O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení






Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

INDISKRECE - INCEST PDF Tisk E-mail
Neděle, 23 září 2007

 Je to pět let, co se v jednom z našich bulvárních plátků - dost možná, že to bylo ve všech - publikoval příběh dvou sourozenců, kteří spolu přivedli na svět dítě. Pro ni to bylo druhé, pro něj první. Teprve po narození dítěte se dozvěděli, že jsou bratr a sestra... Tehdy to bylo napsáno se všemi jmény a adresami - mám ten časopis před sebou...

 

    

 

 

 

     Příběh se odehrál v jedné ze severomoravských vesniček. Dokonce jim bylo oznámeno, že za vzájemnou soulož mohou nyní dostat až dva roky na tvrdo... Tenkrát oba prohlásili, že tedy spolu už spát nebudou, ale žít ano, mají přeci spolu dítě. A že oni v sobě sourozence nevidí.

 

     Jejich holčička je dnes už téměř šestiletá. Podle tehdejších lékařů naprosto zdravá. Jaký je asi jejich současný osud? O jejich životě by asi jinde natočili film.

 

Chtěla bych vědět váš názor:

 

  • Na to, že se v novinách o nich zveřejnilo absolutně vše,
  • A jak myslíte, že vše asi pokračuje?

 

 

 

Simona

Komentáře (37)add feed
... : Gita
Jsem zásadně proti bulváru a obecně proti zveřejňování jakýchkoli osobních informací. Jednak tu máme legislativu k ochraně osobních údajů (vztahuje se nejen na rodné číslo, ale obecně na jakoukoli informaci nebo jejich souhrn, na základě nichž je jednotlivec identifikovatelný), jednak existují zásady např. v trestním právu, podle nichž se nesmí zveřejňovat osobní údaje toho, kdo nebyl ještě pravomocně odsouzen.
Když tak přemýšlím o tom konkrétním případu, v podstatě jde o udání. A tak se trochu divím, že si to dotyční dva vůbec nechali líbit. Už na začátku, proč souhlasili s nějakým rozhovorem, a dále, když už souhlasili, proč nezakázali zveřejnění jmen? A jestli se to stalo bez jejich souhlasu, určitě se mohli soudit nebo jinak zasáhnout. Dovedu si představit, co ten článek musel udělat v jejich okolí. Takže trochu to na mě působí, jestli ten příbeh nakonec nebyl úplně vymyšlený, když se ani nikdo nebránil.

A jak to asi pokračuje? Jestli to nebyla kachna, tak spolu určitě spí dál. Akorát to nikde neříkají.smilies/cheesy.gif

Na druhou stranu, kolikrát mě až podivuje, že lidé sami jsou na sebe ochotní lecos vyžvanit (zejména na internetu). A pak se diví, že je někdo pozná. Jakoby si lidi ani svého soukromí neuměli vážit.
září 24, 2007 08:26
ja jsem tento pripad : Jasmina
cetla taky na int. akorat ze se jednalo o nemeckou dvojici,taky jmena byly udany.A deti pry maji dve. Chlapec (bratr) byl po narozeni odlozen a vzapeti adoptovan jinou rodinou,takze i zmena jmena.Devce(sestra) se narodilo pozdeji,nikdy se spolu nesetkali,nevideli az do onoho okamziku,kdy jako dospeli se setkali a zamilovali. Az po narozeni prvniho ditete se meli dozvedet ze jsou sourozenci. -No,kdo by je prokrista soudil? Kdyz zakon umoznuje pri adopci zmenu identity?
takze nevim,zda souhlasili se zverejnenim svych jmen ale je to mozne vzhledem k tomu ze musili pred soud a hrozi jim kriminal a rozdeleni normalne fungujici rodiny.Mozna ze potrebuji oporu verejnosti.
září 24, 2007 09:25
Jedná se o zcela konkrétní případ - : d@niela
bylo to otištěno 4. 7. 2002 - dokonce i se všema fotkama!!!
Všechna jména, jejich fotky, fotky jejich dětí... jména všech zúčastněných - jejich adoptivních rodičů, jejich pravých rodičů, rozhovory s nimi...
Jsou tam jejich adresy...
Neuvěřitelé. Mám to před sebou a jen na to zírám...
září 24, 2007 09:37
No jo, nechci to hned zpochybňovat : Gita
ale jsou to opravdu reálné adresy? Nemohou být třeba upravené, smyšlené?

