O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

NEVĚDOMOST HŘÍCHU NEČÍNÍ? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 18 červenec 2013

Dobrý den Danielo, Kudlanku navštěvuji už hodně dlouho, a nyní se chci na Vás obrátit s prosbou o radu. Moje dcera (24 let) má čtyřletého syna. S otcem dítěte žila jen na psí knížku, v bytě jeho rodičů. Ze začátku i s nimi a potom, co si postavili dům, tak sami.  Před rokem se s přítelem rozešla, odstěhovala se pryč. Přišla totiž na to, že skoro  po celou dobu jejich vztahu měl ještě jednu "kamarádku". 

 

 

 

 

     Protože zároveň v té době nastoupila do zaměstnání s nepravidelnou pracovní dobou, dohodli se, že malého budou mít u sebe podle potřeby. Když bude mít dcera volno, bude ho mít u sebe ona, když bude v práci, bude malý buď u otce nebo u jeho rodičů, kteří mají takovou pracovní dobu, že mohou kluka vyzvedávat ze školky. Když končí dcera v práci v rozumnou hodinu, vyzvedává si malého u nich a bere si ho domů.

 

     U nás to bohužel nejde, protože se oba vracíme z práce až večer. Máme volné jen víkendy. 

 

     Jenže - domluva nefunguje. Táta si dělá co chce, bere si kluka, jen když se mu to hodí, navíc ho hlídá jeho přítelkyně, protože on má spoustu jiných aktivit. O co mu jde především, je to, aby nemusel platit alimenty.

 

     Podotýkám, že když byla dcera těhotná, nutil ji jít na potrat, že žádné dítě nechce, a když to dcera odmítla s tím, že teda bude raději sama, tak otočil, že si nedovede představit, že by jeho dítě vychovával někdo cizí... Ale od samého začátku se k dceři choval chladně, vždycky byl vypočítavý, i když dcera před mateřskou vydělávala víc než on, tak spravoval společný účet on a dával jí příděly!

 

     Stejné to bylo, i když byla na mateřské, auto, které si společně koupili, si nechal s tím, že on přispíval větší částkou, atd atd.. Prostě vyčuránek. A dcera, prý "aby byl klid", mu všechno  odkývala. Přitom jinak je hodně inteligentní a  pusu má prořízlou až běda...

 

     Malý byl s druhými prarodiči 14 dní na dovolené, pak ještě skoro celý týden u otce (respektive u jeho švagrové, která je právě na mateřské) a teď, když bych si ho ráda vzala na víkend, protože je dcera v práci, tak dělá potíže. A takhle je to každou chvíli.

 

     Když jsem mu řekla, že je malý nemocný, že by s ním neměl chodit do bazénu, který měl naplánovaný, jen se na mě podíval jak na blbce a stejně tam s ním jel. Jenže - když malý marodí, už ho nezajímá. To už si musí hlídání shánět dcera. Mám z toho člověka dojem, že mu ani tak nejde o kluka, jako o to, dělat co nejvíc nepříjemností dceři a potažmo i nám.. Těch příkladů je strašně moc, ale to není to hlavní.

 

     Myslím si, že by už mělo být jasno, kdy a za jakých okolností bude mít kluka jeho otec a kdy matka. Oni nejsou schopni se rozumně domluvit. Nebo spíš on si stále stojí za svým a nehne s ním nic. Něco si umíní a přes to vlak nejede. Jeho rodiče to sice taky vidí, jak se chová, a nelíbí se jim to,  ale nic mu neříkají, protože mají strach, že by s nimi nemluvil. Už to totiž párkrát udělal. O prcka by tím ale nepřišli, řekla bych, že dcera má s nimi lepší vztah, než on - jejich vlastní syn.

 

     Myslíte, že by pomohlo zažádání o svěření dítěte do péče matky? Nebo jak postupovat, aby se dcera měla aspoň o něco opřít při argumentaci?

    

 

Děkuji Vám,

ESTER

 

P.S. A věřte, nepíšu jen za sebe, jako za babičku, ale po konzultaci s dcerou i za ni, protože obě víme, že tady se dobrá rada vždycky najde :-))).

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

Milá Esterko,

 

 

      začnu od konce: ať dcera okamžitě zažádá o svěření synka do své péče. Tenhle způsob, který navrhl její partner, je opravdu velice "vyčůraný", jinak to nejde napsat. Ano, uznávám. A také dejte dohromady žádost o výživné - mj. můžete žádat až tři roky zpětně (tatínek to pak splácí, nemusí to pochopitelně platit najednou). V té žádosti napište veškeré náklady - ale opravdu veškeré... uvědomte si, že chlapeček spotřebovává plno věcí, stejně jako dospělý, jen o něco méně... a oblečení, jídlo, atd. atd. Napřed si všechno pořádně promyslete. Návody na žádost naleznete v levém sloupečku, je jich tam několik...

 

      Dále - rovnou do návrhu napište přesně, kdy a jak si bude otec synka brát, případně, kdy a jak ho budou mít jeho rodiče (protože ho nemá on, ale oni!). Mj. myslím, že když dcera dostane nějaké slušné výživné, že by si snad i vyplatilo si na některé dny, kdy ho nemůže vyzvedávat ona, najít nějaké hlídání, případně se domluvit na recipročním hlídání s nějakou kamarádkou. A nebyly by tyto nerváky...

