O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Související články

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

LEGRACE NA PLACE - NAŠE BUDOUCNOST? PDF Tisk E-mail
Čtvrtek, 16 květen 2013

To se nám toho v poslední době seběhlo.... Máme zase o jedno natočené zakolísání pana prezidenta víc. Lid se baví, někdo z toho má mizernou náladu, někdo nad tím mávne rukou: "chtěl bych mít vaše starosti", jiný se pohoršuje, že o panu prezidentovi se přeci "tohle říkat nesmí!"

 

 

 

 

  

      A život jde dál...

 

      Horší ovšem je, že v maturitním testu z matematiky letos propadla pětina studentů, v testu z cizího jazyka pak 2,6 procenta a z češtiny 1,9 procenta studentů, - z těch, kteří se ke zkoušce dostavili a maturovali v řádném termínu. Uvedlo to dnes ministerstvo školství. Z 90.500 studentů, kteří měli maturovat poprvé, se ke zkouškám nedostavilo asi 11 procent z nich. Vysokou neúspěšností v matematice se prý ministerstvo intenzivně zabývá.

 

     Přitom letošní úroveň maturit odpovídá loňské nižší náročnosti. Pokud by se navíc započítaly výsledky všech maturantů včetně těch, kteří maturitu opakují, byla by neúspěšnost zřejmě mnohem vyšší... Ovšem oficiální zpráva z ministerstva říká, že "Maturita v letošním roce probíhá v mnohem lepší atmosféře a podmínkách. Zlepšení informovanosti a transparentnosti celého procesu hodnotí pozitivně jak učitelé, tak sami studenti. Jsem rád, že opatření, která jsme udělali, zajistila zadání korektních úloh a že jsme se vyhnuli chybám, k nimž docházelo v minulém roce." Tak vece pan ministr... 

 

 

 

 

 

     Tak nevím - v současné době jsou preferované učňovky s maturitou. Takže absolventi jsou takoví polovyučenci a polomaturanti. Čili neznají pořadně ani řemeslo, ani nejsou řádně připraveni na vysokou. Ale - ministerstvo je spokojené, protože statistika je skvělá a berou prémie.

 

     Bohužel, každý rok se v matematice snižuje náročnost testů. Každý rok jsou na střední školy přijímáni studenti s horšími výsledky. Je to souboj, ve kterém zatím nikdo nevítězí. Je pravda, že z dnešních studentů by před 20 roky obstálo tak 20%. Skupina nevzdělavatelných na SŠ tak vesele přežívá, opakuje ročníky, přerušuje studium nebo se stává studentem-turistou. Však to znáte i tady z kudlanky, kolik rodičů si na to stěžuje... děti vesele kolují po školách. No a pokud se tato "kvalita" přeci jen dostane k maturitě - je vymalováno. Ale nezoufejte, milé děti, máte ještě dva pokusy, mezitím třeba nebudou penízky a státní maturita se zruší...

 

MELANIE

 

 

 

       

Komentáře (11)add feed
Zajímavé je, : Ketrin
jak všichni, co volili a po volbě plamenně obhajovali opilce Zemana, jsou najednou tiší jako pěny. (nemyslím tady na Kudlance, ale obecně - všude). Doufám, že jsou na svého prezidenta hrdí a ze srdce jim ho přeju.
květen 16, 2013 07:35
nesouhlasím : mia I
s autorkou Melániíí v jejím názoru na učební obory s maturitou. Já si naopak myslím, že učební obor s maturitou je velmi dobrá varianta. V dnešní době je plno strojírenských podniků , které hledají lidi na CNC stroje. Tyhle počítačem řízené mašiny vyrábějí součástky s přesností desetin milimetru a obsluhovat takovou mašinu nemůže jen tak někdo , kdo přijde z ulice do fabriky. Když se jen malinko splete, naseká mašina bedny nepotřebných zmetků. Je to práce zodpovědná, náročná, při které je třeba jak znalost řemesla, tak chytrá hlava. Ale pak je takový člověk ceněný, finančně velmi dobře ohodnocený a na rozdíl od běžného středoškoláka velmi dobře uplatnitelný na trhu práce.

