O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

KASTRACE ANO ČI NE? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 13 září 2007

Tak se nám tu pod kočičím článkem rozjela velmi bouřlivá diskuze, ze které mi jde až hlava kolem. A protože jsem zvířecí nemajitel, tím pádem situace neznalec, dávám věc do pléna vám všem. Jistě se tu najde mnoho pso i kočkofilů, takže lidí zasvěcených. Ostatně debata pod oním článečkem se týká už i kastrování lidí - takže možnosti debat převelikých a velerůzných.

 

 

 

 

 

      Tudíž otázka zní: máme-li doma slečnu - paní (dvou či vícenohou) - kolik dalších potomků jí máme dopřát? Respektive, jak často má rodit (protože tady se nejedná o potomky, které by s maminkou zůstaly do doby své dospělosti, ale o potomky, které ve věku dvouměsíčním odcházejí do světa). Nevím, jak je to u kočiček, či jak je to u pejsků.

       

      Případně zda nemá být mezi porody nějaká pauza; ale to snad budou vědět chovatelé. Tak přátelé, je to tedy na vás...

 

d@niela

 

 

Komentáře (112)add feed
Nečetla jsem diskuzi o kočkách, : Myška
tak doufám, že nejsem moc mimo mísu. Je třeba rozlišit, jestli se jedná o odchovy s PP nebo bez PP. To je podle mně důležité. Chov s PP se řídí chovatelskými normativy příslušných klubů, případně u psů zastřešující organizací ČMKU, a tím pádem FCI (Mezinárodní kynologická federace). Která organizace je u koček pro chov zastřešující nevím, neb je nechovám, ani nevlastním. Takže víc ke psům - zvířata bez PP by se neměla množit vůbec, protože se chová na jedincích, kteří nebyli uchovněni z různých důvodů (nemoci, nevyhovující povaha, atd.), nebo už jejich rodiče nebyli s PP, případně byli již kříženci. Myslím, že útulky jsou plné bezprizorných zvířat, tak proč množit dál.
Ze zdravotního hlediska také není jediný důvod proč zvířata množit. Pověra, že fena, která neměla v životě aspoň jednou štěňata má menší riziko onemocnění mléčné žlázy již byla vyvrácena. Naopak, březost a porod organismus feny vyčerpávají. V případě zvířat bez PP a nechovných jsem pro jejich kastraci.
Ale zpět k rozmnožování - chovatelské kluby většinou povolují 3 porody v průběhu dvou let, tedy ne každé hárání. Mně připadá rozumné, krýt fenku jednou ročně (nejsem chovatelka, ale kdybych byla, asi bych ji nakrývala mnohem méně). Nemám ráda ždímání fen co to jde. Ještě dodám, že v případě chovu s PP dostanou PP všechna štěňata ve vrhu (i kdyby jich bylo 15), i ta nestandardní, což je v PP zapsáno.

září 13, 2007 13:43
ono to chce asi nějak odlišit, : Inka
když někdo kdo kočky množí je udá do dobrých rukou, tak ať je množí, pokud to děla zodpovědně. Ale pokud chcete kočku a nevíte co dál s koťaty a že jich je do roka sakra požehnaně, tak nevidím důvod proč nezvolit kastraci. Kdysi dávno jsem bydlela s tchánem, měl dvě kočky a děsně je miloval, od každé byly 3x do roka tak 4 koťata a protože je nikdo nechtěl, museli je vždy brzo zlikvidovat. Strašně těžce jsem to snášela, neublížila bych mouše, vždy jsem to obrečela. V tomhle případě raději volím kastraci.
Měli byste vidět v Chorvatsku co tam je strašná spousta nešťastných přemnožených koček, hubených, zablešených, bez očí, je to skutečně katastrofa něco takového vidět. To srdce usedá, denně jsem jim dávala do misky před dveře jídlo.
Je to už dávno našli jsme po vánocích vyhozeného malinkého pejska v parku, mrzlo až praštělo, tak jsme si ho nechali, byla to holčička. Měli jsme doma už jednoho psa a další jsme od ní nechtěli, tak jsme jí asi po třech letech nechali také vykastrovat, snášela to dobře a myslím to byl dobrý krok, měla u nás hezký život, každý musí odhadnout na co má síly a na co ne.
září 13, 2007 14:02
U koček, : Pavla
je to téměř stejné - vrh 3x během dvou let. Rozdíl je snad jenom v tom, že minimální věk pro odběr koťat je třináct týdnů (u štěňat dva měsíce).
Takže jak jsem četla ve zmíněné diskuzi, dávat od mámy koťata dvouměsíční není úplně košer. To, že kočka je pak hned pouštěna opět ke kocourovi radši nekomentuju.
Patřím k zastáncům kastrací u koček. U psů je to trochu o něčem jiném - u feny má smysl do jednoho roku - jako prevence proti rakovině (alespoň tak jsem byla informována veterinářem, možná se na to názory různí, nevím) i proti nechtěnému (z hlediska majitele smilies/wink.gif) úletu. U psa je kastrace zbytečná, agresivní pes nepřestane agresivním být, tam je to věc výchovy a výcviku. Spíš naopak, ostatní psi vycítí, že je "jiný" a je to spíš ke škodě.

září 13, 2007 14:10
Inko, : Pavla
máš pravdu, ale myslím, že zodpovědní a registrovaní chovatelé vědí, proč mají ve stanovách to pravidlo o třech vrzích během dvou let. A není to o tom jestli koťata (štěňata) udají nebo ne...
září 13, 2007 14:13
Bydlím na malém sídlišti, : Myška
9 domů. Kolem rodinné domky a v jednom si každý rok pořídí další kočku, takže pořád navyšují počet, není to náhrada za ztracené. Neočkují, neodčervují, nekastrují, a milé kočičky se množí snad rychlostí blesku. Vymetají popelnice, rozhazují obsah, vykonávají potřebu na dětském pískovišti. Nemám nic proti kočkám, ale proti množení a proti způsobu jejich držení nedržení.
I když se koťata podaří udat do dobrých rukou, nikdy není záruka, že neomrzí a neskončí bezprizorné na ulici. Proto bych to množení omezila. Zájemci si mohou vybrat kočku v útulku, a už kastrovanou, a oni i ona by měli klid.
září 13, 2007 14:19
Pavlo, souhlas, : Myška
já taky patřím k zastáncům kastrací. Nedávno jsem získala dospělou fenku s PP, šampionku, ale díky zdravotním problémům na ní není možné chovat. Nechala jsem ji vykastrovat, a tím ji připravila o hormonální bouři spojenou s háráním, o davy psů, táhnoucí se za námi vycházku co vycházku, o možnost onemocnět zánětem dělohy - pyometrou (někdy končí fatálně - úmrtím feny), a o další radosti spojené s falešnou březostí. Zákrok byl naprosto bez problémů, rekonvalescence taky, fence se operační rána zacelila krásně.
září 13, 2007 14:26
u psu : Jasmina
se to da ohlidat,protoze obvykle se psem chodime ven.Tudiz u fenek se to resi i kalhotkama.
U kocicek je moznost injekce antikoncepce,ktera trva rok.Ja jsem vzdycky vsem samickam,co jsem chovala, doprala materstvi ale bylo to planovane.Aspon dvakrat za zivot.
září 13, 2007 14:32
Kastrace ano : Tina
Jsem naprosto pro sterilizace u psů i koček, a to jak samců tak i samic. Měla jsem za život hodně zvířat, rozmnožila se mi pouze morčata a mladé jsme si také ponechali. Měla jsem po sobě několik kastrovaných kocourů, jeden z nich se dožil 17 let. Proč množit zvířata a vydělávat na nich, když jsou plné útulky psů i koček? Kdo chce zvířátko, určitě si tam vybere. Moje fenky nebyly sice kastrované, ale nikdy neměly štěňata, jim to vůbec nevadilo a já nemusela řešit problémy, ke komu se pejsci dostanou a jestli někdy neskončí špatně...
září 13, 2007 14:45
Zdá se mně, že jsem se ocitnul na jiné planetě . . . : toulavej
Myška říká, že psi bez PP by se neměli vůbec množit, protože trpí nemocemi, špatným, nevyšlechtěným charakterem třeba apod. Právo na život mají jenom dokonalí živočichové, které jsme my nedokonalí lidé dokonale vyšlechtili. Velmi PODIVNÝ názor.
Myško, chovatel zvířete není jenom člověk, který je někde registrovaný, chodí na výstavy, cvičiště, přesně plánuje počet krytí, porodů ap, ale i obyčejný chalupář, dělník, doktor, kterému obyčejný voříšek hlídá chalupu, dělá v bytě společnost starým lidem a oni nepotřebují, ale ani nechtějí mít von NĚCO s rodokmenem, který je vinou přešlechtění svého druhu náchylný na nejrůznější věci – jezevčík na páteř, ušatí na zánět v uších apod.

Pokud jde o Tinu a její přesvědčení, že jejím fenkám nikdy nevadilo, že neměly štěňata, zajímá mě, JAK TO VÍ . . . Bylo by to totiž potlačení samičího přirozeného pudu mít potomka. Vždyť na Kudlance už tu bylo tolik příběhů, jak se ženy bojí tikání biologických hodin a chtěly by dítě, ale buď nemohou, nebo neví s kým . . .

Další diskuse je nepochybně zbytečná. Já si vždycky představím, než něco někomu udělám nad nímž mám moc o tom rozhodovat, jak by se mně to líbilo, kdybych já byl na jeho místě. No a já bych vykastrovat nechtěl i kdyby to bylo k bohulibýmu účelu zabránění dalšího nerozmnožování mrzáků – mám totiž vrozenou vadu, rozštěp horního patra, takže špatně mluvím a případná dědičnost potomka jsou 4%. Nechci žít v dokonale vyšlechtěném světě. Tuším, že pan Hitler to zkoušel v Německu s lidmi, já to nechci ani se zvířaty . . .

září 13, 2007 17:19
souhlas s toulavým : kolemjdoucí
a co myslíte ,je Myška taky s PP?
září 13, 2007 17:44
Bohuzel kastrovat ... : To je jedno
sice je mi to trosku proti srsti, ale musi se kastrovat. Celou tuhle planetu jsme prevratili na hlavu. Jen v Praze je cca 60 000 opustenych kocek ... spoustu utrpeni a hladu. Kastraci se zabrani utrpeni opustenych zvirat.
září 13, 2007 18:23
toulavej : Jasmina
Myska zde hovori jako chovatelka registrovana v klubu (mam za to),tudiz nemuze mluvit jinak.Na zacatku je vzdy dobry umysl,ve vsem co clovek tvori.
Jestlize pudl byl vyslechten na pernatou do vody,pak dnes tato neboha zviratka slouzi vetsine lidem (ne vsem) jako nejen plysak na hrani ale hlavne se predvadeni (na vystavach) a tak do toho vstoupil byznys a lidske ego.A tak je to se vsemy psy; nem. ovcak jako sluzebni pes je snad jediny,ktery dodnes vice-mene plni svou funkci nez aby se stal obeti byznysu.No,na druhou stranu ho pekne zdegenerovali,coz bych rekla ze zachranuje aspon ceskoslovensky vlcak,jenze jak se uz jednou kolo roztoci,tezko se z nej vystupuje.Tim slechtenim se ukazaly dedicne choroby a nejnebezpecnejsi je ten fakt ze u nekterych silnych plemen se objevily nezadouci agresivni povahy aniz by to bylo pusobeno vychovou ci spatnym zachazenim.V takovem pripade je opravdu potreba urcitou rodinnou linii utnout.Clovek zasahl do harmonie prirodniho vyberu,proto tu harmonii musi umele udrzovat sam,jako napr; v lesnictvi.
Tam je take spousta lidi proti lovu jenze to uz dnes nejde jen tak smahem dosahnout toho,ze clovek od toho da ruce pryc.
září 13, 2007 18:58
Hmmm, tak to já bych, na rozdíl od toulavého, doporučil kastraci čoklům a cikánům. : strejda
Čoklům proto, že je přečoklováno a tím pádem i přeexrementováno, všude, a dále té naší, všemi politiky u koryta, chráněné menšině.
Pokud má tato cikánská rodina už dvě děti, není důvod, aby měla další a brala na ně rodičovské příspěvky, které stejně, nakonec, platíme všichni.
Neustále parazitují na nás všech. Za celou věčnost, co tu žijí, se nenaučili ani správně česky, devastují vše, co se devastovat dá. Kradou, přepadávají, ohrožují nás všechny krádežemi drážních vedení, signalizačních kabelů, krytů kanálů, krytů lamp veřejného osvětlení, okapů, atd. atd. A tu jejich hlučnou kulturu, tu nemusím. Nemám rád hluk.
Možná, že mě tu mnozí nazvou rasistou. Mě je to úplně jedno, protože takový slušný, čistý a kultivovaný černoch, ten mi naopak vůbec nevadí.

