl to rok 1979, Husákovy děti se rodily jak na běžícím pásu, a o manželovi v porodnici (byť jen návštěvě) jsme si mohly nechat akorát zdát. Pokřikovali jsme na sebe z okna, kytky se nesměly dát na pokoj kvůli breberkám a když nám přivezli "housky" na krmení, tak jsme musely mít roušku. smilies/grin.gif
Za dva roky jsem rodila dvojčata, a bylo ještě hůř. Byla jsem na sále 22 hodin, v ruce kapačku a mlaďounká sestřička na mě řvala, že mi praskají žíly.
Holt socialistické zdravotnictví. smilies/cry.gif
říjen 04, 2007 15:44
A pro nadšence: : Gita
říjen 04, 2007 15:59
Tak třeba tenhle : MarkétaP.
http://youtube.mp3-ke-stazeni.cz/watch.php?video=DcAu8tW8aEY
je prostě úžasný, aspoň mně to tak přijde smilies/smiley.gif Vlastní porod bych si natočit nenechala, rušilo by mě to, Kateřino, ze soustředění, byla jsem (u druhého) napůl v tranzu, jen já a dítě, a když už došlo k tlačení, ocenila jsem manžela spíš jako opěrku za zády než za kamerou. Vlastně jsme zapomněli i foťák smilies/wink.gif
říjen 04, 2007 19:39
tak to ji zavidim : Jasmina
takovy krasny porod dvojcat.
říjen 04, 2007 21:06
No pardón, že se ještě v(y)měšuju : NČ
Když jsem rodil já, nebyla přítomnost vůbec možná! Naštěstí jsem tedy byl podobných přání ze strany manželky ušetřen. Ale dodnes vzpomínám na návštěvy jejích kamarádek a na jejich výměny zážitků, podesátý už naprosto neposlouchatelný, když se téměř v zástupech chodily k nám koukat na nový mimino. A dodnes mi utkvěl v paměti manžel jedný její kamarádky, kerej se v tomdle přímo vyžíval. Neustále držel svou Danušku za ruku, zbožně poslouchal její líčení jejího porodu, vobčas zakejhal něco jako: "...ještě Danuško musíš říct, jak to bylo na tý hekárně, to nesmíš zapomenout!..." Blbeček k pohledání!
Ten by dneska fotil, natáčel, možná přizval i tv Nova, ten to do smrti ponese jako ohromnou újmu, že tenkrát nemohl bejt U TOHO! I když, vlastně ani nevim, kde skončil. Po půl roce se na Danušku i s miminem vyprdnul - Danuška říkala, že ten trouba (jinak mu neřekla) měl z toho dětskýho řvaní a z nevyspání nervy.... Chudák nervózní!
říjen 05, 2007 06:30
Kateřino, : Myška
já ti rozumím. Taky bych ráda viděla svůj porod, a jinak, než že ho někdo natočí, to nejde. A je už jen a jen na tobě, komu budeš chtít ten zázrak zrození ukázat. Mně porod a vše okolo připadá taky přirozené, patřící k životu, a vlastně úžasné.
Gito, je mi jedno komu budeš nebo nebudeš ukazovat fotky svého případného dítěte, nebo ho necháš plakat hladem na vycházce, když neodhadneš čas, kdy bude potřebovat nakojit. Já na veřejnosti taky nekojila, tehdy, když se mi narodily děti, to zvykem nebylo, ale kdybych byla znovu mladá, kdoví. Ale fakt nevím, co je ošklivého na tom, když se porodní cesty přizpůsobí velikosti hlavičky - vždyť to je právě jedinečné, že dokážeme dát život dítěti.
NČ - tomu asi nekdy neporozumíš, stejně jako drtivá většina mužů a jak je vidět, i část žen (i když možná že ony by si rády na tohle téma povídaly, ale třeba nemají s kým nebo o čem).
říjen 05, 2007 07:28
Myško : Gita
nemám v úmyslu tě přesvědčovat. Nemám totiž ani potřebu nějak obhajovat svůj vkus a postoje. V životě dělám to, co mi vyhovuje a co považuju za vhodné - stejně jako ty. Ale jak jsem napsala, člověk si prostě neporučí v tom, co mu připadá hezké nebo ošklivé.