Zmínka Melánie o tom, že takový člověk není připraven na vysokou je mimo, od toho tu máme jiné přípravné školy. Ale není vyloučené, že i touto cestou se vypracovat k vysokoškolskému diplomu pokud na sobě člověk maká. Ale není to způsob první volby, tím je gympl.
květen 16, 2013 08:03
Přesně tak, : Krakonoš
lidi, který studujou vodborný školy či učňáky s maturou nemířej na vyskou a nikdy v minulosti tam ani nemířili. Jinak souhlasím s tím, že kvalita vzdělání neustále upadá, což ale nejni jenom vinou škol či pedagogů (i když jejich vlastní úroveň na tom má nepochybně svůj podíl), ale příčiny leží i v dětech samotnejch, v jejich rodinách, v konzumní společnosti, která vobecně preferuje vokamžitej požitek (vodměnu) bez vynaložení úsilí. Bohužel právě studium exaktních věd, jako je matika, fyzika, chemie..., vyžaduje především to úsilí, dlouhodobý, nepříjemný. Lidí, mladejch lidí a dětí, který jsou schopný a vochotný ho podstoupit, ubejvá. Když se k tomu přidá neatraktivita výuky, nedostatečně kompetentní kantoři, který by skutečně uměli učit, a nedostatečný prostředky na zapojení skutečně špičkovejch počítačovejch technologií do každodenní práce v hodinách, je průser hotovej. A protože nejni žádnej zázračnej nástroj, jak to všechno změnit, nijak růžově budoucnost dalších generací nevidim. Jaj, tolik pesimismu takhle po ránu, to bych vod sebe nečekal smilies/cheesy.gif.
květen 16, 2013 10:03
Ano Ketrin : Zdenča
volila jsem Zemana, protože z těch dvou, kteří tam zbyli byl jedině on pro mě volitelnej. Nebudu tady zdůvodňovat proč jsem nevolila knížete. smilies/tongue.gif
květen 16, 2013 10:10
... : bb2
Mia a Krakonoš to napsali přesně. Potřebujeme chytré techniky, nástrojáře, takovou práci nemůže dělat každý, kdo zvládne v montážní dílně "pravou šroubek, levou kabílek, odložit na pás a další kus", a právě učební obot s maturitou ty méně schopné může vyřadit. Já bych asi preferovala tři roky odborné učiliště a pak dva roky nástavbu s maturitou, průběžně samozřejmě s praxí. Ale to je utopie, pět let neprojde.
Stejně tak si myslím, že i na všeobecně vzdělávacích školách typu gympl by mělo být víc a lépe propracované matematiky, ale s tím, že u maturity by byl jen základní rozsah.
V podstatě považuji za lepší důkladně osvojené základy aritmetiky a geometrie, než letem světem prolítnuté integrály.
květen 16, 2013 10:34
Za mých mladých let : mamča
byly učební obory s maturitou na pět let. Za tři roky výuční list a za další dva roky maturita. Předpokládalo se, že absolventi budou pracovat třeba jako revizní technici, mistři nebo vedoucí směny řečení "parťáci".
Všichni na vysokou nešli, ale ti co měli dobrý prospěch, tak byli při nástupu na VŠ technického směru ve výhodě. Pětiletý obor s maturitou totiž tehdy končil výučním listem, a vzděláním ÚSV a SO.
Takže oproti průmyslovákům měli výhodu matematiky z gymplu a proti gymnazistům zase výhodu znalostí v odborných předmětech.
květen 16, 2013 11:30
... : bb2
Mamčo, mám dojem, že ta možnost je i dneska, 3 roky učební obor s výučním listem, pak 2 roky nástavba s maturitou, a nebo rovnou 4-letý s maturitou.
Já bych zavedla jen tu první variantu, mně se 4 roky zdají málo na to všechno, co by se od takového absolventa mělo očekávat.
květen 16, 2013 14:16
Zdenčo: : Sinix
Protože máš ráda ožralé burany...? smilies/tongue.gif
květen 16, 2013 14:58
nikolivěk Sinixi : kolemjdoucí
jenom jsme volily za dvou zel to menší.
květen 16, 2013 16:36
Snad ten : Sidon
náš pan prezident nebude takový "borec", jako jeho (taky) slovanský předchůdce -

http://www.youtube.com/watch?v=xMThTEA4M0o

smilies/grin.gif
květen 17, 2013 19:47
Jo, Zeman, to teda bylo menší zlo! : Myška
To jo smilies/cheesy.gif smilies/cheesy.gif smilies/grin.gif.
květen 18, 2013 00:03
Napsat nový komentář

Pro komentování je potřeba, abyste byli přihlášeni. Pokud nemáte ještě svůj účet, prosím zaregistrujete se.


busy
 
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]