Nedávno jsem byl na poště vyzvednout přeplatek. Přede mnou cikánka. Ne Rómka, nýbrž docela primitivní cikánka. Nebudu to prezetovat jejím slovníkem, i když by to bylo úsměvné, ale neovládám ho a navíc se mi příčí.:"Já si jdu pro peníze".
A dlouze začala hrabat v tašce. "Taty mám papír...". A vytáhla několikrát složený papír, na jehož základě se dožadovala vydání peněz. Docela jsem litoval tu paní za přepážkou, s jakými primitivy se musí dohadovat, protože její trpělivost bych určitě neměl. Po několika minutách dohadů zněl konečně konečný verdikt. "Na tento "papír" vám v žádném případě nemohu vydat ani korunu, protože bych to musela dát ze svého." A odkázala jí někam na sociálku. Ona vám však byla stále neodbytná, že nemá ani korunu, že má doma hodně dětí a že jí sem poslali, pak už byla drzá a nakonec té paní za sklem sprostě vynadala.
To byl jen malinký příklad chování a jednání našich menšinových nepřizpůsobivých občanů, které bychom měli chápat, ZVYKAT SI NA JEJICH nekulturní KULTURU a měli bychom se snažit je zařadit mezi sebe. Tak tohle může říct pouze vůl, Uhl nebo Brusel.
Takže kastraci...

září 13, 2007 19:20
obavam se ze Brusel zmeni nazor : Jasmina
Nebot mrizky z kanalu na silnicich mizi i tady smilies/grin.gif atd. atd.
září 13, 2007 19:27
vy sdi vážně všichni myslíte, : AlenaT
že když dám Prdloušku vykastrovat, vyprázdní se tím okamžikem všecky kočičí útulky a jugoslávský slepý kočky prohlíédnou???? No jestli to fakt funguje na kočky, tak by to mělo zabrat i na lidi. Co je jich na světě ubohejch, hladovejch , nemocnejch, vopuštěnejch, bez domova. Takže podle vaší logiky - když se dáme všichni korporativně vykastrovat, v ten moment budou děcáky zet prázdnotou a všichni budozu šťastný a zdraví. No , jestli prokážete v praxi, že vaše teorie je beze zbytku platná, pak nebudu váhat a tu Prdloušku ubohou zbavím možnosti ta koťata mít. Jestli ovšem nemáte nic konkrétního v ruce a jen tak plácáte do větru nšco, co si někdo prostě vymyslel, tak mi laskavě polibte všichni šos a tdo toho, hjestli a kolik má moje kočka koťat, mi nekafrejte. Moje koťata jsou překrásný a vyjímečný a je o ně postaráno tak, jako vás v životě nebude. Radši pečlivě vychovávejte vlastní děti, aby se vám nestalo, že v stáří, až nebudete mít prachy a bude te nemocný a slabí, abyste sami neskončili někde u popelnic nebo na Hlavním nádraží. Kočkám zdar a koťatům zejména!
září 13, 2007 19:30
P.S. : AlenaT
Prdlouška měla za pět let koťata celkem čtyřikrát, vždy jednou ročně. A pokaždé se po nich jen zaprášilo. Vždycky byla čistá, zdravá, dobře krmená a dobře opečovávaná a většinou větší a šikovnější než ostatní kočičí děti jejich věku. Krom běžného očkování a případné kastrace dosud prakticky veterináře nepotřebovaly. Ani Prdlouška ne. Jen očkování proti vzteklině.
září 13, 2007 19:38
a propos kocky v popelnicich : Jasmina
zase v Pardubicich pry maji potkany.Toz si myslim ze by se tam ty polodivoke kocky docela uplatnily. A kdyby lidi nevyhazovali tu spoustu jidla (presto jak se narika ze je draho),tak by veskera zvirata o popelnice ani mesta nemela zajem.
září 13, 2007 19:54
Přesně...bydlím na vesnici : AlenaT
lidi tu mají "kolchozy" a plné sklípky úrody. Všude - krom našeho baráku. Ani krtky tu nemáme. Jakože všude v ostatních zahradách různé samodomo vyrobené plašiče krtků o jejichž účinnosti lze pochybovat. U nás o hlodavce nezavadíš. Jediný, kdo sem chodí jsou veverky.
září 13, 2007 20:25
AlenoT tady nejde prece o tve kocky : To je jedno
pokud jim najdes domov, tak neni problem. Jde o spoustu kocek, ktere nikdo nechce, staci si precist par clanku http://www.kocky-online.cz/jportal/index.phtml ... my mame kocky tri jedna nalezena v lese, dalsi dve z utulku. Taky by se mi libilo mit kotatka, ale za stavajiciho stavu si proste radeji vezmu nejakou z utulku. A ohledne tech lidi - to ani nekomentuju, kdyz vidim jaky lidi maji deti a kolik, tak bych jim to zakazala.
září 13, 2007 20:43
AlenoT, nemám zvířátka, : ivanka
tak jsem nechtěla do tohoto zasahovat, ale ty jsi velmi zlá, když se jedná o to, že někdo nesouhlasí s tím, co ty proklamuješ.
To, jak jsi vyjela na pisatelku, která ti napsala o vhodnosti kastrace, bylo velmi nechutné. A mj. dnes se u lidí dělá hysterektomie laparoskopicky, takže to nebolí, a rozhodně není nějaké "rozřezané" břicho.
Pochopitelně, že stejné je to i u zvířátek.
Nejedná se přeci jen o ty tvoje kočky, je jednoznačné, že ty je množit nepřestaneš, ale je škoda, že tím, že si "máš s čím hrát", ubíráš možnost adopce pro ta opuštěnátka v útulcích. Když chceš za každou cenu mít kočičky, jsou jich plné útulky.
Ale ty jsou pro tebe póvl.
září 13, 2007 22:34
ne Ivanko : AlenaT
póvl jsou podle mě lidi, který ty zvířata opouštějí. A činí tak nezávisle na tom, jestli moje kočka má koťata nebo ne.Ty lidi, který si vzali koťata ode mě měli možnost si vzít kotě z útulky - ale z nejrůznějších důvodů to nechtěli. Proč, to je jejich věc. Operace se teď dělá laparoskopicky, ale mě ji tak nedělali. Viděla jsem kočku po této operaci a nebyla tam jen malá jizvička. Byla pořádná a taky to muselo bolet. Ale ty víš zřejmě nejlíp, jak se kdo musí cítit - mimochodem, kolik těch koček z útulku máš doma ty? Já žádný kočky nemnožím - jak se domníváš, ani to nedělám na kšeft - ta jedna jediná kočka je můj přítel. Sama přišla a sama si vybrala, že tu budežít. Já dělám všechno pro to, aby žila dobře a aby byla šťastná. Je-li šťastná, když budemít koťata, tak je mít bude. Nejsem zlá na lidi který se mnou nesouhlasí, to se stane, ale budu vždycky zlá na toho, kdo se mi snaží předepisovat a nařizovat , jak mám žít a co mám dělat. A zlá na ně budu, protože oni jsou příčinou mnoha neštěstí, jak lidských, tak zvířecích. Jestliže si myslíš, že koťata mojí Prdloušky jsou příčinou plných útulků - pak pro to máš zajisté důkazy. Pokud je nemáš - kde sakra bereš tu drzost. Jak víš, že to co si myslíš ty, je to jediný správný. Co přesně tedy ty osobně děláš pro to, aby všecky kočky v útulcích našly domov. Kolik jsi jich adoptovala? O kolik jsi se postarala - ty sama osobně. Kolik operací máš za sebou? A fakt tě nic nebolelo? Tak to ti závidím. Měla jsi vůbec doma nějaké zvíře? Vychovala jsi - přesněji řečeno vypiplala někdy nějaké? A kolik jich bylo?Počítám že ne - protože kdyby ano, tak bys tu neztrácela čas plácáním nesmyslů o věcech o kterých nemáš tušení.
září 13, 2007 23:08
... : Kalupina
svůj názor jsem napsala jinde a nebudu se opakovat a navíc nemá cenu diskutovat s někým tak vztahovačným jako je AlenaT... jestli jsem to dobře pochopila, tak tu nikde nepadlo jestli má AlenaT nechat vykastrovat svoji kočičku či nikoli, ale mluvilo se o kastracích všeobecně...
Ale když už dotyčná paní zase strhává pozornost na svoji dokonalost a lásku ke kočičce, tak jsem si dala práci a hledala v archivu:http://www.kudlanka.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=305&Itemid=37 a u článku uvedeném tady v perexu se v reakcích píše: "
no k vánocům budou : AlenaT
Prdlouška je asi opět v tom - takže září, říjen a dva měsíce aby byly ještě u maminky - - tak kolem novýho roku - fotky pošlu - ale je to pořád od stejných rodičů, takže budou hzedně barevný
září 09, 2007 21:38"
Takže suma sumárum: na konci června nebo začátkem července kočička rodila. Je polovina září, takže jestli dobře počítám, tak koťata nebyla ponechána u vzorné matky tři měsíce, což je doporučená doba. A teď už je předpoklad, že je opět březí! V době, kdy u sebe měla koťata ještě mít!
Neříkám AleněT, že má nechat svoji kočku kastrovat, ale říkám, že je mi její kočičky skutečně líto. Je mi jasné, že se mi dostane opět podrážděné a zlé odpovědi, v které dotyčná paní vykastruje celou mojí rodinu včetně dětí, ale na tom, co jsem psala u článku v linku nahoře trvám. Zároveň končím debatu s člověkem, s kterým se v podstatě debatovat nedá.
P.S. Pravda, ve zkopírované reakci je slůvko "asi". Ráda bych věřila tomu, že kočička březí není. Nicméně, na faktu, že už byla puštěna ke kocourovi a že jí byla koťata odbrána dřív než měla to nic neměné.


září 13, 2007 23:57
Zvirata mam moc rada, : Alena P.H.
ale urcite jsem zastancem kastrace psu i kocek. Na nasi male ulici mame v kazdem dome minimum 2 kocky, nekde 3(to u nas) a nekde 4. Predstavte si, ze by nebyly vykastrovane.
Kastrace urcite neni velmi prijemna zalezitost, hlavne pro kocici damy. Ale zase je to lepsi nez aby se premnozili a nemeli nikoho, kdo by se o ne staral. Podle mne kdyz mam zvirata opravdu rada - kastrace je reseni lepsi nez hladova kotatka na ulici. Mozna je to pro mne tak kategoricke, protoze vsechny nase kocky jsou nalezenci. Prisly k nam hladove a nemocne. Vzdycky je bereme domu jen na doleceni a nejake vypiplani z problemu a pak pro adopci. Ale je jasne, ze jakmile ji piplame - stava se clenem rodiny.
Kastrace a hojeni u vsech probehla hladce a rychle.

No a nas pes...to je uz 9lety snudlik bez PP. Ale nejak mu to nevadi, i bez PP je z neho ten nejlepsi clovek v nasi domacnosti. Nikdy se na nas nezlobi, neni neprijemny, miluje nas bezvyhradne a nezistne, ma pro nas vzdy cas...coz se vse v jedne vete neda rict o nas dvounohych. Pro mne neni PP ani zdaleka kriteriem pro kastraci.

Ale myslim, ze bourlive reakce lidi k teto teme jsou vysledkem individualnich zkusenosti. Nekdo je chovatel a prodava, jiny vystavuje...no a nekdo chce jenom kamarada. A ne vzdy jedna skupina chape druhou. pro mne vypada takova psi nebo kocici show jako trapeni zvirat. Ale treba to proste nechapu?...

