O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

DÁLKOVÉ STUDIUM PDF Tisk E-mail
Neděle, 08 červen 2014

Dobrý den. Mám dotaz ohledně výživného. Manžel platí na 21 letou dceru z prvního manželství. Dcera bydlí již devět měsíců se svým přítelem a také přešla z denního studia vyšší odborné školy na dálkové. Chodí si přivydělávat,ale netušíme, jestli brigádně nebo na stálý úvazek.

 

 

 

 

 

 

      Opravdu je pravda, že i takové dítě se považuje jako nezaopatřené? A rodič ho musí živit dokud nedostuduje? Nebo jak to je? Přijde nám trošku divné, živit někoho, kdo se o sebe může postarat. A vždyť ani do školy denně nedochází.

 

Moc děkuji,

HANKA

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Hanko,

 

     asi by bylo vhodné, aby se táta s dcerou sešel a trošku se jí vyptal... Přeci jen je to jeho dítě a jistě má zájem, aby se v  budoucnu měla dobře. Ale jedno je jisté -  pokud nestuduje prezenčním způsobem (denní studium), tak nárok nemá. Ovšem, třeba by jí otec mohl přispívat, přeci jen si zvyšuje vzdělání, svou kvalifikaci - ale jak říkám, bylo by nejlepší, aby se sešli a on opravdu přesně věděl, jak to je...

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (2)add feed
A co manžel, ten má taky takovou starost jako ty, aby náhodou dceři nezaplatil víc, než co je/bylo nezbytně nutné? : Myška
Jestli jo, tak by si měl nejprve promluvit s dcerou. Zřejmě s ní komunikuje, když i ty víš, kde bydlí, a že si změnila formu studia. Ale pozor, ať je to jak chce, jen tak svévolně přestat platit nesmí - výživné bylo stanoveno soudem, a tak musí otec podat k soudu návrh na ukončení povinnosti platit výživné.
červen 09, 2014 06:28
Klídek : Giota
Jestli je to jako u nás, tak se nedivím. Manžel zaúkoluje manželku - zjisti někde, jak je to s tím výživným, když dcera studuje dálkově. A manželka se tedy na to někde poptá.
Ale jinak souhlas s tím, že dobré by bylo buď požádat soud o zrušení výživného (a poté přispět jako táta tu a tam nějakou kačkou dobrovolně), nebo, pokud výživné nebylo stanoveno soudem, dohodnout se tedy s dcerou - jak vychází s penězi, kolik si konkrétně (při)vydělá, nic není řečeno o matce dcery... Možná studuje dálkově, protože nevyjde s tím, co od obou rodičů dostává, aby mohla studovat v dennim řádném studiu?
červen 09, 2014 15:24
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]