říjen 05, 2007 07:37
Jo a pokud jde o kojení : Gita
Přečti si ještě jednou můj první příspěvek, který se toho týká. Napsala jsem, že se mi nelíbí okázalé kojení, když ženská opravdu vystčí prsa ven, aby je každý viděl (ne každá to takhle dělá - a normální decentní kojení mi překvapivě nevadí). Toho, co popisuju, jsem jednou byla svědkem v nádražní hale. Ženská nejen že stála prakticky nahá, ale především se postavila přímo naproti východu z podchodu, takže každý cestující, který přicházel z perónu, ji viděl. Navíc jí museli vyhýbat, apod. Tohle je trochu něco jiného než video nebo fotky, kde můžu říct, nezlobte se, mě se to nelíbí, já to vidět nechci (jak ale psala bb, většina lidí neumí být takhle otevřená, protože říct tohle ženské pod hormonama, tak jste asi doživotní nepřátelé). Tohle je normální drzý a bezohledný exibicionismus.
říjen 05, 2007 07:42
Nojo Myško, naprostej souhlas!!!! : NČ
cit: "NČ - tomu asi nekdy neporozumíš, stejně jako drtivá většina mužů a jak je vidět, i část žen".
Prostě patřím do tý drtivý většiny mužů! Tak nás, kurnik, MOC VÁS PROSIM nechte bejt. Nechte nás pak doma starat se při ponocování, praní, žehlení, nakupování, vycházkách, pozdějc při kopání do balónu, při učení jak zatlouct hřebík, jak vyměnit těsnění v kohoutu, atd. Aspoň já TODLE považuju za neporovnatelně důležitější, než citový vydírání: "jesli mě miluješ, musíš se přijít koukat"!, kerýmu slabší povahy podlehnou, poněvadž chtějí mít hlavně klid.
říjen 05, 2007 08:11
Gito, : Myška
mě pohled na krev a podle tebe na nehezké záležitosti nevadí. Možná to souvisí s tím, že mě věci kolem zdraví zajímají, a možná to zní ujetě, ale já bych chtěla zkusit jak asistenci u porodu, tak bych chtěla vidět nějakou operaci. Zatím se mi to podařilo jen u operace mého psa, kdy jsem vetovi asistovala.
říjen 05, 2007 08:22
diky za video : Jasmina
vcera jsem si rekla;" jasmino,odvahu,na ten cisarak se podivej,musis to vydrzet",nerikam ze v tom neni zvedavost,ja pri porodech zvirat asistovala,nastesti ani jeden komplikovany a myslim ze je dobre si to zkusit,protoze nikdy nikdo nevime k cemu se pripleteme a bude potreba pomoci. Nemyslim si ze budu jednou rezat do cloveka ale je dobre se nechat trochu otrnout,aby pri pohledu napr. na zraneni jsme se nezkaceli. Mne nejvic vadil na tom videu rez ale pak uz emoce presly a pozorovala jsem jen praktiku operace. Nikoho nevinim ze se nechce koukat na "osklive veci"protoze by se mu udelalo zle ale fakt si myslim ze by se nekteri lidi meli obcas "orazit". Muj deda "odrodil" mamu sam,protoze nez prijela porodni baba,nedalo se nic delat,slo to rychle. Kdyby se misto akce slozil vedle babicky,kdovi jak by vse dopadlo. A je mnoho muzu,co tuhle zkusenost prodelalo,nedavno jakysi tatka z Moravy odrodil v aute.
Mysko,taky jsem asistovala u amputace nohy, veterinarovi.))))
říjen 05, 2007 09:53
To má teda dost blbý - jednonohej veterinář.... :-(((((( : NČ
.
říjen 05, 2007 10:12
Proč? : Myška
Hlavně, že ruce má obě smilies/cheesy.gif...
říjen 05, 2007 10:17
))))))))))))))))))) : Jasmina
jako ze jsem asistovala veterinarovi smilies/grin.gifamputaci delal koze.
říjen 05, 2007 10:19
Jasmino, : Myška
neboj, já to pochopila správně, ale NČ pěkně nahrál...
říjen 05, 2007 10:26
NČ nenahrál. Jasmí nahrála :-)))) : NČ
.....
