O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

PLNO DĚTÍ, PLNO DLUHŮ PDF Tisk E-mail
Úterý, 08 duben 2014

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Jsem samoživitelka s dvěmi dětmi ve věku 7 a 3 roky.  Tu starší mám s bývalým manželem, se kterým jsem rozvedená od roku 2010, od té doby mi má na dceru platit 1500 Kč měsíčně, ale dva roky neplatil, takže má uloženou exekuci na plat.

 

 

 

 

 

 

 

 

      Ale stejně to chodí každý měsíc jinak. Exmanžel má další dítě - syna s přítelkyní. Snad pracuje. Bohužel jsem v insolvenci kvůli dluhům vzniklým za našeho manželství. Ano, protože jsme si neudělali vyrovnání  - neměli jsme žádný majetek a já v té době netušila, že i tak o to mám požádat.

 

     Jenže on se skrývá a přestal na ten dluh platit,  tak to zůstalo na mě! Musela jsem jít do insolvence. Momentálně jsem ještě na mateřské, a budu ještě rok. Dostávám jen 3.800 a doplatky, takže tak to s dětmi zvládám tak tak.

 

     Proto bych se chtěla zeptat, zdamám na něco ještě od něj nárok? Nevím, ale každá koruna dobrá...

 

Předem děkuji za odpověď

SANDRA

Komentáře (7)add feed
Nerozumím - první manžel platí výživné strhávané z platu exekučně, ale dluh neplatí a skrývá se? : Myška
Jak se může skrývat, když někde pracuje?
A ty jsi s dětmi sama, nebo máš partnera - otce druhého dítěte, nebo ještě někoho jiného? A co v tom případě otec druhého dítěte? Platí alimenty?
Doplň informace...
duben 08, 2014 06:36
poradím ti: : Karlos...
"Jo,sakra si musíme rozmyslet,zejména v této době,která nahrává uličníkům,s kým ty děti máme..Mám dvě,jedno na střední,druhé na vejšce a mám dva pracovní úvazky,prostě nemám šanci se domoci spravedlnosti.Ale ty děti za to stojí."
"Některé skutečnosti je dobré vědět před tím, než si dítě pořídíme. S jeho penězi nemůžeš počítat. Raději svůj čas napři na výdělek. Bohužel"
"Totéž co radí výše jsem radila samoživitelkám v podobné situaci (když alimenty nechodí) s argumentem, že když 2 rodiče uživí spolu 2 a vice dětí, může 1 rodič uživit 1 dítě sám (tak snad i dvě, ne?). Není to fér, ale život si na fair play nehraje."

Výše uvedené rady byly adresovány před nedávnem muži samoživiteli, tak snad se budou hodit i tobě, ne ? smilies/wink.gif
duben 08, 2014 12:09
... : Sandra.
Milá jmenovkyně:-) Máš to trochu zmatené, nicméně jestli to správně chápu, tak tvůj ex platí 1500 alimenty plus splácí ty dva roky zpětně. Neuvedla jsi kolik vydělává (nebo jaké má zaměstnání, abychom měli alespoň představu) nicméně pokud nemá nějaké nadstandardní příjmy, má ženu na mateřské, další dítě, tak z něj o moc víc asi nedostaneš.
Druhá věc jsou ty dluhy z manželství, které zbyly na tebe- tam by asi právník mohl pomoci, aby se k tomu exmanžel postavil čelem. Také mi přijde, že pokud někdo pracuje, tak že je poměrně obtížné se zároveň skrývat...
duben 08, 2014 13:58
Sandro - tazatelko, : bb2
rozumím tomu správně, když si myslím, že
- starší 7-letou dceru máš s prvním exmanželem, který pracuje a výživné (běžné plus splátky dlužného) se mu strhávají ze mzdy
- mladší 3-letou máš s druhým exmanželem, který během manželství nasekal dluhy, takže se v nich vezeš i ty
- kvůli tomu ses dostala do insolvence

Na co máš nárok kromě rodičovského příspěvku 3800 korun? Na různé dávky sociální podpory. Něco už asi pobíráš, když píšeš "Dostávám jen 3.800 a doplatky". Formuláře a ostatní informace zde https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/index.jsp
http://www.mpsv.cz/cs/2#dsp
Kalkulačky pro výpočet životního minima a dávek s tím souvisejících najdeš na netu, třeba tady http://www.vyplata.cz/statnisocialnipodpora/zakladnipojmyssp.php

Smyslem oddlužení je uhradit věřitelům alespoň přijatelnou část jejich pohledávek a dlužníkovi umožnit normální život tím, že se zbaví nesmyslných dluhů vzniklých lichvářskými úroky, nezodpovědnými partnery apod.
Lidi obecně pojem "oddlužení" moc nemají v lásce, mají pocit, že se tím dlužníci rozmazlují, když se jim prominou dluhy, ale to, co se jim promine, jsou v drtivé většině jen nenažrané obrovské úroky, pokuty a penále, a to ještě ne všechno. Naprostá většina dlužníků splatí celou nebo téměř celou jistinu, tedy téměř vše, co si napůjčovala. Zbytek jsou lichvářské úroky, pokuty 35 000 za o den opožděnou splátku apod. vychytávky šikovných nebankovních společností.
Dlužníkům během insolvence tato starost odpadne, nenarůstají jim závazky, nehrozí exekuce, soudy, a věřitelé jsou taky klidnější, protože dostávají pravidelné, byť malé, splátky. Dlužník toho má sice plné kecky, ale zdaleka ne tak jak by měl, kdyby mu insolvenci nepovolil a spadnul by do konkurzu. To je totiž konečná, z toho se nevyhrabe, protože to je zelená pro exekuce, úroky, penále, pokuty. Vyplatí se mu tedy už nikdy nepracovat, skrývat se apod. Nic dobrého pro stát, pro nás daňové poplatníky. Proto je lepší umožnit nový start. Společnost je ochráněna tím, že po dobu 5 let insolvence plus dalších 5 let dlužník nedostane půjčku, hypotéku, leasing, a se svojí historií si moc neškrtne už nikdy - budiž insolvenci chvála.
K tomu všemu je ale nutné jedno - buď mít dostatečný pravidelný příjem, nebo dostatečný majetek na prodej.

Jak ti mohli povolit oddlužení na mateřské, s nejmenším možným rodičovským příspěvkem, bez manžela a se dvěma dětmi, to je mi záhadou.
duben 08, 2014 15:57
Sandro tazatelko, : bb2
něco jsem ti napsala, ale komentář musí schválit admin, protože tam bylo pár odkazů.
duben 08, 2014 15:59
Výživné : Lefulka
1500 Kč měsíčně na sedmiletou dceru je velmi nízké, tak zkus požádat o zvýšení. Jestli tomu dobře rozumím, máš další dítě narozené v roce 2010, kdy ses rozváděla, ale dítě je s jiným partnerem. Pokud má ten první tatínek příjem ze zaměstnání, není důvod, proč by mu nestrhávali i dluhy z manželství, ale je otázka, kolik jich je a na čí jméno jsou.
duben 08, 2014 18:12
Když každá kačka dobrá, : Krakonoš
tak co taťka vod druhýho dítěte? Ten nic? Von muzikant? smilies/shocked.gif
duben 09, 2014 23:19
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]