O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ČERSTVĚ ZLETILÝ SYN - JAK NA VÝŽIVNÉ? PDF Tisk E-mail
Pondělí, 10 únor 2014

Dobrý den, píšu za manžela - manžel má syna z předcházejícího manželství a pravidelně platí alimenty. Teď v lednu 2014 synovi bylo 18 let a předpokládáme (dle jeho studijních výsledků, jinak s námi není  v kontaktu už pár let), že už nestuduje.

 

 

 

 

     Jak musíme postupovat, abychom se dozvěděli, jak to s ním je, případně, pokud už nestuduje, pokud chceme přestat platit alimenty? Musíme žádat o souhlas u soudu nebo na koho se máme obrátit, prosím? S jeho matkou nechceme moc komunikovat, ta by raději byla, kdybychom ho živili dokonce života.

 

Předem Vám děkujeme za odpověď,

SANDY

Milá Sandy,

 

      no, vzhledem k tomu, že jednak je klukovi pár dnů osmnáct a pokud by chodil do nějaké školy, tak by bylo za ním právě první pololetí, bylo by nejprve potřebné, aby se s ním jeho táta pokusil nějak domluvit. Píšeš, že "asi" do školy nechodí, podle jeho studijních výsledků... Tak asi něco víte, ne? 

 

     Každopádně - bylo by od tatínka vhodné mu napsat pár slov, třeba:

 

Ahoj,

 

    hodně štěstí k tvým osmnáctinám, k tvé dospělosti, jak se máš, co je nového.

Napiš, jak ti to jde ve škole, pokud do ní ještě chodíš...

Táta

 

 

      To by jistě tátovi ruka neupadla, ani jeho hrdost nebyla nijak neutrpěla. Ať to pošle doporučeně, aby měl potvrzení, že mu napsal. Kdyby se kluk neozval, napsala bych totéž nějak podobně jeho matce. Prostě abyste věděli, na čem jste. Jinak - dost možná, že to nevíte - od jeho osmnáctin je podle zákona nutno posílat výživné do rukou dospělého syna, ne na matčinu adresu!

 

      Teprve, pokud by se ani jeden z nich neozval (ale současně zatím není možné platbu výživného přerušit), je vhodné napsat na soud, s tím, že se otci ani jeden neozval a proto žádáte buď o ukončení platby výživného, nebo o to, aby synovi bylo nařízeno dodat potvrzení o pokračování presenčního studia...

 

      Stačí? Když tak se ozvi...

 

d@niela

 

 

 

 

Komentáře (9)add feed
Milá Sandy, : mamča
je zvláštní, že o ukončení placení výživného se starají převážně druhé manželky. Chápu, že ta částka, která každý měsíc odchází na účet manželky č. 1 může ve vaší rodině citelně chybět. Ale Tvůj manžel nepřestal být otcem jen proto, že se svým synem nežije, a je tedy povinen aspoň přispívat na jeho výživu.
Je smutné, že Tvůj manžel ani neví, jestli jeho syn chodí nebo nechodí do školy, a kam ? Tam by se snad dalo zajít a zeptat se na prospěch syna, aspoň dokud nebyl plnoletý.
Pokud studuje SŠ, tak i když je mu 18 let, tak má do maturity ještě nejmíň rok. Pokud se učí řemeslu, je možné, že letos zakončí školu výučním listem. Ale až někdy v červnu !
Takže i z toho důvodu se mi Tvůj dotaz zdá poněkud předčasný.
únor 11, 2014 09:17
Sandy, : bb2
studijní výsledky znáte, ale to, že nestuduje, pouze předpokládáte. Tak víte, nebo nevíte, jestli se ještě učí, studuje? To je základní informace nutná k dalšímu postupu.
No a abyste tu info získali, bude muset otec syna komunikovat buď s klukem, nebo s jeho matkou. Ohledně výživného už jen se synem, když je plnoletý, ale o tom, zda studuje nebo ne, máma určitě ví. Pokud se budou nějak šprajcovat a nebudou chtít nic sdělit, tak se z toho dá soudit, že do školy nechodí - jinak by to přece rovnou řekli a třeba i doložili potvrzením o studiu.
Pokud normální komunikace bude váznout a všechny pokusy o promluvení si s klukem by selhaly, a věděla bych, že jsem pro něj už jen peněženkou, pak bych teda poslala doporučený dopis jemu, s kopií jeho matce, aby obratem doložil trvání studia, v opačném případě že budu soudně žádat o ukončení vyživovací povinnosti. A to bych udělala. Soud pak už rychle zjistí, jestli jo nebo ne.
únor 11, 2014 10:20
Mamčo, : bb2
když je to skutečně další partnerka, manželka, tak to i chápu, spousta chlapů nerada něco zjišťuje, doptává se, natož pátrat po informacích tohoto typu, a je ráda (ta spousa chlapů :-), že to za ně manželka vyřídí a pak jim jen podá hlášení o tom, co zjistila.
únor 11, 2014 10:21
bb2 : mamča
Jasně, spousta chlapů jsou "neřešiči" a jsou rádi, když za ně ten horký kaštan z popela tahá někdo jiný.
Ale tady jde o syna toho "tatínka", co ani neví, jestli kluk studuje, nebo se učí, natož (možná) jak vypadá.
Já být matkou toho syna, tak se s další manželkou svého nestarajícího se exmanžela vůbec nebudu bavit. Stejný přístup může mít i syn. Proč by sděloval svoje soukromé věci nějaké pro něj úplně cizí ženské ?
A že je pán "nestarající se", to lze odvodit z toho, že "jinak s námi není v kontaktu už pár let".
Pán sice řádně platil alimenty, ale že existují nějaké Vánoce, svátky, narozeniny...že třeba kluk potřeboval lyže nebo kolo, to mu zřejmě zůstalo utajeno.
Jinak by přece o svém synovi něco věděl, ne ? Minimálně to, kam šel po absolvování ZŠ.