říjen 05, 2007 10:38
Zařekla jsem se, ale nedá mi to, a ještě něco dodám : Gita
Podle mě nejde na porod (kromě C-sekce) koukat pouze jako na operaci a uz vubec to nejde srovnavat s operaci zvirete. Protože když mi operovali kdysi slepák, taky to nikdo nenahrával a taky to lidem nepouštím a vubec by me to nenapadlo. Pochybuju, že by se na to chtěl kdokoli koukat, nechtěla bych se na to ani koukat já, ale hlavně, byla jsem od pasu dolu naha a verte mi, že bych fakt nechtela, aby někde (nedejboze jeste na internetu) kolovalo video. Nazi jsme sice byli stvoreni vsichni, ale s tou nahotou se to taky nesmi prehanet. No a porod, jak jsem videla na tech videich, to byl normalni skening pohlavi te pani. Ja si vubec nedovedu predstavit, ze by se na me nekdo cizi dival (i s tema doktorama a sestrama budu mit urcite trochu problem). Nebo ze by me mel pak nekdo spojenou s obrovskym napuchlym pohlavim, ktere videl na obrazovce. Neberu nikomu jeho nazor, ale aspon ja mam taky nejake zamestnani, kde chci pusobit, no dustojne. Mam pocit, ze dustojnost se s temi fotkami a videi moc neslucuje, nevim.
Ale hranici nahoty a studu mame kazdy nekde jinde, coz naprosto chapu.
říjen 05, 2007 10:38
Gito. Jo! : NČ
.
říjen 05, 2007 10:47
Gito, : Myška
až budeš rodit, tak ti v těch bolestech bude úplně jedno, jestli máš pohlaví napuchlé, a jak vlastně vypadáš nedůstojně a ošklivě. Budeš mít jen jednu myšlenku - porodit dítě. A bude ti jedno, že na tebe koukají lékaři a sestry (je to jejich práce), medici (taky se to musí někde naučit). Natáčení videa je druhá věc - ale co když o to tvůj partner a otec dítěte bude moc stát?
říjen 05, 2007 11:03
Gito, vzdej to :))) : Míša šíša
To asi nevysvětlíš. Ty o voze, ony o koze... smilies/grin.gif
říjen 05, 2007 11:07
Míšo, : Myška
pozor, reaguji na to, že Gita bude mít s doktory a sestrami prý taky problém, víš?
říjen 05, 2007 11:11
Myško, že by zrovna o to moc stáli oba? : NČ
By si to pak mohli půjčovat, žejo. Jeden den by koukal otec, druhej den partner.
Ale HLAVNĚ!!!! Co když o to nebude stát ona?

říjen 05, 2007 11:21
... : bb
no já se na ta videa podívala, několik těch porodů, část mi přijde vhodné leda jako instruktážní video do výuky gynekologie a porodnictví, část jako výtvor ujetých lidí
zrovna ten porod dvojčat - maminka pašák, i když nevím proč musela být celá nahá, to přece není nutné, i já při porodu uvítala košilku, no ale co mě zarazilo, byl tatínek s malou holčičkou - on výraz pana učitele, který vysvětluje Tak, a teď se podívej sem, a teď sem...ale ta mlá, když se dívala co se s mámou děje, mi přišla pěkně zaražená
říjen 05, 2007 11:22
Osobně si myslím, : Míša šíša
že ta malá hočička z toho mohla mít pěkný trauma.
říjen 05, 2007 11:26
... : bb
porod samo je přirozená věc, klidně můžou děti vědět o co jde, jak to chodí, že k tomu patří krev a bolest, ale proč, proboha, musí 4letý capart zírat na mámino zakrvácený zadek, přirození, odkud odchází krev,moč, stolice ??
a proč si to ještě natáčet na video...jde o tu míru - ano, když pomůže mít manžela u hlavy, držet se ho za ruku, povbuzovat, a on rád, je to v pořádku - ale tohle, to už je spíš ujeté...je nechutné dělat ze začátku života, ze zrození, reality show
říjen 05, 2007 11:27
... : bb
a ještě to šoupnout na internet !!
se přiznám, že mě nenapadlo, že tohle koluje na normálních serverech, sledují to normální lidi - to jako u kafe hodnotí která rodidla byla lepší nebo co...