Co by si ale vsichni meli uvedomit, ze zvirata nejsou spatna. Jsou jenom spatni "majitele" ( nemam rada to slovo. Necitim se byt "majitelkou" sveho psa.)
Jak to Alena T. rekla - lide kteri opousteji sva zvirata jsou povl. A ja dodam, ze taky lide, kteri po svych psech necisti, nestaraji se o zvirata dobre, dokazou vyhodit kote do smeti a radsi uz nespominam dalsi hruzy, kterych jsme schopni. Nevrha to na nas zrovna dobre svetlo.
Ale bohuzel mi lide nejsme tak lidsti jako nasi ctvernozi kamaradi... :-)
září 14, 2007 00:06
Taky mám moc rád zvířata!!!! : NČ
Nejraději vepřový, hovězí, ale ani pes nejni k zahození!
září 14, 2007 06:43
je to všechno lež : ivanka
Na serveru Modrý kocouř.cz paní Alena T. už od roku 2005, tedy hned jak vznikl, inzeruje a nabízí koťata. Stejně jako pak tady na kudlance nové i původní.

Takže je to všechno lež - můžete se podívat. Všude je uvedena s celým jménem a telefonem.

MINIMÁLNĚ SEDMERY - OSMERY KOŤATA!!!

září 14, 2007 07:39
toulavej, : Myška
zkusím zde napsat, PROČ by se neměli množit kříženci a psi bez PP, snad pochopíš. Ještě pro upřesnění pojmů - chovatel je ten co chová zvířata s PP, ostatní jsou množitelé. A pokud někdo neodchovává štěňata, je držitel psa. Předesílám, mám ráda všechny psy, ať s PP nebo bez PP, ale myslím si, že ti bez PP a kříženci by se dále množit neměli. Chov bez PP je totiž založen na jedincích, kteří nebyli uchovněni z různých důvodů - vysoká DKK a jiná onemocnění, nestandardní povaha (bázliví, agresivní), a jiné. Množitelé většinou to, že zvíře neuchovnili zdůvodňují tím, že se jim se psem nechtělo na výstavy (pro uchovnění zpravidla stačí jedna), případně si vymyslí další důvody.
A ještě toto - můj první pes byl NO bez PP, nádherný, bezvadný přítel, ale ač jsem měla nabídky na krytí, nechtěla jsem rozmnožovat řady kříženců. Po něm už jsem měla psy s PP, a jeden z nich, jinak nádherný, na výstavách výborný, měl problémy se srdcem, které mohly a nemusely být dědičné. S těžkým srdcem jsem se rozhodla, že ho neuchovním, protože riziko, že tuto vadu ponesou jeho potomci, jsem podstoupit nechtěla. A nakonec ta vykastrovaná fenka - koupila jsem ji jako dospělou s tím, že jsem věděla, že nebude kvůli zdravotním problémům nikdy chovná, je to nádherná šampionka. Kdybych byla bezohledná množitelka, tak na ní mohu dělat štěňata bez PP. Ale nejsem, a tak jsem volila kastraci, abych ji uchránila všech problémů, o kterých jsem psala v jednom z předchozích příspěvků.
Jo, já PP nemám, jaksi se lidem nevystavují - ale bylo by zajímavé ho mít.
září 14, 2007 07:39
Nechtěla jsem se vůbec účastnit této debaty, : *Vodoměrka
ale jen bych podotkla, že kříženci a voříšci jsou naopak oproti psům s rodokmenem a PP vesměs velmi zdraví, odolní a netrpí žádnými neduhy, jako jejich přešlechtění bratři. Ale názor kastrovat zvíře kvůli tomu, že je z "horší rodiny" mi připadá velmi hloupý a ubohý.
září 14, 2007 08:11
No jo, Myško, : Béda Traktorista
tak si představ, že by se přišlo na to, že tvoje prachprachprachbabička nebyla Von a oni ti průkaz původu nedali a nedej bože, kdyby najednou tvůj manžel s PP zjistil, že nejsi dost dobrá a nechal tě pro jistotu vykastrovat, v horším případě bože utratit. Asi bys na to změnila názor :-)
září 14, 2007 08:15
Vodoměrko, : Myška
jen se koukni na weby útulků, uvidíš, že většina obyvatel těchto zařízení jsou kříženci. Tak PROČ tato zvířata množit dál? O lepším zdraví kříženců a psů bez PP pochybuji, protože je jejich chov založen na jedincích, kteří nebyli uchovněni třeba pro nějaké dědičné onemocnění nebo vadu (ale to už se opakuji). Tento pokřivený obraz vzniká tím, že se jednak ani kříženci ani psi bez PP nevyšetřují na dědičné choroby a postižení, jednak spousta lidí, co si levně pořídí křížence, ho při onemocnění ani neléčí, protože veterinář něco stojí a léky taky. Neříkám, že chov s PP je bez problémů, ale většina zodpovědných chovatelů na nemocných jedincích nechová.
A jsem pro kastraci proto, aby se zabránilo množení dalších a dalších kříženců, kterých jsou plné útulky.
září 14, 2007 08:26
Bédo, : Myška
vykastrovat bych se klidně nechala - aspoň bych se nemusela co měsíc trápit...
A o utrácení nebyla nikde řeč, to sis přimyslel.
září 14, 2007 08:28
Takže ty si myslíš, : *Vodoměrka
že k veterináři chodí jen majitelé psů s PP a ti ostatní že se o ně nestarají a nechtějí za ně vydávat peníze? A nezdá se ti tento názor trochu scestný?
září 14, 2007 08:43
Vodoměrko, : Myška
to si nemyslím. Vím, že je fůra zodpovědných majitelů, kterým je jedno, jestli jejich pes je s PP nebo ne, a poskytují mu tu nejlepší péči. Ale je dost majitelů kříženců, kteří se o zdraví svého psa nestarají, jediná péče je účast na povinném očkování proti vzteklině, nejlépe organizovaná hromadně obcí. Odčervení a jiná péče je sci-fi. Takových případů mám na očích bohužel poměrně dost, a to bydlím na okraji města.
září 14, 2007 09:03
Vodoměrko : neonka
Jak zdraví kříženci můžou vzniknout ze psa, který musel být ve 3 letech utracen pro velmi těžkou DKK?
Ta tvoje premisa Vodoměrko platila, dokud se na vesnicích dělaly na toto velmi tvrdé selekce (pes pokousal, byl marod - šup ke stromu a brokovnice).
V dnešní době už opravdu platí opak, jak často sedáváš u veterináře v ordinaci?
Kastrace koček PRO PRO PRO. Jsou lidé, kteří koťátka neopečovávají ale sprostě vraždí, máš Alenko ráda utopence z kočiček? A to se může stát i potomkům tvých vymazlených kočiček, to se ti líbí?
Lidské PP - proč ne? Ráda bych věděla co za choroby bylo v rodině, na co umřel pradědeček....
Stejně jako bych hodně váhala mít děti s někým, kdo vlastní v předcích epileptika a pod.
Kastrace lidí: proč? Stejně se jednou vyhubíme
září 14, 2007 11:04
je rozdil : mura
mezi vorechem a cistokrevnym psem bez PP, co se tyce zdravotnich rizik. U toho druheho (cistokrevny pes bez PP) je skutecne vetsi riziko nejakych zdravotnich nebo povahovych problemu prave proto (jak psala Myska), ze z techto duvodu nebyli uchovneni.

ad Vodomerka: ano, je to smutne, ale je to tak, ze si casto lide malo vazi veci, pro ktere museli vynalozit male usili, ktere byli levne ci zdarma. proc je v psich utulcich mnohem vice vorisku nez cistokrevnych psu? taktez se rozhlidni v plne cekarne u veterinare. srovnej pocet pritomnych lidi s voriskem a cistokrevnym psem. s andulkou k veterinari pujde jen ten, kdo k ni ma opravdu silny citovy vztah. s papouskem za 15000 pomasti skoro kazdy. kolikrat jsem byla svedkem vety: moje andulka/jiny levny papousek uz tyden vypada spatne, co ji muze byt? (pta se dotycny na internetovem foru, misto aby stepoval ve veterinarni ordinaci) nebo: moje andulka je nemocna, ale je mi jen 12 let a rodice me nechteji vzit k veterinari.

tahle debata zacala kolem mnozeni kocek. zastancu kastrace kocky, aby se zamezilo mnozeni dalsich "nechtenych" zvirat nebo aby zbytecne neubiraly zajemce o kocku utulkum, tu bylo pomerne dost. ale pri zmince o kastraci psu je ohen na strese. uprimne, nevidim zadny rozdil mezi Mickou, ktera povije 2x rocne 4 kotata a Astou, uvazanou u boudy, za kterou se v dobe harani podhrabou vsichni Azorove z okoli.
září 14, 2007 11:35
Ivanko : alena tečkovaná
všechna ta koťata nebyla moje - zbytek byl mých kamarádek a známých, které neměly internet - všimni si že ten telefon je pokaždé jiný.
září 14, 2007 12:16
ohledne veterinare : Jasmina
bych to tak neskatulkovala,pac ja mela vorisky a nebylo jim nikdy nic a i porody probihaly bez komplikaci. To vam ale reknu,ze se starim svych psu zkusenosti nemam,pac se vzdycky nasel nejaky dobrak,ktery mi je otravil,tedy jednu,druha se nahle ztratila abych se pozdeji dovedela ze mi ji ukradli zednici a sezrali...pry,jinak ja mela veterinare opravdu fajn cloveka,takze by pro mne nebyl problem k nemu chodit pravidelne v pripade ze by moje holky mely starecke neduhy.
Proste chtela jsem rici ze lide s voriskama u veterinare nejsou casto mozna i z tohoto duvodu-neni treba (krom povinneho ockovani);
Add psi s papirama-divili by jste se kolik lidi vrazi do cistokrevnyho stenete i s PP aby je to pozdeji prestalo bavit,tudiz ho daj do utulku,jini se stydi tak je radeji zavrou nekam na dvur ci do boudy at si to stene stalo 30 000 nebo bylo zadara,tohle zas tak velkou roli nehraje.
září 14, 2007 12:30
P.S. : Jasmina
pamatuju na chrta,jak travil zbytek zivota pouze na balkone.....nebehal,no.....
září 14, 2007 12:31
oups : Jasmina
tak to je prusvih,bych rekla....napadnout tady cloveka a neoverit si poradne argumenty,nu....
září 14, 2007 12:36
No, však já se podívala pořádně - je tam odkaz i na "rodinný" fotky : ivanka
u vás doma, takže ne kamarádky.
(To, kde bylo jiné telefonní číslo, kde bylo napsáno, že je to inzerát pro kamarádku, to jsem samozřejmě nepočítala.)

No, co tam bylo dáno, to tam zůstalo, takže si to může projít každý.

Je to stejné číslo a stejný text, co bylo s nabídkou koťat zadáváno od roku 2006 i na kudlance, jako matka koťat je tam psaná Prdlouška.