No je to děs. Myslím, že na tohle nikdo nemá právo, ale je to částečně i chyba těch dotyčných, že to vůbec dopustili a když už, že se proti tomu nebránili. Jasmínino zdůvodnění možná má něco do sebe, ale nikdy bych do tohoto nešla. Veřejnost rozhodnutí soudu nezvrátí, tak asi.
září 24, 2007 09:45
zadala jsem, našla: : ivanka
http://www.blesk.cz/Clanek21533.htm
jsou to asi ti prostřední, ale to znamená, že o všech už psali - a taky tu jsou všichni vyfoceni....
to je hrozný, jo
září 24, 2007 09:49
ale asi to není ten článek, : ivanka
o kterém mluví Daniela smilies/cheesy.gif
určitě o tom psali už tenkrát
září 24, 2007 09:50
Mrk sem na fotku. U tohodle etnika je to uplně normální : NČ
.
září 24, 2007 10:24
... : bb
na otázky nemůžu odpovídat, jelikož Blesk nejsou pro mě noviny a nečtu ho
že někdo prodá za peníze víc než rozhovor o svém soukromí mě nepřekvapuje, u cikánů teprve ne
jak myslím že to pokračuje? mají další dvě dětismilies/smiley.gif
září 24, 2007 10:44
z blesku : Jasmina
ohledne prvniho pripadu,-nechapu na co ctela tato rodina upozornit,cim se pochlubit,ohledne pripadu druheho to vidim tak ze se to muze stat komukoliv. Kdo z nas deti vi,kdy,jak a kde nas papa treba zanesl?
září 24, 2007 11:08
bb : Míša šíša
dovol mi takovou podotázku nesouvisející s tématem. Které že noviny to čteš?
září 24, 2007 11:10
každý má právo na soukromí : Inka
a šťourání se v soukromí kohokoliv bez jeho souhlasu by mělo být trestné. Je mi líto třeba už jen Venduly Svobodové nebo třeba paní Paroubkové, taky jsem se rozvedla a vím jak moc mě to bolelo a jk dlouho. Ještě aby to někdo stále komentoval a rozebíral v tisku. Je to jako když Vám do otevřené krvácející rány někdo strčí prst s dlouhým nehtem a otáčí sem a tam. Je to hyenismus novinářů. Doufám, že se to těm lovičům sensací vrátí i s úroky v osobním životě, to co dělají je za hranicí normální slušnosti a lidskosti.
září 24, 2007 11:10
Jenže Inuš. Kde není poptávka, není ani nabídka : NČ
.
září 24, 2007 11:13
taky doufam : Jasmina
Paroubkova pry hazela kaminkama. Jenze v takovem pripade mela hazet nabojema z kulometu. smilies/undecided.gif.
září 24, 2007 11:14
Kodex novinářské etiky říká: : d@niela
Novinář musí respektovat soukromí osob, dodržovat přísně zásadu presumpce neviny a kromě nesporných důvodů veřejného zájmu nesmí novinář svou činností dostat dotčené osoby do nesnází nebo osobní tísně.

----------

Představa oddělených světů seriozního a bulvárního tisku bere v posledních letech za své. Seriózní noviny přejímají řadu znaků „laciných“ tiskovin a kritika hovoří o bulvarizaci médií. O závažnosti takové polemiky svědčí skutečnost, že masová média, mezi něž tisk náleží, nemají jako zdroj informací a zábavy konkurenci.

Veřejnost médiím v České republice věří. Největší důvěru Čechů požívají z nabízených možností média (rádio 70 %, televize 64 %, tisk 57 % důvěřujících). Výzkumníci ve svých závěrech nerozlišovali mezi seriózním a bulvárním tiskem.

----------

bohužel.... pak si vyberte "seriózní" noviny....

září 24, 2007 11:19
No vono Daní... : NČ
Ten tolik odsuzovanej bulvár si musí sakra dobře dát pozor, aby psal pravdivě. Jinak může u soudu cvakat až klidně k likvidaci. Takže informace z bulváru bejvaj nejzaručenější. To spíš ty ehm "celebrity" by si měly uvědomit, že se nesluší vožralá blejt na ulici, nebo vošo*stávat každýho chlapa na potkání, atd, atd, atd.... A když to dělaj, ať se nedivěj. Ani ta Paroubková se s nima nemusí bavit. Donutit ji nemůžou.
Rád čtu Blesk, Aha, nevimco ještě. Nezapírám, že to mám přečtený dost brzy, ale všem informacím věřím. Třeba o nádherný Paris! A taky jsou tam bezva fotky krásnejch a ani trochu stydlivejch děvčat. Mňammmm!!!!!
září 24, 2007 11:37
NC : Jasmina
nedavno jsem cetla v bulvaru ze vysly fotky z domaciho porna nejake herecky avsak bulvarni opozice si s tim dala praci a zjistila ze jsou to vybery foto z filmu,kde onu heerecku dokonce v choulostivych situaci zaskakovala dublerka.bref- nejake domaci porno si vycucali z prstu.Hon si je po svete,to neni jako v malicke nasi zemicce,kde rosada s Wendy muze byt aktualni pouze v Cechach,tudiz logicky by si ev. nekdo nedovolil ji zverejnit bez jejiho souhlasu.
Ale Ty veris vsemu. Toz se potom fakt nedivim obcas,tady na Kudle...
září 24, 2007 12:02
Jasmí, můžu se zeptat na tu poslední větu? : d@niela
Toz se potom fakt nedivim obcas,tady na Kudle...