říjen 05, 2007 11:28
Myško, : Míša šíša
já vím, na co jsi reagovala. A zrovna tak vím, o čem tu mluví Gita.
říjen 05, 2007 11:29
NČ, : Myška
tak budou videa dvě, teda jestli se partner s otcem nepoperou smilies/cool.gif...
říjen 05, 2007 11:29
Gito, : bb
ano, já ti taky naprosto rozumím, ale jsou matky, kterým tohle prostě nevysvětlíš - nevysvětlíš, že i tak přirozené a hezké věci jako kojení dítěte, se mohou dělat decentně, ostatně podle mě je to tak soukromá záležitost, že to prostě do ústraní patří - kojila jsem taky obě děti, a jezdili jsme s nimi autem, takže si ještě pamatuju, jak jsme hledali klidné místečko v parku, manžel hlídkoval, připravený přiskočit a roztáhnout deku z kočárku jako paraván, pro nás to bylo něco tak soukromého, vyžadujícího klid, nám by čumilové vadili
říjen 05, 2007 11:32
bb : Jasmina
Ja bych se take nenechala tocit ani fotit a ani pouze pro domaci vzpominky. Ale zrovna tohle video s dvojcaty pozdeji ukazu dceri,ma 11,tak asi jeste chvili pockam. Muze to poslouzit jako vyuka a je fajn ze ta mamina u toho nerve ani se nevzpina bolesti,vse se odehrava v klidu,takze to mou dceru do budoucna nemusi vystrasit. Stejne uz me obe deti na medikalnich strankach vyobrazeny porod videli ale klukovi to video ukazovat nebudu,radeji.Takze -jo to video je na netu a ted zalezi na kazdem,jak si to osobne vezme,nekdo jako show,nekdo jako pouceni,takovou zenu,ktera je poprve tehotna to bude asi zajimat si myslim. To jestli je dobre ze to videlo 4lete dite,to se nemuze posoudit lec az pozdeji,vykaze-li se u nej jakesi trauma.A ze mamina byla naha....videt je vse,takze ma-li prsa zakryta ci jsou videt,to je jen detail. Vis bb,kdyby co se tyce lidi byvaly na videu pouze takove sceny,misto vrazd,muceni atd. -tak nam bude hej.
říjen 05, 2007 11:44
protoze : Jasmina
vrazdu v primem prenosu v Afganistanu a jinde davali i na TV.,napriklad. Tak nevim co je nechutne uz...
říjen 05, 2007 11:46
... : bb
Tak vraždy a mučení jsou úplně něco jiného. Řeč je o porodech, a podle mě je nechutné dát na internet video vlastního porodu, i to, nechat své malé dítě - odhadla jsem jí tak 4 roky - se na to dívat. To je můj názor. A taky si myslím, že vkus zůstává stejný, ale hranice tolerance se posouvají a to až moc. Často je to omlouváno právě tím argumentem, který jsi použila i ty - "v dnešní době, když se točí vraždy v přímém přenosu" apod. Ale tak to přece není. Přece kvůli tomu, že ujetý necitlivý vrah natočí vraždu, nebudeme
říjen 05, 2007 11:52
a jeste mne napadlo : Jasmina
a prijde mi to usmevne,ofrnovat se nad porodem v primem prenosu ale jinak zcela normalne cumet na pornu lidem az do zadku,jak si delaj dobre,-to je jako ok a porod je fujtajbl. ja uz fakt dnesnimu svetu nerozumim smilies/grin.gif
říjen 05, 2007 11:53
Jasmino : Gita
s temi vrazdami a mucenim mas samozrejme pravdu. Urcite se i mne libi natoceny porod nez rozstrilena hlava.
Kdyz tak premyslim, ja bych opravdu nemela ani komu to video ukazat. Mamka by me servala na 3 doby, dalsi rodinni prislusnici by si asi tukali na hlavu, a tchanovi a svagrum bych se snad uz v zivote nemohla podivat do oci. Myslim, ze kdybych nahodou dostala ten napad tohle video nekomu poustet, ze budu vynesena v zubech - hadejte kym. Takze jediny, kdo by prichazel v uvahu jsou snad nejake kamosky, ale k zadne nemam tak duverny vztah, aby mi musely čumet mezi nohy. Potencialni otec mych deti, pokud by u porodu chtel byt, by asi spolehal na live zazitek, ačkoli v jeho pripade trochu pochybuju, jestli by vubec chtel (ale pokud bude chtit, tak muze, bez kamery a fotaku ovsem).
