O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZVÝŠENÍ VÝŽIVNÉHO - NEZLETILÝ PDF Tisk E-mail
Úterý, 02 červenec 2013

Dobrý den. Prosím o radu jak postupovat. Před 10 lety otci mého syna vyměřil soud výživné 3500,-, které po celou dobu platil. Od té doby se oběma změnily několikrát podmínky (on má další dvě děti - 6 a 3 roky, já 1 jedno pětileté). Za celou tu dobu jsem nepožádala o změnu, resp. o zvýšení. Dnes je synovi už 14 let , studuje na gymnáziu, je aktivní atlet a zpěvák - čili je to podstatně víc výdajů.

 

 

 

 

 

 

     Chtěla jsem zažádat o zvýšení, ale jeho otec před rokem díky alkoholu za volantem přišel o ŘP a tím i o práci. A je v podmínce. Domluvili jsme se, že na přechodnou dobu (než si nějakou jinou práci najde) nejen že nebudu požadovat zvýšení, ale povolila jsem mu i zasílání snížené částky  - o 1000 Kč měsíčně. S tím, že dluh doplatí, až začne pracovat .  Jenže celý rok poslouchám, jak stále nepracuje, neboť přece nebude chodit do práce za nějakých ubohých 10 - 15 tisíc, když jen hypotéka na jeho byt je 20 t. ... atd.

 

     Za poslední měsíc už neposlal ani korunu a hájí se tím, že má ženu na mateřské,  on že je od ledna na pracáku a jejich výdaje platí tchyně. Já jeho rodinnou situaci znám, ale protože jsem zaměstnaná, tak jsem byla tak benevolentní a povolila dočasně nižší částku, jenže nejsem ale tak bohatá, aby neposílal nic, a já musela všechno táhnout sama... 

 

     Syn je alergik, nosí kontaktní čočky, rovnátka, jezdí na exkurze se školou, na soustředění  s atletikou, stejně tak se sborem atd.. Pochopitelně to vše není zadarmo. Přitom u otce byl za poslední rok jen 6 x, protože "je to prý moc drahé!"

 

     Časy, kdy syn chodil do školky, jsou nenávratně pryč, měl by pochopit, že tímpádem to holt víc stojí.... Momentálně  tedy na alimentech exmanžel dluží 15500 Kč. Pokud na něj podám žalobu za neplacení výživného, tak zřejmě skončí kvůli předchozí podmínce ve vězení. Pokud dám podnět k exekuci, tak skončí i s rodinou pod mostem, protože hypotéku a účty už prý taky vůbec neplatí. Alespoň tak mi to říká.

 

     Tak co mám tedy dělat ? V obou případech by můj syn přišel zkrátka. Nechci z něj dřít kůži, to snad chápete, ale přece nebudu tolerovat jeho nechuť pracovat z a míň než min.  30 tisíc - tím, že budu takhle okrádat syna  - tím, že bych snad přistoupila  na ještě nižší alimenty?

 

Děkuji za vaše zkušenosti a rady.

HELENA

 

 
Komentáře (2)add feed
Těžká situace. : Pernella_
Chápu tvé dilema, mám to podobně. Musíš se rozhodnout, jestli chceš bojovat i za tu cenu, že ho možná pošleš ještě víc na dno. Taky ale vezmi v úvahu, že věci možná nejsou vždycky tak, jak ti říká.
Slušnému člověku se nechce jít tvrdě proti otci svého dítěte, dítě to obvykle těžko nese, ale na druhou stranu nebojovat o to, co vám se synem patří, znamená podporovat otce v jeho nezodpovědném přístupu a dávat synovi špatný příklad. Neměl by řešit svou situaci na úkor syna. Pro rodiče, který se svými dětmi sdílí domácnost, je samozřejmostí v první řadě dávat peníze na potřeby dětí, i když to znamená slevit ze svých osobních nároků. Pro rodiče, který od dítěte odešel, se tyto platby posouvají někam na zadní místa. Matky, která sama vychovává dítě, se nikdo neptá, jestli to zvládá, jestli má dost peněz na vše, co dítě a ona potřebují. Prostě mít musí.
Rada těžká, asi bych volila zlatou střední cestu: nežádala bych o zvýšení, které by jinak bylo na místě, ale exekuční příkaz bych podala. Možná bych ho zkusila ještě předem důrazně varovat. Pokud tomu chce zabránit, domluvte se na splátkách. Varuj ho, že pokud dohodu nedodrží, voláš exekutora.
Každý svého štěstí strůjcem. Držím palce.

PS: pod mostem neskončí, nikdo, ani soud, nevystěhuje rodinu s dětmi bez náhrady.
červenec 03, 2013 12:58
... : exekutor
nejsem si jistá,zda exekuce něco řeší, já ji podala,exekutor se dostavil,choť mého muže prokázala, že veškeré vybavení bytu je jejích rodičů (bydlí v podnájmu),jim nepatří ani toustovač a bylo po vymáhání, exekutor chudé nemajetné manžele politoval, a já jsem ta, která bude platit náklady...muž je podnikatel v pohostinství a paní na mateřské dovolené...,ona ale i ta tolerance má své meze...
červenec 03, 2013 15:52
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]