to jako že tady jsou bludy? Nebo jak jsi to myslela?
Asi jsem nechápavá :-)
září 24, 2007 13:06
Danielo, : bb
já to pochopila tak, že se pak občas nediví těm reakcím na Kudlance, když jejich autoři věří všemu co se tiskne smilies/smiley.gif

Jasmíno, přesně tak. Někdo o bulvár stojí, někdo ho odmítá, pak si o něm vymyslí. Třeba se suď, ale fáma už poběží a plátek prodá, o to jde. Že by takový soud některý z bulvár plátků položil nevím.
září 24, 2007 13:12
Danielo : Jasmina
nedivim se tedy nekterym nazorum NC,ktere jsou dle meho mineni povrchni a unahlene.Opakuji -nekterym,ale jsou caste. Clovek ktery veri (a mozna bezmezne) vsemu,co je na platcich,ma potom samozrejmne tezkosti si alespon na cas ustalit svuj nazor,nahled,protoze automaticky musi byt zmitan ze strany na stranu,nebot mnozi vedi, ze si protireci i noviny,novinari,radia,TV vysilani a to uz ve vsem,i v te politice,o bulvarnich drbech nemluve.
Vubec jsem ovsem nechtela naznacit,ze na Kudlance jsou bludy. Tudiz se omlouvam za naznak,naznaky jsou osemetna vec,mohou se spatne pochopit.Lepsi hovorit jasne.
září 24, 2007 13:33
míša šíša : bb
ptala ses na noviny, dneska noviny jsou co dříve časopisy a časáky informují o dění víc než dříve noviny, v rámci předplatného beru a pročítám (to co si vyberu,jinak mi stačí jen titulky) MFD, Respekt, Hospodářské, Profit, občas mimo předplatné Euro a Ekonom, pak spoustu tiskovin odborných, kde se leckdy najde překvapivě fundovaný výklad či komentář toho, co "noviny" jen nastíní - Ekonom, Realizace staveb, Stavitel. Komentáře a názory na blisty.cz a neviditelném psovi. Z bulváru mi stačí Novinky.cz. Soused mi
září 24, 2007 13:41
... : bb
pravidelně dává do schránky svůj Týden a vystříhané články z Lidovek.
V souvislostí s prací na obci sleduju regionální tisk.

září 24, 2007 13:45
bb : Jasmina
nepolozil,leda zcela vyjimecne ale znamy a zabehly bulvar se nepolozi.
září 24, 2007 13:47
Hm, : Míša šíša
o odborném tisku asi řeč není, ale jinak nevidím žádný zvláštní rozdíl mezi Bleskem, MFD a Lidovkama. Možná novináři z MFD a Lidovek mají kultivovanější písemný projev, ale co se týče novinářské etiky a objektivity zpracovaných faktů = stejná, či-li nízká úroveň.
září 24, 2007 14:01
souhlasím... : d@niela
Jo, to je stejný, když někdo napíše: "XY se vyspala tam a tam s tim a tim" a druhý (ty "seriózní") noviny napíšou: "bulvární tisk pomlouvá chudinku XY, že se vyspala tam a tam s tim a tim; to my bychom nikdy nenapsali..."