Ale dobre instruktazni video to je, to souhlasim. Ma smysl pro mediky a prvorodicku, ale dost pochybuju o praktickem prinosu komukoli jinemu. Je to horsi nez sahodlouhe monology a slohová cvičená na téma "jak jsem rodila".
říjen 05, 2007 11:55
... : bb
zvracet, vyměšovat, provádět osobní hygienu na veřejnosti ! Ale i tak hezké a přirozené věci jako je soulož, porod, kojení, by měly zůstat soukromou, vysoce intimní záležitostí těch, který se to přímo týká, na tom trvám, a proto mi přijde jako vrcholně nechutný exhibicionismus natočit to a zveřejnit. No a taky trvám na tom, že 4leté mrně by se nemělo účastnit porodu svého sourozence tak, jako to bylo na tom videu. Vysvětlila bych mu podrobně, s obrázky, oč jde, jako jsem to vysvětlila své 3 a půl leté dceři, když jsem
říjen 05, 2007 11:56
... : bb
čekala jejího brášku, co maminku čeká, že to trochu bolí a proč, ale že to nevadí, protože na konci je nový človíček a moc se těšíme atd. atd. Klidně by mohla přijít těsně po, pozdravit se s novým bráchou, to by bylo fajn a přirozené. Ale představa, že ji manžel popadne do náruče a postaví se naproti a ona uvidí vše v přímém přenosu, je hrozná. A že to pak ještě šoupneme na net - bych si připadala jak úchyl.
říjen 05, 2007 11:58
A ještě Myško : Gita
souhlasím, že v dané chvíli je to té ženě jedno, jak vypadá a co je vidět a jak je to napuchlé. Ale pak, až pomine bolest a všechno kolem, tak si myslím, že se na to taky kouká jinak. A už vubec nelze cekat, že ti, kterym snimky nebo video bude ukazovano, budou mit pochopeni, ze zenska ukazuje pohlavi, protoze ji je tak blbe, az je ji to uplne jedno.
říjen 05, 2007 11:59
Jasmíno, : bb
jenže to je právě ono smilies/smiley.gif porod není fujtajbl, sex není fujtajbl, ale když se natočí a zveřejní, tak je z toho porno smilies/smiley.gif
porno film je navíc natočený s porno herci a kdo si pustí porno, to ví, mně se líbí erotické scény ve filmu, ale na erotickou scénu z domácí ložnice sousedky Růženy a jejího muže Josefa bych se teda fakt dívat nechtěla, a kdyby si to dali na net, budu je mít za neslušné lidi
říjen 05, 2007 12:02
Tak mě napadá, proč nebrat malý děti i k aktu vzniku? : NČ
Dát židličku k posteli, "ták, sedni si drobečku a teď koukej, jak do toho tatínek s maminkou začnou prát, jen co se to tatínkovi zvětší a ztvrdne. To abys měl novýho bratříčka!" Nebo u jinýho etnika "to abysme dostali větší soc dávky na kořalku!"
Nebo - to jsme tak pokrytečtí, že porod před dětma jo, šous**** ale ne? A jak maj chudinky pochopit, kde se to tak najednou vzalo?
říjen 05, 2007 12:05
Gito, : *Lietavica
až pomine bolest, tak je to už naprosto jedno, kdo nebo co na to koukal. Prostě pak už existuje jen a jen miminko a vše je zapomenuto.