Takže tak!

září 14, 2007 12:49
Voříšci : Myška
vznikli vždycky jako produkt křížení jednotlivých plemen. Takže s tím zdravím to taky nebude moc slavné. Tak jako existují psi s PP, kteří potřebují veterináře jen na očkování a odčervení, tak stejně existují i kříženci a psi bez PP stejně zdraví. Ale stejně tak existují nemocní psi s PP, bez PP a kříženci. Jen ti bez PP a kříženci nejsou sledováni na dědičná onemocnění.
Jasmino, já zase znám křížence, který je celý život na řetězu u boudy...
září 14, 2007 13:03
Mysko : Jasmina
Ja bych nerekla ze je to uplne az tak povera ze krizenci jsou odolnejsi,protoze napr. (ale uz nevim v kterem roce) se organizace chovu koni A1/1 rozhodli,ze je treba primisit trochu "zemske" krve,protoze se stav koni geneticky horsil (degenerace)jakoz kdyz pripomenu ze i Ty urcite vis,ze rasy ze zacatku vznikaji casto i pribuzenskou plemenitbou,kteraz vada tohoto dusledku se muze akcelerovat v xte generaci.Uz priroda sama to zaridila tak ze (a i u lidi)se dve pohlavi hledaji dle podvedomeho cichu na zaklade odlisne geneticke vybavy a stalo se castokrat ze harajici fena i klisna sveho zenicha(ktereho vybrali lide) odmitala,tudiz byla doslova znasilnena a ne nahodou v nekterych pripadech pak odmitala se starat o mlade.
Coz nemam jen tak z hlavy,byvala jsem v one "velke rodine" chovatelu.
A u boudy....vis co krizencu jsem znala? Na vsich panoval nazor ze prochazky se psem mohou naucit psa se toulat,takze kdyz mne lidi videli se psem na voditku vychazet,tukali si na celo.Neni to tak davno co tento nazor panoval,ani ne 20 let a tak doufam ze se to preci zacina trochu menit.
září 14, 2007 13:27
Ivanko : alena tečkovaná
každý rok - tedy i loni jsme měli koťata - moje, a ty jsem nabízela. Neprodávala jsem je ani netopila. Byl tam obvykle i, link, kde ta koťata byla moje. Jeden rok - nevím jestli loni, jsem dala omylem jeden inzerát dvakrát - ale i kdyby desetkrát - byla to pořád jedna koťata. Pokud jsem inzervala koťátka černá, nebo mourovatá - nebyla moje. Prdloušky měla jedny koiťata každým rokem a ta jsem všechna úpěšně rozdala - dodnes mám o všech přehled, protože jsem si vybírala komu je dám - takže nechápu, co tě tak pobuřuje. Já nikdy neříkala nic jiného..ano, za pě let života jsme měli čtvery koťata. Ta jsem pomocí internetu rozdala - tedy nevyhodila jsem je, neutopila, ani jinak jim neublížila. Všechna koťat jsou v dobrých rodinách a jsou milována a mají se báječně. Jinak moje kočky jsou očkované a odčervené a blechy nemají, neb se většínou zdržují doma. Dále mám zahradu, kam se Prdlouška chodí proběhnout. Když chce. Kocoury jí nesháním , ani ji nenabízím ke krytí. Místní kocour Čenda to zvládne sám. Bydlím na vesnici a tam to tak chodí. Moje koťata jsou prava křížená ale to jsou jejich rodiče taky. A rodí se jim překrásné a neobvykle zbarvené děti, po kterých se obvykle jen zapráší. Dávám je po dvou měsících. Jednak jsem se dočetla, že to už lze, druhak protože jsou obvykle větší a vyspělejší, než koťata jejich věku. Zatím si všude báječně zvykly hned první den.Rok 2006 byl loni (letos je 2007) a svůj inzerát jsem v modrémmkocouřovi měla. Jo mrkni se na kočičí deníčky a najdi si kočičku Růženku - ta je právě z tohoto vrhu.Tak a teď mi řekni, v čem vidíš tu velkou lež???
září 14, 2007 13:36
... : Tina
Milý xenofobní strejdo,
mluvíme tady o zvířatech a ne o lidech. Pokud u Vás Cikán není člověk, tak Vás lituju, protože svými postoji škodíte jen své vlastní karmě.
Pak vyvstává otázka, zda množit takové......
září 14, 2007 14:50
Cituju: : dorka
"Pokud jsem inzervala koťátka černá, nebo mourovatá - nebyla moje" a čí teda bylo tohle? [url=http://www2.kudlanka.cz/434025-hledame-svehhttp://foto.tiscali.cz/willowland/ZDA4OGRkYTgyZmI5YzJmN2IyY2EwOWRmMGQzZDhiYTE/]http://www2.kudlanka.cz/434025-hledame-sveh[url]http://foto.tiscali.cz/willowland/ZDA4OGRkYTgyZmI5YzJmN2IyY2EwOWRmMGQzZDhiYTE/ a tohle ?
jeden obrázek je z kudlanky a ty ostatní jsou z odkazu na http://www2.kudlanka.cz/320739-ranni-kocouri-ritualy.php.
když ta koťata tak snadno udáš, proč je nabízíš, kde se dá?
září 14, 2007 14:52
a do háje, : dorka
září 14, 2007 14:54
jinak si myslím, že na podobný : dorka
nabídky udělala Daniela fórum a bazárek a další tvoje nabídka koťat už na Kudle nebude. Ne, že bych těm kočičkám nepřála hezký domov, ale ty je máš tak sqělý a suprový a vyspělý - že můžou od mámy o měsíc dřív, že se rozdávaj samy (k čemu teda ten uvedenej článek byl?)a tak podobný články jako je ten v linku si zasloužej spíš kočičky útulkový popřípadě ti, co se ujmou čičnky živořící na ulici.
Jinak přeju hezkej víkend všem, odjíždím k příbuznejm a jen doufám, že nepřijedu domů s kočičkou, páč mám z týhle diskuze nějak rozbouřený ošetřovatelský hormóny smilies/wink.gif
září 14, 2007 15:01
ochranitelský hormóny, : dorka
su nějaká mimoňovitá... smilies/cool.gif
září 14, 2007 15:02
hele dorko, : někdo
v exploreru to nějak blbne, to tu obrázky nemám, ale když to otevřu ve Firefoxu, tak je to super, jsou tam černý koťata... Nevíš, čím to může bejt?
září 14, 2007 15:34
nekdo : sasas
nejspis to bude blbym pojmenovanim souboru (diakritika, mezery, velka a mala pismena...). firefox si s tim poradi, explorer nikoli
září 14, 2007 15:44
Pro Myšku, jen poznámka : toulavej
Pochopil jsem myšlení chovatelů - jak rozděluješ zvířata. Chápu, že šlechta s PP má být oddělena od plebsu, tedy voříšků, proto se taky šlechtí. Ale myslit si, že JENOM zvířata s PP MAJÍ PRÁVO NA ŽIVOT, tedy se množit, je Tvůj velký omyl. Jenom na základě jakési úvahy nějakých lidí – chovatelů, že to, co vyšlechtili do současné podoby a vlastností je to jediné správné, jenom takhle by měly druhy zvířat vypadat, je úplně mimo. Doufám, že jestli to ještě nechápeš, snad to časem pochopíš. Pokud jde o genetiku, základní pravidlo je, že stejné vlastnosti se sčítají, čili jak plusy, tak i mínusy, tedy i náchylnost k různým vadám, nemocem apod. Takže každý genetik Ti potvrdí, že děti zdravých rodičů bělocha ( bělošky ) a černošky ( černocha ) např. budou pravděpodobně zdravější, než děti bílých rodičů. Protože zápory obou ras jsou jiné a nesečtou se.
Jinak můj pohled na zvířata není jak to označuješ – množitelský. Živit se množením zvířat jde mimo mě. Chápu, že pokud se díváš na zvířata jako na zboží, produkt své práce, chceš, abys měla jen ty nejlepší výsledky a nejvyšší zisk při prodeji. To je ok. Já se dívám na zvířata jako na přátele, mně blízké tvory, se kterými bych nikdy neobchodoval, nejsou to nevolníci ani otroci, abych je prodával.

září 14, 2007 16:12
Pro Vodoměrku – máš u mě velké PLUS :-) : toulavej
.
září 14, 2007 16:13
Pro dorku – hele, nejsi moc popudlivá nebo na Alenu T vysazená ? : toulavej
Ona svá koťata DARUJE, není to v podivné terminologii chovatelů množitel. Dává svým kočkám svobodu, ať si dělají co chtějí, neurčuje jim, kdy a s kým se mají množit. Když se to stane, dokáže sehnat budoucího majitele pro koťata. Je v mých očích zodpovědná. Nemluví o zodpovědnosti světa, sama jde příkladem. A mohla by si to ulehčit kastrací.
září 14, 2007 16:15
tohle nebyla přímo moje koťata - na těch fotkách : alena tečkovaná
bylo to loni, byla jsem bez internetu a Dana mi chtěla pomoci. Nakonec toho nebylo zapotřebí. Černá kočička Blaženka šla k postiženému chlapečkovi, kterému naprosto změnila život a želvovinovou kočičku si vzala paní, která už ode mě kocourka měla a chtěla k němu kamarádku. Sice jsi mě chtěla "usvědčit ze lži" nicméně jsi prokázala, že to, co říkám jepravda.
září 14, 2007 16:32
skutecne : Jasmina
se mezi nami objevuji takove kyseliny (H2SO4)az mne to udivuje,mit tolik energie a hrabat se v archivech jen proto nekoho setrit...
Inzerce na kotata,no a co jako?
září 14, 2007 16:35
takže ta želvovinová kočička se původně doma : AlenaT
jmenova,la Kuna Lesní, protože má kolem krčku krásnej béžovej slintáček. Nyní se jmenuje Růženka malá, motokočka a lze se o ní pravidelně dočítat v kočičích deníčcích na stránkách Modrého Kocouře. Inzerátů dávám vždycky víc, aby bylo více zájemců a já pak mohla vybrat ty nejvhodnější. Zatím mi to vycházelo - viz. minulý korespondenční příspěvek. Celkem mám i o všech koťatech slušný přehled. Někdo, kdo by mým koťátkům ubližoval, anebo na ně nebyl hodnej by to ode mne pořádně schytal _ já si teda servítky neberu. A kotě by se vrátilo zpět domů.Jo a ten kocourek z kocouřích rituálů nebyl můj. Nechápu, co má co společného množství inzerátů se stavem koťat.....samosebou, když hledáš vhodné lidi, musíš se snažit. Já mám na tohle šestej smysl a lidi vybírám pečlivě. Jak už jsem řekla, ta koťata neprodávám, ale dávám je zdarma - protože čistokrevnou von hohenlohe, jakkoli krásnou si chudej člověk dovolit nemůže, ale obyčejný koťátko za které platí tím, že občas zavolá, nebo napíše jak se mu daří a občas pošle fotky - tak to může každej. To je totiž moje podmínka, když kotě dávám. Jestli ho pak dají vykastrovat, nebo ne, to nechávám na nich - ale vím, že i veterináři ta koťátka vesměs chválí.Což se můžete dočíst i v Růženčiných deníčcích. Jo ten černej kocourek z toho článku není můj, ale patří N.4Č.Takže mi přesně vysvětli, kde vlastně vidíš ten "velkej podvod"
září 14, 2007 20:12
to Můra : AlenaT
no, k veterináři se s voříšky chodí opravdu málo - ne že by je majitel nemiloval, ale ta zvířata jsou většinou zdravá jak tuřín. Krom očkování jednou za rok a odčervení (a tty tabletky se dají běžhě koupit, stejně jako sprej, nebo obojek proti blechám), tak co by jako u toho veterináře měli dělat???
září 14, 2007 20:17
2 AlenaT : mura
proc jsou asi psi utulky plny vorechu a ne psu s papirama?
září 14, 2007 22:35
ps. : mura
proc venku potkas hejna toulavejch "obycejnej" kocek a zadny "von hohenloh"?
září 14, 2007 22:36
ale ale : Jasmina
kdepak se berou mezi obycejnejma kockama obcas kotata s perskym kozichem ci siamskymi znaky....
kdopak kdyz uvazuje v lese psa ci ho odvazi desitky km daleko,mu dava s sebou jeste PP?
září 14, 2007 22:48
tak aby bylo jasno : AlenaT
MOJE!!!! kočky žijou DOMA!!! spinkají ve SVÝM a jak z fotek vidno - zcela určitě nehladoví.Jo mimochodem - copak asi udělá paírový chovatel papírové fenky, kterou obšťasetní nepapírový pes? Copak asi dělá s nadpočetnými štěňaty, nebo koťaty - nebo s takovými, co nemají to správné zabarvení - nebo mají některou z dědičných vad?
září 15, 2007 00:56
ještě k těm obrázkům : AlenaT
ty dvěkočičky s oranžovým pozadím skutečně nebyly moje - byla to jen ilustrace. Ta nahoře s prdelkou v košíčku - to byla Blaženka a ta teď bydlí na Praze 10 z chlapečka Míši - a stále se jmenuje Blaženka. Druhá nabízená kočička na obrázcích není - tedy ta želvovinová - jmenovala se Kuna Lesní, nyní žije se svým bráškou Uhlíkem v Praze a lze se o ní dočíst na Modrém kocouřovi.Mezi letošními koťaty skutečně žádné černé nebylo - byly dvě zrzavé a dvě želvovinové - jak bylo vidno na obrázcích doprovázejících text minulého článku. Kočička zahalená záclonou uvádějící tento článek(úplně nahoře) je TA Týna o které již byla řeč.Sami uznáte, že lepšího páníčka nemohla dostat. I když jsem si měla možnost prohlédnout pouze jeho maminku. Ale některé vlastnosti se prostě dědí.Dále občas pomáhám "udat" koťátka svým kamarádkám - bydlím na vesnici, kde se novorozená koťata normálně topí a kočky se kastrovat nedávají. Čistokrevnou Hohenlohe tu nemá nikdo - ale soudě podle některých koťat, nějaká taková tu jisě někdy musela projít. Prdlouška má vysloveně tělo siamky a její černé kočičky podle veterinářů, skutečně vypadají v dospělosti jako černé siamky.Nicméně, když už jsem je ukecala (teda ty lidi), aby svá koťátka netopili, tak jim je taky musím pomoci rozdat. Proto tam mám tolik inzerátů. A nejen tam. Nakonec to dopadlo tak, že mi volala spousta lidí kvůli koťátkůmm a já pořád vysvětlovala, že majitelka nemá e-mail ale tele fon č...atd, tak aby volali tam. Letos jsem se rozhodla, že situaci zjednoduším, a dávala jsem tam jejich čísla rovnou....no ale oni stejně psali mně. Takže nikde žádný utopenci, nikde žádný mrtvolky, Prdlouška jen kvete a její děti mají blahý kočičí život. Já celkem chápu vaše rozhořčení nad stavem opuštěných koček, nad plnými útulkx, atd.atd. Ale pláčete na nesprávném hrobě. Já - ač je mi to velmi líto - jsem ten poslední, kdo s tímm může něco udělat a o svoje kočky se starám vzorově.
září 15, 2007 08:30
Milá mírumilovná Tino, navázal jsem spíše na ten minulý článeček, kde byla zmínka o kastraci lidí. Kočky mě až tak nezajímají. : strejda
Krom dvounohých...