smilies/grin.gif
září 24, 2007 14:13
... : bb
konkrétněji by to nešlo? takhle je to příliš obecné, stejně jako tvrzení, že málokteré zpravodajství může být úplně objektivní a spolehlivé
Jinak ty tiskoviny čtu kvůli tématům. Blesk jsem si párkrát půjčila od příbuzné a jednou dokonce koupila v benzínce - ale mě fakt nezajímá, co napsala Vendula Svobodová v smsce svému údajnému milenci apod. A jiná témata v Blesku nenajdeš.
V MFD a LN se najde čtení s objektivní informační hodnotou, pokud je čtenář schopný udělat si svůj názor sám. Ale za nemyšlení noviny nemůžou, Blesk ho však přímo podporuje.
září 24, 2007 14:13
... : bb
Jiná věc ještě je, že noviny poněkud zpopulárněly, přidaly se tam magazíny pro ženy, rozsáhlé TV magazíny, křížovky, tématické přílohy o autech, psech, vaření, nebo jazykové kurzy "anglicky do vánoc" apod. No ale to není nic proti ničemu, myslím, a lidi to baví a kupují je, tak proč ne. Tak nějak je mi sympatičtější číst noviny kvůli recenzi nové Fabie než kvůli fotce ze stromu za domem "celebrity".
září 24, 2007 14:19
Dani : Jasmina
smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif asi tak nejak ale maly detail;"bulvarni tisk pomlouva chudinku XY",si ctenar muze myslit ze to neni jeste pravda,kdezto bulvar to predava jako holy fakt.Je to vse slovickareni,jemna prace,-nekdo se v tom vyziva. smilies/cheesy.gif
září 24, 2007 14:23
můj syn dělá v jednom vydavatelství, : alena tečkovaná
které vydává ženské časopisy a tzv bulvár. Vždycky dostanou zdarma od každého časopisu pár kousků a synek mi je nosí. Tam se člověk doví věcí!! A zajímavé, že v každém něco jiného...takže si člověk m§že vybrat. smilies/grin.gif
září 24, 2007 16:09
jasmínko, nesmíš zas až tak brán Našeho Člověka vážně.... : ivanka
teď jsi mu to zas zblajsla i s navijákem...
To jsou ty jeho žertíčky... ach jo

září 24, 2007 19:59
tedy - jsem o tom přesvědčena na 156%... : ivanka
smilies/grin.gif
září 24, 2007 20:04
ivanko : Jasmina
pokud to byl pouze zerticek,ktery jsem spatne pochopila,mel moznost se k tomu vyjadrit.
Ackoliv je take dost pravdepodobne ze se rozhodl na muj nick jiz nereagovat,uvitala bych kdyby mi to bylo oznameno,nez mne nechat na pochybach smilies/wink.gif
září 24, 2007 22:09
Jasmííííí. Jsi zlatíčko :-))))) : NČ
.
září 25, 2007 06:31
Jo teď jsem to teprve dočetl, tak ještě Jasmííí na vysvětlenou : NČ
Fakt mě to strašně mrzí, neměl jsem už možnost reagovat včera. Ani dnes za chvíli už nebudu mít. Ač je to k nevíře a beru to jako strašnou osobní křivdu, musím někdy, tedy aspoň občas, i pracovat, a dokonce někdy i mimo teplý úřednický křeslo s kafem a cikárem u pc. A právě tahle hrůza mě postihla včera a postihne i dnes. Mimoto mám nějaký soukromosti, skutečně nic k popukání, i to se občas stane každýmu, kdo má starší rodiče.
Ale to je nakonec fuk. Má včerejší na Tebe, milá Jasmínko, by byla uplně stejná - Smajlíková :-))))

září 25, 2007 06:41
NC : Jasmina
Pak je to jina,ovsem,nemel jsi cas,to se stava kazdemu ze musi odejit z kudlanciho pohodoveho teplicka ven do nepohody.)))Unahlila jsem se v myslence,ze se mnou nemluvis,omlouvam se. A preju dobre rano Tobe i vsem. smilies/wink.gif
září 25, 2007 08:59
Odpouštím ti :-) : NČ
.
září 25, 2007 09:03
NČ, je to trochu jinak... : marťa
říkáš, že se s bulvárem dotyčný nemusí bavit - nemusí, ale ono to je houby platné. Za kýmsi z mé rodiny vlezli na nemocniční pokoj a představili se jako redaktoři seriózního listu ( no jo, já vím, jeho chyba - měl chtít vidět průkazy ). A moje teta seděla na jakési premiéře a bavila se s kamarádkou - pak zjistila, že za nimi seděla redaktorka, která hbitě a nenápadně přistrčila nahrávací zařízení...
září 25, 2007 12:15
Martíííí, : NČ
1) Kdybych nechtěl aby se o mě psalo, tak je mi uplně fuk, jestli je novinář z Blesku nebo z Rudýho práva, popřípadě z Timesů. Každý interwiew je určený k publikaci!
A navíc - mohla bys mi, prosím, definovat pojem "seriózní list"? To přeci ani nemůžeš myslet vážně:-((( Např. pro mě NIKDY(!!!) nemůže být seriozním ten list, který zaměstnává pana Martina Komárka, nebo list pana Mlynáře, nebo list, plně dotovaný ODS (z čeho asi?) a zdarma rozdávaný každý ráno ve stanicích metra.
2) Moje teta by se klidně mohla nechat nahrávat celý hodiny. Pochybuju, že by její názory někdo otiskl - nikoho by nezajímaly. Jestliže je ovšem Tvoje teta tak význačnou osobností, že komukoliv stojí zato ji nahrávat, pak už jen její přirozená inteligence by jí měla velet dávat si pozor kdykoliv a kdekoliv. Potíž ovšem vzniká, když inteligence chybí...
září 26, 2007 06:40
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]