Mimochodem, to pohlaví není napuchlé, jako může být napuchlá tvář, když bolí zub. Jen je napjaté, protože za ním je hlavička dítěte, tudíž je kůže naprosto natažená a tenká, ale ne napuchlá. Ale o tom diskutovat nechci, to jen na upřesnění. Nic ve zlém. smilies/smiley.gif
říjen 05, 2007 12:10
... : bb
jsem si přečetla co jsem naporcovala...ujetý necitlivý vrah zni kapánek divně, i když i Hitler byl prý "citlivý" k dětem a zvířatům, ale tak jsem to zrovna nemyslela
říjen 05, 2007 12:14
tak jsem to celé slouskala : Kamila
Můj manžel si nebyl jist, jestli u toho být chce. Nakonec u porodu byl, stál mi u hlavy - takže neviděl nic co by neměl, zážitek to byl pro něj i pro mne úžasný a on plakal... nevyměnila bych to za nic na světě.
A i přesto se ztotožňuji nejvíc s názory bb a Gity... takzvaně vocuď pocuď smilies/grin.gif
říjen 05, 2007 12:15
Gito : Jasmina
ja bych se take nenechala tocit ale to je vec kazdeho jak dalece hodnoti svou intimitu. kdyz jsem sla poprve ke gyn.tak to bylo v dobach,kdy nebylo z ceho vybirat a ja se pri ceste modlila aby to byla zenska. Vlezu na stredisko a gynekolog byl chlap.tak jsem v cekarne sbirala veskerou odvahu a stejne mu trikrat slezla z kresla,protoze to bylo pro mne hrozne traumaticky. Byla jsem taky servana jak pes.Ten degen trpelivost nemel s mladym zabcem,ktery se poprve odhaluje,no.Dodnes tam nejdu,kdyz nemusim,tedy od porodu mne uz zadny gyn. nevidel a doufam ze neuvidi smilies/grin.gif ale po tom vsem co jsem uz na videich videla dnes,mne napr; takovy (a nestydim se napsat krasny) porod vubec nesokuje. Porno mne vubec nezajima,nerikam ze jsem ho v zivote nevidela a pritom dle nazoru v diskuzich na TO koukat je pry uplne normalni.
Podle mne ma problem nejen ten kdo to provozuje ale i ten kdo na to musi cumet. Tim nechci vyzvidat zda bb taky kouka na porno,je to vec kazdeho,samozrejmne ze ma pravdu,ze by takove veci meli zustat v soukromi,takze predpokladam ze urcite veci ji proste nezajimaji.)))
Ad kojeni na verejnosti,-i na lavicce na ulici se da kojit,staci hodit satek ci se sikovne prikryt tak ze sice kazdy vidi ze koji ale nic neni videt.)))Kojici matky mne nepoburuji,fakt ne.Ani nevzrusuji,samozrejmne.
říjen 05, 2007 12:20
Lietavico : Gita
jestli teda "pak" existuje jen miminko, proc vubec neco natacet?
Jo a s tou opuchlosti, jasne, souhlas, to jsem jen tak zjednodusila.
No ale hodne jsme odbehly od puvodniho tematu, ktrre se vlastne zadneho nataceni netykalo.
říjen 05, 2007 12:23
NC : Jasmina
nekde jsem cetla ze ve stare Cine deti byvaly pritomni styku otce s matkou.U nekterych etnik (a ted nemyslim ty v Cechach) je souloz neco tak normalniho jako jist a pit.Kdybys videl novou serii "Rim",velice se tam snazili uvest atmosferu onech dob,se sexualitou tam mel problem malokdo. Pak nastala krestanska doba a my se teprve poslednich par let vymanujeme z toho pocitu,ze sex je hrich.
říjen 05, 2007 12:28
... : bb
no ale mezi hříchem a exhicionismem je dlouhá cesta možností jak žít sexuálně a rodit přirozeně, přesto ne vulgárně
mimochodem, víme jak skončil starý Řím, nic už nebylo tabu, sežral sám sebe zevnitř, a nedávno jsem tu někde psala, že my k tomu spějeme taky
ale to už jsem úplně utekla od původního tématu...a k tomu už jsem myslím řekla vše smilies/smiley.gifříjen 05, 2007 12:36
Jasmino, : Myška
nejsem zdaleka žádná exhibicionistka, ale raději půjdu třikrát na gyndu, než jednou k zubaři. Ty fakt nechodíš na preventivní prohlídky na gyndu? To já jo, a pravidelně. Riziko rakoviny mě tam pravidelně žene.