Xenofobní - to není ten správný výraz, protože xenofobie znamená nenávist k cizincům. A tu já v žádném případě nemám. Cizinci jsou kultivovaní lidé - tedy vesměs. Cikáni však nikoli. Snad jeden z 1000. A navíc to nejsou cizinci, ale naši chránění spoluobčané, že?
TINO, vždyť ONI se nechtějí přizpůsobovat, ono jim to takhle náramně vyhovuje. Včetně všeobecného zájmu o ně. Žít na úkor.
Podívej se, kdo dopoledne a přes den okupuje lavičky na náměstích, v parcích ve městech se soustředěnou menšinou. A všichni mají na cigarety.
Bylo by vhodné, prohlédnout si jejich současné brlohy (Vy jejich zastánci) např. v Mostě v Chánově. To byly prosím byty 1. kategorie. Kdysi dávno..., víš něco o Přerově, Kladně, Janově? Mluvila si s nějakým Angličanem, jaký si ONI poopravili názor na tu tehdejší
imigrační vlnu od nás? Ti nepřišli do Anglie pracovat, oni tam přišli jen a jen za většími dávkami. A také tam přijeli krást, demolovat, obtěžovat nočním hlukem atd...září 15, 2007 12:49
toulavej, : Myška
zřejmě jsi vůbec nepochopil, oč v chovu jde. Na okraj - nejsem chovatelka, ale drže se své terminologie, držitelka psů. A zřejmě nikdy chovatelkou nebudu. Ale kynologii se věnuji už více jak čtvrtstoletí. Sleduji vývoj plemen, a z některých mi není moc dobře. Je to ovšem věc názoru a vkusu. Ty bys byl zřejmě nejradši, kdyby se psí plemena křížila každý s každým, jak by na sebe fena se psem dostali chuť. Proč jim nedopřát radovánky, že? Jenže pro ně to nejsou radovánky tak jak je chápou lidi, ale rozmnožovací pud, který na rozdíl od lidí neumějí regulovat. Proto jsou tu lidé, aby nekontrolovatelnému množení zabránili. Pořád si stojím za svým, že by se kříženci, psi bez PP a psi s PP, ale nechovní, neměli rozmnožovat. Útulky jsou jich plné. K útulkům - pokud se dostane do útulku pes s PP, je tetován nebo čipován. Už záleží na pracovnících útulku, jestli si dají tu práci, přečtou tetování nebo čip, a pokusí se buď přes plemennou knihu (v případě tetování) nebo přes registr (čipování, doufám, že nějaký registr funguje smilies/smiley.gif) majitele nebo chovatele najít.
září 15, 2007 13:37
Milá myšičko : AlenaT
zrovna dneska jsem se koukala na Kubišku a jak ukazovali ty pejsky , co hledali domov - tak tam byli čistokrevní tři...dalmatin, maďarský ohař a toho třetího si nevzpomínám. Jinak jsem četla teorii, že kdyby se psi nechali prostě jen tak žít a množit se jak chtějí, díky přirozeníému výběru by se za několi desítek let, všichni podobali vlkům - což byl prazáklad, ze kterého vyšli. To lidi z nich nadělali zrůdičky. Ti psi neměli žít v přírodě, ale sloužit lidem a přizpůsobit je jim.No, jistě se mezi psi - jako mezi lidmi, najde tu a tam jedinec, kterému z hůry dáno prostě není, ale zas až tak blboučký, jak si představuješ ty, rozhodně nepotřebují lidi aby jim pomohli v rozmnožování. Mimochodem - kdo tobě vybíral partnera a podle jakých kritérií????Teda je otázka, jestli ty osobně máš patřičný původ. Ale dej na mě, za partnera, kterého ti vybere tvůj pes, nebo tvoje kočka (v mém případě oba zároveň) můžeš dát ruku do ohně. Kdyxž už tak hájíš tu čistokrevnost - jakého původu jsou tví rodiče?? Máš mezi příbuznými jen stoprocentně genetické Čechy? No, jestli ne, zapomeň na to, že bys měla mít nějaké děti - protože si tyto, podle tvojí vlastní teorie nezaslouží žít. Co budeš dělat když otěhotníš s neprověřeným partnerem? Půjdeš na potrat, nebo necháš utratit sama sebe? To víš, rozmnožovací pud je mrcha, obvykle se člověk zamiluje do někoho co do původu nevhodného. Mně to třeba nevadí, já mám předky posbírané po celeé Evropa - ale co budeš dělat ty, když neseženeš někoho eugenicky vhodného? Vede se plemenná kniha i u lidí? Jsi taky v ní?
září 15, 2007 14:06
Milý strejdo : AlenaT
můj mladší syn bydlí ve Zlatnické uklici a naproti jeho domu je krámek večerka, , který patří - nevím, jestli Číňanům nebo Vietnamcům. Prostě Asijcům. Otvírají ráno v půl sedmé, končí v jedenáct v noci. Mají tam skoro všechno, čerstvou a čistou zeleninu, ovoce, drogerii, nápoje, cleba, pečivo atd.atd. Když jde někdo v noci z práce, tak tam v pohodlí nakoupí.Někteří z nich moc česky neumějí, ale snaží se, vždycky je tam někdo, kdo česky umí. Jsou roztomilí a úslužní.Předevčírem jsem šla k synovi a kupovala jsem tam nějaké pečivo, zeleninu, ovoce, sýry a tak. Paní u pokladny chovala překrásné miminko, dozvěděla jsem se, že je to holčička, je jí pět měsíců, váží sedm kilo a jmenuje se Anička.Podivila jsem se, že dali dítěti české jméno a oni řekli, že samozřejmě, že bude žít tady a musíse přizpůsobit místním poměrům a musí mít jméno, které se bude ostatním dětem a lidem dobře vyslovovat. Tak oni se chudáci přiharcali až z takové tramtárie, od nevidim do nevidim stojí na nohou a pracují, chovají se slušně a od nikoho nic nechtějí, naopak, snaží se žít stejně, jako lidé v zemi, do které přišli....no a vykládejte tohle etniku, které jen natahuje ruku a řve, že jsme rasisti, protože jim nedáváme tolik, co bohatší státy - které nám právě kvůli tomu , aby zamezili přílivu tohoto etnika do jejich země - zavedli vízovou povinnost a dělají pečlivou selekci při vstupu do jejich země>. Přičemž cikáni sem z Indie nepřišli včera, ale žijí tu již několik staletí - a nejsou schopni se přizpůsobit. Nechápu proč, když to hravě zvládne Vietnamec, nebo Číňan, který je tu pár měsíců.
září 15, 2007 14:22
AlenoT, : Myška
zřejmě jsi mimo realitu, když přirovnáváš psy, potažmo zvířata, k lidem. Na tvoje invektivy odpovídat nebudu. Máš pravdu v tom, že kdyby se psi nechali množit mezi sebou bez ohledu na plemennou příslušnost, po několika generacích nebudou existovat samostatná plemena, ale většina psí populace bude vypadat jako páriové. Tedy nebudou podobní vlkům, ale polodivokým toulavým psům. Plemena se začala šlechti nejdříve pouze pro výkon, tedy bylo jedno, jak psi vypadají, ale rozhodovaly vlastnosti. Psi nevyhovující byli bez milosti utráceni. Až později se začaly ustalovat a šlechtit i na vzhled. A zase bylo množtví psů, kteří nevyhověli. Díky chovatelům a šlechtitelům máme nyní pestrou paletu plemen na různé využití a s různým vzhledem i vlastnostmi. Možná, že bys chtěla, aby všichni psi na světě vypadali stejně se stejnou povahou a vlohami, a kočky jakbysmet. Doufám ale, k něčemu takovému nedojde. A bude to zásluha chovatelů psů a koček s PP.
září 16, 2007 11:47
Ikdyz nejsem zastancem kastrace : Jasmina
ackoliv zase ne horlivym bojovnikem proti, v tom ma Myska pravdu ze muzeme byt radi ze mame takovy vyber plemen,ikdyz pominu pouhy vzhled,skutecne kazde plemeno ma jine vlohy,ktere vyuzivame. To,co zvladne pes pastevecky,-skutecne tezko zvlada pes lovecky,jini maji zase vlohy pro ochranu a je tisice pripadu,kdy situaci zachranil dobry pes,muj boze-proc ne? Proc by clovek nemohl krizit rasy? Zrovinka jako u koni,jsou silna plemena co utahnou vagon a jsou rychla plemena co ubehnou 60km v hodine.
Ale jak jsem uz rekla,clovek zasahl do prirody,tudiz ji musi umele regulovat nebot zajdeme-li do detailu,pak nezapomenme ze cela Evropa byla komplet zalesnena,tak abychom prestali zasahovat do prirody,musili bychom opustit pozemky a nechat vse zarust.
No,na druhou stranu si myslim ze by bylo lepe "se vychovat" k zodpovednosti nez przdnit nase zvirata kastraci. je to proste pouze jednoduche a rychle reseni jak udrzovat stav nehlede na to jak se zvire citi,asi tak jako byvaly v cechach kraviny....co nam po kravach co cely zivot nevysly ven,hlavne ze je vse pod strachou a neda to tolik prace...
Recem o tom ze zvireti kastrace nevadi moc neverim,protoze v prirode plati zakon,ze kdo je neplodny-je out.
Mam doma kocoura,ktery zije venku. Ano,ma svuj rajon a riskuje ze jednou prijde o kejhak,ma 5 let a teprve nyni zacina mit pomaloucku ve svem kocicim okoli respekt. Pred tim chodil domu obcas orvany protoze jeho otec je starsi a silnejsi a obcas mu napraskal.
Mohla bych ho dat vykastrovat aby byl doma a netoulal se a neriskoval svuj zivot ci zdravi a tez by doma nesmrdel. Dokonce mi to sousedi radili abych nahodou o nej neprisla,ze bychom pak plakali. Proc by se pak kocour netoulal? Zbaven sveho muzstvi by se neodvazil do sve kocici spolecnosti,protoze razem by tam byl out,otloukanek pro smich ostatnim.
Proto vetsina kastrovanych kocouru se zdrzuje vice doma nez aby se nechavali denne frustrovat svymi kolegy.
Kocka to same,ikdyz chodi ven,je pro kocoury nezajimava;-nevoni plodnosti.
To jen my lide to uz mame tak pozmenene,ze trend krasy jsou anorekticky a hlavne jestli berou antikoncepci.Neni to tak dlouho,kdy krasna zena mela sirsi panev,cela krev a mliko a oble bricho;-znak plodnosti.nemela-li dite,byla ve spolecnosti out.
Nezapomenme tedy ze pro ta zviratka -nejsme jen my lide jejich svet,oni maji take svuj svet,svou spolecnost a sve zakony,kde si buduji postaveni,respekt. Hlavne kocky ackoliv i pejskari potvrdi ze si psi vytvareji sve "party" pratel.
září 16, 2007 13:55
tak Myško pozor -to, co jsem četla byla serozní vědecká studie : AlenaT
skutečně by nakonec ti psi vypadali jako vlci - což nejsou zrovna zviřátka, co by vypadali jako páriové. A čemu říkáš páriové....a co proti nim máš? A přirovnávat psy a lidi považuju za normální. Jednak psi tu s námi žijí od nepaměti a naší vinou vipadají jak vypadají. Přesto nám slouží, pomáhají a jsou naši přátelé - no jak pro koho. Pro někoho jsou jen objektem "šlechtění" a kšeftu.Ty musíš mít skutečně modorou krev nejméně do dvacátýho kolena zpátky, když se odvažuješ určovat, kdo má být utracen nebo kastrován a kdo ne.Já tu odvahu nemám a nikdy jsem ji neměla. Nepřipadám si příslušná k rozhodování o něčím bytí a nebytí.Zkus si někdy taky ty představit, jak by ses cítila,.kdyby nějakej pes rozhodoval o tom, jestli máš být vykastrována, nebo rovnou utracena. Líbilo by se ti to? Nebo by ses na to přímo těšila. No, ty jsi uvědomělá, takže možná jo. Já ne. Nicméně pohovoř o svém vlastním báječném původu a podle jakých hledisek si pořizuješ otce svých dětí a cos udělala s těmi, co se třeba nepovedly???Protože jedině člověk, který má tohle všecko "na vysoké úrovni" může druhým předepisovat jak mají vypadat, co mají dělat, jak mají žít a pakliže jsou nesprávného původu, tak kdy a jak mají být utraceni? Hekle nejmenovala se tvá maminka za svobodna Himmlerová??? ají Třeba se konečně poučím a spáchám sebevraždu a tím přispějí k uvolnění starobinců.
Jinak , abys mohla klidně spát, chudáka ubohýho Čendu někdo zabil. Našli ho mrtvýho někde na poli. Asi si nějaký "sportovec" potřeboval vystřelit. Takže další koťátka nebudou. Jednak tu široko daleko žádnej jinej kocour není a druhak Prdlouška by stejně nikoho jinýho nechtěla, neboť milovala jenom Čendu. Tak a teď jsem fakt zvědavá, jakou rychlostí se začnou vyprazdˇbnovat ty útulky, co - podle tvé teorie - jsou kvůli mé a Prdlouščině nezodpovědnosti tak nacpaný.
září 16, 2007 14:20
Mimochodem : AlenaT
to , že všichni lidi nevypadají stejně a že mají různé schopnosti a vlastností - to taky zařizují různý chovatelé??? Jo a jak víš, vlastně, že by ti psi byli všichni stejní a měji stejnou povahu.? Když se podíváš do přírody mezi divoká - člověkem nikdy nešlechtěná- zvířata - tak tam je rozdílnost povat a schopností velmi markantní. Proč by ausgerechnet psi museli být najednou všichni stejný??Ani vlci nejsou všichni stejný. Kde sakra bereš tu jistotu? Jsi snad pán bůh, nebo snad umíš věštit? Nebo jsi skutečně tak naivní, že veříš kdejakejm blábolům, které se píšou v příslušných poučkách. Ti píšou jen lidi a ti vidí problém pouze z hlediska jejich prospěchu - možná že kdyby to psali sami psi, tak že bys nestačila koukat.
září 16, 2007 14:28
AlenoT, začínáš překračovat meze slušné diskuze... : bb
jak si dovoluješ přirovnávat něčí maminku, kterou osobně neznáš, k Himmlerové?