únor 11, 2014 11:00
... : bb2
ale jo, však jsem psala, že je divné, když vědí, že studijní výsledky nic moc, ale přitom vědí, že nestuduje

A taky jsem psala
No a abyste tu info získali, bude muset otec syna komunikovat buď s klukem, nebo s jeho matkou.


ne že by kluk se měl bavit s druhou (cizí) ženou

únor 11, 2014 11:16
nestarající se pán : bb2
mohl být ze starání taky vyšachován, spousta matek to zvládá levou zadní i dnes, natož před 10-15 lety. V příbuzenstvu máme podobný případ taky, nakonec si dospělá dcera našla cestu k tátovi sama a dnes jsou i s jeho druhou ženou a druhými dětmi jedna velká rodina, dceřino dítě říká dědečkovo druhé ženě babičko, pohoda. Ovšem v době jejího dětství byl táta ten, co posílal alimenty a dárky. Nic víc matka nedovolila a otec zase nebyl ten, kdo by mámu svého dítěte honil po soudech, navíc s nejistým výsledkem, když jinak byla dcera v pořádku. Tak se snažil "na dálku".

A že se Sandin partner nesnažil, to nemůžeme vědět.
únor 11, 2014 11:20
... : bb2
dědečkově druhé ženě
únor 11, 2014 11:22
Tady je na to téma článek : Krakonoš
včetně výkladů z úst vodbornic.
http://www.novinky.cz/finance/327399-dospele-deti-nechteji-pracovat-a-zdimaji-rodice-zneuzivaji-zakon.html
(Zase jsem byl zkontrolovat svý spoluvobčany, jestli dávaj plusy těm správnejm názorům. Jo, je to dobrý, dávaj.smilies/grin.gif Myslim, že Babiš bude mít cestu na Hrad vcelku jednoduchou.smilies/wink.gifsmilies/wink.gif)
únor 12, 2014 20:52
vodbornice sice radí dobře, ale ne dostatečně pro Sandy, : bb2
protože nejde o 30letého vyžírku, ale o 18letého kluka a Sandy, resp. její muž nevědí, zda se ještě učí, studuje nebo ne a zda vyživovací povinnost trvá nebo zanikla. Může samozřejmě přestat platit, ale pokud ho syn kvůli tomu zažaluje a soud uzná, že vyživovací povinnost trvá, bude doplácet. Je lepší požádat soud, ten prošetří situaci a otec bude mít klidné spaní a nebudou se Sandy trnout obavou, že v prosinci dostanou dopísek se zeleným pruhem a budou doplácet za několik měsíců zpětně.

únor 13, 2014 00:33
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]