Ad přítomnost dítěte u soulože - kdysi měli moji rodiče sousedy velmi nízkého intelektu, kteří pili, možná i drogovali, ale s rozsáhlým příbuzenstvem praktikovali sex skoro každý s každým a klidně před dětmi. A jak to vím? Jejich dcerka se jednou tak rozpovídala, že jsme s mamkou žasly.
říjen 05, 2007 12:37
Jasmino : Gita
to je nejake divne vysvetleni. Jestli za to muze krestanstvi, proc tolik vychodnich kultur (napr. japonska) se na sex diva take jako na neco, co dite muze videt tak leda omylem? A nemyslim si, ze důvod vylouceni deti ze sexu je spis dany tim, ze ti dva na to proste chteji mit klid. Myslim, ze ty priklady, co jsi jmenovala, jsou trochu sporne a urcite byly mensinove.
říjen 05, 2007 12:37
No Jasmííí, já osobně se teda nevymaňuju. Nikdy jsem nebyl vmanutej. : NČ
Sex neporušuje Desatero, pokud tedy nežádám manželky bližního (dostkrát jsem požádal).
Takže jakej hřích, žejo.
Se sexualitou jsem taky dopsud problém neměl (teda párkrát se nepostavil, ale to spíš měla problém ta dívčina).
Ale přesto všecko - určitý věci nemusim. A u určitejch věcí taky bejt nemusim. A už pak vůbec ne si je nějak natáčet neboco, nebo nedejbóže vokazovat vytahanou **** svý ženy dalšim příbuznejm, nebo nedejbóže dětem!!!!
Jo, kdybych byl široko daleko jedinej, kdo by dámě (kerýkoliv) mohl v její těžký chvilce pomoct, asi bych se nehroutil, pomohl bych. Ale když nemusim, tak na co bych vočumoval? Se raději půjdu s klukama vožrat na zdraví mámy a mimina!!!! Taky s vědomím toho, že za pár dnů nastanou povinnosti, kerý mě hned tak brzo vožrání nedovolej.
říjen 05, 2007 12:45
mno, : mura
a nekde zase normalni uvarit sveho nepritele a snist ho...
akorat, ze zijeme v teto dobe a v teto spolecnosti, takze argumentovat tim, co je jinde a jindy bezne a normalni, je trochu mimo misu.
z videa "dvojcata" mam 2 pocity: a/ mala vydesena holcicka b/ rodina patri k nejake "sekte" (neberte slovo sekta doslova, mam tim na mysli proste lidi, kteri si vzali neco - cokoli - jako smysl jejich zivota)
říjen 05, 2007 12:48
... : bb
hm, víš že jo? tys na to kápla, pořád mi tam něco nesedělo - ten výraz v očích rodičů, připomnělo mi to jehovisty...to by mohlo být, že plození a rození prožívají jinak, proto do toho navrtali i toho drobka
říjen 05, 2007 12:56
Já vám už jsem z toho rodění a rození nějak unavená... : wendy
takže odjíždím na víkend, abych si aktivně odpočala.
Přeji vám všem krásný pátek, sobotu i neděli a šťastné návraty, jedete-li někam.
smilies/grin.gif
říjen 05, 2007 13:19
Taky už začínám mít stahy :))) : Míša šíša
Rovněž přeju všem krásný víkend - a nezapomeňte fotit a natáčet, bude hezky! smilies/wink.gif
říjen 05, 2007 13:47
nechci rict : Jasmina
ze jo ze maji byt deti u souloze,-vubec ne! Taky si myslim ze NC hodil udicku aniz by touzil mit potomky u postele.Dnes je to vsechno tak pomichane-asi jako ten muj predesly prispevek. Exhibionismus nemusim,nemam rada v nicem.Na druhou stranu byvaji zase jine extremy,kdy si dospivajici deti mysli ze milovani uz rodicum nenalezi;-zkreslene predstavy.Nebo nazory,kdyz ma divka za sebou vic znamosti,ze je hned devka. To jsou dopady te krestanske vychovy. U tech jinych etnik se sice detem nevystavuji ale zaroven tu skutecnost netabuisujou.tak jsem to mela spise rozepsat.Proste ten sex by se mel brat normalne,ne ho vyvysovat ani ho neskryvat,jako by se mely brat normalne i porody.Ze takovy porod se muze odehrat i na ulici,nez prijede sanitka...Nekdo by umel pomoci u rodidel,jiny by treba uklidnoval matku aniz by v celem tom pribehu byly soudy o nechutnosti ci touha po senzaci a aby i deti co nejdriv pochopili,ze souloz a porod jsou uplne normalni veci,ktere k cloveku patri. To ve stare Cine jsem psala jako zajimavost,kterou jsem cetla,nic vic,ze bych to chtela praktikovat to neznamenalo.