září 16, 2007 14:46
Aleno T : Jasmina
Videla jsem na jihu smecky jiz divokych psu;-vzdycky tam byli a jsou a ani jeden nevypadal jako vlk. Vsichni byli na jedno brdo jak se rika,vice-mene jako pes Dingo,nekteri jedinci se podobali psu hyenovem,mimochodem,obvykle krasni psi a jejich pohled je jiny nez pohled psu domacich...takoveho pohledu jsem si vsimla u divoce zijicich indianu.
Tudiz-mam vubec pochyby ze pes vznikl z vlka....v praveku zde nezili jen vlci ale i divoci psi-ti jsou spise predkove nasich psu,ikdyz clovek do nich michal sem tam i vlka.
září 16, 2007 15:15
debata s paní A. T. nemá smysl : ivanka
na několika serverech udávala koťata minimálně tři roky - jen co jsem se taky koukla. Psala v těch inzerátech o své "Prdloušce", o vychování koťat na záchůdek. A jen se měnily nabízené počty. Stejné bylo i její telefonní číslo. Našla jsem tam ještě několik podobných lidí, kteří taky dvakrát, třikrát do roka nabízeli koťata.
Ale vem to už čert, je to její kočka a i když to neschvalujeme, je to jejich věc, této paní i této kočky.¨

Proč ale ta velmi agresivní slova? Proč to nechutné napadání?
Co jsem četla v jejích reakcích - to jsou slovní zvratky, promiňte.
I když s někým nesouhlasím, je slušnost se alespoň ovládat.

Ale jak říkám, jsou lidé, se kterými diskutovat nemá smysl.
Takže tak.

září 16, 2007 17:32
Ne, toulavej, : dorka
nejsem vysazená na AlenuT, ale na každého, kdo ze mě (tedy vlastně z každého, kdo má jiný názor než ona) dělá vola... když někdo napíše, že nenabízí černá koťata a já vím, že nabízí, tak na to ukážu, toť vše. Svoji kulturu vyjadřování a schopnost slušné diskuze tu ta paní předvedla až dost. víc nemám co dodat.
září 16, 2007 18:11
Čendy je mi fakt líto, : dorka
ale Prdlouška ti to řekla, že ho milovala??? Jak to víš, když jinýho kocoura nepoznala??? Stejně jako ti řekla, že nechce kastraci???
Omlouvám se ostatním za jízlivost, ale tohle mi nedalo...
září 16, 2007 18:13
a opravdu už naposled: : dorka
myslím, že těch koťat bylo už tolik, že se vám nějak pletou a nepoznáte je... to první je z tohoto alba: http://foto.tiscali.cz/willowland/kotatka/2/
druhé je z tohoto alba http://foto.tiscali.cz/willowland/kotatka_29.4.2006/3/
no a ty na společné fotce jsou z kudlanky.
Netvrdila jsem, že foto u článku o rituálech patří k těm vašim, ale tady v diskuzi http://www2.kudlanka.cz/320739-ranni-kocouri-ritualy.php úplně dole, totiž máte link na uvedené album...
Takže jak vidno, moc jsem pátrat nemusela. Mám jen docela dobrou paměť, takže mi nedalo žádnou práci ty fotky dohledat, věděla jsem, že někde na Kudle jsou...
Takže asi tak a mějte se jak chcete.
září 16, 2007 18:28
no ano, přesně tzo co jsem již řekla : AlenaT
to u ranních kocouřích rituálů byla loňská koťata, kde bylo jedno zrzavobílé, dvě černá a dvě flekatá černobílá. Rok 2006 - pokud vám to ušlo, byl loni. Hovor byl o letošních koťatech - tedy z r. 2007 a ty byly dvě zrzavý a dvě želvovinový. Tak mi vysvětlete, kde furt vidíte tu lež.Já celou dobu netvrdím nic jiného, letos jsem krom svých koťat dávala inzeráty na kotata svých kamarádek, která byla mourovatá a černá .To je všecko, takže pokud to byla letošní černá nebo mourovatá koťata, nebyla moje. Jinak jsem chtěla vědět, jakým právem si dovolujete rozhosdovat o něčím bytí a nebytí a jakým právem si dovolujete domnívat se, že jen ten tvor, který je dostatečně vyšlechtěn, má právo žít a ropzmnožovat se. To teda musíte být setsakra pevný v kramflecích, a to už nemůžete mít jen modrou krev, ale musíte být modrý celý. Jinak tu vaši zpupnost a domýšlivost nechápu. Že nemůžete srovnávat lidi a zvířeta? No to se teda pletete. Zvířata jsou tu na Zemi ještě déle než my a jsou stejnou součástí světa jako vy, přestože si ve své pýše myslíte, že tomu tak není. a člověku, který se domnívá, že je něco víc, než zvíře o kterém rozhoduje - bych já nedala do ruky ani chřestýše, kdoví jakby chudák dopadl. Můžu vám jen říct, že podle toho co jsem od vás četla je mi jasný, že i ten nejobyčejnější vořech má víc rozumu a citu než vy dvě.O svém původu a rase a o tom jak jste byly vyšlechtěnys vy, jste se zatím nezmínily slovem - proč - nejste snad náhodou voříšci a stydíte se za to?
září 16, 2007 18:57
Proč stále píšete o nějakém šlechtění? Proč měníte téma? A proč zapíráte to, co jste tu sama napsala? : ivanka
ale - nemá smysl se s vámi bavit.
Vy zapřete nos mezi očima.
Pište si, co chcete, vážená paní smilies/cheesy.gif
září 16, 2007 19:08
tak nevím, co jsem: voříšek, nebo vyšlechtěná? : kiwi
smilies/grin.gif
a kam se tedy podle vás mám řadit?

září 16, 2007 19:15
Ivanko, : dorka
ta paní je z toho tak mimo, že motá dohromady několik lidí a odpovídá na několik reakcí najednou, já už jsem z toho lama. A vůbec už neví, že tu psala, že některá z těch koťat nejsou do její kočičky:

tohle nebyla přímo moje koťata - na těch fotkách : alena tečkovaná

září 14, 2007 16:32

která tím myslela to nevím, páč to asi neví ani ona sama
smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif
září 16, 2007 19:15
ale vlastně žádný nebyly jejich :-) : kiwi
Prdlouška je doposud panna
smilies/grin.gif
září 16, 2007 19:17
:o)))))))) : dorka
kiwi, bingoooooooo
září 16, 2007 19:18
kiwi, dorka, ivanka, ještě by mne v rámci diskuze zajímalo : bb
jak je to u vás, s vašima kočkama - kastrujete je, nebo necháváte věcem přirozený průběh a pak odchováte koťata, najdete jim vhodné majitele atd, nebo kočky dostávají injekci, aby nezabřezly?
září 16, 2007 19:27
bb, : dorka
mám kastráty. S nekastrovanou kočičkou se setkávám u kamarádky. Děkuju, nechci...
září 16, 2007 19:39
... : bb
proč (...děkuju, nechci) ?

