O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

VÝŽIVNÉ BĚHEM DÁLKOVÉHO STUDIA? PDF Tisk E-mail
Středa, 26 březen 2014

Dobrý den, moje dcera, které je nyní čtyřiadvacet, chce po mně doplacení výživného. Ale - Ona nedokončíla denní studium za školní rok 2011/2012 a od 30.8.2012 je od té doby vedena na Úřadě práce. Poté 2. 9. 2012 začala studovat znovu, ale dálkově, do 1.9.2013.                

 

 

 

 

       Chce po mně teď, abych jí za tuto dobu zaplatil zpětně výživné. Tak bych se chtěl zeptat, zda má na tuto platbu nárok.  ANTONÍN

 

 

 

 

O D P O V Ě Ď: 

 

     Pokud zletilé dítě studuje pouze dálkově a jinak nic nebrání tomu, aby se samo živilo, vyživovací povinnost rodičů tím zanikla a není tedy třeba dále platit výživné. Pouze v případě, že by bylo prokázáno, že dítě si vzhledem k rozsahu studia nemůže vydělat tolik, aby se samo uživilo, vyživovací povinnost i nadále trvá, ale v omezené výši.

 

     Dálkové studium ale v naprosté většině případů umožňuje běžný výkon práce v zaměstnaneckém poměru. Pokud dítě možnost nechat se zaměstnat nevyužije a nechává se živit od rodičů, tak je to již jen obyčejné parazitování. V této souvislosti vyvstává i otázka, jestli úřad práce ví o tom, že si dcerka vydělává a přesto se nechává evidovat jako nezaměstnaná, takže stát za ni platí zdravotní a sociální pojištění. Takové jednání by mohlo při splnění určitých podmínek být dokonce posouzeno jako trestný čin podvodu...

 

     Ale - to záleží na tom, jak to je opravdu.

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (3)add feed
Antoníne, : bb2
především si bezodkladně podej k soudu návrh na zrušení vyživovací povinnosti (z důvodu, že dcera ukončila denní studium a je v evidenci Úřadu práce).
březen 26, 2014 17:47
práce kvapná, málo platná... : bb2
Podej návrh k soudu na zrušení vyž.povinnosti k 30.8.2012, kdy přestala oficiálně být studentkou denního studia a byla zaevidovaná na ÚP. Dceři zatím nic zpětně nedoplácej.
Pokud soud nezruší povinnost k 30.8.12, ale k pozdějšímu datu, tak rozdíl mezi 30.8.2012 a dnem, ke kterému ti soud ukončí povinnost platit výživné, budeš muset zaplatit, ale nemusíš to doplácet najednou, požádej ihned o splátky.
Do té doby, než soud rozhodne, nic dceři neplať - pokud jsi přesvědčen, že nepotřebuje a nezaslouží si a dálkové studium je zastírací manévr pro ulejvání a pro získání dalšího kapesného od tebe.
březen 26, 2014 17:55
Že si dcera vydělává : bb2
bylo v dotazu uvedeno, nebo jste si to domysleli z dálkového studia? Může to být tak, že na prezenční (denní) nebyla přijata, tak zkusila distanční nebo kombinované, a tam to vyšlo, a nebo proto, že při denním studiu by musela bydlet v místě školy a živit se tam, a na to třeba nemá. Třeba bydlí s matkou, která ji podporuje (bydlení, jídlo, praní atd.), ale nemůže jí hradit trvalé studium v Praze, například.
březen 26, 2014 17:56
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]