 

      A teď další: tvoje dcera dostala soužitím s tímto partnerem hodně psychicky na frak, určitě si málo věří, bojí se nerváků, kraválů... Však to ponížení nikomu nepřidá.  V žádném případě se s ním nesmí už dohadovat, podívejte, do dnes to bylo k ničemu, k ničemu to bude i v budoucnu! A ona se toho musí už pro jednou zbavit, protože je to ještě mlaďucha, která má nárok na to, si najít někoho, kdo na ni bude opravdu hodný. Takže - pokud možno všechno přesně dohodnout - a jinak nediskutovat.

 

     Stejně tak by se měla domluvit s jeho rodiči - že v žádném případě nebude bránit kontaktu chlapečka s nimi, že jen požaduje dodržování dohod. A pokud bude nutná nějaký výjimka, tak ji ohlásit předem, ale ne třebas půl hodiny... Nu, a pokud by se to dalo, mohla by se trošku ozvat v práci, jestli by výhledově nešlo, aby byla přeřazená na práci (za stejné peníze), při které by se mohla o chlapečka starat. Jednak má na to nárok, druhak by to vyřešilo všechno problémy.

 

     Milá Esterko, držím vám oběma palce, kdybyste ještě cokoliv potřebovaly, rozhodně se ozvěte. 

d@niela

 

 Tak - a nyní dávám volné pole

- volný prostor -

radám a názorům "kudlanstva":

 

 

 

Komentáře (9)add feed
Nemám radu : Zdena
ale nechtěla bych zažívat to co nastane. Někteří lide mají opradu složitej osud.
červenec 19, 2013 12:36
souhlasím s danielou, : Aňa
chce to řád a pravidla. Pro malého to bude také lepší, dítě má mít především řád. A pokud on je takový blbeček,že vezme nemocného kluka do bazénu, dávno bych měla zažádáno o svěření kluka do své péče a vyhrazeny přesné termíny, kdy ho bude mít on. On si totiž pak nebude tak vyskakovat. Ale připravte se na to, že svěření se bude snažit znemožnit pomlouváním matky a dokládáním všeho možného. Doufám, že narazíte na doboru soudkyni. Jediné, co bych vytkla a nemám to moc ráda, je odsuzování toho, že malého hlídá přítelkyně bývalého. Jednou s ním žije, tak to prostě je. Držím pěsti!
červenec 19, 2013 12:50
... : Ester71
Mně nevadí, že ho hlídá přítelkyně bývalého, to v žádném případě. Proti srsti je mi to, že on si ho doslova vydupe, přestože už máme my nebo dcera něco naplánovaného, pak si jde po svých aktivitách a malého nechá jí. To nedává smysl. Jinak jeho soukromý život plně respektujeme.
červenec 19, 2013 13:07
no jestli je to takhle,tak je to : Aňa
fakt na hlavu. A co by se stalo, kdybyste řekla ne, nedám ti ho, mám své plány a hotovo? Každopádně žádejte o svěření, pak budete pánem situace vy:-) A s jeho rodičema se budete domlouvat mimo něj...
červenec 19, 2013 16:27
Chytrej chlap, : Anděla
ten váš skoro zeť. Každý si k vám dovolí jen to, co mu dovolíte vy. To mi nikdy nevymluví. Dceři je její inteligence a proříznutá pusa na nic, když to neumí použít tam, kde je to potřeba. Obávám se, že pro lidi, jako jste vy, je vymýšlení jakýchkoliv rad jen ztráta času. Vy moc dobře víte, co máte dělat, ale nemáte na to odvahu. V tom vám nikdo na světě nepomůže. Jestliže dcera neuměla přimáčknout kolena před chlapem, který jí hned od začátku očurával, nemá šanci teď nad ním vyhrát.
červenec 20, 2013 11:05
A je to tady! : Puntíkatá
Ještě jsi jí zapomněla napsat, že je pitomá. A tu šanci má vždycky. NaKONEC, DCERA SE VŮBEC NEMUSÍ BAVIT SE SVÝM BÝVALÝM, ANI s jeho rodiči. Těm bych vysvětlila, že sebemenší podraz - a vnuka už v životě neuvidí.Nakonec, synka takto vychovali oni. Já vůbec nechápu, jak je možný, že dcera nemá své dítě ještě v péči. Jednoduše, ať dcera svému ex dítě vůbec nepůjčuje - ani on ho nemá v péči a alimenty na něj neplatí - takže vlastně ani jeho oficielně není. Když si pro kluka přijde, tak mu prostě neotevřít nebo nebýt doma. Jistě udělá kravál...tak v tom případě volat policajty.Po pár "policejních intervencích" nebude mít on šanci se vůbec ke klukovi přiblížit. Jinak, bude-li chlapec "dupat" moc, může být i zatčen pro obtěžování.
červenec 20, 2013 18:57
Díky Andělo, : Ester71
přesně tohle jsem si potřebovala přečíst smilies/wink.gif.
Blahopřeji všem, kteří si hned napoprvé vybrali toho pravého partnera. Holt tady ty růžové brýle zafungovaly spolehlivě.
Ale už jsme začaly jednat. A už teď vím, že to bude boj docela tvrdý..
červenec 20, 2013 21:36
Ano, : Anděla
bude to velmi, velmi, velmi tvrdé, náročné a nekonečné. Držím palce. Dejte vědět. Hlavně nepolevit! smilies/smiley.gif
červenec 21, 2013 00:56
Puntíkatá, Puntíkatá... : jednababi
rychlý závěry, hezky znějící, ale celkem na... no na to, však víš.
Zvlášť mě pobavil tvůj právní názor, že "on ho nemá v péči a alimenty na něj neplatí - takže vlastně ani jeho oficielně není" smilies/grin.gif
červenec 22, 2013 09:11
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]