O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

ZVÝŠENÍ VÝŽIVNÉHO - NA NEZLETILÉ PDF Tisk E-mail
Pondělí, 01 červenec 2013

Dobrý den, měla bych pár otázek ohledně výživného. Mám 13-letého syna, na kterého jeho otec platí výživné 1 500,-- Kč (již od 5 let syna). Chtěla jsem se zeptat, zda bych u soudu měla nějakou šanci o zvýšení výživného i přesto, že platí ještě na jedno dítě.

 

 

 

 

 

     A druhá otázka zní: zda by bylo možné zažádat o platbu výživného formou srážky ze mzdy. S otcem máme stále nějaké dohady, syna si téměř nebere.

 

Děkuji,

MARTINA

 

 

 

O D P O V Ě Ď :

 

 

Milá Martino,

 

 

 

      vyhledej si rozsudek, kterým ti bylo pro synka vyměřeno výživné. Na adresu tohoto soudu pak pošli žádost o zvýšení. Za tu dobu už jsi rozhodně měla dáááávno o zvýšení požádat! Žádost je v podstatě velmi jednoduchá, hlavně se snaž napsat do ní všechnu synovu režii - ostatně tady na kudlance máš o tom mnohokrát psáno! Odnes to tam do podatelny, nech si podepsat kopii a je to.

 

      Do žádosti rovněž napiš, že žádáš i o to, aby mu byla částka rovnou strhávána a odesílána na tvůj účet, protože máš uvedené potíže s jeho placením. Napiš i to, že synka téměř nevídá...

A ještě jedno: pochopitelně můžeš zkusit o to požádat i zpětně - až tři roky! To platí do jejich dospělosti, po dosažení 18. roku už na žádné zvýšení zpětně nárok není.

 

  • Rozhodně je třeba si uvědomit, že odůvodněné potřeby dítěte  se v žádném případě nekryjí s nějakým životním minimem. Vyjadřují kompletní potřeby důstojně kulturně žijícího člověka. Tedy ne pouze strava a oblečení, ale i výdaje na zábavu, na zájmy, koníčky, sport, samozřejmě vzdělání, včetně nadstandardního apod.. Tam, kde to majetkové poměry povinného rodiče připouštějí, lze za odůvodněné potřeby dítěte považovat i tvorbu úspor zabezpečujících zejména přípravu na budoucí povolání.

 

  • Pokud dojde k situaci, že potřeby dítěte se zvýší a stávající výživné již nedostačuje, je oprávněné žádat jeho zvýšení. A pokud po rozvodu povinný manžel odmítá přistoupit na zvýšení poskytovaného výživného, nezbývá nic jiného, než se obrátit na soud. Při sepisování žaloby se není třeba obávat určení konkrétní částky, o kterou by se mělo výživní zvýšit. Soud pečlivě posoudí, jak jsou potřeby dítěte odůvodněné a jaké jsou skutečné možnosti, schopnosti a poměry toho, kdo výživné platí.  Do žaloby je vhodné uvést všechny aktivity na straně dítěte, které představují nějaké náklady. Ovšem je nutno tyto náklady případně doložit a odůvodnit před soudem.

 

      Pokud budeš potřebovat ještě nějakou další pomoc, ozvi se.

 

d@niela

 

 

 

Komentáře (13)add feed
tohle zpětný žádání : mura1
pochopitelně můžeš zkusit o to požádat i zpětně - až tři roky!

to je teda pěkná prasárna smilies/angry.gif

rozuměla bych, kdyby se to případné zvýšení počítalo ode dne podání žádosti. ale tři roky...
červenec 02, 2013 08:15
Muro, : Hanka 1
ale Martina o žádném zpětném žádání zvýšení výživného nepíše. To jí radí Daniela jako možnost!
červenec 02, 2013 09:11
hanko 1, : mura1
a píšu já snad "martino, ty jsi ale mrcha, že chceš žádat zpětně?" nepíšu.

To jí radí Daniela jako možnost!

no, to jsem si asi všimla, když z té odpovědi cituju... reagovat na jinou část článku, než na úvodní dopis tazatele se nesmí?

sorry za OT
červenec 02, 2013 09:19
... : Kateřina
Ať už to napsal kdo chtěl, já to tedy za prasárnu nepovažuju - trochu silná slova ne? V některém konkrétním případě možná, ale paušálně to takto označit? No nevím. 1500 mi nepřijde zase tak moc ...
červenec 02, 2013 10:18
Muro, : Hanka 1
jsi nějaká podrážděná. Samozřejmě že můžeš reagovat na kteroukoli část článku. Jen mi to přišlo, že jsi reagovala dost zostra. Tak pardon, budu zase jen tiše číst.
červenec 02, 2013 10:37
Žádat tři roky zpětně taky nepovažuji za prasárnu, : Myška
ale placení pouhých patnácti set pro třináctileté dítě skoro jo.