říjen 05, 2007 13:51
mura,bb : Jasmina
ja se snad na to mrknu znova, -ocni dulky-jehovisti, to mne nenapadlo. Ikdyz vam to nevyvracim. Scientologicka sekta prej taky nakazuje pri porodu ani nepipnout.
říjen 05, 2007 13:54
Na to, : Myška
abych u porodu neřvala, a nevyluzovala jiné zvuky, nemusím být scientoložka smilies/wink.gif. Byla jsem potichu, neb mi zvukové projevy připadaly nepatřičné. Stejně to k ničemu člověku nepomůže a ruší to ostatní rodičky a personál.
říjen 05, 2007 14:32
Myška : mam-ča
K tomu rušení rodiček - na porodním sále byla vedle mě mamina, co rodila 4 kilové dítko a řvala u toho jak pominutá. Svého manžela nazývala jmény nelichotivými a odmítala tlačit, že jí to bolí, a nabírala otáčky na parádní hysterák. Doktor jí řekl, že křičet měla než si to dítě udělali, a že když to šlo tam, musí to jít taky ven. Když to vypadalo, že se dítě udusí, neb hlavička byla venku a zbytek uvnitř a matka jen ječela, vytnul jí dokror políček jen to mlasklo, a dítě bylo venku. Dlužno podotknout, že se pak doktor omluvil.
Díky tomuto představení na mě nikdo neměl čas, takže jsem v klidu odrodila jen za pomoci porodní asistentky.
Jó, dějí se na sálech různé věci... smilies/grin.gif
říjen 05, 2007 17:02
jo mamco : Jasmina
jenze ja ten hysterak mela u druhyho mimca taky. kdo nezazil,nepochopi,protoze jinak zadna bolestinka nejsem,prvni dceru jsem odrodila dustojne a taky to bolelo.Jine bolesti,napr. urazove jsem nesla vzdycky statecne.Kdyz mi je zle,zalezu do kouta a nikoho neotravuju,takze si troufam rici ze hysterka nejsem. Ale to co popisujes-to se mi stalo u kluka taky a taky jsem dostala facku od asistentky. Jenze ta se mi neomluvila,nybrz jeste po celym spitale rozkecavala jakou mela u porodu hysterku.Pisu to proto,ze clovek nikdy nevi co s nim jakykoliv stav udela.
říjen 05, 2007 19:15
Mamčo :( : MarkétaP.
Ach jo. On ten porod a bolesti každá můžeme mít trochu jiné, kromě osobních dispozic a tvaru porodních cest to závisí třeba i na postavení miminka, a ten křik, pokud do něj nikdo nezasahuje, může třeba účinně odvádět energii a pozornost při přílišném nucení na tlačení, když dítě ještě není správně dorotované - nehledě na to, že některé mají ty cesty tak postavené, že vleže jim porodit prakticky nejde, strašně to tlačí na kostrč a zoufale bolí, naprosto bez souvislosti s bolestí při kontrakcích.

Takže přestože jsem porodila 2x v pohodě a bez hlásku, naproto respekuju, že pro někoho je vokalizace důležitá a potřebná. A dost mě šve, když to lékaři nerespekují.
říjen 06, 2007 12:41
Marketo : Jasmina
Diky,cloveka vzdy potesi kdyz se seka s pochopenim.
říjen 06, 2007 21:50
těhotenctví : Anníík.:-P
AHojDA jaký ro je když někdo rodí ???a nastříhnout tu pochvu při porodu děkuju nachle smilies/grin.gif smilies/grin.gif smilies/cheesy.gif
listopad 25, 2008 17:23
LoLa:D : _*EmMa*_88
budu ráda když mi odpovítě do 2 dnů děkuji smilies/grin.gif
listopad 25, 2008 17:26
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]