O kudlance se ví, že svého partnera po kopulaci sežere. Když o tom tak uvažuji, myslím, že – v jistých případech – by toto řešení nebylo nezajímavé...

Hubnutí s Kudlankou

Hubnuti

Význam jmen

Význam jmen

Soutěže

Soutěže

Setkání

Setkani

Přihlášení


Zapomenuté heslo
Nemáte účet? Vytvořte jej!

Anketa

VĚRNOST? PODLE MNE JE:
 

BYLO NEBYLO – 21 PDF Tisk E-mail
Úterý, 09 duben 2013
Přejít na obsah
BYLO NEBYLO – 21
Strana 2
Strana 3
Strana 4
Strana 5
Strana 6
Strana 7
Strana 8

 

 

 

 

 

 

Spory o trůn nebraly konce, chvíli vládl Ryšavec, chvíli Jaromír, a polský Boleslav Chrabrý nenápadně vzadu tahal za nitky. Nakonec na český knížecí stolec usedl sám. Tu se do hry vložil Němec. Jak to, že ho Polák nepožádal „dle starého práva“ (starého půl roku), o udělení Čech v léno, ha? Pojďte hoši moji, Jaromíre a Oldřichu, já vám s tím trůnem pomůžu, vono to Polsko se nám začíná nějak moc rozpínat.

 

Tak si dali po papule zase Jindřich s Boleslavem Chrabrým a Přemyslovci získali zpět své knížectví. Jenže, kdopak to knížectví vlastně zdědí? Ryšavec hnije slepý někde v polském vězení, Jindřich, ten si chudák ani neškrtne a Oldřich si sice škrtnout může, ale dědic furt nikde. Až jednou na lovu Oldřich spatřil spanilou pradlenu. 

 

 

 

 

Monogamie se tenkrát moc nenosila, že ona byla vdaná taky nijak nevadilo. A za dubem u studánky zplodili kníže Oldřich a žena z lidu Božena Křesinová následníka českého trůnu Břetislava. 

 

Zlí jazykové tvrdí, že Božena byla už těhotná, když ji Oldřich potkal a že otcem příštího panovníka je sedlák Křesina. No, ať už to bylo, jak bylo, každopádně Božena zachránila situaci.

 

Chudák Jaromír dopadl neslavně. V rámci tahanic o trůn ho nechal Oldřich oslepit a nakonec skončil rukou proradného Vršovce, který na něj číhal pod otvorem záchoda a napíchl ho na kopí.

  
< Předch.   Další >
[CNW:Counter]