Martino, určitě šance na zvýšení máš, neboj se do toho jít.
červenec 02, 2013 10:38
... : Karlos...
Žádat za tři roky zpětně alimenty, je zákonem posvěcená prasárna.
červenec 02, 2013 11:08
Co tak vím, : aloe
tak to otec nikdy neplatí najednou, ale ve splátkách. A většinou to soud přiklepne jen ve případech, kdy je výše alimentů "donebevolající" - třebas od narození do 15 let stejných tisíc korun...
červenec 02, 2013 11:57
aloe : micka
No ... skoro jako tady ne?
To páni otcové nevědí, že děti je třeba živit, šatit, obouvat nebo je taky třeba nechat někde bydlet? Co kdyby pana otce napadlo, že ikdyž už s exmanželkou nežije, tak dítě je pořád jeho? A protože nezplodil srnečka ani králíčka, ale synečka, tak syneček se pást nechodí. Kdyby ho to totiž napadlo, tak tu není debata o tom, zda je či není prasárna požadovat zvýšení zpětně.
Jenomže ... pan otec nejspíš již někde plodil dál, tak se mu to asi hodit nebude. A bude se debatovat, zda má či nemá právo brát peníze z rozpočtu své současné rodiny. Jó děti ... ty se dělaj snadno.
červenec 02, 2013 19:04
Milej Karlosi, : jednababi
některejm rodičům bych tu tříletou lhůtu ještě prodloužila. Třeba takovýmu otci - státnímu zaměstnanci, kterej ve vyjádření k žalobě zcela vážně uvedl, že nesouhlasí se zvýšením výživného (spíš teda almužny) na nezletilé nemocné dítě, protože musí prioritně hradit 2x ročně lázně své matce (pracující důchodkyni), která je "na to zvyklá" a mimoto posílat balíky a peníze zletilému synovi, momentálně v dlouhodobém výkonu trestu.
červenec 03, 2013 07:00
Milá Martino : Magi
Velmi záleží na příjmech tvého bývalého manžela. Výživné by se mělo pohybovat na maximu 1/3 výdělku povinného. A to pro všechny jeho děti. Když jsou malé (předškoláci), tak někdy soud přiklepne pouze 1/4 platu.
Takže, pokud je na tom tvůj ex tak, že bere 9.000,-měsíčně čistého a má ještě druhé dítě školou povinné a navíc třeba nemocné, tak víc než to, co máš teď, z něj stejně nedostaneš. Pak se prostě musíte uskromnit nebo si sehnat další zdroj peněz. Pokud ale bere 25.000,- tak by měl synovi určitě posílat víc.
A co se týká zpětného placení, tak to je i podle mě prasárna. Zpětně se domoci vrácení přeplatku na výživném také nelze a to ani od termínu podání žádosti, tak by to nemělo jít ani na jednu stranu.
A o srážky ze mzdy můžeš požádat, až pokud ti nezaplatí soudem stanovenou částku (u případného zvýšení až po nabití právní moci). S exekucí na plat Ti pak zdarma pomohou vyšší úřednice soudu.

červenec 03, 2013 10:50
... : .bb2
Ono se může zdát žádání zpětně nefér, mně to taky tak dřív připadalo, jenže pak zjistíže, že jsou ptáčkové, co si tak nějak odkloní majeteček, takže o něm nikdo neví, a soud proto žádost matky o zvýšení výživného zamítne, nebo nevyhoví v plné výši.
Po dvou letech matka zjistí, že pán před rokem a půl prodal vilu, kterou mu darovali rodiče, nebo že pronajímal dva byty, apod., a že zatímco ona s dítětem šli hnedle žebrotou, tak on si nasyslil. A tak požádá.

Takových případů je bohužel hodně, a podruhé bohužel pánové vedou v tom, jak si co ušušlit, málokdy se to dožene zpětně, i když všichni vědí a vidí, ale dokázat jaksi nelze.

Případů, kdy matka hyena zpětně žádá po chudákovi peníze navíc, soud je přiklepne a chudák musí hnedle prodat ledvinu, je naopak velmi málo. Ale je to v tom případě nefér, to jo.
červenec 03, 2013 10:50
to ještě nic není :-) : Honza
Ono to zpětné placení platí k datu zahájení soudního řízení. V mém případě mě partnerka neinformovala ani o narození dítěte, až po pěti letech se obrátila na soud ale jako mou adresu uvedla "náhodnou" adresu z telefonního seznamu. Takže než soud zjistil kdo vůbec jsem, uběhly další čtyři roky. Takže jsem platil celých 7 let!!! zpětně. Jo, jo, zákony občas slouží i k jiným účelům než je spravedlnost. Dobrý návod pro ženy, který nechtěji, aby se otec podílel na výchově dítěte, ale peníze se jim hodí,,,,
srpen 07, 2013 09:23
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]