září 16, 2007 19:45
tak ještě jednou : AlenaT
u článku hledáme svého pána a velitele, jsou vyobrazena koťátka. která nebyla moje.Neměla jsem tenkrát internet a Danilea mi chtěla pomoci,. Nakonec toho nebylo zapotřebí, ale ty dvě kočičky - ač krásné moje nebyly! O šlechtění a rasách tu mluvíme od samého začátku vy. Já nepřišla s myšlenkou, že by se kříženci - ať už kočky nebo psi, neměli rozmnožovat a taky jste mi dosud neřekli, co děláte se štěňaty, která, ač narozená papírovým rodičům, mají nějakou dědičnou vadu, nebo nemají správné zabarvení, či jinak neodpovídají standardům. Chtěla bych to vědět.Já tu netvrdila, že pouze zvířata s PP mají právo na život. Někdo, kdo tohle propaguje si musí být zatraceně jistý, že jednoho krásného dne, někdo npoukáže na jeho vlastní původ.Tak chci vědět, s jakými šlechtičnami mám tu čest. Jinak tvrdím pořád to samý. Za pět let jsem měla čtvery koťata. Všechna jsou v pohodě a mají se dobře, jsem ve styku s jejich majiteli, tak to vím určitě.Jestli jsem dala čtyři inzeráty, nebo jich bylo padesát, to na věci nic nemění. já si snad dám tu práci a najdu si všechny čtyři odkazy, abyste mohli vidět všechna koťata.Na rasistické teorie jsem těžce alergická - možná proto, že jsem sama "voříšek", zajímalo by mě, odkud tedy pocházejí ty vaše teorie o čisté rase, když ne z domova... samy ze sebe to nemáte.Takhle vás musel někdo vychovat.Kdybyste totiž byly vychovány k lásce a porozumění a empatii ke zvířatům, podobné nesmysly byste nikdy nenapsaly. Proto chci vědět, jak jste na tom co do rasy a ušlechtilosti vy osobně a zdali jste si - podle vaššich vlastních idejí podle toho vybíraly partnery a otce svých dětí. opřípadě, pokud se vám narodilo dítě neodpovídající standardu - co jste s ním udělaly?
září 16, 2007 20:04
jak fakt jsem doted nepochopila : Jasmina
co maji spolecne inzeraty Aleny T s nynejsim tematem -kastrace ano nebo ne?
Kdyz napisu inzerat;-prodam cistokrevna s PP,cena 15 000korun,tak je vse v poradku a kdyz inzerat zni;-dam kotata,zn. jen do dobrych rukou,tak je to trestuhodny,nebo co ksakru ze se sem vypisuji inzerce Aleny z roku 2006 ?
Aby jste se tady vzajemne obvinovaly,stipaly,razely...
To nemuze byt jedina diskuze aniz by se tu nekdo nenapadal,neshazoval,neponizoval atd?
Prece staci rict nazor pro kastraci ano ci ne,popovidat a vymnenit si zkusenosti,informace,ne,...jak male deti co se hadaj jestli to lizatko je jahodovy ci malinovy... smilies/angry.gif
září 16, 2007 20:18
AlenoT, : Pavla
nechtěla jsem se do této debaty nechat zatáhnout, ale teď už musím. Tu černou kočičku (o kterou šlo ve zmíněném článku a kterou sem z kudly dala dorka) jsi nabízela mně a já dlouho, předlouho váhala a chtěla si ji vzít, protože po černé kočičce toužím. Jenže jsem si ji nevzala a včas ti to napsala. Z prostého důvodu. Jeden z našich kocourů je dominantní a žárlivý. Druhý kocourek a kočička jsou na něho zvyklí, takže vědí, kdy se mu klidit z cesty. Kotě by to nevědělo a já se bála, že by mu Sára mohl ublížit. Ale o co jde, nabízela jsi mi ji jako svoji kočičku, já už pro ni měla jméno Žofie. A ty jsi slíbila, že jí tak hned začneš říkat. A teď píšeš, že to nebyla tvoje koťata. Tak teď váhám, lhala jsi mi tenkrát nebo lžeš teď?
září 16, 2007 20:33
Jasmíno, taky to nechápu... : kiwi
jsou tu dvě témata:

1/ jestli kočičky a pejsky kastrovat nebo je nechat celej jejich život mít koťata a štěňata při každém jejich hárání. Což pak vychází na úděsný číslo. A podle veterinářů to není pro ty samičky zdravé, když jdou z jednoho těhotenství do druhého. Takže proto kastrovat. Určitě se nějaká ta koťátka a štěňátka vždycky naroděj, ale není jich tolik!
Asi by se k tomu měl vyjádřit nějaký veterinář.
2/ nějak se sem napletlo slušně řečeno neslušné psaní AlenyT., když se tu jaksi zjistilo, že ty její počty nesedí se skutečností. Ale kdyby na jedné stránce nepsala, že měli třetí koťata a na jiných kdyby nerozdávala další a další, tak by si toho asi nikdo nevšim.
Prostě si to lidi našli, vždyť to stačí dát do google a uvidíte... jen tady na kudlance má ve vyhledávači 556 stran x 20 odkazů... Dobrý co?
Ale fakt, už je toho dost...
Lidičky, mějte se hezky, diskuze to stejně byla zajímavá.
září 16, 2007 20:36
Pavlo : AlenaT
tu kočičku jsem ti nabízela loni, loni , loni - ne letos - letos prostě žádná nebyla. Žofii, kterou sis nevzala, jsem pak říkala Blaženka a bydlí nyní na Praze 10. Bylo to loni - ne letos. Pořád pletete dohromady loňská a letošní koťata. Letos žádná černá nebyla. Pletete pořád dohromady dvoje koťata, loňská a letošní- Podle dam jsem letos nabízela sedmery nebo osmery koťata - ne, letos popuze jedny - loni pouze jedny. Pokud jsem letos nabízela černou kočičku, nebo mourovatou kočičku, nebyla moje - ježiš já nevím, co je na tom pořád divnýho..,.letos byly dvě zrzavý a dvě želvovinový. Ty černý byly loni. Před rokem - tedy v r. 2006. Žofie-Blaženka se narodila v r. 2006 ne letos, tedy v r. 2007.Ta koťata - na tom doprovodném obrázku s tím oranžovým pozadím - nebyla tak, která jsem nabízela, protože v té době jsem neměla fotky a neměla přístup na internet, tak tam Daniela dala dvě ilustrativní koťata - která - tato dvě konkrétní koťata - nebyla moje. Žofie Blaženka moje byla, ale neměla jsem fotku.Byla černá,. ale její obrázek jste neviděli- Co je na tom pořád nejasného. Taky jsem řekla, že ne všechna koťata,která jsem kdy na internetu nabízela, nebyla ode mne - tohle všecko jsem tu už řekla stokrát - nechápu co ti na tom není jasný a v čem jsem ti jako lhala.
září 16, 2007 20:57
Ale ten článek je z listopadu 2006, : Pavla
vím, že to bylo vloni - jsem tedy mimo já nebo ty?
Hmm, neměla jsi fotku - takže jsi mi vlastně v té době ukazovala na fotce jiné kotě než bylo nabízeno. Navíc nemluvím o vyobrazení koťat, ale o nabídce a ta tvoje byla! Nemám k tomu, co dodat.
září 16, 2007 21:11
Pavlo, : bb
teď už jsem mimo i já - obě jste si potvrdily, že to kotě (které se mělo jmenovat Žofie a když sis ho nevzala, pojmenovala ji Blaženka) bylo narozené a tobě nabízené v roce 2006.
Tak v čem je ta lež?

Pokud ti posílala fotku černého kotěte, tak už ji asi měla, v době, kdy posílala článek Daniele, fotku neměla - na tom se mi nezdá nic divného, vždyť mezi posláním článku Daniele a uveřejněním mohlo uplynout pár dnů.
září 16, 2007 21:30
no a kde je problém???? : AlenaT
já netvrdímj, že jsem koťata nenabízela...já jen říkám, že zriovna ta kočička, co byla na tom obrázku moje nebyla. Já jsem přece netvrdila, že jsem koťata nikdy nenabízela, šlo celkem o čtvery koťata...pokaždé jsem koťatnabízela přes internet, ale trvalo to chvíli, než jsem měla fotky. Koťata byly celkem čtvery, víc jich prostě nenajdeš...ten zbytek je mých znmých a kamarádek - celkem inzeruju koťata již čtvrtým (nikoli třetím rokem) - nechápu co je na tom špatného, kromě mých koťat se tam nabízí spousta koťat čistokrevných s papírama a rozhodně ne zadarmo. Ten obrázek ti ukazovala Daniela - ne já. Jántam žádný obrázek nedávala, neb jsem ho neměla. Takže ty kočičky co tam jsou, nebyly moje - ale byly podobné...já pořád nechápu, kde je tedy problém.Ten obrázek tam dala Daniela z ilustračních důvodů, proptože já fotku neměla.Stalo se tak v r. 2006 tedy loni - což sama unáváš, že je pravda. Já nikdy nic jiného netvrdila.Ještě jednou, již čtyřikrát jsem nabízela na internetu svoje koťata, pokaždé jsem inzerát opakovala, aby byl aktuální - což , jak jsem si všimla, činí víc lidí. Dále jsem krom svých vlastních koťátek inzerovala i koťata cizí. Až letos jsem uváděla jiné telefonní číslo, před tím mi všichni psali na můj e-mail. Chtěla jsem si tak usnadnit práci - ale bylo to zbytečné, zase všichni psali mně.Taskže bylo zdánlivě nabízeno více koťat, než jsem měla. Ale - jak už jsem řekla - všechna nebyla moje. Žofie-Blaženka moje byla. Ty jsi ji nakonec nechtěla, tak jsem jí našla někoho jiného. A teď mi řekni, co se ti na tomhle zas nezdá.Koťata byla moje - ale ne úplně všechna, inzeráty jsem podávala já, ale ne pouze pro sebe.
září 16, 2007 21:37
no neslusne : Jasmina
rekla bych spis uz zoufale,podle toho jak to tady vidim,kdyz tedy nemuzete pochopit co nabizela loni a letos takze to vypada ze Prdlouska rodi kazdy 4. mesic.
Jinak na kastraci mam jiny nazor;tedy ze zdr; duvodu ano ale radeji kazde samici doprat ,no minimalne jednou za zivot materstvi ale lepe 2x a pokud mam chovne zvire,tak i vicekrat,samozrejmne. samice kdyz se spari a porodi,-nema pozdeji psychicke problemy s falesnou brezosti,to jsou alespon me zkusenosti,tyto problemy nastavaji u samic,(rekneme u fen a vetsich,protoze u morcat jsem si nevsimla)pouze,pokud se nikdy neparily a nebo pokud se parily a nebyly plne.
Popravde receno,ja dam prednost spise tomu,ze kdyz chovam fenu a ona ma priliz stenat,-odebrat par tech nejslabsich,vzdyt ma prvni jich porodila bratru 12,nekecam no a to je na jednu mamu uz moc,krom toho slo opravdu o silnicni smes,tudiz jsem ji nechala 4,ktere jsem potom dala. Priznam ze jsem se sekla jen u jednoho cloveka,kdy pes zustal na retezu,ostatni stenata se mely jako v raji.U dalsi feny jsem nastesti nemusila odebirat,2x mela 3-4 a to v periode 3let,vsechny jsem udala do dobrych rukou.Obe feny,kdyz barvily ale nebyly pripusteny,-nemely falesnou brezost. U jinych "mnozitelu" to bylo take tak.Jak jsem ale uz psala,-u psu se to prece da ohlidat,netreba kastrace. U kocek jsem zastancem one injekce,ma trvani rok a zase,-jednou ci dvakrat ji doprat to materstvi,dat si praci se shanenim lidi ale vzdycky se najdou.jasne ze kdyz to necham venku parit se o 106,tak to da velikou praci,jak s osetrovanim tak shanenim zajemcu o kotata.Netreba aby samice neustale jen rodila avsak vse se da regulovat jinak nez radikalni kastraci. To je podle mne moc pohodlne,jako mit trosku vice zodpovednosti nez o plysaka,pac ten "zivej plysak" musi zrat,pit a vyvencit se. Vite ze zde v belgii je spousta lidi,co jejich kocky ani nevedi co je venku? cely zivot doma,jsou vykastrovane,nasamponovane,mnohe samy bez dalsiho domaciho pritele. Oni je nepousti ven aby se jim neco nestalo,aby nechytly blechy atd. Mysli si ze jsou spokojene. Zrovna jako si to mysli drzitele kanarku v male kleci. Nekdy nekdo dokonce zkousel tu klec otevrit aby se kanarek proletnul po byte aby zjistil ze kanarek z klece nevyjde....tudiz se mu tam libi a protoze zpiva,je spokojenej. Kdo z vas si tohle mysli taky?
září 16, 2007 21:49
bb, : Pavla
byly mi ukazovány fotky černého kotěte, které mi bylo nabízeno. A to podstatně dřív než byl napsaný ten článek (nabídka na černé kotě tam byla právě proto, že jsem ho odmítla). Teď jsem se dozvěděla, že to vlastně bylo úplně jiné kotě. Co víc k tomu mám napsat? Já nemám potřebu se obhajovat.
září 16, 2007 21:53
jo,bylo to kote ilustracni : Jasmina
a kde je proboha problem? smilies/shocked.gif
září 16, 2007 22:00
Pavlo, ale : AlenaT
já ti ořece žádný obrázek neposílala - mluvily jsme očerné kočičce - ale obrázek jsi neměla. A když, tak ne ode mne
září 16, 2007 22:01
Pavlo : bb
nejsme u soudu, takže nejde o obhajobu, jen si to v rámci diskuze vysvětlujeme, že?
Není třeba za vším vidět něco podezřelého, potenciálně špatného, jsme tu normální lidi a většina věcí má normální vysvětlení. I to, žes viděla fotky nějakého černého kotěte, o kterém ses domnívala, že to má být Žofie(Blaženka) a přitom to nebyly fotky toho kotěte, ale jiné černé kočičky.

