O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KDYŽ VYDĚLÁM, TAK STEJNĚ NIC NEMÁM PDF Tisk E-mail
Pondělí, 04 listopad 2013

Dobrý den, letos v září jsem si zažádala o zvýšení alimentů na mojí dceru, je jí sedm let. Otec platil až do teď 1300,- Kč chtěla jsem částku zvýšit na 2000,- Kč. Od února jsem nezaměstnaná a se vším všudy,  i s alimentama, mám příjem pouze 10 000,- Kč. Myslím si, že alimenty by dceři určitě zvedli, ale její otec bude od ledna n. r. také bez práce.

 

 

 

 

 

 

 

      Teď jsem si našla sice brigádu, ale z dávek, co dostávám mi strhnou 70% výdělku, tak si zhruba vydělám ve finální podobě 500,- Kč až 700,- Kč navíc, ale bohužel nedá se nic dělat. Na vysvětlenou: Pokud jsem na ÚP, můžu si vydělat jen něco přes 4 000,- Kč hrubého, to je běžná praxe. Ale podporu už nepobírám, ale pobírám dávky hmotné nouze, tudíž mi bylo řečeno, že to, co si vydělám, tím pádem oni mi ty peníze, co dostávám od nich uberou o těch 70% toho mého výdělku.

 

     Takže když si vydělám 3000,- Kč čistého na brigádě, seberou mi oni 2100,-Kč z těch dávek a jsem vlastně jen 900,- Kč v plusu navíc... To je, co?

 

     Nemám nárok ani na přídavek na dítě, protože to se počítá z loňského výdělku, a to jsem měla ještě dobrou práci.

 

     Teď vlastně pochybuju, že mu alimenty zvednou a modlím se jen, aby mu je ještě nesnížili. On bydlí u rodičů a tudíž nemá výdaje na bydlení, pouze matce přispívá na stravu. Já bydlím s dcerou ve vlastním bytě a vůbec nevím, co bude teď následovat.

 

     Ani to nemůžu řešit tím, že bych pronajala jeden pokoj,  protože naš barák je vedený jako malé družstvo vlastníků, takže pokud by tu někdo byl, tak bych je o tom musela informovat a stejně - každé 3 měsíce dokládám, kolik nás bydlí v bytě! Takže načerno, to bych si fakt nelajzla. A pokud bych to vlastně přiznala, tak mi ty peníze odečtou taky hned... Jo, a řeči typu, že mám prodat byt a jít do ještě menšího, co poslouchám od bývalého, snad neuslyším i od vás :-))) 

 

  Honím se jak fretka, sháním hlídání pro dceru, abych mohla pracovat, ale na krku jsou Vánoce atd. a bez mojí rodiny by jsme neměly ani co jíst. Fakt nechápu, jak to dělají jiní lidé. Je to katastrofa... on sice bude bez práce, ale to jsem já taky a asi to nikoho zajímat u soudu nebude... Snad tam bude sedět nějaká rozumná soudkyně, jinak se půjdeme tuplem pást.

 

      Bydlíme v okrese Most. Já doufám, že se prostě z toho taky jednou zmátořím a bude líp.

 

 

Děkuji vám, pokud byste věděli pro mne nějakou radu...

VERONIKA

 

Komentáře (8)add feed
... : Giota
Otec dítěte bez práce - takže alimenty půjdou z jeho podpory v nezaměstnanosti - to asi moc nebude.
Dceři je sedm, tak přes den nepotřebuje hlídání - je ve škole, po škole je družina.
Takže jak to vidím já, pokusila bych se zapomenout na dávky od státu a hledala si práci na celý úvazek, nebo dvě brigády, pokud je ta první jen na pár hodin a snažila se si tak nějak vydělat na sebe a dítě sama. Tím neříkám vzdát se alimentů, ale nespoléhejte na ně. Beru to tak, že pokud dva lidi uživí jako manželé 2-4 děti, tak co by jedna šikovná ženská neuživila jednu 7 letou holčičku! Máte vlastní byt, to je super, takže největší položka výdajů vám odpadá. A pokud nebudete spoléhat na dávky, můžete pak klidně pronajmout jeden pokoj a tím si vytvořit rezervu na nenadálé věci.
listopad 04, 2013 11:01
Gioto : micka
že tys ten článek nečetla. smilies/wink.gif
listopad 04, 2013 11:36
micko : Kamila
ano, myslím, že článek Giota četla - jestli se domníváš něco, co ve článku není řečeno, prosím nespekuluj. Myslím, že Veronika má velmi slušnou snahu se svou situací něco dělat a píše, že ještě loni měla dobrou práci.
listopad 04, 2013 13:24
... : Giota
Navíc, co jí mám poradit? Že by si měl tu brigádu a jakoukoli práci opatřit otec dítěte a koukat platit pořádné alimenty? To by bylo fajn, ale toto Veronika nemůže ovlivnit. Takže radím,jak umím.
Kdysi bývala v Mladém světě tak v 80. letech rubrika Sally a tam take lidičky psali o rady. No a jasně, že nelze poradit, co by měli dělat ti lidi z okolí tazatele, vždy se radí jen tomu, kdo se ptá.
listopad 04, 2013 14:46
Takové články jako je tento, : Jitka U.
by měly být povinnou četbou pro holky, kterým se zbláznily hormony a rozhodly se pořídit si děťátko. Vím o čem hovořím, v rodině řešíme problém, kdy snacha ve 20 netoužila po ničem jiném, než mít miminko. Teď její 30 a přišla na to, že nežije.
Na druhou stranu to potvrzuje to, že kdyby se lidi řídili rozumem, tak vyhynou.


listopad 04, 2013 18:20
Trochu mimo mísu, Jitko U. : Myška
Veronika někde píše, že se jí zbláznily hormony?
Do podobné situace, v které je Veronika, se může dostat skoro každá žena co má dítě, děti.
listopad 04, 2013 20:22
... : Verča
Gioto: Myslí te si, že jsem nezkoušela najít si práci na plnný úvazek? Zkouším to stále, ale legrace to rozhodně není, myslíte si že mě baví lítat každý měsíc na sociálku a dokládat, že jsem zaplatila nájem a inkaso, obracet každou korunu v ruce a přemýšlet co koupím k večeři, aby jsme nejedly stále jen rohlíky s máslem. Družina sice je, ale pouze do 16hod. odpoledne a ta taky něco stojí a z brigády se mi nevyplatí jí zaplatit. A hlavně dělám ranní, odpolední a provozního doba toho makretu je od 7 do 22 hod. a to těžko bude dcera v družině. Dítě si rodiče pořizují oba a tudíž oba by se měli podílet na jeho potřebách a to i finančních. Nejsem ta matka, která by svého bývalého sedřela z kůže, ale jak říkám dítě je nás obou. Nějak to dopadne, snad se na mě brzy usměje štěstí a práci si nějakou najdu, vždy jsem se musela postarat tak to zvládnu i teď.
listopad 04, 2013 20:34
... : Giota
OK, to je správný přístup.
Nechtěla jsem rýpat, jen konstatovat, že řešení je nakonec stejně na vás.
Můžeme si to popisovat, jaký by svět MĚL být, ale nakonec se musíme smířit s tím, jaký opravdu je. Život je samá nespravedlnost...

listopad 04, 2013 21:00
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]