září 16, 2007 22:11
tak za prve: : mura
kde je rec o nejakem utraceni, ktere tu aleno furt tak sklonujes? o utraceni zde (krome tvych ust) nepadlo ani slovo

za druhe: clanek byl na tema: "jaky mate nazor na kastraci?" kazdy nejaky mel az do okamziku, kdy sis to vztahla na sebe a zacala resit prdlousku.

souhlas, ze je ciste tvoje vec, jak se o svou kocku staras a co si myslis, ze je pro ni nejlepsi.
nesouhlas, ze hrube napadas ostatni diskutujici za jejich nazor na tema "kastrace ano/ne".

domnenka, ze prdlouska uz nepovije zadna kotata, protoze jeji srdce navzdy patri cendovi, je jedina komicka vsuvka v teto jinak nesmyslne diskuzi
září 17, 2007 01:08
mura, ty necito, : bb
jak můžeš něco takového tvrdit
...když jsi Čendu neviděla
září 17, 2007 01:29
AlenoT, : Myška
tvoje invektivy už nepatří do slušné diskuze. Máš zřejmě problém s komunikací, a řešíš ho urážením. Zkus si ještě jednou a POMALU přečíst, co jsem psala.

září 17, 2007 07:10
no, a snad už bude tahle nesmyslná hádka za námi :-) : ivanka
chudinka Prdlouška i všechny kočky okolo budou teď nosit smutek a sex pro ně bude jen hudba minulosti :-)
září 17, 2007 11:04
náhodou - Čenda byl těžkej frajer : alena tečkovaná
a jinej takovej tu není. A nebude - všichni okolo mají jen kočky
září 17, 2007 12:11
No tak když už Čenda není, : Krakonoš
pozvěte si tam NČho, dyk to je taky pjeknej kocour, ne?
září 17, 2007 20:37
no jo, : kim
když Prdlouška miluje Čendu, to hned tak nepřebolí a navíc asi NČ nebude černej. smilies/cry.gif
září 17, 2007 21:58
no pockejte az vas NC uvidi!!! : Jasmina
Ten vam da kolenem do hlavy....takhle si delat srandicky ze stareho pana.
jakoby jste nevedeli uz, ze NC nesnasi chlupate.
To leda kdyby AlenaT mela tu nahatou egyptskou potvoru...leda....
září 17, 2007 22:44
kstrace : Eva K.
Pro pana toulavého: nevím,je mi líto,že máte rožštěp,ale lidi a zvířata nejsou stejní. Lidi se množí podle svého uvážení,jestli zvládnou fin. vychovat 1,2,3 děti je jejich věc. Ale u zvířat např. koček je to 3 a víc koťak 1 vrh až 3x do roka.Jsou to zvířata,co se řídí pudy.Běžte se podívat do útulku, nebo aby jste viděl to co já, v jakém stavu jsem doma měla kočky a proč,protože je to asi příroda,že,prostě jsem je měla nechat chcípnout na ulici?Miluju zvířata,jsem vegetariánka,nikdy bych žádnému neublížila!Ale uvědomte si,že kdyby měl každý přístup ke kastaci jako Alena T.,tím,že ona se svojí kočkou nic nevyřeší,když jí nechá kastrovat,tak má úcta.Já se snažím pomáhat,mám 1 měsíční kotě s přeraženou čelistí,někdo ho nakop a 5 měs. vyhozené kotě 4 svoje.A 2 venkovní kočky jsem nechala vykastrovat na své náklady.Já až budu v určitém věku po dítěti se chci nechat dát sterilizovat,nebudu muset cpát do sebe žádnou antikoncepci a ani jinak se jistit.Až bude koček a psů nedostatek,tak ať se množí,ale v dnešní době máme snad 21 století ne?Proboha otevřete už konečně oči.A tím, že se neodlehčí dětským domovům,no chabý je to srovnávat s lidmi,já bych nejradši feťáky pozavírala,ty většínou odkládají své děti a pak sociálně slabé rodiny.
listopad 04, 2007 17:48
... : Eva K.
listopad 04, 2007 17:49
... : Eva K.
Můžete se taky podívat na práci lidí,co jim kočky nejsou lhostejné a pomáhají ze všech sil
http://www.kocky-online.cz/jportal/index.phtml tady máte taky fůru krásných koťátek,co potřebují domov.Nebo www.upozpraha.cz atd. než je brát od člověka,kerý těmhle chuděrám ubírá šance na nový domov jen z toho důvodu,že nechce nechat kočku vykastrovat a tvrdí,že lidi,co jsi je od nich berou,by si žádné kotě z útulku nevzali,proč taky,oni je mají doma a ty chuděry okolo jsou vlastně jen odpad,co s nima,rovnou utratit ne?
listopad 04, 2007 18:00
... : Eva K.
Jinak pro Jasmínu, injekce s antikoncepcí Vám nedoporučí žádný soudný veterinář.Taky jsem se na to ptala,ale je to mnohem horší než kastrace.Odrovnává to hlavně ledviny,na které jsou kočky velmi choulostivé a k tomu ten maglajz s hormony,jednou nasadit,pak koťata a pak zase,no to se ta kočka rovnou může nechat utratit.Jinak nesouhlasím, že by kočky v bytě nemuseli být spokojené,když jim byt přizpůsobíte,jsou v něm šťastné,ani jedna z mých koček nechce být venku,chodím snima na procházky na kšírách.Jinak dnes je trochu jiná doba než dřív,dřív projelo 1 auto za hodinu a teď jich jsou stovky a taky stovky denně přejetých koček.Dál je hodně lidí,co "mají rádi zvířátka" a rádi jim pomůžou na jiný svět.
listopad 04, 2007 18:15
kastrace a PP : Kočkofil
Mnoho z Vás argumentuje, že lidé si mohou svobodně vybírat partnera a kočkám a psům to nedopřejeme, že v přírodě by si zvířata poradili i bez nás. Ale uvědomte si, že člověk přírodu lidem vzal, domácí zvířata nejsou divoká ale i kříženci psi jsou vyšlechtěni na vztah k člověku. Nebo si myslíte, že bude šťastný pes, kterému vrátíte svobodu vypuštěním do lesa? Kočka se o sebe postará, pokud má prostor, ale ve městě jí ho člověk neposkytne-když se přemnoží, tak ji prostě zabije. Nediskutuju jestli je to dobře nebo špatně, je to zkrátka fakt. Množením pouze psů s PP se sníží počet nechtěných zvířat, protože chovatel čistokrevných psů ručí za svá štěňata, má je evidovaná a většinou chová za účelem najít jim nové majitele. Pokud někdo nechá nakrýt fenku kříženku nebo bez PP a najde štěňatům majitele, tak neni problém. Ale častější je případ, kdy nekastrovanou fenku nakryje vořech a majitel se štěňat zbaví v lepším případě odložením v útulku. Toto není diskuze zvířata s PP proti křížencům, ale o zodpovědnosti člověka. Když už jsme si přírodu podmanili, tak za ni taky neseme zodpovědnost. Na druhou stranu, nevidím důvod se někomu omlouvat, že mám doma čistokrevného psa. Chci alespoň zhruba vědět co mi z něj vyroste a k čemu ho můžu používat. Samozřejmě jako kamaráda. Žádného psa jsem nikdy do útulku nevyhodila a o svoje zvířata se starám. Není moje povinnost napravovat chyby ostatních. Je ušlechtilé vzít si odložené zvíře, ale pokud si vezmu čistokrevné štěně, je to moje rozhodnutí. Opovrhovat byste měli těmi, kdo svoje zviře do útulku odložili a ne těmi, kdo si ho nevzali.
květen 03, 2008 22:47
Kastrace : Marta D.
Už dvacet let chovám siamské kočky. Začínala jsem - jak jinak - na venkovních tuláčcích. Už u třetí kočky (respektive u třetí a čtvrté, přišla dvě koťata naráz) jsme kastrovali. A pak pořád. Až jsem narazila na siamky a jejich poněkud svérázná povaha mi učarovala...
Je asi zbytečné vysvětlovat lidem na vesnici (ano, já také žiji na vesnici ale vím to) kteří žijí v domnění "pes hlídá chalupu a je venku, kočka žere myši a je venku", že kastrace je dobrý způsob jak ty jejich chytálky myší nevyčerpat k smrti. Většina takových lidí má kočky ráda, ale obejdou se bez drahých granulí a spoustu vymožeností. A jejich kočky taky. Je hodně těžké vysvětlovat jim proč kastraci ANO. Ale i kastrace sebou přináší nějaká rizika, jako každý zákrok v narkóze. Nesmíme to před nikým skrývat! Faktem je, že hodně velká většina kastrací na odborných klinikách dopadne dobře.
Jak tedy lidi k tomu přimět? Známá měla asi dvacet koček, všechny jí pochcípali následkem vyčerpání z porodů, ztratili se, zajelo je auto, někdo je zastřelil...a ona nad každou ztrátou trpěla. Vyvsětlila jsem jí, že můj mourek taky chodí ven a je mu už osmnáct. A neztratil se, drží se doma, má tady kámoše a je vykastrovaný. VYKASTROVANÝ! Chytá myši a je hravější a mazlivější.
U chovatelů (chovatelů, PP, výstavy, registrace...) je kastrace chovných zvířat nemyslitelná. Stará zvířata ale nechávám vykastovat protože se mi jednou staol, že siamka utekla ven, nakryl jí nějaký tuláček a ona vyčerpáním na porod zemřela. Navíc nebyla už schopná jezdit na výstavy a ani do třídy veteránů jsem ji nechtěla tahat.
Máte doma kočku? Kocoura? Dvě kočky, dva kocourky? Kočku a kocourka? Vykastrovat! Pokud máte kočky rádi, určitě se vám zželí desítky utopených, spálených a opuštěných koťat. A také to, že by jste to jednou možná udělali ze zmatku i vy.


červen 03, 2009 16:34
Zdraví různých jedinců : Marta D.
Chci podotknout, že kočky bez PP nemusí být všechny vyřazené z chovů a tím pádem mít dědičnou nemoc. Jinak by taky nekončili v útulcích a na ulici, že? Nevidím důvod koček bez PP a s ním. Důvody tam jsou ale když majitel kočku miluje, nemá představy o budoucím mazlíčku a nechce nic množit, proč mu vymýlat mozek pověrou, že kočky bez PP jsou ustrašené chudinky z kočičích koncentráků?! Tahle úvaha mi přijde zcestná, a to dost!
Kočky na vesnicích jsou o hodně odolnější, otužilejší a v lepší kondici než gaučové kočky, které nemají mnoho možností rozvíjet své přirozené smysly. Samozřejmě že předpokladu, že jsou venkovánci vykastrovaní a nezajede je auto. Pak jsou kočky venku o hodně šťastnější a spokojenější než ty bytové co místo sluníčka leží na radiátorusmilies/sad.gif
červen 03, 2009 16:46
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]